خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

امکان داره رشته پرستاری رو زودتر از ۴ سال تموم کنی؟

چنین چیزی ممکنه؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساراخانم نمایش پست ها
      چنین چیزی ممکنه؟
      بله تو 3 سال و نیم دیدم تموم کردن
      البته باید همه وقتتو بزاری رو درس و تقریبا هر ترم معدل الف بشی و ترم بعدش 24 واحد برداری تا بتونی
      خیلب سخته ولی میشه
      البته به نظر من ارزششو نداره برای یه ترم این همه سختیو فشار
      LEFT
      4/19/2021

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چنین چیزی ممکنه؟
      بله . کار به رشته نداره ، هر رشته ای داخل دانشگاه تعداد واحد های مشخصی داره که واس هرکسی متفاوته مثلا اگر شخصی رشته نامتجانس باشه مجبوره یه سری درس جبرانی هم پاس کنه و اگر مستقیم رشته مرتبط باشه نیازی نیست اون دروس رو پاس کنه ( مثلا شخصی از رشته فنی کنکور بده و پرستاری یا پزشکی یا هر رشته غیر مرتبط با رشته خودش بخوانه باید بین 8 تا 16 واحد درس جبرانی بگذرونه)
      خلاصه مثلا رشته پرستاری مقطع کارشناسیش میشه 140 واحد ، که بخوایم میانگین بگیریم میشه 8 ترم یعنی 4 سال.
      حالا یه سری رشته ها قوانین خودش رو داره مثلا چه میدونم از ترم سه بیشتراز 18 واحد مجاز نیستی یا مثلا تو رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد بیش از 15 -16 واحد مجاز نیستی نمیدونم خلاصه یه سری قوانینیم هست.
      در کل شما اگر معدلت بیاد بالای 17 میتونی واحد بیشتری برداری ( سقف مجاز 24 واحد هست ولی بازم توی رشته های مختلف متفاوته)
      با معدل بالای 17 و گرفتن ترم تابستان میشه هر رشته ای رو زودتر تموم کرد از پزشکی تا ابیاری گیاهان دریایی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم دانشگاه ازاد درس خوندم و معدل الف بودم کلا ولی دانشگاهمون چنین قابلیتی نداشت
      یکی از اقوام ک ورودی من بود اما همدان میخوند ی ترم زودتر فارغ التحصیل شد دیگه چجوریشو نمیدونم! اما تا امتحان فاینال رو ندی مدرکتو بت نمیدن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ی توضیحم بدم اینکه مثلا وقتی ک مادرنوزاد یک رو پاس نکردی بت اجازه نمیدن ک مادرونوزاد۲ رو برداری پس ربطی ب واحد برداشتن نداره
      مگر اینکه ی درسو بیفتی که ترم بعد بهت اجازه پیش نیاز هم نیاز بدن
      یعنی مادرونوزاد یک رو برداشتی این ترم اما افتادی و الان ترم بعد باید دو رو برداری ولی یک رو پاس نکردی .میری پیش مسئول آموزش و برات پیش نیاز هم نیاز میکنه یعنی مادرنوزاد یک و دو رو باهم اون ترم برمیداری

دانشگاه های ازاد نمیذارن زودتر فارغ التحصیل شی چون شهریه یه ترمشونو می سوزونن اگه اینکارو کنن

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ازاد یا سراسری خوندن در استخدام تاثیرداره؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Afsoon_chashman نمایش پست ها
      ی توضیحم بدم اینکه مثلا وقتی ک مادرنوزاد یک رو پاس نکردی بت اجازه نمیدن ک مادرونوزاد۲ رو برداری پس ربطی ب واحد برداشتن نداره
      مگر اینکه ی درسو بیفتی که ترم بعد بهت اجازه پیش نیاز هم نیاز بدن
      یعنی مادرونوزاد یک رو برداشتی این ترم اما افتادی و الان ترم بعد باید دو رو برداری ولی یک رو پاس نکردی .میری پیش مسئول آموزش و برات پیش نیاز هم نیاز میکنه یعنی مادرنوزاد یک و دو رو باهم اون ترم برمیداری

دانشگاه های ازاد نمیذارن زودتر فارغ التحصیل شی چون شهریه یه ترمشونو می سوزونن اگه اینکارو کنن
      آزاد یا سراسری خوندن در استخدام تاثیرداره؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آزاد یا سراسری خوندن در استخدام تاثیرداره؟
      نه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه های ترم بالایی ما میگفتن تونستن همچین کاری کنن ... من رفتم پیش مدیرگروهمون گفت اصلا نمیشه همچین کاری کنی.... خودم خواستم 7 ترمه تموم کنم اما همه درس هایی ک میخواستم با ترم بالایی ها بردارم تداخل داشتن با کلاسام و این شد بیخیالش شدم .... بنظرم میشه این کارو کرد چوم بچه ها تونسته بودن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من از پرستاری اطلاع ندارم
      ولی در کل شما اگه ترم آخر 24 واحد برات مونده باشه(چه ترم ۷ باشی چه ترم ۸ چه ترم ۹ مهم اینه ۲۴ واحد یا کمتر مونده باشه برات)
      دانشگاه موظفه اون ترم شما رو فارغ التحصیل کنه
      ینی دیگه مهم نیس درسی رو پیش نیازش و پاس کردین یا نه
      یه سری درس ها رو هم میتونید معرفی ب استاد بگیرید !!!!
      Great men are not born great but they grow great

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من دانشجوی پرستاری ام و تا جاییکه میدونم امکان نداره، به خاطر واحد عملی کاراموزی!
      دو ترم اخر که کلا عملی هست و نمیشه زودتر واحداشو رفت.
      به غیر از ترم اول بقیه ترم ها هم چند روز در هفته کارموزی دارن بقیه روزهای هفته هم دروس تئوری هست.99 درصد کلاسها هم تداخل دارند.
      بنابراین کسی با واحد اضافه برداشتن احتمالا نمیتونه زودتر فارق التحصیل بشه و فقط میشه با زودتر برداشتن بعضی درسها حجم ترم های بعدش رو سبک کنه.

من دانشجوی دانشگاه تهرانم و میدونم از ترم بالایی ها هم کسی تا حالا نتونسته این کارو بکنه حالا بقیه دانشگاها رو نمیدونم.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اره امکانش هست ولی خیلی سخته من خودم پرستاری میخونم مخصوصا که پرستاری کارآموزی هم داره

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پرستاری نخوندم ولی قانونا اگر خوب درس بخونین و واحد های بیشتری بردارین ممکنه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه همون 8 ترم با معدل ابرومند تموم کنی و موهاتم سفید نشه خودش موفقیت بزرگیه
      به دور از شوخی پرستاری رشته سنگینه اما چند فاکتور مهمه .اینکه توانایی خودت چقدره من دیدم کسی که الف میشه 24 تا مثل قند هر ترم بر میداره این قطعا شانس داره زودتر تموم کنه
      نکته بعدی دانشگاهت. من خودم ازادی هستم اما سختگیرن ولی انتقالی از شهرستان داشتیم سرویس شدن چون دانشگاه قبلیشون خیلی حال میداده بهشون
      ولی با همه اینا بازم به خاطر حجم بالای درسا و کاراموزی و ماهیت رشته هنر کنی یه ترم زودتر تموم کنی که من توصیه میکنم هشت ترم با برنامه و تمییز برو جلو و رو سواد و معدلت کار کن

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اتفاقا دوستان این همیشه سوال منم بوده الان این تاپیک رو دیدم کنجکاو شدم مثلا اگه کسی معدلش بالای ۱۷ باشه حالا هر رشته ای بهش اجازه میدن ۲۴ واحد برداره؟؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)