خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 18 از 18
    1. Top | #16
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      موج 55 آزمونه
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      بعد عید موج آزمون بگیر بزن ۴۰ تا آزمون داره من خودم خیلی سبز هم کار میکنم
      ...

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sagad1369 نمایش پست ها
      سلام.دسست درد نکنه.حرف دلمو یجور زدی انگار روبه رومی.شاید این جمله خنده دار بیاد قواعد هم بلدم و هم نه.انگار توی یه چرخه باطل افتادم.میش یکم دقیقتر لطف کنی روش خواندن بهم بگی.الان ترجمه مثلا جمع ،مفرد،ضمیر و معرفه نکره رو بلد باشی میشه ترمجه زد.من میرم تست میزنم بعضی هاشون درست در میاد اما بعضی هاشون انگار اصلا حل نمیشه.باید فعل بلد باشی اونها رو بلدم اما انگاری در اون لحضه یادم ترجمه اون فعل بایدچجوری باشه نمیاد.در مورد نقش ها قاطی میکنم مثلا ضمیر متصل نصبی بچسیه اسم میشه مضاعف الیه اما من توی یک عبارت اصلا تشخیصش نمیدم.راجب اینکه من مرور کنم اصلا یادم میره مرور.اشتباه من اینه.انگار فقط باید خوند و نمیدونم شاید دیگه خیلی ضایع باشه اما بعضی از صورت سوال ها اصلانمیدونم چی میخواد.دوست عزیز سپاسگذارم بابت راهنماییتون.اما اگه یکم اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.با جزییات.
      خواهش می کنم. چیزی که از صحبتات مشخصه در به کار بستن چیزایی که یاد داری به مشکل میخوری. این هم ناشی از دو مورده یا خوب یاد نگرفتی یا خوب تمرین نکردی تا بتونی راحت اون لحظه و درجا یادت بیاد. اینکه میگی روی سوال نمیدونم چی میخواد چیز خاصی نیست مگه چند مورد روی سوال عجیب غریب داریم که بخوای در موردش نگران باشی. کافیه چند بار تو سوالات کنکور ببینی و منظور طراح را برا خودت بارها تکرار کنی. در مورد ترجمه هم تقریبا همینایی که گفتی هست روتینش (حالا یکم کم و زیاد). اینکه اون لحظه یادت نمیاد باید یکم تمرین و حل تست ترجمه (سوالات کنکور) رو زیاد کنی. هر استادی بیاد یه سری مطالب تکرای میگه و این خودتی که باید بکار ببندی اونم با تمرین.
      اما درمورد جزئیات. ببین فرض کنیم شما تا روز کنکور میخوای 70 جلسه 2.5 ساعته عربی بخونی. از این 70 جلسه بر حسب ضعف و قدرت خودت میای مثلا 5 جلسه برای ترجمه و یاد گیری مفاهیم آن و حل تست های آن اختصاص میدی. پس گام 1 شد ترجمه و تعریب. به نتیجه هم فعلا کار نداشته باش که چند تا درست میزنی چند تا غلط. فقط هدف یادگیری پایه ای مطلب و اینکه چطور چشمات سریع تو یه تست تشخیص بده ضمایر، فعلها، کم و اضافه و معرفه و نکره و ... کجان و از کدام استفاده کنه. انگار مرحله بدنسازی پیش فصل فوتبالیست هاست. کسی انتظار نداره تو مرحله بدنسازی تیمی فوتبال زیبا ارائه بده. در این مرحله قرار نیست تو همه سوالات ترجمه و تعریب رو بزنی چون هنوز قواعد رو نخوندی. بعد تسلط نسبی به ترجمه میری سراغ مطالب مبانی پایه عربی.
      گام 2 مبانی پایه عربی شامل: تحلیل صرفی اسم (اسم و یژگی هاش)، مرفوعات، انواع اعراب، وصف و اضافه، نواسخ، تشکیل
      گام 3 شامل منصوبات : مفعول فیه، مطلق، حال، تمییز، مستثنی، منادا
      گام 4 شامل اعراب فعل مضارع (که میتونی اینو زودتر بخونی)، معلوم مجهول، معتل، تحلیل صرفی فعل. شاید بگی معلوم مجهول رو نخونم تو ترجمه دچار مشکل میشم. نه نمیشی. چون در این حد که فعل مجهول رو تشخیص بدی رو میدونم بلدی. مهم اون سوال مستقیم معلوم مجهول هست که سر آخر میتونی بخونی و به اون تک سوالشم جواب بدی

متن م می سپری به خودش هر چی صلاح بدونه... (مزاح بود)

اصل مهم برای شما اینه بین تک تک این مراحل باید فاصله باشه. تمرین و ممارست داشته باشی و عجله نکنی برای تموم کردنشون. مطمئنم شما عربی رو خیلی خوب میزنی. چون زحمت کشیدی و نتیجه شو می بینی. فقط یکم راهشو هموارتر کن همین.
      موفق باشی
      ویرایش توسط Rubiker : 02 اسفند 1398 در ساعت 01:59

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام!
      میتونین از تامیک های مصاحبه های رتبه برترا استفاده کنین. توی سکشن نحوه مطالعه دروس.
      مال خودم توی امضام هس. هر سوالی بود بازم، بپرسین حتما.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن