خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

برا رتبه خوب نیاز دبیر خوب یا dvd هست ؟

سلام آیا واقعا برا رتبه خوب نیاز دبیر خوب یا dvd هست ؟ اگه هست کدوم دبیرا؟ من چون یازدهمم یکم وقت دارم گفتم اگه خوبه بگیرم.تو ریاضی و فیزیک هم ضعیفم ولی شهرمون دبیر خوب نیست

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsh23 نمایش پست ها
      سلام آیا واقعا برا رتبه خوب نیاز دبیر خوب یا dvd هست ؟ اگه هست کدوم دبیرا؟ من چون یازدهمم یکم وقت دارم گفتم اگه خوبه بگیرم.تو ریاضی و فیزیک هم ضعیفم ولی شهرمون دبیر خوب نیست
      در درجه اول کتابای اموزشی
      اگر جایی اشکال داشتید یا مطلب براتون گنگ بود
      برید سراغ دبیر یا دی وی دی
      سایت الا هم هست . هم رایگانه هم تدرریساش خوبه ..اگر مشکل مالی دارید

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      در درجه اول کتابای اموزشی
      اگر جایی اشکال داشتید یا مطلب براتون گنگ بود
      برید سراغ دبیر یا دی وی دی
      سایت الا هم هست . هم رایگانه هم تدرریساش خوبه ..اگر مشکل مالی دارید
      تدریس خوب کی سراغ دارید؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام اگه با کتاب نتیجه نگرفتید اونموقع برید سراغ فیلم.
      منم ریاضیم ضعیف بود سال اول که کنکور داشتم رفتم کلاس بااینکه وقتم رو زیاد میگرفت ولی بازم تاحدودی خوب بود باعث شد ترسم ازش بریزه الانم خیلی باعلاقه دارم میخونم.
      روشی امسال دارم باهاش میخونم و ایشالله ازمون 22فروردین گزینه دو نتیجه بگیرم اینه شاید به شما هم کمکی شد

در حد یه ربع یا بیست دقیقه درسنامه اون بخش رو میخونم همزمان هم توی دفتری مینویسم
      دراخر یه مرور میکنم (درحد روخونی نه حفظ)
      دیگه میرم تستارو مضربی میزنم اگه جاییش موندم میرم فرمول رو از دفتر نگاه میکنم
      موقعی تستهای اون جلسه تموم میشه منم تقریبا فرمولها رو هم حفظ میشم
      نیاز نیس اول همشو حفظ کنیدو بعد بریدسراغ تست.
      درمورد دی وی دی هم نمیدونم شرمنده.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsh23 نمایش پست ها
      نیازی نیست...اغلب رتبه برتر ها هم از دی وی دی استفاده نکردن ولی اگر در درسی ضعیف هستی بد نیست.
      برای ریاضی فیلم های آقای مهربان خوب هست...کلاسینو هم کلاس آنلاین گذاشته برای یازدهم که از اون هم میتونی استفاده کنی.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام اگه با کتابای اموزشی مشکلتون حل نشد بعد برید سراغ دی وی دی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      طبیعتا اگه درست ضعیفه و حوصله کتاب کمک آموزشی خوندنم نداری باید بری سراغ دبیر. اگه رشتت ریاضیه حسابان 1 مهربانو بگیر فقط یادت باشه هم جنرالشو بگیری هم ادونس چون یه جورایی مکمل همن.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsh23 نمایش پست ها
      کلا دوستانی که توی یه درس ضعف دارن 2 دسته هستند: 1-اونایی که اصلا اون درس رو دوست ندارند (حالا به هر دلیلی) و بخواطر همین یا اون درسو کم میخونن یا انقدر تلقین کردند توی ذهنشون که اصلا چیزی که میخونند رو یاد نمیگیرند. فکر کنم ماجرای خودم و فیزیک رو یبار دیگه توی انجمن گفتم ولی بازم میگم ما دبیر فیزیک سال دهممون خیلی بد بود . این آقا انقدر سختگیر بود که منو کلا از فیزیک خوندن انداخته بود تا جایی که تابستون سال یازدهم به خودم گفتم چی میشه کلا فیزیک رو ول کنم و 20-30% بزنم به جاش زیست بخونم. تا اینکه دبیر سال یازدهممون(که سال دوازدهم هم دبیرمون بود) رو دیدم و عاشق فیزیک شدم و اصلا باورم نمیشد منی که تا اون موقع تست کار و انرژی میدیم حالت تهوع میگرفتم چطور دارم تستارو حل میکنم و تازه اونموقع فهمیدم که توی فیزیک استعداد دارم. حالا dvd به این دوستان گروه اول چه کمکی میکنه: چون اون طرف برای سود خودشم که شده درسش رو با انگیزه و با انرژی درس میده(البته اکثرا!) شاید اصلا روش مطالعه اون درس رو اشتباه فهمیده بودین و اون طرف روش درستشو به شما یاد میده که در هر صورت ممکنه شمارو به اون درس علاقه مند کنه به طوری که اگر اون دبیر یا dvd هم نباشه شما کار خودتو بکنی.

2- اون دسته از دانش اموان هستند که یا به اون درس علاقه مندند ویا اصلا علاقه هم به اون درس ندارند ولی خب متنفر هم نیستند ازش و مشکلی باهاش ندارند ولی خب چون نکات ریز کاری و به اصطلاح فوت های کوزه گری اون درس رو نمیدونند نمیتونن توی اون درس درصد بالا بگیرین(عموما وضع افراد دسته دوم نسبت به افراد دسته اول بهتره ولی خب ممکنه اون طرف به درصدی که داره راضی نباشه) این دسته دوم میتونن با کتابای کمک اموزشی خودشون رو بهتر از دسته اول بکشن بالا ولی خب بعضی ها هستن کلا دوست دارن یکی براشون توضیح بده تا یاد بگیرن (تجربه و البته نتایج پژوهش ها ثابت کرده یه نکته رو که خودت یاد بگیری و بفهمی و یا تجربه کنی خیلی بهتر یادت میمونه تا نکاتی که کس دیگه ای بهت گفته با این وجود دانش اموزی که تازه 2-3 ساله با یه کتابی اشنا شده قطعا تجربش به اندازه دبیری نیست که همسن اون سر کلاس درس بوده و این مطالب رو درس داده)

در اخر باید بگم چرا حتما باید یه کاری رو رتبه برتر ها انجام بدن که درست باشه یعنی یه رتبه 1000 یا 10000 نمیتونه کار درست انجام بده؟
      با حرف اون دوستمون موافقم اکثر رتبه برتر ها از dvd استفاده نمیکردن ولی تو نگاه کن 99% شون توی مدارس خیلی تاپ شهر های بزرگ بودن و به دبیرایی دسترسی داشتن که حتی توی dvd ها هم پیداشون نمیکنی( زنده باد عدالت آموزشی!!!)
      من خودم توی مدرسه تیزهوشان بوشهر بودم که پارسال 3 تا دورقمی و حدودا13-14 تا قبولی پزشکی داده ولی میگم حتی توی مدرسه ما هم بعضی دبیرا خوب نبودن درسته بعضی از دوستام با همون دبیرا زیر هزار اوردن ولی آیا همه مثل هم هستند؟ بعضی ها هستن خودشون میخونن و خیلی خوب یاد میگیرن ولی از اونور بعضی ها هستند که اصلا با اون درس مشکل اساسی دارن و تا مشکلشون حل نشه اصلا پیشرفت نمیکنن توی اون درس!

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تنها نسخه رتبه برتر شدن که میشه برای همه پیچید
      "خانواده حامی، تلاش زیاد، آزمون دادن متناوب (چه داخل خونه چه قلمچی و ماز و گاج) و تست زدن زیاد"

خارج از این 4 مقوله دیگه بستگی به خود طرف داره که چی به دردش میخوره و چی نه
      مثلا مدرسه ما چون معلم خوب داشتن و اونا بهمون روش مطالعه خوب یاد دادن من نیازی به دی وی دی ندارم

ولی شاید یکی معلمش خوب نیست یا اینکه تو قرنطینس خوب یاد نمیگیره حتما باید یکی بهش درس بده
      خب اون موقع بهترنی اپشن در درجه اول کتاب درسی
      بعد درسنامه کتاب تست
      بعد کتاب آموزشی (ترجیحا سیر تا پیاز، آس، آموزش فضایی و آموزش شگفت انگیز)
      بعد ویدیو های سایت آلا
      بعد دی وی دی
      بعد کلاس آنلاین

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای ریاضی و فیزیک کتاب کمک آموزشی بهتره ها ! دی وی دی نهایتا 200 تا تست رو حل کنه که اکثرا هم سراسریه . کتب کمک آموزشی حداقل 800 تا تست دارن تازه با روند ساده به سخت منظم که اگه باهاش پیش بری نتیجه میگیری
      مثلا فیزیک یازدهم شهریاری ( خیلی سبز ) یا سه بعدی نشرالگو - سیر تا پیاز رو هم تعریف ازش زیاد شنیدم
      برای ریاضی هم آموزش شگفت انگیز خوبه - سیر تا پیازم خوبه

یه نگاه به اینا بنداز
      اگه دیدی مشکلت حل نشد دوباره مشکلتو مطرح کن تا حلش کنیم
      موفق باشی

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من دقیقا سالی که دیگه کلاس خصوصی نرفتم و از دی وی‌ دی ها استفاده نکردم،قبول شدم....کلا فقط اگه تو‌درسی خیلی خیلی ضعف‌داری و هیچ‌کتاب کمک درسی ای اخساس می کنی بهت کمک نمی کنه اون موقع به فکر استفاده از کلاس یا دی وی دی بیفت..در غیر این صورت به نظرم وقت تلف کردنه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همه چیز بستگی ب پایه ی درسی خودتون داره اگر در درسی ضعیف هستین و با کتاب و درسنامه نمیتونین مشکل اون رو حل کنین نیاز ب دبیر یا دی وی دی وجود داره اما اگر سعی کنین با تعدد خوندن از روی درسنامه یا کتاب خودتون متوجه شین بهترین کاره با توجه به اینکه وقت خوبیم دارین

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بستگی داره پایه ات چجوری باشه اگه پایت قوی باشه بنظرم تست زیاد بزنی و سرعت عملت بره بالا بهتره تا کلاس و دی وی دی
      ولی اگه پایه خیلی ضعیف باشه دبیر و dvd میتونه کمک کنه
      رها چو برگ خسته در باد🍃

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن