خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 23 از 23

موضوع: قرابت

1. Top | #16
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      منظورتون اینه بدون اموزش هم میشه همه سوالات رو مطئمن جواب داد؟.
      واقعا دیگه از دست ادبیات خسته شدم از طرفی هم درصد بالا نیاز دارم چون اختصاصی هام خیلی عالی نیس.
      آموزش اگر منظورتون یاد گرفتن مفاهیم هر بیت و هر قسمت از کتاب باشه،بله
      تو این جلدی که از کتاب مذکور گفتم از آخر شروع کردم به تست زدن ، تست های آخر بدون این که بدونم از کتاب انسانی ها است را کار کردم به امید اینکه احتمالا این مطالب در درس های جلوتر آمده اما نبود...
      قرابت نیاز به آموزش نداره به نظرم ، تمرین میخواد ، تست زدن منظم میخواد تا قلق کار دستتون بیاد...
      توصیه می کنم اگر هم خواستید از نشر الگو تست بزنید فقط کنکوری ها را بزنید ، اول سعی کنید مفهوم صورت سوال را خودتون بیابید بعد گزینه ها را آرام آرام بخوانید و حلاجی کنیدش
      این نیاز به زمان داره تا سرعتتون زیاد بشه اما نتیجه خوبی خواهد داشت ...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      قرابت توی ادبیات خیلی مهمه 9 سوال کنکور رو تشکیل میده قرابت استاد منتظری خیلی خوبه واقعا ازش جواب میگیری چون تایمش کمه و بازدهیش بالا اینم لینک سایت حرف آخر
      https://harfe-akhar.net/product/semantic-affinity/

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام واسه قرابت دنبال اموزشه خوبم. مثلا امسال سومین کنکورمه ولی قرابت هنوز بلد نیستم کلا شانسی میزنم
      یه راه درست و مطمئن میخوام. لطفا کمک
      نظر خودم اینه همایش تک جلدی دریافت یا قرابت دریافت رو بخونم و فقط سراسری ها کارکنم.
      بازم اگه کسی راه عالی و خوب سراغ داره بگه

هییی یادش بخیر با شوق رفتم ثرابت بزنم ( پارسال) نمیشد مثل شوما
      رفتم پیش معلم ادبیات و گفتم بهش . گفت اولا باید از بیت لدت ببری . دوما یه کتاب پیشنهاد کرد بخرم
      غزلیات صایب تبریزی . تک تک بیت هاش رو میخوندم و سعی میکردم از خونده های قبلی یا اون بیت هایی که تو کتاب هست و یادمه قرابت بدم . و طولی نکشید که الان یکی از قوت هام رو ادبیات میدونم . / شکر
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      هییی یادش بخیر با شوق رفتم ثرابت بزنم ( پارسال) نمیشد مثل شوما
      رفتم پیش معلم ادبیات و گفتم بهش . گفت اولا باید از بیت لدت ببری . دوما یه کتاب پیشنهاد کرد بخرم
      غزلیات صایب تبریزی . تک تک بیت هاش رو میخوندم و سعی میکردم از خونده های قبلی یا اون بیت هایی که تو کتاب هست و یادمه قرابت بدم . و طولی نکشید که الان یکی از قوت هام رو ادبیات میدونم . / شکر
      ممنونم
      ولی خانه از پایبست ویرانه

مثلا بیت رو درست میخونم فقط زل میزنم بهش نمیدونم چی به چیه مفهومش
      یه بار خود بیت رو هم نمیتونم بخونم .
      ازطرفی هم حداقل 60رو نیازدارم بزنم امسال هم اخرین شانسه .

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ممنونم

ببین دوست عزیز . خشک خالی که نمیشه / / ضمنا به نظر من هم نیازی به ویدو گرفتن برا این بحث نیست.

قرابت واقعیت چیز خیلی سختی نیست تا زمانی که بتونی با شعر و طبع گفتار لحن و جملاتش آشنا شی واقعا بدونی کنایه میزنه . حالا خداوند میفرماید قرآن چیزی است که با هر دانشی بیای بخونیش به سهم خودت یه چیز ازش میفهمی حالا این ویژگی رو تقسیم بر عدد آووگادرو کن و شعر هم واقعا همینطوره . بر اساس اون خوندن سکته و لختی که به شعر میدی بر اساس حرکه که به شعر میدی بهت یه معنی دیگه میده .
      بهترین نوع قرابت پیدا کردن اصلا معنی کردن نیس (مگه اشعار رودکی هس؟ ) اکثر شعرای قرایت یا صایب ان یا سغدی یا مولوی و اینا دیگه وافعا خیلی باید کج خلق باشی که بیای با معنی بری . کلید واژه پیدا کن بزار پیش هم

مثلا: نفسی بیا و بنشین سخنی بگو و بشنو // که به تشنگی بمردم بر آب زندگانی

مثال راحتی هس اما خوب بخون : ببین یه راه اینه بیای کنایه بدونی و استعاره که آب زندگانی کیه و تشنه چیه؟ اون چیزی که سیراب میکنه چیه و اووووووووووووووووووووهههه ههه //
      اما بیا کلید واژه
      نفس من بنشین سخن بگو من تشنه آب هستم
      حالا ببین : شاعر معشوق خودش رو قراری میدونه یا حالا دور از خودش و میخواد باهاش هم دم باشه چون چیزی که دلش رو سیراب میکنه اونه ...

مثال بعد :
      نکته : ابیات سبک هندی که آرایه هایی مثل اسلوب دارن دیگه خیلی شاخن مثلا : به ثبات حسن خوبان دل خود مبند صائب / که به روی خار دایم گل بی وفا نشسته
      از همون مصرع دوم دیگه زده بیرون و توضیحش بماند .

مثال : آسمان بار امانت نتوانست کشید // قرعه کار به نام من دیوانه زدند ( هیی دلم خون شد جایی داره برا شاعرش بگیم ناز سوز قلمت)
      حاجی میگه که : آسمانی به همون بزگی امانت خدا رو قبول نکرد اما چرخید و این بشر دیوانه قبول کرد

همانطور که دیدید شاید نظرات متقاوتی نسیت به این پست منتشر بشه ولی کلا من با همین روش ها و اخت شدن با شعر قرابت میزنم و خیلی خیلی خیلی به ندرت غلط در میاد اونم در اشعار قرابت پایداری و وطن قرابت از شعرای عشقی تا اونجایی که من دیدم درست زدم مگر اینکه یدونه بفرستید سرویس شم دیلت کنم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من کل قرابتارو درست میزنم هیچ کتابیم نمیخونم
      روشم اینه که از اون شعره یه مفهوم کوتاه میگیرم بعد بقیرو باهاش مقایسه میکنم.
      بنظرم از این نشر الگو مبحثیا بگیر تا دستت بیاد.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنونم

ببین عزیز،در کتاب های درسی چیزی حدود 150 تا مفهوم هست...شما برای اینکه تست قرابت بزنی اول باید بیت رو درست بخونی تا به معنی بیت برسی بعدش از این بیت یکی از اون 150 مفهوم رو بیرون بکشی(که اگر درست بخونی و اون مفاهیم رو بدونی کار سختی نیست)بعد با بقیه بیت ها مقایسه کنی...این اتفاقی هست که دقیقا در کتاب سبطی افتاده.
      هر اتفاقی بیفته باید اون مفاهیمی که در کتاب اومده رو بدونی،حالا میتونی بصورت دسته بندی شده در کتاب سبطی بخونی،یا اونقدر تست بزنی که این مفاهیم رو یاد بگیری.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از راهنمایی دوستان.
      همین قرابت دریافت میخونم +تست.
      با آرزوی موفقیت همگی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن