خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

پی اچ محلول هیدروکلریک اسید؟

پی اچ محلول 0.05 میکرومولار هیدروکلریک اسید چقده؟ log5=0.7, Kw=10-14
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 09 اسفند 1398 در ساعت 05:52

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      6.8 نمیشه؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      5/6 میشه
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      پی اچ محلول 0.05 میکرومولار هیدروکلریک اسید چقده؟ log5=0.7, Kw=10-14
      من 7.3 بدست میارم!
      غلظت که پنج ضربدر ده به توان منفی هشته اسید هم که قویه پس الفا نداره پس 8 منهای هفت دهم میشه که جوابش 7.3 در اومد (حالا من موندم چجوری اسید وجود داره ولی محلول بازیه ؟
      دوستان اگه تو حل جایی اشتباه کردم بگید ممنون میشم
      .................................................. ....................................................................... ..................

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      Hcl اسید قویه پس قاعدتا 6.8 میشه
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      Hcl اسید قویه پس قاعدتا 6.8 میشه
      میتونید بگید چجوری 6.8 بدست اوردید؟
      .................................................. ....................................................................... ..................

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      5/6 میشه
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها
      5/6 میشه
      توضیح میتونید بدید؟
      ویرایش توسط FARZAD205 : 09 اسفند 1398 در ساعت 12:19

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzad205 نمایش پست ها
      میتونید بگید چجوری 6.8 بدست اوردید؟

غلظت h خود آب که ده به توان منفی هفت هست رو به غلظت h هیدروکلریک اسید باید اضافه کنی بعد لگاریتم بگیری.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      غلظت h خود آب که ده به توان منفی هفت هست رو به غلظت h هیدروکلریک اسید باید اضافه کنی بعد لگاریتم بگیری.
      واسه نظام جدیدا اینجوری شده؟ چون ما اضافه نمیکردیم!
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست d938af41-238c-406e-88c7-7fcde975c1c0.jpg  

11. Top | #11
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      مورد اول اینکه ، ما اسید داریم پس پی اچ زیر هفت است قطعا چون غلظت اسید هم کم است میشه زیر هفت و نزدیک هفت
      مورد دوم اینکه نباید از غلظت یون هیدرونیوم حاصل از خود یونش آب در اینجا صرف نظر کرد برخلاف مسائل معمول کنکوری که از این مقدار صرف نظر می شود به دلیل غلظت های بالای اسید...
      سوم اینکه غلظت یون هیدروکسید را برابر ایکس قرار می دهیم و غلظت یون هیدرونیوم پنج ضربدر ده به توان منفی هشت به علاوه ایکس ، ایکس همان غلظت یون های هیدرونیوم و هیدروکسید حاصل از خود یونش آب است حالا این غلظت های این دو یون را ضرب می کنیم در هم جواب میشود ده به توان منفی چهارده
      حالا به یک معادله درجه دو میرسی که ایکس به دست میاد، ایکس را که داشته باشی غلظت نهایی یون هیدرونیوم را داری و بعدش که دیگه طبق روش کتاب و تمام
      اعداد رند نبود و از حوصله خارج لکن با یه تقریب قشنگ میشه 6.9

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FARZAD205 نمایش پست ها
      واسه نظام جدیدا اینجوری شده؟ چون ما اضافه نمیکردیم!

نه من نظام قدیمم.
      مشابه سوال تاپیک رو من تو سوال‌های کنکور و کتاب کمک درسی ندیدم، ولی منطقا تو سوال‌های کنکور مقدار hcl به قدری هست که بشه از غلظت یون هیدرونیوم آب صرف نظر کرد.
      (البته با توجه به جهت تعادل آب میشه در محدوده‌ی کنکور باشه ولی دیگه به‌نظرم خیلی سخت‌گیریه )

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      سلام
      مورد اول اینکه ، ما اسید داریم پس پی اچ زیر هفت است قطعا چون غلظت اسید هم کم است میشه زیر هفت و نزدیک هفت
      مورد دوم اینکه نباید از غلظت یون هیدرونیوم حاصل از خود یونش آب در اینجا صرف نظر کرد برخلاف مسائل معمول کنکوری که از این مقدار صرف نظر می شود به دلیل غلظت های بالای اسید...
      سوم اینکه غلظت یون هیدروکسید را برابر ایکس قرار می دهیم و غلظت یون هیدرونیوم پنج ضربدر ده به توان منفی هشت به علاوه ایکس ، ایکس همان غلظت یون های هیدرونیوم و هیدروکسید حاصل از خود یونش آب است حالا این غلظت های این دو یون را ضرب می کنیم در هم جواب میشود ده به توان منفی چهارده
      حالا به یک معادله درجه دو میرسی که ایکس به دست میاد، ایکس را که داشته باشی غلظت نهایی یون هیدرونیوم را داری و بعدش که دیگه طبق روش کتاب و تمام
      اعداد رند نبود و از حوصله خارج لکن با یه تقریب قشنگ میشه 6.9
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      نه من نظام قدیمم.
      مشابه سوال تاپیک رو من تو سوال‌های کنکور و کتاب کمک درسی ندیدم، ولی منطقا تو سوال‌های کنکور مقدار hcl به قدری هست که بشه از غلظت یون هیدرونیوم آب صرف نظر کرد.
      (البته با توجه به جهت تعادل آب میشه در محدوده‌ی کنکور باشه ولی دیگه به‌نظرم خیلی سخت‌گیریه )

دوستان اصلا غلظت اسید حاصل از یونش اب رو حساب نمیکنن چون با باز حاصل از یونش اب خنثی میشه

**البته اینکه باید زیر هفت باشه منطقیه ولی طبق فرمول همون7.3 بدست میاد اگر نکته ی دیگه ای به نظرتون میرسه که نقض کنه این عددو از نظر فرمولی بگید ممنون میشم
      ویرایش توسط FARZAD205 : 09 اسفند 1398 در ساعت 13:59

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      وقتی توان h+ از توان h+ حاصل یونش اب کم تر یا برابر اون باشه حسابش باید بکنیم میشه 6.8

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      وقتی توان h+ از توان h+ حاصل یونش اب کم تر یا برابر اون باشه حسابش باید بکنیم میشه 6.8
      جایی تو کتابها این نکته هست رفرنس بدید پیداش کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن