خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      اونایی که بیکارن یا اراده ندارن یا اینکه نمی خان از خونشون دور شن! وگرنه الان تو استان ما بزور 4 تا دکتر پیدا میشه!! تازه همین طورم دارن از اینجا میرن!! چون میگن تو شهرای بزرگتر پول بیشتری در میارن! تو بیمارستان شهرمونم بزور یه دکتر داریم که اونم چیزی بلد نیست!! کاملا موافقم که هدف اصلی باید خدمت به مردم باشه!! چون وقتی هدفت اینه حتی اگه شده میری به یه روستای کوچیک! با اینکه دورنماش شاید واسه خیلیا جالب نباشه ولی اونجا به هدف دیگت ینی درآمدزاییم میرسی!! حتی اگه یکی در میون از مریضا پول بگیری!!
      برام جالبه بدونم كه استان شما كدوم استانه كه 4 تا دكتر بزور پيدا ميشن توش ! ضعيفترين استان از نظر پزشكي در كشور لرستان و شهركرد هستن كه هركدومشون يه 30-40 تا متخصص ( يعني متخصص قلب و جراح و ... ) دارن ! پزشكان عمومي هم بماند ! كمي خنده دار هست كه بگيم 40-50 هزار نفر از تحصيل كرده ترين اعضاي جامعه مشكل اراده دارن ! اونم كسايي كه تونستن پزشكي قبول بشن بعدشم در انترني و طرح حدود 4 سال شيفت هاي 24 ساعته تو بخش هاي غيربهداشتي رو انجام دادن. اينجور آدما مسلما نميتونن مشكل اراده داشته باشن. اولا الان توي شهرهاي مراكز استان ( به جز شهركرد و لرستان و قم و يكي دوتا استان ديگه ) اجازه مطب به پزشك عمومي نميدن ميگن بايد امتياز بالا و سابقه زياد داشته باشي ميمونه فقط استخدام شدن و كاركردن توي درمانگاه ها. درمانگاه رو كه ولش كن آدم توش كار نكنه گشنه بمونه بهتره و استخدام هم كه ميتونين در موردش تحقيق كنين وضعيتش چطوره. شما اگه اراده بالا داشته باشين و سازمان تامين اجتماعي يا وزارت بهداشت شما رو با شيفت 16 ساعت در روز با حقوق يك ميليون و سيصد هزارتومن استخدام كنه و فاصله محل كارتون تا شهر زياد باشه حاضرين كار كنين ؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها من چند وقت پیش شنیدم 30% ظرفیت پزشکی رو میخوان بذارن برا مناطق محروم حالا مطمئن نیستم که منظورشون کنکور سراسری بود یا آزمون دستیاری .... آخه این شانس که ما داریم امسال که ظرفیت رو 400 تا کاهش دادن و ظرفیت رو دادن بین الملل حالا این 30% رو هم بدن ماطق محروم دیگه باید چه خاکی تو سرمون کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی خبری در این مورد نداره؟

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فکر نمیکنم خرم ابد از نظرپزشکی جز ضعیف ترینا باشه...اطلاعاتتون قدیمیه فکرکنم

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryaam نمایش پست ها
      فکر نمیکنم خرم ابد از نظرپزشکی جز ضعیف ترینا باشه...اطلاعاتتون قدیمیه فکرکنم
      احتمالا اطلاعات خودتون قويه و به نظرتون ميرسه كه فقط استان شما از نظر پزشكي پيشرفت كرده و بقيه استان ها در همون حدي هستن كه 5 سال پيش بودن ! استان آذربايجان شرقي در اين مدت تبديل به يكي از ابرقدرت هاي پزشكي شده همه ساله هم رتبه هاي برتر بورد رو ميده و همه رشته هاي تخصصي و فوق تخصصي رو داره استان آذربايجان غربي هم حتي فوق تخصص جراحي داره امسال همه دانشگاه ها هم كلي از اعضاي هيئت علميشون درجه دانشياري دارن ولي خرم آباد يك يا دونفرشون دانشيار هست دانشكده مجزا براي دندانپزشكي هم نميدونم درست كرده يا نه !

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من درمورد علوم پزشکی تبریز اطلاعی ندارم ..شمام درمورد دانشکده های اینجا...چه خوب که پیشرفت کرده..هرشهری متناسب با جمعیتش پیشرفت کرده ...بله چند واحد مجزا درست شده چه دانشکده و چه چندین واحد تو بیمارستانای مختلف

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow نمایش پست ها
      برام جالبه بدونم كه استان شما كدوم استانه كه 4 تا دكتر بزور پيدا ميشن توش ! ضعيفترين استان از نظر پزشكي در كشور لرستان و شهركرد هستن كه هركدومشون يه 30-40 تا متخصص ( يعني متخصص قلب و جراح و ... ) دارن ! پزشكان عمومي هم بماند ! كمي خنده دار هست كه بگيم 40-50 هزار نفر از تحصيل كرده ترين اعضاي جامعه مشكل اراده دارن ! اونم كسايي كه تونستن پزشكي قبول بشن بعدشم در انترني و طرح حدود 4 سال شيفت هاي 24 ساعته تو بخش هاي غيربهداشتي رو انجام دادن. اينجور آدما مسلما نميتونن مشكل اراده داشته باشن. اولا الان توي شهرهاي مراكز استان ( به جز شهركرد و لرستان و قم و يكي دوتا استان ديگه ) اجازه مطب به پزشك عمومي نميدن ميگن بايد امتياز بالا و سابقه زياد داشته باشي ميمونه فقط استخدام شدن و كاركردن توي درمانگاه ها. درمانگاه رو كه ولش كن آدم توش كار نكنه گشنه بمونه بهتره و استخدام هم كه ميتونين در موردش تحقيق كنين وضعيتش چطوره. شما اگه اراده بالا داشته باشين و سازمان تامين اجتماعي يا وزارت بهداشت شما رو با شيفت 16 ساعت در روز با حقوق يك ميليون و سيصد هزارتومن استخدام كنه و فاصله محل كارتون تا شهر زياد باشه حاضرين كار كنين ؟
      استانم سمت راست زده! تو قسمت مشخصات! کسی که اراده کنه به مردم خدمت کنه تامین اجتمایی و.. هم میره!
      میشه بگی اون امتیازه از کجا میاد!؟ مثلا میگن یکی یکی بیاین بخونین صدای هرکدوم بهتر بود امتیاز بیشتری میگیره!!!!!!؟
      مگه فقط مردم مراکز استانا مریض میشن که عمومیا برن اونجا!!؟

بچه ها من چند وقت پیش شنیدم 30% ظرفیت پزشکی رو میخوان بذارن برا مناطق محروم حالا مطمئن نیستم که منظورشون کنکور سراسری بود یا آزمون دستیاری .... آخه این شانس که ما داریم امسال که ظرفیت رو 400 تا کاهش دادن و ظرفیت رو دادن بین الملل حالا این 30% رو هم بدن ماطق محروم دیگه باید چه خاکی تو سرمون کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی خبری در این مورد نداره؟
      کاملا حقیقت داره! همون آزمون سراسریه! اینجانب هم منطقه3یی هستم!:yahoo (4):
      ویرایش توسط Masood11 : 26 مهر 1392 در ساعت 13:22

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      ا
      البته تا جایی که من می دونم،این سهمیه مربوط به بعضی از شهر های محروم بعضی از استانها هست(که البته بوشهر هم شامل اونهاست).
      برای این که از این سهمیه استفاده کنید،باید بومی همون شهر محروم باشید و در صورت پذیرفته شدن،تعهّد محضری بدید که دو برابر مدّت تحصیلتون توی همون شهر محروم کار کنید.
      برای اطّلاع از این شهر های محروم و جزئیّات سهمیه،باید به دفترچه انتخاب رشته مراجعه کنید.
      "هذا من فضل ربّی"

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      استانم سمت راست زده! تو قسمت مشخصات! کسی که اراده کنه به مردم خدمت کنه تامین اجتمایی و.. هم میره!
      میشه بگی اون امتیازه از کجا میاد!؟ مثلا میگن یکی یکی بیاین بخونین صدای هرکدوم بهتر بود امتیاز بیشتری میگیره!!!!!!؟
      مگه فقط مردم مراکز استانا مریض میشن که عمومیا برن اونجا!!؟

غير از مراكز استان هم بقيه جاها درامدها پايين هستن. با اين حق ويزيت پايين دكتر عمومي و هزينه بالاي مطب و فروش خودسرانه تمامي داروها در داروخانه ها ديگه درآمد خاصي براي پزشك عمومي نميمونه. البته من مطمعنم شما پزشك عمومي ميشناسين كه ماهي 6 ميليون درآمد داره !
      شايد حرف تمسخر آميزي زده باشين ولي به صورت شانسي حرفتون درسته اگه صدات خيلي خوب باشه و قاري قرآن باشي امتياز داره به جز اون هم جانبازي امتياز داره. به غير از اون تنها راه امتياز داشتن تجربه و سابقه هست . كسي كه از شهيد بهشتي فارغ التحصيل شده باشه امتيازش بالاتر نيست.
      سهميه استخدامي تامين اجتماعي و سازمان انتقال خون براي پزشكان عمومي در سال 90 روي هم 500 نفر هم نبود در بين اين اسخدام هاي اخير دولت هم پزشك وجود نداشت . ارادت از آرمسترانگ و اديسن هم قويتر باشه بازم خيلي خيلي سخته كه بتوني بين پنجاه هزار متقاضي استخدام بشي ! تازه استخدام هم كه شدي بعدا حق نداري متخصص بشي مگه اينكه استعفا بدي و 40 روز حقوق خرت رو هم پس بدي .

البته اميدوارم ما يه روزي پزشك بشيم و شما به ما اراده ياد بدين و ما با اراده قويمون بتونيم بر اين موانع غلبه كنيم.

======

يه چيزي هم بگم ولي بهتون برنخوره ها مخاطبم شما نيستين، توي كلاس عربي يه نفر داشت بحث ميكرد كه پزشك شدي نونت تو روغنه تازه ميگفت خواهرشم پزشك هست ( اولش فكر كردم دروغ ميگه ولي بعدا ديدم راست ميگه خواهر پزشك عمومي هست ) گفتم كي گفته پزشك عمومي نونش تو روغنه ؟ گفت همكار خواهرم روزي 8 ساعت بيشتر كار نميكنه ولي هفته اي 200 تومن بهش ميدن !

خواستم بهش بخندم ديدم نه بنده خدا حق داره با اينكه خانواده ثروتمندي بودن و مانتويي كه تنش بود از كل لباساي كمد من گرونتر بود ولي نه از دخل و خرج زندگي خبر داشت نه ميدونتست كه با 200 تومن نميتونه اون كيف چرمي كه دستشه رو بخره !

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryaam نمایش پست ها
      من درمورد علوم پزشکی تبریز اطلاعی ندارم ..شمام درمورد دانشکده های اینجا...چه خوب که پیشرفت کرده..هرشهری متناسب با جمعیتش پیشرفت کرده ...بله چند واحد مجزا درست شده چه دانشکده و چه چندین واحد تو بیمارستانای مختلف
      تنها دليل اينكه كسي از وضعيت تبريز و اصفهان و مشهد و شيراز و ... خبر نداشته باشه ميتونه اين باشه كه از كليات سطح امكانات علمي و بهداشتي كشور بي اطلاع باشه. اتفاقا چون اطلاع داشتم عرض كردم كه جزء ضعيفترين ها هست. شما نهايتا يكي دو تا استان ضعيفتر ميتونين نسبت به اونجا پيدا كنين. مثل هرمزگان مثلا !

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تنها دليل اينكه كسي از وضعيت تبريز و اصفهان و مشهد و شيراز و ... خبر نداشته باشه ميتونه اين باشه كه از كليات سطح امكانات علمي و بهداشتي كشور بي اطلاع باشه. اتفاقا چون اطلاع داشتم عرض كردم كه جزء ضعيفترين ها هست. شما نهايتا يكي دو تا استان ضعيفتر ميتونين نسبت به اونجا پيدا كنين. مثل هرمزگان مثلا !
      چه خوووب که این همه اطلاعات دارین !!
      خوشبختم از اشنایی با شما !!
      موفق باشین تو درسااا

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با این حرفایی که زدید آدم از زندگی نا امید میشه چه برسه به پزشک شدن !!!!!

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      غير از مراكز استان هم بقيه جاها درامدها پايين هستن. با اين حق ويزيت پايين دكتر عمومي و هزينه بالاي مطب و فروش خودسرانه تمامي داروها در داروخانه ها ديگه درآمد خاصي براي پزشك عمومي نميمونه. البته من مطمعنم شما پزشك عمومي ميشناسين كه ماهي 6 ميليون درآمد داره !

البته اميدوارم ما يه روزي پزشك بشيم و شما به ما اراده ياد بدين و ما با اراده قويمون بتونيم بر اين موانع غلبه كنيم.
      کجا ویزیتا پایینه! همین شهر خودمو میگم! 10 12 تومن میدن اونم با بیمه!!(که ربع یا نصفشو بیمه میده) همه ی دکترای اینجا هم کمه کم روزی 10 20 تا مریض دارن! دیگه خودت حساب کن میشه ماهی چقدر!!(منهای کرایه ی مطب!) پولش از تاکسیرونیم بیشتر میشه!!!:yahoo (4):

من که اون اراده‌هه رو لازم ندارم!!!! آخه هر چی شهر محروم و...ـه دور و ورمه!!! :yahoo (4):

البته تا جایی که من می دونم،این سهمیه مربوط به بعضی از شهر های محروم بعضی از استانها هست(که البته بوشهر هم شامل اونهاست).
      برای این که از این سهمیه استفاده کنید،باید بومی همون شهر محروم باشید و در صورت پذیرفته شدن،تعهّد محضری بدید که دو برابر مدّت تحصیلتون توی همون شهر محروم کار کنید.
      برای اطّلاع از این شهر های محروم و جزئیّات سهمیه،باید به دفترچه انتخاب رشته مراجعه کنید.
      چقد شرایطش به شرایط من میخوره!!!!:yahoo (4): بومی چیه!!؟ فسیل همین شهرم!!!!! اگه نخایم تو شهر محروممونم بمونیم باز مجبوریم!! خیلی جاهای دیگه کار گیر میاد!!!؟

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      یه سوال دارم :عایا مهمترین مسئله پوله؟؟؟؟ اگه دنبال پول هستید که کارهای آزاد درآمدش خیلی بیشتره و زودبازده تره......نیازی به واسه کنکور خوندن و شب بیداری و ... هم نداره!!

اما به نظر من آدم حتی اگه بیکارم باشه اما باسواد باشه بهتره تا بیکار بیسواد...

این وضعیت واسه باقیه رشته ها هم هست و مختص پزشکی نیست....مثلن 2 ماه پیش سوار یه تاکسی شدم رانندش دانشجوی دکترای سیاسی بود!!!اونم از دانشگاه ملی!!!
      مهندس هم که الاماشالله فراوونه!!
      پس عاشقانه واسه هدفتون تلاش کنید... اگه عاشق شغلت باشی بهترین میشی ....کم کم به پولم میرسی......

مهم اینه که همونجوری که میخوای زندگی کنی****
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط docms نمایش پست ها
      یه سوال دارم :عایا مهمترین مسئله پوله؟؟؟؟ اگه دنبال پول هستید که کارهای آزاد درآمدش خیلی بیشتره و زودبازده تره......نیازی به واسه کنکور خوندن و شب بیداری و ... هم نداره!!

اما به نظر من آدم حتی اگه بیکارم باشه اما باسواد باشه بهتره تا بیکار بیسواد...

این وضعیت واسه باقیه رشته ها هم هست و مختص پزشکی نیست....مثلن 2 ماه پیش سوار یه تاکسی شدم رانندش دانشجوی دکترای سیاسی بود!!!اونم از دانشگاه ملی!!!
      مهندس هم که الاماشالله فراوونه!!
      پس عاشقانه واسه هدفتون تلاش کنید... اگه عاشق شغلت باشی بهترین میشی ....کم کم به پولم میرسی......

مهم اینه که همونجوری که میخوای زندگی کنی****
      خب اينايي كه گفتين هم مهمه ديگه. وگرنه من امسال رتبه 9000 آورده بودم ميتونستم مديريت قبول بشم راحت هم كار گيرم ميومد بعدش ولي خب به اينايي كه شما گفتين بيشتر اهميت ميدم

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      چقد شرایطش به شرایط من میخوره!!!!:yahoo (4): بومی چیه!!؟ فسیل همین شهرم!!!!! اگه نخایم تو شهر محروممونم بمونیم باز مجبوریم!! خیلی جاهای دیگه کار گیر میاد!!!؟
      برای اطّلاع از شرایط سهمیه مناطق محروم،صفحه 3 دفترچه راهنمای انتخاب رشته سال 92 رو مطالعه کنید.
      برای اطّلاع از رشته های مربوط به مناطق محروم هم صفحه 44 و 45 از همین دفترچه مطالعه کنید.
      همین طور دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،10در سال 92، نفر دانشجوی دندان پزشکی بومی با اخذ تعهد پذیرش می کرد.
      البته این شرایط و رشته ها مربوط به سال 92 هست و شرایط سال آینده ممکنه متفاوت باشه.
      (همچنین اگر تعّهد خدمت برای شما اهمّیت نداره،می تونید به دانشگاه علوم پزشکی ارتش و علوم پزشکی بقیة ا...(سپاه پاسداران) که با رتبه های نسبتاً بالا دانشجو می گیرن،هم فکر کنید.)
      "هذا من فضل ربّی"

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن