خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

پزشکی یا داروسازی تو این مدت باقی مونده؟به شدت نیاز به تجربتون دارم!

سلام دوستان. خب خیلیا که منو نمیشناسن، به قولی been a while. سلامی مجدد به قدیمی ها و سلام به کنکوری های جدید.
      مقدمه چینی نمیکنم. با توجه به موضوع تاپیک به شدت نیاز به تجربه و کمکتون نیاز دارم.
      من مهندسی کامپیوتر صنعتی اصفهان میخوندم که سال 96 تبرو برداشتم زدم به ریشه خودم و بهشت رو ول کردم که پزشکی بخونم. خب خیلی علاقه به پزشکی و داروسازی دارم. ولی خب میدونین مهندسی کامپیوتر صنعتی اصفهان کم چیزی نیست
      97 کنکور دادم و خب خراب شد. نشد. یادمه هفته قبل کنکور 97 با رتبه سنجشم اینجا جولان میدادم و شدیدا دچار غرور کاذب شده بودم. اما بعد کنکور و روز اعلام نتایج صدام در نمیومد. باورم نمیشد. نشد چیزی که می خواستم. متاسفانه اون آخر انتخاب رشته من چنتا روانشناسی زده بودم و اصلا فکرشم نمیکردم انتخاب رشتم به روانشناسیا برسه که رسید! روانشناسی شیراز. ثبت نام نکردم. با توجه به اینکه معافیت تحصیلیم داشت تموم میشد و خب دوبار هم روزانه قبول شده بودم مستقیم به خدمت نامقدس سربازی لبیک گفتم و اعزام شدم :/ فردی از دیار صنعتی اصفهان با کوله باری از خرخونی شد یه سرباز صفر به قول معروف آشخور که بسیار اذیت شد. هرروز به خودم لعنت میفرستادم که خداااااااا کاش دستم میشکست و انصراف نمی دادم. اما خب گذشته برنمیگرده. در حقیقت نسبت به مهندسی راضی هم نبودم. همیشه از تجربی ترس داشتم. ولی به شدت دلم میخواست پزشک شم. پدرم پرستاره و من از بچگی توی همین جو بزرگ شدم. اشتباه اولم توی دبیرستان بود که ریاضی رفتم. ولی خب بالاخره 97 تصمیم گرفتم بجنگم. جنگیدم نشد. با خودم عهد کردم بعد سربازی حقمو از کنکور میگیرم. به قول بندیکت کامبربچ fail again, fail better. ناامید نشدم. درس گرفتم از شکستم.
      پارسال با کش و قوس های فراوان روز کنکور 98 مرخصی گرفتم که سر جلسه کنکور برم. پس از یک سال دوری از درس. بدون هیچ خوندنی. درصدام اینا شدن. (میخواستم عکس کارناممو بفرستم ولی نمیدونم چرا آپلود نمیکنه :/ )
      ادبیات34.7 عربی 61.4 معارف 76 زبان 84
      ریاضی 47.1 زیست30.1 فیزیک 45.2 شیمی 25.1
      با توجه به این که هیچی نخونده بودم به نظرم بدم نزدم:/ شرایط عجیب سربازی(البته همیشه سخت هم نبود) و یک سال دوری از درس بدون یک خط درس خوندن اینا شد.
      پیش پای شما سربازیم چند روزیه تموم شده. مقداری کسالت داشتم. به قولی مشکوک به این مستر کرونا بودم که خب بهتر شدم خداروشکر. امروز تصمیم گرفتم استارت درس خوندنمو بزنم. با شیمی شروع کردم. چون به شدت تو درس شیمی معلولم! بالاترین درصدی که توی آزمونا زدم 62 بوده و توی کنکور هم هیچوقت موفق نبودم توی درس شیمی. فیلمای آقاجانی رو دیدم. چقدر خوبه ایشون. حیف سه ماه وقت دارم و کلی فیلم شیمی ندیده.
      حجم دروس میترسونه منو. به شدت در دروس عمومی مشکلی ندارم! عربی رو سال 97 94.7 زدم. زبان 85.4زدم. معارف 70.7 زدم و ادبیات 60. شاید به جز ادبیات بتونم بگم واقعا تو عمومی استادم. ولی خب وقتم کمه! شاید اگه از 3 ماه بیشتر وقت داشتم هیچوقت این تاپیک رو درست نمیکردم.
      3 ماه وقت دارم تقریبا. میخوام نشون بدم میشه تو این 3 ماه پزشک یا داروساز شد. با ساعت مطالعه شدیداً بالا هم مشکلی ندارم. میشه لطفا راهنماییم کنین تو این سه ماه چیکار کنم؟ اگه قراره فصل بذارم کنار چه فصلایی رو بذارم کنار؟ این آخرین کنکور نظام قدیم و با توجه به سن بابا بزرگ وار من آخرین شانس منه. تو درس ریاضی و فیزیک قوی هستم. البته خب یادم رفته الان و قطعا باید بخونم. لطفا راهنماییم کنین دوستان. خیلی ممنونم.
      ویرایش توسط king of konkur : 10 آبان 1399 در ساعت 00:22

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Hey mr robot
      شاید منم تکرار شما باشم سربازی چطوربود؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام . افرین به ارادتون ... من که چند سال پشت کنکورم با این همه کلاس و معلم کنکور درصدای کنکور 98 شما تو بعضی درسا از من بیشتره ...خب من شیمیم خوبه از شیمی شروع کنم ...این ترتیبی که میگم خوبه ...سعی کنید روزانه 4 ساعت وقت بزارید .... قدم اول = استوکیومتری یک هفته /// بعدی ترمودینامیک چهار جلسه کافیه ...محلول 5 جلسه 4 ساعته ....سینتیک و تعادل حدود 10 روز ..اسیدوباز و ترکیب الی و با هم بخونید تو یه باکس باشن حدود 2 هفته /// ساختار اتم و تناوبی و ترکیب یونی 8 تا 10 روز و کووالانسی 5 روز ..اخری هم الکتروشیمی باشه .....به نظرم از کتاب موج ازمون و خط ویژه استفاده کنید ...بعدش اگه دوست داشتی همایش نکته تستی براش شرکت کن ...... زیست هم اگه دوست داری میتونی اول مباحث مشترک و بخونی یا تا اخر فروردین دوم و سوم و فقط تمرکز کنی روشون چون خیلی مهمن ...و از اول اردیبهشت بری سراغ پیش و در کنارش پایه رو مرور داشته باشی .... سعی کنید از فصلایی که روتین تر و دلچسب تر هستن شروع کنید مثل ایمنی عصبی حواس هورمون .... خط ویژه خوبه و متن کتاب و سوال های کانون و گزینه ....
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با این درصدا رتبه سال ۹۷ باید زیر ۵۰۰۰ میشد

ر.ا: بخون درصدات خیلی خوبن ایشالا قبول میشی*-*
      ♡Be your Own HERO

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای داروسازی بهتره زمین هم کمی بخونی 5و6و7 و 9 سوم و 5 تا 8 پیش حدود 50 درصده .....دینی هم فقط کتاب و خط ویژه و زرد عمومی .... زبانتون هم که خوبه ... ادبیات هم اول بیاین تا اخر فروردین یا تا هفته اول اردیبهشت مباحث سخت یعنی ارایه و زبان فارسی و خوب یاد بگیری ...کتاب موج ازمون خوبه و زرد عمومی ...از نظام جدید دستور فقط واج شناسی حذفه ...بقیه رو بخونید مخصوصا ساختمان واژه ... برای لغت و تاریخ ادبیات یا بعد عید شروع کنید یا روزی 8 تا 10 تا حفظ کنید ...قرابت هم که فقط تست میخواد ... درس های مشترک دو نظام = رستم و اشکبوس / حمله حیدری/ کباب غاز / کوزت / مائده های زمینی / خسرو/ در سایه سار نخل ولایت / دیباچه گلستان / قاضی بست /سه پرسش / کبوتر طوق دار / زاغ و کبک // بوی جوی مولیان .../// شبنم عشق // نی نامه /// مناجات سنایی / کاوه دادخواه /// مناظره خسرو و فرهاد /// بارقه های شعر فارسی //مست و هوشیار ... دماوندیه /// شب کویر /// خوان هشتم // قصه عینکم //اخرین درس

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      این عمومی هایی که دارید خیلی خوبن و به نوعی با اینا میتونید رتبتونو به مقدار زیادی پایین بیارید.
      میمونن تخصصی ها . با توجه به اینکه مهندسی کامپیوتر اصفهان بودید مشخصا پایه خوبی توی ریاضی و فیزیک دارید که با یه برنامه مناسب و درست میتونید این دوتا به نقطه قوت خودتون تبدیل کنید.
      اما خب حتما نیاز دارید روی شیمی و زیست وقت زیاد تری بزارید تا درصدتون کافی باشه.
      بنظر من که قطعا میشه.
      شما نیاز دارید رتبه حدود 10 هزار کشوری بیارید برای هدفی که میخواید.
      موفق و پیروز باشید.

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      پیغام خصوصی تون رو چک کنید
      راستی سال 97 به خاطر میارید که کدوم درسا سخت تر بودن ؟
      امسال ادبیات و ریاضی بود

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بهترین راه اینه که برنامه ی آزمون های قلم چی یا گاج رو به جای دو هفته یکبار , هفته ای یبار از خودت امتحان بگیری
      هر جا رو نتونستی توی یه هفته یا توی پله جبرانیش برسونی , ناخودآگاه حذف میشه
      نگران نباش
      تو پایه ت خیلی قویه
      9 ماه زمان برای ادم های اماتوره
      تو میتونی توی همین 4 ماه هم بهترین نتیجه رو بگیری
      واقعا ارادت ستودنیه دوسته من
      مطمئن باش از هیچ کمکی برات دریغ نمیکنم
      من از الان تا روز کنکورت در خدمتم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فارغ التحصیل نظام جدید با پایه خوب هستم.ولی با این حال شرایط شما از من بهتره������خوش بحالتون .من واسه خودم ی پا مشاورم.تو این سه ماه اگه تلاش کنی قطعا پزشکی قبولی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم همین کارو میکنم .چون تازه شروع کردم برنامه دوهفته ای کانون رو ی هفته ای اجرا میکنم.به نظر شما با سطح درسی متوسط هم میشه از الان موفق شد؟؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رتبتون سال۹۷ چند شد؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها
      سلام . افرین به ارادتون ... من که چند سال پشت کنکورم با این همه کلاس و معلم کنکور درصدای کنکور 98 شما تو بعضی درسا از من بیشتره ...خب من شیمیم خوبه از شیمی شروع کنم ...این ترتیبی که میگم خوبه ...سعی کنید روزانه 4 ساعت وقت بزارید .... قدم اول = استوکیومتری یک هفته /// بعدی ترمودینامیک چهار جلسه کافیه ...محلول 5 جلسه 4 ساعته ....سینتیک و تعادل حدود 10 روز ..اسیدوباز و ترکیب الی و با هم بخونید تو یه باکس باشن حدود 2 هفته /// ساختار اتم و تناوبی و ترکیب یونی 8 تا 10 روز و کووالانسی 5 روز ..اخری هم الکتروشیمی باشه .....به نظرم از کتاب موج ازمون و خط ویژه استفاده کنید ...بعدش اگه دوست داشتی همایش نکته تستی براش شرکت کن ...... زیست هم اگه دوست داری میتونی اول مباحث مشترک و بخونی یا تا اخر فروردین دوم و سوم و فقط تمرکز کنی روشون چون خیلی مهمن ...و از اول اردیبهشت بری سراغ پیش و در کنارش پایه رو مرور داشته باشی .... سعی کنید از فصلایی که روتین تر و دلچسب تر هستن شروع کنید مثل ایمنی عصبی حواس هورمون .... خط ویژه خوبه و متن کتاب و سوال های کانون و گزینه ....
      میشه یکم توضیح بدین
      رتبه ها تون تو این سال ها چند اومده؟ چقدر میخوندین؟
      دلیل چندسال پشت کنکور بودن تون چیه؟
      میخوام از تجربیاتتون استفاده کنم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساراخانم نمایش پست ها
      میشه یکم توضیح بدین
      رتبه ها تون تو این سال ها چند اومده؟ چقدر میخوندین؟
      دلیل چندسال پشت کنکور بودن تون چیه؟
      میخوام از تجربیاتتون استفاده کنم
      دیگه گفتن نداره عزیزم ...چند سال پشت کنکوری و افسردگی ... فقط باید بخونیم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دیگه گفتن نداره عزیزم ...چند سال پشت کنکوری و افسردگی ... فقط باید بخونیم
      امیدوارم امسال حتما نتیجه بگیرین

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم. خب حقیقتا این جند سالی که کنکور دادم شیمیو فقط با مبتکران و سال 97 هم با خوردن کتاب درسی جلو رفتم اما نتیجه نمیگرفتم. امسال میخوام اگه بشه آقاجانی ببینم. من تو محلول ها فلجم برای مثال. و خب سینتیکی که استادم توش رو اگه با محلول ترکیب بزنن من کاملا گند میزنم. زیست رو هم منظورتون از مباحث مشترک مباحثیه که بین نظام قدیم و جدید مشترکه؟ به نظرت امسال مبحثی نخونم؟ گیاهیا با هم جانوریا با هم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن