خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 58
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      اگر کسی گرفته و تجربه ای داره لطفا با دیگران شیر کنه.شاید کمک کنه به کسانی که تا حالا نگرفتن
      مثلا ......
      چطور شد که گرفتن و چه نکته هایی رو جدی نگرفتن؟؟
      اگر این کارو میکردم شاید نمیگرفتم....این کار باعث گرفتنم شد....
      دوره کومون(نهفتگی بیماری) چند روز بود و چند روزه خوب شدن؟؟
      چه داروها و مکملهایی کمک کرده به درمانشون؟؟
      علایم اولیه بیماری چی بود؟؟
      و هر تجربه و نکته ی مهمی که ممکنه جان یک نفر نجات بده
      این تجربه ها جمع بشه خودش خیلی مفید و سازنده اس و ممکنه باعث نگرفتن بیماری خیلی ها بشه
      والا ، من اصلا یادم نمیاد جای رفته باشم که محیط کرونایی یا اشخاص کرونایی اونجا بوده باشه، ولی از ۲۵ خرداد با علایم دل پیچه شروع شد و عرق زیاد ، روز ۲۷ خرداد بدن درد و استخون درد داشتم علاوه براون دوتا علایم اول، و روز ۱ تیر یکی از فامیلمون ک سنش تقریبا ۵۰ اینا میشد فوت کرد من واقعیتش ترسیدم ، ورفتم تست خون دادم ، مثبت بود ، و از ۶ تیر شبش سرفه شروع شد ، از ۸ تیر تنگی نفس شروع شد ، و االاان علایم گوارشی و استخوان درد و بدن درد رفته ، فقط تنگی نفس اونم ن زیاد ، و کمی هم سرفه در حالت بیداری دارم ..تا امروز که ۱۴ تیر هست ، جمعا میشه ۱۹ روز ، این وضعیت من بود حالا بریم سراغ کارهایی ک کردم

از ۲۶ خرداد من شروع کردم با ویتامین خوردن و سرم وصل کردن ، و برنامه غذایی درست برای خفه کردن این بیماری ،خلاصه داروهایی که مصرف کردم اینا بود
      ویتامین c دُز ۱۰۰۰میلی گرم قرص جوشان حالا میگم چرا تاکید دارم روی قرص جوشان بودن ویتامین ها

ویتامین زینک پلاس و ب کمپلکس با هم بودن اینم جوشان
      ویتامین منیزیم جوشان
      قرص ویتامین E ۴۰۰ واحدی
      ویتامین A امپول ۵۰ هزار زدم
      اون سه تای اول چون دکتر گفت تا روزی سه لیتر باید مایعات بخوری ، اون قرص جوشان نقش مایعات هم ایفا میکرد
      از ۷تیر روزانه ۶ لیوان دمنوش اویشن و عسل میخوردم
      از۲۶ خرداد مدام لیمو سنگی و عسل روزی یک لیوان میخوردم
      بخور از ۷ تیر با اویشن و مرزنجوش
      بخور جوش شیرین
      بخور نعنا
      خوردن سیاه دانه وعسل که میگن دوسین روزی یک قاشق مربا خوری
      توی غذا تون سعی کنید روغن نداشته باشه ، من بیشتر غذاهام ابپز بود
      تا جایی هم ک میتونید میوه بخورید ، فقط هندونه نخورید توی دوران کروناااا

ولی این که الان فقط دو علایمش ک سرفه و تنگی نفس خفیف مونده برام ، فکر کنم همه کارایی که کردم نقش داشته
      حالا چند روز دیگه ازمایش ، تست کرونام که روز ۱ تیر گرفتم ، و چند روز دیگه ک میخوام برم تست منفی شدنشو بگیرم میذارم اینجااا
      و اینم بگم من توی این ۱۹ روز یک بار بیرون شدم اونم برای تست دادن
      و اینم بگم اتاق جدا بودم
      تمام ظروف من یکبار مصرف بود
      وحتی سرویس بهداشتی من جدا از خونواده.م بود
      توی این ۱۹ روز من فقط ۶ لیتر الکل استفاده کردم
      خیلی حواستون جمع باشه
      امیدوارم تجربیاتم بکارتون بیاد

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها

والا ، من اصلا یادم نمیاد جای رفته باشم که محیط کرونایی یا اشخاص کرونایی اونجا بوده باشه، ولی از ۲۵ خرداد با علایم دل پیچه شروع شد و عرق زیاد ، روز ۲۷ خرداد بدن درد و استخون درد داشتم علاوه براون دوتا علایم اول، و روز ۱ تیر یکی از فامیلمون ک سنش تقریبا ۵۰ اینا میشد فوت کرد من واقعیتش ترسیدم ، ورفتم تست خون دادم ، مثبت بود ، و از ۶ تیر شبش سرفه شروع شد ، از ۸ تیر تنگی نفس شروع شد ، و االاان علایم گوارشی و استخوان درد و بدن درد رفته ، فقط تنگی نفس اونم ن زیاد ، و کمی هم سرفه در حالت بیداری دارم ..تا امروز که ۱۴ تیر هست ، جمعا میشه ۱۹ روز ، این وضعیت من بود حالا بریم سراغ کارهایی ک کردم

از ۲۶ خرداد من شروع کردم با ویتامین خوردن و سرم وصل کردن ، و برنامه غذایی درست برای خفه کردن این بیماری ،خلاصه داروهایی که مصرف کردم اینا بود
      ویتامین c دُز ۱۰۰۰میلی گرم قرص جوشان حالا میگم چرا تاکید دارم روی قرص جوشان بودن ویتامین ها

ویتامین منیزیم جوشان
      قرص ویتامین E ۴۰۰ واحدی
      اون سه تای اول چون دکتر گفت تا روزی سه لیتر باید مایعات بخوری ، اون قرص جوشان نقش مایعات هم ایفا میکرد
      بخور جوش شیرین
      بخور نعنا

ولی این که الان فقط دو علایمش ک سرفه و تنگی نفس خفیف مونده برام ، فکر کنم همه کارایی که کردم نقش داشته
      حالا چند روز دیگه ازمایش ، تست کرونام که روز ۱ تیر گرفتم ، و چند روز دیگه ک میخوام برم تست منفی شدنشو بگیرم میذارم اینجااا
      و اینم بگم اتاق جدا بودم
      خیلی حواستون جمع باشه
      اخرش گفتی" امیدواری تجربیاتم به کارتون بیاد" این بد تر دعای منفی بود باید میگفتی خدا کنه بکارتون نیاد

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام.من هم فکر کنم کرونا گرفتم.از دیروز شش دهم تب داشتم و بین ۳۷ تا ۳۷.۶ نوسان می‌کنه.امروز ضعف عضلانی.سرفه و از دست دادن بویایی ندارم.از یکی شنیدم از روز ۶ و ۷ سرفه شروع میشه.درسته؟ و اینکه تا قبل از روز ششم داروی رمدسیور شروع به خوردن کنین.این درسته؟ کسی تجربه ای داره؟ از امروز هر چی هم که میخورم حالت تهوع دارم.خیلی استرس و اضطراب دارم.....استرس هم احساس میکنم علایم و تب بیشتر میکنه

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شما تست pcr دادید؟!

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نه ندادم.عصر رفتم درمانگاه گفت احتمال کرونا هست.خیلی ضعف عضلانی و بی حسی در دست و پا دارم.دکتر گفت pcr خطاش زیاده و خیلی قابل استاد نیست.در هر صورت باید با این فرض جلو برم که کروناس.استرسش بدتره

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.من هم فکر کنم کرونا گرفتم.از دیروز شش دهم تب داشتم و بین ۳۷ تا ۳۷.۶ نوسان می‌کنه.امروز ضعف عضلانی.سرفه و از دست دادن بویایی ندارم.از یکی شنیدم از روز ۶ و ۷ سرفه شروع میشه.درسته؟ و اینکه تا قبل از روز ششم داروی رمدسیور شروع به خوردن کنین.این درسته؟ کسی تجربه ای داره؟ از امروز هر چی هم که میخورم حالت تهوع دارم.خیلی استرس و اضطراب دارم.....استرس هم احساس میکنم علایم و تب بیشتر میکنه
      نخیر نخیر کجا درسته لطفا به حرف بقیه که هیچ بنیان و اساسی ندا گوش ندهید
      اول از همه خونسردی خودتون رو کنترل کنید همه میدونن که منم الآن حدود 13 روز هست کرونا گرفتم و تست PCR دارم که مثبت بود
      این بیماری در افراد گوناگون علائم متفاوتی داره برخی افراد اصلا حس هم نمیکنن که مریض شدن و همینها جامعه رو به گند کشیدن چون احساس بیماری نمیکنن ماسک و نکات بهداشتی رعایت نمیکنن و ناقل پنهان میشن (تحقیقات نشون داده بچه های زیر 5 سال 100 درصد ناقل پنهان کرونا هستند)
      ولی در بقیه افراد از دست دادن تدریجی چشایی و بوبایی شایع ترین نشانه کروناست
      من خودم دو روز اول بدن درد شدید به همراه درد قفسه سینه رو داشتم که گه گاهی با تب و لرز همراه بود
      هیچ دارویی بر روی این ویروس تاثیر صد در صدی نداره
      داروی رمدسیور و فاویپراویر فقط در آی سی یو بیمارستان ها اونهم برای بیماران بسیار خاص تجویز میشه و شما نمیتونید از بیرون تهیه کنید و به هیچ عنوان هم نباید این کار را بکنید چون این دارو ها مصرفشون عوارض شدیدی داره (حتی مرگ هم از مصرف سر خود گزاش شده) اما اگر دکتر برای شخص شما تجویز کنه خوب مصرفش اشکال نداره
      داروی هیدروکسی کلروکین داروی بعدیست که این دارو هم اوایل تحقیقات نشون میداد تاثیر داره اما بعدا عکسش ثابت شد با جهش ویروس کرونا و این دارو الآن بیماری رو حتی طولانی تر میکنه
      اما داروهای عمومی که همه بیماران میتونن استفاده کنن و برای من و دوستم تجویز شد از این قرار بود
      فاموتیدین بیشترین تاثیر رو در بین داروهای اور د کانتر(فروش بدون نسخه) داره که البته حدود 3 درصد شاید باشه طبق آخرین تحقیقات و دارویی هست که برای ترامپ هم تجویز شد
      برای کمبود اکسیژن(حتما برید دکتر تا با دستگاه پالس اوکسیمتر غلظت اکسیژن خونتون چک بشه) که اگر سرفه میکنید قرص جوشان اوسلیب600 اسوه و برای سرفه و گلو درد دکسترومتروفان
      و برای بدن درد قرص ناپروکسن و یا استامینوفن
      و سه عدد آمپول
      این داروها فقط برای من و دوستم تجویز شد و الا حتما به دکتر مراجعه کنید و سر خود به مصرف دارو روی نیاورید
      حفظ خونسردی و رعایت اصول بهداشتی و استحرات و همچنین مصرف مکرر مایعات و سوپ و میوه روند بهبود بیماری رو تسریع میبخشه

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در مورد استرس و اظزراب هم کاملا من هم چنین حالتی داشتم که به این علت هست که این ویروس به دستگاه عصبی هم حمله میکنه و یه علت اش هم افسردگی پنهانی هست که شما ناسی از دست دادن حس چشایی و بویایی شماست که سبب اعوجاج و تشنج عصبی میشه توصیه میکنم به دکتر مراجعه کنید تا با آمپول حالتان بهتر شود و مایعات رافراموش نکنید
      برای حالت تهوع هم که من هم داشتم قرص دیمین هیدرینات کارساز هست

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با اینکه این دارو ها داروهای اور د کانتر هستن ولیییییی
      این دارو ها رو به هیچ عنوان سر خود مصرف نکنید و به دکتر مراجعه کنید و با مشورت و پیشنهاد دکتر دارو تهیه کنید

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در ضمن دارو های آنتی بیوتیک(کلاموکس آموکسی و آزیترومایسن و ...)هیچ تاثیری بر روی ویروس کرونا ندارند چونکه مکانیسن اثر این دارو ها بر روی باکتریهاست نه ویروس و ساختار باکتری با ویروس فرق داره و نباید برای عفونت ویروسی استفاده بشه
      اگه اینا رو مصرف کنید باعث از بین رفتن باکتریهای مفید روده میشید که مشکلات گوارشی به همراه خواهد داشت

حقیقتا اگه عاشق کامپیوتر نبودم دکتر میشدم حتما

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون جوزف جان .انشالله شما هر چه زودتر بهتر از روز اول هم بشین.ممنون از اطلاعات
      اره اتفاقا دکتر برام فاموتیدین و ویتامین سی و استامینوفن نوشت.ولی خوب خیلی استرس دارم.میدونمم این استرس از خود بیماری کشنده تره ولی چی کار کنم.مدامم تو اینترنت سرچ میکنم و این باعث استرس بیشتر میشه !!میترسم سرفه بگیرم و تنگی نفس...

11. Top | #26
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      راستی ورزش و پیاده‌روی خوبه؟
      ظهر بعد از خوردن ناهار پاهام از ضعف حالت لرزش داشت

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون جوزف جان .انشالله شما هر چه زودتر بهتر از روز اول هم بشین.ممنون از اطلاعات
      اره اتفاقا دکتر برام فاموتیدین و ویتامین سی و استامینوفن نوشت.ولی خوب خیلی استرس دارم.میدونمم این استرس از خود بیماری کشنده تره ولی چی کار کنم.مدامم تو اینترنت سرچ میکنم و این باعث استرس بیشتر میشه !!میترسم سرفه بگیرم و تنگی نفس...
      غلظت اکسیژن خونت رو چک کردن؟؟
      منم استرس داشتم و دچار تشنج عصبی شدم روز 9 ام که رفتم دکتر یدونه آمپول آرامبخش زدن برام الآن خداروشکر درست شدم
      برای تنگی نفس و همچنین سرخوش شدن قرص جوشان اوسلیت 600 خوراکی خوبه برای من روزی 2 تا هر 12 ساعت تجویز شد روز 9 ام
      یدوه قرص هم داد که برا اعصاب بود من دو بار مصرف کردم احساس خواب آلودگی شدید کردم دیگه مصرف نمیکنم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی ورزش و پیاده‌روی خوبه؟
      ظهر بعد از خوردن ناهار پاهام از ضعف حالت لرزش داشت
      اصلا فقط استراحت کن و حتی درس هم نخون من خودم یه هفته 10 روز کلا نخوندم و خوابیدم کامل استراحت کن وگرنه بیماری شدتش بیشتر میشه

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها

ویتامین منیزیم جوشان
      قرص ویتامین E ۴۰۰ واحدی
      بخور جوش شیرین
      بخور نعنا

و اینم بگم اتاق جدا بودم
      خیلی حواستون جمع باشه
      یاد اون جوک افتادم که میگه عطسه کردم رفتم بخورو تعنا و دارچین و دارو و شربت و امپول و .....همه رو یه جا زدم ویروس گفت لامصب مجال بده راه خروجو پیدا کنم گیر افتادم اینجا
      من خودم هم اینطوری بودم

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      آره اکسیژن خونم تست گرفت.گفت خوبه
      اون قرص اعصاب چی بود که خواب آور بود؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن