خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مطالعه دروس عمومی

دوستان عزیز سلام

توی این تایپیک درمورد دروس عمومی توی این زمان باقی مونده نکاتی رو بگم
      خیلیا چنین تصوری دارن که خب وقتی رو که داریم بجای اینکه به عمومیا بپردازیم، میریم سراغ اختصاصیا و اونا رو بالا میزنیم...هیچوقت هیچوقت از دروس عمومی غافل نشید. خیلی مشاهده شده که دروس عمومی رو بیخیال شدن و بجاش اختاصاصیا رو خوندن، و درصدای اختصاصی شون رفته بالا حتی بهتر از درصدای رتبه مد نظرشون اما چون عمومیا رو کنار گذاشتن، همین کنار گذاشتن دروس عمومی باعث شده که نتونن به اون چیزی که میخوان برسن

پس هیچوقت دروس عمومی رو فدای اختصاصی نکنید و به هرکدوم وقت مورد نیاز خودشو اختصاص بدید

حالا بریم سراغ اینکه چطور درسا رو مطالعه کنیم

ادبیات. برای ادبیات توی این دوران حتما لغات رو جدا داشته باشید و روزی یه تعدادی رو بخونید و سعی کنید حتما لغاتی رو که مشکل داشتید رو علامت دار کنید که دفعه های بعدی، یه نگاهی هم به این موارد داشته باشید تا به خاطرتون سپرده شن
      برای بخشایی مثل ارایه یا قرابت سعی کنید که که روز واسه خودتون تعدادی تست رو بزنید و رفع اشکال کنید. به طور مثال اگه شما روزی ۱۰ تست قرابت بزنید، توی ۳ ماه میشه چیزی حدود ۹۰۰ تست که مطمئنا با کار کردن ۹۰۰ تست قرابت دیگه تا حد زیادی قوی میشید توی قرابت معنایی
      برای ارایه هم سعی کنید ابتدا از هر ارایه ای یه تعداد تست بزنید و تک تک ارایه ها رو جدا قوی کنید
      سپس برید سراغ تستای ترکیبی ارایه تا کامل و با برنامه ریزی درستی پیش برید

درمورد عربی، اولویت شما مبحث ترجمه باشه. اگه توی این بخش مشکل دارید، ابتدا یه دور درسنامه مربوط به اون رو توی کتابای کمک آموزشی یا فیلمای اموزشی نگاه کنید و سپس یه برنامه برای تست زدن مداوم و منظم برای ترجمه بچینید.
      برای سوالات متن و تحلیل الصرفی به صورت سبک روز در میان یه متن کار کنید و بعدش کامل رفع اشکال کنید تا به مرور زمان تقایص خودتونو برطرف کنید
      برای قواعد هم یه کار ساده و روتین انجام بدید. مرور قواعد رو در برنامه خودتون داشته باشید و تست زنی از اون مباحث رو داشته باشید

دینی
      درمورد دین و زندگی، توی این چند ماه باقی مونده خیلی روی ایات کار کنید و در حدی که اگه چند کلمه از یک ایه رو دیدید، کل نکات و مفاهیم و حتی متن ایه هم توی ذهنتون بیاد. هرچه توی این چند ماه بیشتر روی مفهوم و معنی ایات کار کنید، کار شما سرمایه راحت تر میشه و با سرعت بهتری به سوالات پاسخ میدید

زبان
      درمورد زبان انگلیسی سعی کنید هرروز مرور چندتا لغت رو داشته باشید.حتی لغات مهمی که معانیشو بلد نیستید بنویسید و بزنید روی دیوار که جلوی چشمتون باشه و بهتر یاد بگیرید
      قواعد رو هم به صورت دوره های مروری برای خودتون بذارید که مسلط تر شید
      و درمورد مبحث متن زبان، برای قوی شدن توی این بخش حتما هر روز یا یک روز در میان حل متن های زبان رو در. برنامه تون قرار بدید. و حتما حتما اونا رو بررسی کنید و اشتباهاتتون رو پیدا کنید که دوباره تکرار نشن و کم کم شرایطتون توی درک مطلب بهتر شه

خب دوستان یه نکته‌ی دیگه که خیلی میتونه توی این زمان باقی مونده کمکتون کنه اینه که برای عمومی یه باکس یک یا دو ساعته کنار بذارید و هر روز جدای از برنامه ای که دارید، توی این باکس به هر درس عمومی زمانی برای تست های روزانه یا مرور های کوتاه قرار بدید

ایشالله با رعایت این نکات، نتیجه خوبی در دروس عمومی بگیرید

پیروز و موفق باشید. خدانگهدار

2. Top | #2
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام اقای دکتر
      ممنون از کمکتون
      منم دارم همین کارو میکنم تقریبا
      برای عربی ترجمه و درک مطلب رو جدا میخونم و برای قواعد هم خلاصه های درسنامه هایی که نوشتم رو مرور و تست میزنم
      برای دینی هم نکات توی کتاب نوشته از درسنامه های گاج نقره ای و خلاصه گاج نقره ای رو در انتهای کتابش میخونم با خط ویژه دینی

برای ادبیات هم از هفت خوان های خیلی سبز و لغات جدا شده انتهای کتاب درسی و کتاب لغت و املای هامون سبطی استفاده میکنم و برای زبان فارسی هم از درسنامه های استادم و تست های جامع خیلی سبز استفاده میکنم

و برای زبان هم از کتاب شهاب اناری جامع و درک مطلب به زبان ساده شهاب اناری استفاده میکنم و قواعد رو از خلاصه های درسنامه هام نوشتم مرور میکنم و براش جعبه لایتنر استفاده میکنم

تشکر ازتون
      25 : 32 : 13 : 00

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستمون اکثر نکاتو گفتن منم یه چیزی اضافه کنم.
      بچه ها در مورد لغات و املا سه سال هست که 95 درصد لغات از آخر کتاب میان و فقط اون ستاره دارا هستن. پس یواش یواش از درس به درس خوندن برید به جامع خوندن.
      تاریخ ادبیات هم جالبیش اینکه که چند ساله داره تکراری میاد . اونم حتما برید دفترچه های 4-5 سال اخیر هر 5 تا رشته هاشو دربیارید و تاریخ ادبیاتشو بخونید و همچین اون حیطه ای که ازش سوال اومده رو بخونید. مثلا در مورد انواع نثر ها ( ساده و مسجع و متکلف و اینا ) . که هم تجربی 98 سوال بود هم اگر اشتباه نکنم زبان 97 . با همون موارد مشابه! ولی خب شما مثلا برید کل اون انواعش رو با مثالاشو یاد بگیرید.

در مورد آیات دینی هم دوستمون واقعا درست گفت . الان وقت اینه که بیشتر آیات خونده بشه. نظر من در این مورد استفاده از 6040 یوسفیان پور هست که توش به تحلیل آیات میپردازه . یجوری کمکتون میکنه همه آیات رو کامل حفظ کنید با توضیح دادن کاملشون و خیلی کامل و به سبک کنکور های 96 به بعد تست هارو تحلیل میکنه.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadis_farhadi_ نمایش پست ها
      سلام اقای دکتر
      ممنون از کمکتون
      منم دارم همین کارو میکنم تقریبا
      برای عربی ترجمه و درک مطلب رو جدا میخونم و برای قواعد هم خلاصه های درسنامه هایی که نوشتم رو مرور و تست میزنم
      برای دینی هم نکات توی کتاب نوشته از درسنامه های گاج نقره ای و خلاصه گاج نقره ای رو در انتهای کتابش میخونم با خط ویژه دینی

برای ادبیات هم از هفت خوان های خیلی سبز و لغات جدا شده انتهای کتاب درسی و کتاب لغت و املای هامون سبطی استفاده میکنم و برای زبان فارسی هم از درسنامه های استادم و تست های جامع خیلی سبز استفاده میکنم

و برای زبان هم از کتاب شهاب اناری جامع و درک مطلب به زبان ساده شهاب اناری استفاده میکنم و قواعد رو از خلاصه های درسنامه هام نوشتم مرور میکنم و براش جعبه لایتنر استفاده میکنم

تشکر ازتون
      سلام

افرین. داشتن خلاصه خیلی توی این ماه های اخر کمکتون میکنه

روش شما عالیه فقط توصیه ام به شما اینه یک ساعت فعلا به تایم مطالعه تون اگه ممکنه اضافه کنید و اونو به عمومیا اختصاص بدید و واسه هر درسی روزی یک ربع جدای از برنامه
      یا چیزایی مثل لغات رو مرور کنید یا چندتا تست بزنید
      شاید الان این کارا به چشم نیاد اما بعدا تاثیر زیادش رو میبینید

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_lovee نمایش پست ها
      دوستمون اکثر نکاتو گفتن منم یه چیزی اضافه کنم.
      بچه ها در مورد لغات و املا سه سال هست که 95 درصد لغات از آخر کتاب میان و فقط اون ستاره دارا هستن. پس یواش یواش از درس به درس خوندن برید به جامع خوندن.
      تاریخ ادبیات هم جالبیش اینکه که چند ساله داره تکراری میاد . اونم حتما برید دفترچه های 4-5 سال اخیر هر 5 تا رشته هاشو دربیارید و تاریخ ادبیاتشو بخونید و همچین اون حیطه ای که ازش سوال اومده رو بخونید. مثلا در مورد انواع نثر ها ( ساده و مسجع و متکلف و اینا ) . که هم تجربی 98 سوال بود هم اگر اشتباه نکنم زبان 97 . با همون موارد مشابه! ولی خب شما مثلا برید کل اون انواعش رو با مثالاشو یاد بگیرید.

در مورد آیات دینی هم دوستمون واقعا درست گفت . الان وقت اینه که بیشتر آیات خونده بشه. نظر من در این مورد استفاده از 6040 یوسفیان پور هست که توش به تحلیل آیات میپردازه . یجوری کمکتون میکنه همه آیات رو کامل حفظ کنید با توضیح دادن کاملشون و خیلی کامل و به سبک کنکور های 96 به بعد تست هارو تحلیل میکنه.
      بابت نکاتی که ذکر کردید تشکر میکنم
      ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عربی من خیلیی ضعیفه ...دی وی ی میثم فلاح و دارم ...تا کنکور میتونم به 50 برسونم به نظرتون ...
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها
      عربی من خیلیی ضعیفه ...دی وی ی میثم فلاح و دارم ...تا کنکور میتونم به 50 برسونم به نظرتون ...
      سلام
      سعی کنید توی این چند ماه یکم وقت بیشتری به عربی اختصاص بدید
      دی وی دی عربی فلاح هم خوبه و حتما ازش استفاده کنید
      تست زنی سوالای کنکور رو هم در اولویتتون قرار بدید و روزی حداقل ۱۰ تا تست ترجمه هم کار کنید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن