خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question جمع بندی و مرور با تست های علامت دار و کتب جمع بندی

سلام و خسته نباشید.
      ممکنه اکثر ما یه سری یا همه فصول و مباحث رو یک بار خوب خونده باشیم و همه چیزو یاد گرفته باشیم ولی الان یه سری از نکات ریز فراموشمون شده باشه.
      خب بلاخره داریم به عید و دوران بعد از عید نزدیک میشیم و اهمیت جمع بندی و مرور بیشتر تو چشم میاد.
      خب استراتژی های مختلفی وجود داره برای این کار
      1-تست های علامت دار خود کتاب ها.
      مثلا میکرو فیزیک میاد و اول هر فصل مشخص میکنه که دو ماه اخر اینارو بزن
      یا شیمی خیلی سبز اومده کنار یه سری از تست ها یه لوگوی کوچیک زده
      فیزیک خیلی سبز هم شماره بعضی تستارو رنگی کرده.
      و خب از این قبیل چیزا که همه باهاشون اشنایید

2-یه سری کتاب که به عنوان "کتاب جمع بندی" توی بازار منتشر میشن.
      مثلا جمع بندی فیزیک خیلی سبز که فکر کنم کلا 400 500 تا تست داره برای کل فیزیک
      یا جمع بندی فیزیک و شیمی مهر و ماه و ...

بنظر شما کدوم راه بهتره؟
      یه سری از دوستان میگن که کتاب های جمع بندی بازار میان به ادم حس یادگیری و تسلط کاذب میدن
      ولی خب مشکل اینه که خیلی از ما ممکنه تست های مهم رو علامت دار نکرده باشیم و یا یادداشت برداری نکرده باشیم و ...
      و خب واقعا زدن دوباره همه تست ها غیر ممکنه (مثلا فیزیک خیلی سبز رشته ریاضی رو هم رفته کل تستاش بالای 5 هزار تست میشه) و یه سری از ما مجبور میشیم به روش اول رو بیاریم و تست های علامت دار خود کتاب هارو بزنیم.
      فکر میکنید من که از فیزیک خیلی سبز استفاده میکردم و راضی بودم و درصدام تو ازمون ها خوب بوده, با زدن تست های علامت دار و رنگی شده خود کتاب میتونم یه بار دیگه مطلب رو مرور کنم یا اون تست ها همه نکات رو پوشش نمیدن؟
      این مسئله برای شیمی حائز اهمیت تر میشه چون مثلا برای شیمی آلی و فصل های نکته دار و حفظی, هر تست یه نکته خاص توش خودش داره
      حرکت شناسی رشته ریاضی برای خیلی سبز حدود 600-650 تا تست داره که حدود 150-200 تاشون علامت دار شدن که تعداد خوبی هست بنظر من.

خوشحال میشم اگه کنکوری های سال های اخیر یا تراز برتر ها یا کلا هرکسی که دستی در آتش داره بیاد و نظرش راجع به این مورد رو بیان کنه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      کتاب جمع بندی ممکنه پوشش مطالب خوب نباشه
      اگه تا الان خوب خوندین مثلا میتونید ازمونای قبلی و سراسری ها رو بزنید و رفع اشکال کنید ( از طریق بازیابی)
      یا هم تستا رو مضربی بزنید واونایی که لازمه رو علامتدار کنید .
      تا جایی میتونید از درسنامه جمع بندی استفاده نکنید سعی داشته باشید خودتون مطالب رو دسته بندی کنید با نوشتن مطالب بهتر در ذهن میمونه.
      موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آپ
      خوشحال میشم نظر بقیه رو هم بدونم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من از کارنامه ی بازیابی کانون اشتباهات ناقصمو میزنم و برطرفشون می کنم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم تجربیم ولی کاری که دارم برای عید میکنم و نمیدونم درسته یا نه اینه که برای اختصاصی ها هر تایم مطالعه رو دو قسمت کردم قسمت اول رو گذاشتم فصل هایی که بهتر بلدم و تست هاش رو از یه کتاب کامل زدم بخش دوم رو به فصل هایی که کمتر تسلط دارم یا تست نزده هنوز از منبع اولم دارم. برای بخش اول، اول میام تست های مارک منبع اولم رو میزنم بعد میرم سراغ سه سطحی و سوالای کنکور. برای بخش دوم اول منبع اولم رو کامل میکنم وقت اضافه آوردم سراغ سه سطحی و کنکور میرم. منابعی مثله موج آزمون و اینارو گذاشتم از اول اردیبهشت تا آخر خرداد که درسام تمومه ولی خیلی وسواس ندارم حتما همش تموم شه کلا به نظرم مهم اینه اول رو یه منبع کامل مسلط شید ولی بهتره بعدش سراغ منبع سخت تر هم برید که تسلط بیشتری پیدا کنید.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yeetmaster نمایش پست ها
      سلام و خسته نباشید.
      ممکنه اکثر ما یه سری یا همه فصول و مباحث رو یک بار خوب خونده باشیم و همه چیزو یاد گرفته باشیم ولی الان یه سری از نکات ریز فراموشمون شده باشه.
      خب بلاخره داریم به عید و دوران بعد از عید نزدیک میشیم و اهمیت جمع بندی و مرور بیشتر تو چشم میاد.

بنظر شما کدوم راه بهتره؟
      یه سری از دوستان میگن که کتاب های جمع بندی بازار میان به ادم حس یادگیری و تسلط کاذب میدن
      ولی خب مشکل اینه که خیلی از ما ممکنه تست های مهم رو علامت دار نکرده باشیم و یا یادداشت برداری نکرده باشیم و ...
      و خب واقعا زدن دوباره همه تست ها غیر ممکنه (مثلا فیزیک خیلی سبز رشته ریاضی رو هم رفته کل تستاش بالای 5 هزار تست میشه) و یه سری از ما مجبور میشیم به روش اول رو بیاریم و تست های علامت دار خود کتاب هارو بزنیم.
      فکر میکنید من که از فیزیک خیلی سبز استفاده میکردم و راضی بودم و درصدام تو ازمون ها خوب بوده, با زدن تست های علامت دار و رنگی شده خود کتاب میتونم یه بار دیگه مطلب رو مرور کنم یا اون تست ها همه نکات رو پوشش نمیدن؟
      این مسئله برای شیمی حائز اهمیت تر میشه چون مثلا برای شیمی آلی و فصل های نکته دار و حفظی, هر تست یه نکته خاص توش خودش داره
      حرکت شناسی رشته ریاضی برای خیلی سبز حدود 600-650 تا تست داره که حدود 150-200 تاشون علامت دار شدن که تعداد خوبی هست بنظر من.

خوشحال میشم اگه کنکوری های سال های اخیر یا تراز برتر ها یا کلا هرکسی که دستی در آتش داره بیاد و نظرش راجع به این مورد رو بیان کنه
      به نظرم از سوالهای کنکور سالهای گذشته استفاده کنید
      و چند بار بزنیدشون
      از روش بازیابی استفاده کنید با استفاده از سوالای کنکور
      هر جا دیدید که مشکل دارید
      اون مبحث رو برید سوالای نشاندار کتاب تستتون رو حل کنید
      یا اگه تستها رو نشاندار نکردید و خود کتاب هم این کارو نکرده
      اون مبحث مورد نظر رو تستهای زوج یا فردش رو حل کنید
      یا اگه تعدادش خیلی زیاده مضرب 3 یا حتی 5 تست ها رو بزنید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من فیزیک خیلی سبز داشتم تستایی که خودش رنگی کرده کاملا مباحث رو پوشش میده
      ببین مثلا اینجوریه که از این مبحث یه تیپ سوال در میاره و شبیه اون تیپ سوال سه تا میذاره
      حالا میاد یکی از اون سه تا رو که جامع تررو رنگی میکنه یعنی یه ججورایی تستای رنگیو بزنی همه تست ها رو زدی فققط تست تکراری نزدی

نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه
      تو کتا ب فیزیک میکرو دوازدهم بهتر مشهود بود
      یه دفعه میدیدی یه سوال ده تا شبیهش اورده و فقط دو تاش علامت داشت

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      اساسا که هیچ کدوم. شما "خودتون" باید علامت بزنین. نه یه ناشر یا یه نویسنده
      چون شمایین که میدونین چه مطالبی مهمن واستون یا چه مطالبی نیاز ب دوباره خوندن دارن
      به هرحال اگه انجام ندادین. از این به بعد رو علامت بزنین ولی. من پیشنهادم اینه موج آزمون خوبه. از الان کار کنین.
      برای جمع بندی هم میکرو خوب علامت زده. ولی بقیه کتابا که ندارن رو باید یکاری کنین
      شیمی موج ازمون کفاف میده. زیست هم همش مهمه! بقیه دروس هم میتونین از کتابای خط ویژه یا جمع بندی استفاده کنین.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yeetmaster نمایش پست ها
      سلام و خسته نباشید.

بنظر شما کدوم راه بهتره؟

از نظر بنده همون کتاب هایی که طول سال خوندین تست های علامتدار که داره و خودتون کردین عالیه+کتاب های آزمون(نه جمع بندی)+ازمون های قلمچی و گاج +گزینه ۲ عالین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن