خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

کمکم کن در درس عربی

سلام دوستان.لطفا بگین عربی را چجوری می خونین؟من قواعد را میخونم اما نمیتونم اصلا تست بزنم.ترجمه فوق افتضاح.قواعد سریع یادم میره. لغت ها از اون بدتر.خواهشن یکی بیاد به من بگه باید چجوری پیش برم؟ایه الگورتیم برای خوندن عربی اخرش یاید باشه؟از چی شروع کنم.اصلا نقش ها رو تشخیص نمیدم.به جز عربی سال اول دبیرستان که هنوز توی ذهنم اونم کم و بیش هست.بقیه رو اصلا توش گیج میزنم.خواهشن یه جونمرد بیاد بگه باید چیکار کنم؟ناصح زاده هم دیدم.یکی دوتا فیلم عربی از استاد های دیگه هم دیدم.اما انگار هیچی به هیچی.نظام قدیم هستم.خواهشن از پایه توضیح بدین تا متوجه بشم باید چیکار کنم؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sagad1369 نمایش پست ها
      سلام دوستان.لطفا بگین عربی را چجوری می خونین؟من قواعد را میخونم اما نمیتونم اصلا تست بزنم.ترجمه فوق افتضاح.قواعد سریع یادم میره. لغت ها از اون بدتر.خواهشن یکی بیاد به من بگه باید چجوری پیش برم؟ایه الگورتیم برای خوندن عربی اخرش یاید باشه؟از چی شروع کنم.اصلا نقش ها رو تشخیص نمیدم.به جز عربی سال اول دبیرستان که هنوز توی ذهنم اونم کم و بیش هست.بقیه رو اصلا توش گیج میزنم.خواهشن یه جونمرد بیاد بگه باید چیکار کنم؟ناصح زاده هم دیدم.یکی دوتا فیلم عربی از استاد های دیگه هم دیدم.اما انگار هیچی به هیچی.نظام قدیم هستم.خواهشن از پایه توضیح بدین تا متوجه بشم باید چیکار کنم؟
      فیلم های استاد فلاح رو ببین مشکلت حل میشه.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای ترجمه بیشتر از قواعد باید استفاده کنی تا بزرسی تک به تک لغت ها . من نظام جدیدم درمورد قدیم اطلاعی ندارم ولی قواعد عربی مثلا چیش از یادت میره؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام
      فیلم های نظام جدید استاد فلاح رو از کجا میشه خریداری کرد ؟؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
      سلام
      فیلم های نظام جدید استاد فلاح رو از کجا میشه خریداری کرد ؟؟
      برای نظام جدید دی وی دی ندارن کلاس هست،سایت کلاسینو میتونی بخری.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shakespeare نمایش پست ها
      سلام من از كتاب خيلى سبز غزال موسوى خوندم همه قسمت هارو جداگانه ومفصل توضيح داده به نظرم كتاب خوبيه براى ترجمه هم كلا يه پارت جداگانه داره كه ميتونى هر روز يه تايم مشخص به ترجمه اختصاص بدى نكات ترجمه رو هم اول همون پارت ترجمه توضيح داده تو قواعدش هم نكات خوبى بود كتاب عربى همراه مهر وماه هم مكمل خوبى هست من كه با اينا نتيجه گرفتم .
      سلام.من دیپلم فنی و حرفه ای دارم. برای همینم فقط عربی سال اول دبیرستان رو بلدم.از روی کتاب غزال موسوی و همچنین گاج سفید میخونم.قواعد رو مثلاً فرض کن من معتلات رو میخونم.از اون 15تست شاید یه دونه اش تشخیص بدم.اونم با هزار بدبختی.غزال موسوی همش نکته است.منی که اینجوریه باید عربی بذارم کنار؟؟؟؟؟دیگه اینقدر اینقدری که عربی خوندم پای درس دیگه گذاشته بودم تا حالا یه فرجی شده بود.ممنون

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ij16 نمایش پست ها
      برای ترجمه بیشتر از قواعد باید استفاده کنی تا بزرسی تک به تک لغت ها . من نظام جدیدم درمورد قدیم اطلاعی ندارم ولی قواعد عربی مثلا چیش از یادت میره؟
      دوست عزیز من دیپلم فنی و حرفه ای دارم.
      فقط عربی سال اول رو بلدم.بقیه همش برام تازست.هرچی میخونم توی تست ها تشخیص نمیدم.مثلا معتلات از اون تست ها شاید بگم از ده بیست تا فقط یه دونه جواب میدم.روز بعد انگار من اصلا چیزی از معتلات یادم نیست.انگار که اصلا نخوندم.
      ویرایش توسط sagad1369 : 01 اسفند 1398 در ساعت 14:25

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      دوست عزیز مال سایت الا است؟من ناصح زاد،اسماعلیان، یکی دیگه نمیتونم گروه پرواز از این اسم ها داشت اونم دیدم.یعنی فلاح از اونها بهتره؟؟؟؟؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز مال سایت الا است؟من ناصح زاد،اسماعلیان، یکی دیگه نمیتونم گروه پرواز از این اسم ها داشت اونم دیدم.یعنی فلاح از اونها بهتره؟؟؟؟؟؟؟
      بله خیلی بهتر
      با این هایی که گفتی اصلا قابل مقایسه نیست

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام. البته من در اون حد در این درس باسواد نیستم که بخوام تز بدم در موردش اما چون دیدم مشکلت شبیه مشکل منه خواستم نظرم رو بگم شاید به دردت خورد. من خودمم بعد سال ها دوری از درسای دبیرستان وقتی به این درس رسیدم اولش یکم سردرگم بودم و البته خیلی هم ضعیف بودم (در حد قاطی کردن مثنی و مونث، یا حتی نمی دونستم صیغه های غایب هم وجود داره). مثل اکثر دهه شصتیا بصورت پیش فرض از این درس متنفر بودم. اما کم کم راه افتادم و وضعیتم خیلی بهتر شد.
      ببین عزیز چیزی که از حرفات متوجه شدم اینه با عرض شرمندگی شما نحوه خوندنت در این درس ایراد داره. مثلا میگی ترجمه افتضاحم و قواعد کم بلدم و نقش ها رو نمی تونم پیدا کنم از اون ور صحبت از خوندن معتل کردی. این راه درست نیست (من خودم در این تاریخ عربیمو تا حد 60 کنکور رسوندم ولی هنوز معتل رو نخوندم اونوقت شما رفتی سر اصل مطلب) اینکه شما قبل مسلط شدن به ترجمه و مبانی پایه عربی و .... بری معتل رو بخونی بیشتر گمراه کردن خودته. این فکرا رو هم از سرت بیرون کن که عربی رو بذاری کنار رتبه ت رو نابود می کنه. کل عربی دبیرستان رو بذاری رو هم سر جمع اندازه 5 صفحه A4 مطلب نداره.
      پیشنهادم به شما اینه مطالب رو خرد خرد و ملو بخونی و پیش بیای. مثلا چند جلسه 2-3 ساعته برای ترجمه وقت بذاری منتها با حواس جمع و بعد از تسلط نسبی (چون برخی قواعد رو نخوندی همون تسلط نسبی خوبه) و بعد کم کم مبانی پایه رو شروع کنی. مثلا مشخصات اسم، انواع جمله، انواع اعراب و وصف و اضافه و نواسخ و .... برای هر کدوم از اینا باید به یه تسلطی برسی تا بعدی رو شروع کنی شاید الان بگی من اینارو خوندم و بلدم. ولی راستش شما بیشتر بهت میاد بلد نباشی چون گفتی در پیدا کردن نقش کلمات مشکل داری. بعضی وقتا لازمه چند جلسه وقت بذاری مطالب قبلی رو مرور کنی و چند تا تست از موارد قبلی بزنی تا زیاد فراموشت نشه. این استاد اون استاد تقریبا روی شما یک اثر رو داره تا وقتی آروم آروم پیش نری جلو. سعی کن تست های تالیفی رو (اعم از سنجش و قلم چی و ... ) بندازی سطل زباله و فقط رو تستای کنکور تمرکز کن. به قدر کافی تست کنکور هست. حتی شده چند بار همون تست ها رو بزن تا لم کار دستت بیاد. مباحثی مثل ترجمه تقریبا راحترن و مطلب خاصی ندارن. انقدر برا خودت سخت نگیر. 6-7 تا نکته بیشتر نداره ترجمه. در مورد مدرس هم من خودم با نژاد علی راحتر بودم. ولی در کل استاد زیاد فرقی نداره مهم فراگیری و تمرین خودته. موفق باشی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عربی هیچی نمیفهمی با این وقت کم برو کلاس انلتین فلاح کلاسینو عالیه

12. Top | #12
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      والا این فلاح منو دودل کرده
      میگه فقط فیلم من با تستای من
      مگه میشه برا کل عربی300_400 تست زد؟دیگه جزوه تست نمیده مثل اون تستای فعل که برا تست بیشتر داد؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      عربی هیچی نمیفهمی با این وقت کم برو کلاس انلتین فلاح کلاسینو عالیه
      ...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام.من دیپلم فنی و حرفه ای دارم. برای همینم فقط عربی سال اول دبیرستان رو بلدم.از روی کتاب غزال موسوی و همچنین گاج سفید میخونم.قواعد رو مثلاً فرض کن من معتلات رو میخونم.از اون 15تست شاید یه دونه اش تشخیص بدم.اونم با هزار بدبختی.غزال موسوی همش نکته است.منی که اینجوریه باید عربی بذارم کنار؟؟؟؟؟دیگه اینقدر اینقدری که عربی خوندم پای درس دیگه گذاشته بودم تا حالا یه فرجی شده بود.ممنون
      به نظرم گاج کامل نظام قدیم رو بگیر مشترکات رو بخون هم خوب توضیح داده هم تست خیلی داره(به نظرم اگه اینقدرکه میگید عربیتون پایینه یک کتاب (زمان ما مثلا سیر تا پیاز و نشر الگو های هر سال)که معنی درسها جمله به جمله و نقش هر کلمه رو نوشته رو بگیر بخون من خودم سال سوم عیدش در حد 14 بودم سه روز نشستم سر عربی ریز ریز خوندم تو نهاییم بیست گرفتم(برای تیزهوشانی ها(اونایی که من دیدم) این نهایی های درس حفظ کردنی ها از کنکور سخت تره)

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      سلام. البته من در اون حد در این درس باسواد نیستم که بخوام تز بدم در موردش اما چون دیدم مشکلت شبیه مشکل منه خواستم نظرم رو بگم شاید به دردت خورد. من خودمم بعد سال ها دوری از درسای دبیرستان وقتی به این درس رسیدم اولش یکم سردرگم بودم و البته خیلی هم ضعیف بودم (در حد قاطی کردن مثنی و مونث، یا حتی نمی دونستم صیغه های غایب هم وجود داره). مثل اکثر دهه شصتیا بصورت پیش فرض از این درس متنفر بودم. اما کم کم راه افتادم و وضعیتم خیلی بهتر شد.
      ببین عزیز چیزی که از حرفات متوجه شدم اینه با عرض شرمندگی شما نحوه خوندنت در این درس ایراد داره. مثلا میگی ترجمه افتضاحم و قواعد کم بلدم و نقش ها رو نمی تونم پیدا کنم از اون ور صحبت از خوندن معتل کردی. این راه درست نیست (من خودم در این تاریخ عربیمو تا حد 60 کنکور رسوندم ولی هنوز معتل رو نخوندم اونوقت شما رفتی سر اصل مطلب) اینکه شما قبل مسلط شدن به ترجمه و مبانی پایه عربی و .... بری معتل رو بخونی بیشتر گمراه کردن خودته. این فکرا رو هم از سرت بیرون کن که عربی رو بذاری کنار رتبه ت رو نابود می کنه. کل عربی دبیرستان رو بذاری رو هم سر جمع اندازه 5 صفحه A4 مطلب نداره.
      پیشنهادم به شما اینه مطالب رو خرد خرد و ملو بخونی و پیش بیای. مثلا چند جلسه 2-3 ساعته برای ترجمه وقت بذاری منتها با حواس جمع و بعد از تسلط نسبی (چون برخی قواعد رو نخوندی همون تسلط نسبی خوبه) و بعد کم کم مبانی پایه رو شروع کنی. مثلا مشخصات اسم، انواع جمله، انواع اعراب و وصف و اضافه و نواسخ و .... برای هر کدوم از اینا باید به یه تسلطی برسی تا بعدی رو شروع کنی شاید الان بگی من اینارو خوندم و بلدم. ولی راستش شما بیشتر بهت میاد بلد نباشی چون گفتی در پیدا کردن نقش کلمات مشکل داری. بعضی وقتا لازمه چند جلسه وقت بذاری مطالب قبلی رو مرور کنی و چند تا تست از موارد قبلی بزنی تا زیاد فراموشت نشه. این استاد اون استاد تقریبا روی شما یک اثر رو داره تا وقتی آروم آروم پیش نری جلو. سعی کن تست های تالیفی رو (اعم از سنجش و قلم چی و ... ) بندازی سطل زباله و فقط رو تستای کنکور تمرکز کن. به قدر کافی تست کنکور هست. حتی شده چند بار همون تست ها رو بزن تا لم کار دستت بیاد. مباحثی مثل ترجمه تقریبا راحترن و مطلب خاصی ندارن. انقدر برا خودت سخت نگیر. 6-7 تا نکته بیشتر نداره ترجمه. در مورد مدرس هم من خودم با نژاد علی راحتر بودم. ولی در کل استاد زیاد فرقی نداره مهم فراگیری و تمرین خودته. موفق باشی
      سلام.دسست درد نکنه.حرف دلمو یجور زدی انگار روبه رومی.شاید این جمله خنده دار بیاد قواعد هم بلدم و هم نه.انگار توی یه چرخه باطل افتادم.میش یکم دقیقتر لطف کنی روش خواندن بهم بگی.الان ترجمه مثلا جمع ،مفرد،ضمیر و معرفه نکره رو بلد باشی میشه ترمجه زد.من میرم تست میزنم بعضی هاشون درست در میاد اما بعضی هاشون انگار اصلا حل نمیشه.باید فعل بلد باشی اونها رو بلدم اما انگاری در اون لحضه یادم ترجمه اون فعل بایدچجوری باشه نمیاد.در مورد نقش ها قاطی میکنم مثلا ضمیر متصل نصبی بچسیه اسم میشه مضاعف الیه اما من توی یک عبارت اصلا تشخیصش نمیدم.راجب اینکه من مرور کنم اصلا یادم میره مرور.اشتباه من اینه.انگار فقط باید خوند و نمیدونم شاید دیگه خیلی ضایع باشه اما بعضی از صورت سوال ها اصلانمیدونم چی میخواد.دوست عزیز سپاسگذارم بابت راهنماییتون.اما اگه یکم اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.با جزییات.
      ویرایش توسط sagad1369 : 01 اسفند 1398 در ساعت 20:50

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      والا این فلاح منو دودل کرده
      میگه فقط فیلم من با تستای من
      مگه میشه برا کل عربی300_400 تست زد؟دیگه جزوه تست نمیده مثل اون تستای فعل که برا تست بیشتر داد؟
      بعد عید موج آزمون بگیر بزن ۴۰ تا آزمون داره من خودم خیلی سبز هم کار میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن