خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 51
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببینید دوست عزیز قبل از اینکه این سوال شما بپرسید و من پیشنهادم به شما بدم اول بهتر حتما از خودتون بپرسید که این مدت کجا بودی چرا نخوندی چرا میخوای ۴ ماه شروع کنی در حالی هم خودت هم دیگران میدونن تایم کنکور ۱ ساله است !
      به این پرسش ها پاسخ بده اغلب پاسخ به این سوالات این هست که من مریض بودم من مادرم یا یکی از اعضای خانواده ام مریض بود من محیط مناسبی برای مطالعه نداشتم من سرباز بودم تازه سربازیم تموم شد و ... قبل از اینکه بپردازیم به این موضوع که این دلایل موجه است یا بهانه من از شما دوست گرامی میخوام سوال بپرسم که چطور دنبال فردی میگردی که معجزه کرده در چهار ماه به رشته های تاپ رسیده و موفق شده ولی دنبال معجزه نبودی کسی که در شرایط سخت نشسته درس خونده من برات هزاران مثال میارم افرادی که با دلایل بالا حتی بدتر نشستن به سختی خوندن و چیزی کم نذاشتن تو این مدت یک سال ! مورد داشتیم که تو زلزله کرمانشاه تعریف میکرد تا چند ماه برق نداشتیم میرفتم تو سرما زیر یه لامپ که بالای مخزن آب گذاشته بودن میرفتم درس میخوندم و کلی لباس گرم میپوشیدم و ... واقعا موارد زیادی داریم که طول یکسال با سختی خوندن مریض تو خونه داشتن کسی از اعضای خانواده براش مشکل پیش اومده بود سرباز بودن و ... شما نیاز به پیدا کردن سوپر قهرمان که در مدت ۴ ماه کنکور جمع کرده ندارید بهتر به سوپر قهرمان های واقعی نگاه کنید !
      بعد از اینکه به پرسش من پاسخ دادید که چرا تا به امروز نخوندی و الان انگار بیدار شدی دیدی کنکور داری میخوای بخونی باید باز هم به این سوال پاسخ بدی آیا از الان شروع کنم قطعی دیگه اون دلایل که بهش اشاره کردم و دلیل نخوندنم تا به امروز شده آیا اون دلایل و‌مشکلات دیگه رفع شده الان با اطمینان کامل میتونم بشینم بخونم ؟ یا اینکه احتمال تکرار هست چون هیچ تضمینی نیست یه بلایی دیگه بیاد و شما باز میدون خالی کنی! خیلی ها رک میگن مشکل من تنبلی بود بازیگوشی و واقعا اکثر مواقع هم همین هست آیا تضمین هست از امورز تو عوض بشی و‌دیگه بازیگوش نباشی ، دیر شروع کردن برای بعضی ها یه حسن داره که دیگه از فشار استرس حجم زیادی انجام میدن و بهانه رو کنار میذارن نمونه آش تو شب امتحان دیدیم ولی اینجا چند تا مورد داریم نباید نادیده گرفت اینکه کنکور یعنی مدیریت بحران شما وقتی دلایل و بهانه های برای درس نخوندن داشتید یعنی در شرایط سخت حوصله درس ندارید و دوست دارید اول مشکلات رفع کنید بعد برید بخونید در صورتی که کسی موفق میشه که هر دو باهم انجام بده چون این به شما الگو فکری میده سر جلسه هم بدرد شما میخوره چون در جلسه کنکور بحران سوال تازه و عجیب و غریب میتونه به راحتی شمارو بر آشفته کنه !
      به عقیده من چیزی که باعث موفقیت یک کنکوری میشه نه منابع خاص استاد خاص یا مدرسه خاص هست بلکه در یک کلام میگم روتین خوب زندگی هست واقعا موفقیت در کنکور رابطه مستقیم با روتین خوب یا همون روزمرگی خوب و مفید داشتن هست بسیار از مشاوران عزیز به درستی اشاره میکنن که موفقیت تو یعنی تست زیاد زدن هست واقعا هم راست هست ولی کسی تست زیاد میتونه بزنه که زمان هر روز به درستی استفاده کنه روتین خوب یعنی نظم داشتن یعنی برنامه ریزی هم به دنبال داره شما به اغلب بچه های موفق شدن نگاه کنید میگن من صبح هر روز ساعت ۶ بیدار بودم و ۱۰ یا ۱۱ خواب این هر روز من هست و برنامه داره برای هر لحظه آش من چند وقت پیش سر رسید یه دوست عزیز دیدم که تایم مطالعه آش و برنامه آش بادداشت میکرد دیدم مثلا از ۵ صبح بیدار سریع یه صبحانه و شروع به درس و‌تست و میزان تست زده و‌نوع درس هم یادداشت میکرد باور کنید تا آخر شب فقط این دوست گرامی نزدیک به هزار تا تست زده بود و تنوع درسی بالا از لابلای زمان های مرده استفاده میکرد برای تست های مثل قرابت آیه و ... آدم فوق العاده اکتیو و با تراز بالا در آزمون ها !
      چرا میگم کنکور یکساله است چون به صحبت اکثر رتبه های برتر گوش بدید میگن زمان تابستون زمان قلق گیری بود ببینید همه این ها که میگم نکته است یعنی ۳ ماه تابستون دستتون میاد چه منابع برای شما مفید چه جور درس بخونید چطور تا قبل از آزمون جمع کنید مباحث رو ضعف و قوت در دروس مشخص میشه چطور تست بزنید چطور سر جلسه آزمون آزمایشی پاسخ بدید چطور زمان مدیریت کنید و و. و ...
      اینارو میگم برای کسی که میخواد تو چهار ماه شروع کنه برای رشته تاپ یعنی شما زمان قلق گیری و تمام تجربیات در مدت زمان کن بدست بیارید چون فرصت نیست وقت زیاد رو این موضوع گذاشت از طرفی مشکل بعدی زمان مطالعه است کسی که از اول تابستون شروع کرده با ۶ ساعت در روز الان رسیده به ۱۲ ساعت در روز شما فرصت ندارید باید هر چه سریع تر به زمان ۱۲ ساعت در روز برسید یا بالای ۱۰ ساعت تا بتونید چیزی جمع کنید واقعا خوب میبینید چقدر باید سختی ها تحمل کنی ! حالا واقعا اون آدم بهانه گیری که دنبال بهانه بود میتونه بیاد اون موقع که راحت میشد خوند نخوند ولی الان انگار از خواب بیدار شده باشه تمام این سختی ها به جون بخره ؟!
      به عقیده من فارغ از جواب شدن یا نشدن پاسخ بنده امتحانش واقعا ارزش داره برای شما یه واقعیت هست اینکه هر کس از هر تایمی شروع بکنه وضعیتش نسبت به قبل به مراتب بهتر میشه !
      و بجای اینکه دنبال تایید دیگران باشی که میشه یا نمیشه خودت امتحان کن و با آزمون های آزمایشی خودت با دیگران مقایسه کن حداقل در دو آزمون دستت میاد که اصلا میتونی پیشرفتی کنی یا نه !
      یه نکنه دیگه هم بگم خیلی ها از تابستون شروع کردن ممکن در آزمون های تابستون بعضی درس ها ۱۰۰ یا ۹۰ میزدن همون درس ازش در آبان بخوای میبینی ۶۰ بزنه واقعیت این هست کنکور تو این بازه یکسال برای کسی هم که از اول خوب شروع کنه اگر مرور و تکرار نداشته باشه تست پوششی نزنه باز افت میکنه حالا همه این موارد به علاوه خیلی موارد دیگه هست که فرصت نیست در یه کامنت کوتاه به شما بگم خیلی چیزا باید بری توش و تجربه کسب کنی تجربیات تو از حرف مشاور ها با ارزش تر هست آنقدر هم منابع و صحبت های مفید در اینترنت هست پیرامون همین موضوع که شما بی نیاز از مشاور میشید ولی الان فرصت خوندن نظرات و حرف های رتبه های برتر و تجربیات صحبت های مشاوران نیست الان فقط باید هر چی زودتر وارد عمل بشی و آزمون آزمایشی شرکت کنی و به این پاسخ برسی آیا میتونی یا نه !

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بله هستن.
      شما هم میتونین یکیشون باشین
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این افراد صفر نیستن برفرض کنکور سال98 تخصصی هاش زده 40 عمومی 50 بعد تا بهمن ماه 98 هیچی نخونده ییهو تصمیمی گرفته بخونه و تو چهارماه قبول شده و اومده گفته صفر بودم
      ما دوباره سبز میشویم

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      صد در صد میتونه
      ولی آدمشو میخواد *_*

5. Top | #20
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin4636 نمایش پست ها
      سلام کار سختیه ولی قولت میدم شدنی که باید یه سری چیزارو رعایت کنی مثل:
      حداقل ساعت مطالعه ۱۰ ساعت باشه
      یه سری از مباحث رو حذف کنی
      کاملا با روش برنامه ریزی، مطالعه دروس،تست زنی،جمعبندی و ... آشنا باشی
      و فقط فقط درس بخونی و اصلا به نتیجه فکر نکنی
      ببینید شما این موارد رو رعایت کنید من قول پزشکی و رتبه زیر ۵۰۰۰ رو بهتون میدم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام مرسی از همه تون ببخشید دیر جواب دادم دارم درس میخونم و اینکه ببخشید بخدا چون تازه اومدم اینجا کار کردنو باهاش بلد نیستم مرسی از همتون ک کمکم کردین ❤️

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بخدا بلد نیستم ریپلای کنم وگرنه تک تک ازتون تشکر میکردم ❤️

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستای عزیزم اگر میدونین کمک کنین بهم که بهتره چه مباحثیو حذف کنم هرچند که وقت دارم همرو بخونم اما بازم خوبه ک بدونم بازم ممنونم از همتون ❤️

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موفقیت 9 ماهه / 7 ماهه / 6 ماهه /4 ماه / 3 ماه ....دیگه بسه ...فقط خودتون میتونید به خودتون کمک کنید ...تمام . دیگه از این تاپیکا نزنید
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      موفقیت آیا یک پارامتر تک بعدی است ؟؟؟
      که فقط با زمان بتوان آن را اندازه گیری کرد ؟
      موفقیت در کنکور آیا به بسیاری از شرایط بستگی ندارد ؟
      فقط یک بعد از موفقیت در کنکور زمان هست
      خیلی موارد دیگه دخیله . روحیه اعتماد به نفس سالم بودن فکر و ذهن امید داشتن یا نداشتن درست خواندن یا نخواندن ؟
      اگر یک شخصی روی تردمیل 45 کیلومتر برود و کسی که با خودرو همان 45 کیلومتر را برود کدام به مرکز استان خواهند رسید ؟ میتوان گفت آیا مسیر اون شخصی هم که با خودرو حرکت میکنه اگر به جهت دیگر باشه اون هم نمیرسه
      ایا درس خواندن رو برای علاقه است یا از وی اکراه آیا به دانشگاه بوی برای رسیدن به علاقه یا بدون دلیل آیا از گذشته درس گرفته شخص که اهمیت 4 ماه رو بداند یا خیر سرگرمی شده است برایش پس باید همه شرایط رو در نظر گرفت

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله همکلاسیای من پارسال اوردن ولی باید ساعتتونو ببرید بالا کم کاریای تا الان رو جبران کنین حتما میتونین...موفق باشین

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنونم

13. Top | #28
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پاسخ با نقل قول بزن
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sheydam نمایش پست ها
      بخدا بلد نیستم ریپلای کنم وگرنه تک تک ازتون تشکر میکردم ❤️
      ...

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      پاسخ با نقل قول بزن
      مرسی دستت درد نکنه الان بلد شدم

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      طبق تجربه هام
      بدون پول و بدون پشت کار شبانه روزی ، خیر نبوده
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن