خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

تله های شخصیتی شما کدومان؟؟؟

سلام سلام...امروز بعد از مدتها اومدم یه سری مطلب خفن و ناب در اختیارتون قرار بدم

مطلب امروز به تله های شخصیت ما مربوط تله هایی که در طول زندگیمون خیلی مارو اذیت میکنهحالا این تله ها چیا هستن و چرا اذیتمون میکنن؟بیاین بهتون بگم

اگر در کودکی احساس امنیت دریافت نکنیم دو تله شخصیتی مشخص در انتظار ما خواهد بود ، تله رها شدگی و تله بی اعتمادی و بدرفتاری

تله رهاشدگی :

ترس ازتنهایی داریم ، دائم احساس میکنیم افرادی که دوستشان داریم ما را ترک خواهند کرد ، به همین جهت به شدت به آنها وابسته میشویم.
      تله بی اعتمادی و بدرفتاری :

دائم در ترس و نگرانی از این هستیم که سرمان کلاه نرود ، میترسیم که از دیگران آسیب نخوریم ، به دیگران اجازه صمیمت نمیدهیم و نسبت به نیت آنها همیشه مشکوک هستیم و ناخودآگاه میترسیم که از آنها صدمه بخوریم.

اگر تو کودکی و طی گذران بزرگ شدنمون کارای مستقل نتونیم انجام بدیم تله های شخصیتی وابستگی و آسیب پذیری در انتظار ماست.

آسیب پذیری :

دائم نگران بروز فاجعه ، مصیبت هستید ،والدین بیش از حد حمایتگر در دوران کودکی به شما تاکید کرده اند که دنیای بیرون مکان خطرناکیست به همین جهت شما نگرانیها و ترسهای بیهوده زیادی دارید.(الکی میترسی،مضطربی ،دلشوره داری

وابستگی :

احساس میکنید بدون کمک دیگران از پس کارهای روزمره خود برنخواهید آمد ، خودمختاری و استقلال طلبی شما در دوران کودکی آسیب خورده است و فکر میکنید که همیشه برای انجام کارهایتان باید به دیگری تکیه کنید.(میخوای بچسبی به یکی هرروز میری دانشگاه مامانی باباو زنگ میزنی و اونارم وابسته میکنی میری کلاس حتما باس یکی باشه هواتو داشته باشه بگه داداش کرتیم)
      اگر با افراد مهم زندگیتون روابط صمیمانه و عاطفی برقرار نکرده باشیی در دام تله های شخصیتی محرومیت هیجانی و تله طرد اجتماعی خواهی افتاد:یعنی خیلیا طردت میکنن چون تلب میشی خونه با گوشی ور میری خیلیارو نمیخوای ببینی چون باهاشون اصطلاح عامیانه حال نمیکنی.اونوقته که روابطتت محدود میشه تجربه اجتماعیت ضعیف میشه و نمیتونی حتی از هیجانهای زندگیت استفاده کنی

اگر در دوران کودکی حس ارزشمندی(بهتون ارزش ندادن تو هرچی...) ما آسیب خورده باشد احتمال زیادی دارد که در دام تله های شخصیتی نقص و شرم و تله شکست بیفتیم .

نقص و شرم :

احساس اینکه عیب های زیادی دارید ، باور عمیق به اینکه برای اطرافیان فرد ارزشمند و دوست داشتنی نیستید ، میترسید مبادا اینکه عیبهای شما برملا شود. احساس تقصیر دارید و همیشه باور دارید دیگران شما را رد میکنند و تحویل نمیگیرن(میگی که از فلانی شرمنده ام چرا اینجوریم چرا عیب دارن چرا همه چیزو چپکی انجام میدم)

تله شکست :

حس میکنید آدم شکست خورده ایی هستید ، اعتقاد دارید ، در مقایسه با همسالان خود فردی شکست خورده اید در بزرگسالی با بزرگ کردن شکستها و اشتباهات خود به ادامه دادن احساس شکست دامن میزنید.

اگر در کودکی اجازه ابراز نیازها و خواسته هاتو بهت ندن ممکنه که در دام تله های شخصیتی اطاعت و معیارهای سختگیرانه بیفتی.

تله اطاعت :

با این تله نیازهای خود را فدای دیگران خواهید کرد ، نیازهای خود را ابراز نمیکنید ، چون نمیخواهید دچار احساس گناه شوید ، از ترس طرد شدن یا ترس از تنبیه از بیان خواسته های خود دوری میکنید.

معیارهای سختگیرانه :

تلاش سرسختانه در جهت دست یابی به موفقیت ، زیبایی و موقعیت ، منزلت اجتماعی میکنید و برای دستیابی به اینها تلاش فرساینده صورت میدهید ، زیرا در دوران کودکی از شما انتظار میرفته که بهترین باشید. به نظر شما اشتباه کردن و شکست خوردن یک ابرو ریزی محسوب میشود و همیشه باید معیارهایی با انتظارات بالا داشته باشید(فردا میای همه کاراتو تو فضاهای مجازی نمایش میذاری هیچکسیو قبول نداری جز خودت مغرور میشی خودتم تحویل نمیگیری و دایم شکست و خودتو به اون را زدن)

خب خب رسیدیم آخر مطلب
      ..امیدوارم استفاده کرده باشید(بعلت سنگیینی نسببی مطلب سادش کردم خودمونی گفتم)

حمایت کنید نشر بدید نظر بفرستید تا باز مطالب توپی بذارم
      ویرایش توسط Ali.psy : 02 اسفند 1398 در ساعت 04:09

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به صورت کاملا غیر ارادی تمامی این تله ها رو دارم
      ?Hello
      ?Is there anybody in there
      Just nod if you can hear me
      ?Is there anyone home

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اسیب پذیری و وابستگی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sis.b نمایش پست ها
      اسیب پذیری و وابستگی
      سلام
      درسته والدینی که مارو وابسته بار میارن چنین نتایجی دنبال داره
      پس بهتره خودمون از اول به خودشناسی برسیم بعد روی خودمون کار کنیم
      با تشکر و امتیاز بعد از مطالعه از پست حمایت کنید

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تله اطاعت . چیزی که نیازدارم همون موقع نمیگم ممکنه تا چند ماه بهش فکر کنم بعد میبینم واقعا نیاز ندارم بهش .
      خیلی وقتا به ضررم شده

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.psy نمایش پست ها
      سلام سلام...امروز بعد از مدتها اومدم یه سری مطلب خفن و ناب در اختیارتون قرار بدم

مطلب امروز به تله های شخصیت ما مربوط تله هایی که در طول زندگیمون خیلی مارو اذیت میکنهحالا این تله ها چیا هستن و چرا اذیتمون میکنن؟بیاین بهتون بگم

اگر در کودکی احساس امنیت دریافت نکنیم دو تله شخصیتی مشخص در انتظار ما خواهد بود ، تله رها شدگی و تله بی اعتمادی و بدرفتاری

تله رهاشدگی :

ترس ازتنهایی داریم ، دائم احساس میکنیم افرادی که دوستشان داریم ما را ترک خواهند کرد ، به همین جهت به شدت به آنها وابسته میشویم.
      تله بی اعتمادی و بدرفتاری :

دائم در ترس و نگرانی از این هستیم که سرمان کلاه نرود ، میترسیم که از دیگران آسیب نخوریم ، به دیگران اجازه صمیمت نمیدهیم و نسبت به نیت آنها همیشه مشکوک هستیم و ناخودآگاه میترسیم که از آنها صدمه بخوریم.

اگر تو کودکی و طی گذران بزرگ شدنمون کارای مستقل نتونیم انجام بدیم تله های شخصیتی وابستگی و آسیب پذیری در انتظار ماست.

آسیب پذیری :

دائم نگران بروز فاجعه ، مصیبت هستید ،والدین بیش از حد حمایتگر در دوران کودکی به شما تاکید کرده اند که دنیای بیرون مکان خطرناکیست به همین جهت شما نگرانیها و ترسهای بیهوده زیادی دارید.(الکی میترسی،مضطربی ،دلشوره داری

وابستگی :

احساس میکنید بدون کمک دیگران از پس کارهای روزمره خود برنخواهید آمد ، خودمختاری و استقلال طلبی شما در دوران کودکی آسیب خورده است و فکر میکنید که همیشه برای انجام کارهایتان باید به دیگری تکیه کنید.(میخوای بچسبی به یکی هرروز میری دانشگاه مامانی باباو زنگ میزنی و اونارم وابسته میکنی میری کلاس حتما باس یکی باشه هواتو داشته باشه بگه داداش کرتیم)
      اگر با افراد مهم زندگیتون روابط صمیمانه و عاطفی برقرار نکرده باشیی در دام تله های شخصیتی محرومیت هیجانی و تله طرد اجتماعی خواهی افتاد:یعنی خیلیا طردت میکنن چون تلب میشی خونه با گوشی ور میری خیلیارو نمیخوای ببینی چون باهاشون اصطلاح عامیانه حال نمیکنی.اونوقته که روابطتت محدود میشه تجربه اجتماعیت ضعیف میشه و نمیتونی حتی از هیجانهای زندگیت استفاده کنی

اگر در دوران کودکی حس ارزشمندی(بهتون ارزش ندادن تو هرچی...) ما آسیب خورده باشد احتمال زیادی دارد که در دام تله های شخصیتی نقص و شرم و تله شکست بیفتیم .

نقص و شرم :

احساس اینکه عیب های زیادی دارید ، باور عمیق به اینکه برای اطرافیان فرد ارزشمند و دوست داشتنی نیستید ، میترسید مبادا اینکه عیبهای شما برملا شود. احساس تقصیر دارید و همیشه باور دارید دیگران شما را رد میکنند و تحویل نمیگیرن(میگی که از فلانی شرمنده ام چرا اینجوریم چرا عیب دارن چرا همه چیزو چپکی انجام میدم)

تله شکست :

حس میکنید آدم شکست خورده ایی هستید ، اعتقاد دارید ، در مقایسه با همسالان خود فردی شکست خورده اید در بزرگسالی با بزرگ کردن شکستها و اشتباهات خود به ادامه دادن احساس شکست دامن میزنید.

اگر در کودکی اجازه ابراز نیازها و خواسته هاتو بهت ندن ممکنه که در دام تله های شخصیتی اطاعت و معیارهای سختگیرانه بیفتی.

تله اطاعت :

با این تله نیازهای خود را فدای دیگران خواهید کرد ، نیازهای خود را ابراز نمیکنید ، چون نمیخواهید دچار احساس گناه شوید ، از ترس طرد شدن یا ترس از تنبیه از بیان خواسته های خود دوری میکنید.

معیارهای سختگیرانه :

تلاش سرسختانه در جهت دست یابی به موفقیت ، زیبایی و موقعیت ، منزلت اجتماعی میکنید و برای دستیابی به اینها تلاش فرساینده صورت میدهید ، زیرا در دوران کودکی از شما انتظار میرفته که بهترین باشید. به نظر شما اشتباه کردن و شکست خوردن یک ابرو ریزی محسوب میشود و همیشه باید معیارهایی با انتظارات بالا داشته باشید(فردا میای همه کاراتو تو فضاهای مجازی نمایش میذاری هیچکسیو قبول نداری جز خودت مغرور میشی خودتم تحویل نمیگیری و دایم شکست و خودتو به اون را زدن)

خب خب رسیدیم آخر مطلب
      ..امیدوارم استفاده کرده باشید(بعلت سنگیینی نسببی مطلب سادش کردم خودمونی گفتم)

حمایت کنید نشر بدید نظر بفرستید تا باز مطالب توپی بذارم
      چقدر تله دارم من !

1.رها شدگی
      2.وابستگی (شدید.. البته دارم ترکش میکنم یواش یواش چون به این باور رسیدم خودمم میتونم تنهایی کاری رو انجام بدم )
      3.نقص و شرم (اینم دارم ترک میکنم یواش یواش)
      4.اطاعت

ببخشید راهکاری برای ترک این تله هایی که گفتین نیست؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تله بی اعتمادی و بدرفتاری
      معیار های سختگیرانه
      :/

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهترین راه حل برای درمان این مشکلات،پاکسازیه...بهترین نوع پاکسازی یه روشیه به نام هواپونوپونو ؛ میتونید این کلمه رو سرچ کنید تا به اطلاعات خوبی برسید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      تله بی اعتمادی و بدرفتاری
      معیار های سختگیرانه
      :/
      تا حالا بهش فک کردی؟؟چرا سخت میگیری چون مامان بابت سخت گرفتن؟؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maria_sbz نمایش پست ها
      چقدر تله دارم من !

1.رها شدگی
      2.وابستگی (شدید.. البته دارم ترکش میکنم یواش یواش چون به این باور رسیدم خودمم میتونم تنهایی کاری رو انجام بدم )
      3.نقص و شرم (اینم دارم ترک میکنم یواش یواش)
      4.اطاعت

ببخشید راهکاری برای ترک این تله هایی که گفتین نیست؟
      سلام مطالعه کتاب مشهور زندگی خود را دوباره بیافزایید از نشر ارجمند و کتابهای دبی فورد و کتبی که موضوع خودشناسی دارند

اگه کسی وابسته ببار بیاد وابسته میشه البته وابستگی که مانع رضایت و پیشرفت ماست

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      تله اطاعت . چیزی که نیازدارم همون موقع نمیگم ممکنه تا چند ماه بهش فکر کنم بعد میبینم واقعا نیاز ندارم بهش .
      خیلی وقتا به ضررم شده
      سلام

زندگی در موقعیتهایی که اجتماعین و یا با دوستانی که نباشن تنهاییم و مسایل دیگه این شرایط رو بوجود میاره

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      جالب بود من هیچکدوم از این تله هارو نداشتم
      من تله تنبلی دارم
      تنبلم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تله بی اعتمادی و بدرفتاری :\

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.psy نمایش پست ها

تا حالا بهش فک کردی؟؟چرا سخت میگیری چون مامان بابت سخت گرفتن؟؟
      فکر کنم اره. چون همیشه ازم انتظار داشتن کامل باشم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)