خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 14 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 209
    1. Top | #31
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

مریم باو میشه 2 !!!

ایکس رو اوردی نیم ! 6 اوهمی 2ایکسه دادا میشه گزینه 2 یعنی 1 امپر
      نه جواب نهایی درسته همون میشه گزینه1
      جریان در مقاومت 6 اهمی رو خواسته
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

2. Top | #32
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ArweNN نمایش پست ها
      باشه گلم، حتما تو پ خ براتون می فرستم
      خیلی ممنون الان متوجه شدم ایراد کارم کجاست
      باید مدار رو ساده میکردم
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

3. Top | #33
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aramesh_ نمایش پست ها
      نه جواب نهایی درسته همون میشه گزینه1
      جریان در مقاومت 6 اهمی رو خواسته
      درسته من یه لحظه سکته زدم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aramesh_ نمایش پست ها
      خیلی ممنون الان متوجه شدم ایراد کارم کجاست
      باید مدار رو ساده میکردم
      ساده شدشو براتون فرستادم، پ خ رو چک کنین

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      اگر دمای یک سیم نازک مسی به طول L را به اندازه x افزایش دهیم.به اندازه 2 درصد به طول آن اضافه می شود.اگر دمای یک صفحه نازک مسی را به همان اندازه افزایش دهم چند درصد به مساحت اضافه خواهد شد؟
      درصد تغییرات سطح =2 *درصد تغییرات طول
      پس
      2*2=4%

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      سوال مبحث الکتریسیته ساکن کنکور تجربی 98 یکی میتونه توضیح بده؟اگه به سوال دسترسی ندارین تا بفرستم

=E=F/q=(10.8i-14.4j)/2*10^-6
      ( 5.4i-7.2j) 2*10^6
      E=رادیکال( (5.4) ^2+(7.2) ^2)*10^6
      =9*10^6
      گزینه 3

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها خسته تباشید توی شکل زیر وقتی لغزنده از aبه b جابه جا میشه چرا مقاومت رئوستا بیشتر میشه این رئوستا رو هیچوقت نفهمیدم ببخشید اگه سوالم بیش از حد سادست
      20220601_155122.jpg

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reza taju نمایش پست ها
      سلام بچه ها خسته تباشید توی شکل زیر وقتی لغزنده از aبه b جابه جا میشه چرا مقاومت رئوستا بیشتر میشه این رئوستا رو هیچوقت نفهمیدم ببخشید اگه سوالم بیش از حد سادست
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20220601_155122.jpg
مشاهده: 133
حجم: 70.5 کیلو بایت
      سلام داداش. خوبی؟
      خدمتت عرض کنم که من متاسفانه امکان نوشتن فرمول رو به طور دقیق و با نماد‌های به کار رفته در کتاب ندارم؛ پس فرمول‌ها رو فارسی نوشتم شرمنده:
      رئوستا خودش یه نوع مقاومته دیگه؛ از نوع متغیرش فقط. برای مقاومت یه جسم، یه فرمولی داریم که میگه" مقاومت ویژه، ضربدر طول، تقسیم بر سطح مقطع"
      خب شما وقتی لغزنده رو به شکلی که گفتی جا به جا کنی؛ طول بیشتری از رئوستا در معرض عبور جریان قرار میگیره و در نتیجه با توجه به فرمولی که خدمتت عرض کردم، مقدار مقاومت هم بیشتر میشه.
      اگه بد توضیح دادم شرمنده.
      پ.ن1: درباره اون بخش آخری هم که گفتی؛ من خودم شخصا خیلی سطح درسیم بالا نیست ولی خب تمام افراد، حتی رتبه یک هم اوایل یه سری سوال‌های درسی براشون پیش میاد که شاید فکر کنن ساده است و همه بلد هستن و تو بعضی موارد هم شاید دقیقا همینطور باشه ولی خب واقعا هیچ عیبی ندارم. تو مسیر یادگیری، کلی سوتی و اشتباه و مطالبی که دلیلش رو نمیدونیم وجود داره؛ پس نیازی به گفتن ببخشید بابت ساده بودن سوال و اینا نیست اصلا.
      پ.ن2: اگه بد حرف زدم، ببخشید. قصدم ناراحت کردن و اینطور چیزا نیست واقعا. ان‌شاءالله موفق باشی.
      ویرایش توسط mohammadmahdi82 : 11 خرداد 1401 در ساعت 17:33

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      سلام داداش. خوبی؟
      خدمتت عرض کنم که من متاسفانه امکان نوشتن فرمول رو به طور دقیق و با نماد‌های به کار رفته در کتاب ندارم؛ پس فرمول‌ها رو فارسی نوشتم شرمنده:
      رئوستا خودش یه نوع مقاومته دیگه؛ از نوع متغیرش فقط. برای مقاومت یه جسم، یه فرمولی داریم که میگه" مقاومت ویژه، ضربدر طول، تقسیم بر سطح مقطع"
      خب شما وقتی لغزنده رو به شکلی که گفتی جا به جا کنی؛ طول بیشتری از رئوستا در معرض عبور جریان قرار میگیره و در نتیجه با توجه به فرمولی که خدمتت عرض کردم، مقدار مقاومت هم بیشتر میشه.
      اگه بد توضیح دادم شرمنده.
      پ.ن1: درباره اون بخش آخری هم که گفتی؛ من خودم شخصا خیلی سطح درسیم بالا نیست ولی خب تمام افراد، حتی رتبه یک هم اوایل یه سری سوال‌های درسی براشون پیش میاد که شاید فکر کنن ساده است و همه بلد هستن و تو بعضی موارد هم شاید دقیقا همینطور باشه ولی خب واقعا هیچ عیبی ندارم. تو مسیر یادگیری، کلی سوتی و اشتباه و مطالبی که دلیلش رو نمیدونیم وجود داره؛ پس نیازی به گفتن ببخشید بابت ساده بودن سوال و اینا نیست اصلا.
      پ.ن2: اگه بد حرف زدم، ببخشید. قصدم ناراحت کردن و اینطور چیزا نیست واقعا. ان‌شاءالله موفق باشی.
      سلام داداش قربانت خوبم
      ممنون ازت متوجه شدم در مورد سوال پرسیدن هم حق با شماست واقعا.
      ویرایش توسط Reza taju : 11 خرداد 1401 در ساعت 21:16

10. Top | #40
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      فیزیکدان های انجمن کمی راهنماییم کنید
      کسی می تونه این سوال رو توضیح بده که چطور جواب نهاییش بدست میاد؟
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B7%DB%B0%DB%B1_%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B3%DB%B0%DB%B9.jpg
      تا آخرش رو تونستم پیدا کنم ولی اون ۱۰ به توان ۶- از کجا اومد؟ اون دو تا ۱۰ به توان ۹- و ۴- چطوری محاسبه شدن و ۱۰ به توان ۶- بدست اومده؟
      آدم ها با هــــــم ها و بی هـــــم ها زوج و فــــرد و منـی که انگــــار با پـــلاک تـــنهــــائی هیچ راهی به محدوده ی زوج و فرد نـدارم

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SINA_1384 نمایش پست ها
      سلام
      فیزیکدان های انجمن کمی راهنماییم کنید
      کسی می تونه این سوال رو توضیح بده که چطور جواب نهاییش بدست میاد؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۰۷۰۱_۲۲۱۳۰۹.jpg
مشاهده: 104
حجم: 128.8 کیلو بایت
      تا آخرش رو تونستم پیدا کنم ولی اون ۱۰ به توان ۶- از کجا اومد؟ اون دو تا ۱۰ به توان ۹- و ۴- چطوری محاسبه شدن و ۱۰ به توان ۶- بدست اومده؟
      سلام
      دوست عزیز سوال اشتباه حل شده
      پاسخ میشه ۸.۳ ضربدر 10 به توان منهای 10
      ویرایش توسط Kamran7 : 11 تیر 1401 در ساعت 01:02

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستان این سوالو میشه توضیح بدین ؟ با پاسخش گذاشتم ولی یه قسمتاییشو نمیفهمم ..مثلا اینکه چرا آب سمت راست به اندازه x بالا اومده؟ یا چرا ارتفاع مایع سمت راست شده ۵۰ سانت ... کلیات حل لوله های u شکل رو میدونم ... ضمنا اگه تکنیکی میدونید در مورد لوله های u شکل یا استادی میشناسید که خیلی خفن درس بده فقط این قسمت رو بگید ممنون میشم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست screenshot_20220822-192501_officesuite%7E2.jpg  
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

13. Top | #43
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      دوستان این سوالو میشه توضیح بدین ؟ با پاسخش گذاشتم ولی یه قسمتاییشو نمیفهمم ..مثلا اینکه چرا آب سمت راست به اندازه x بالا اومده؟ یا چرا ارتفاع مایع سمت راست شده ۵۰ سانت ... کلیات حل لوله های u شکل رو میدونم ... ضمنا اگه تکنیکی میدونید در مورد لوله های u شکل یا استادی میشناسید که خیلی خفن درس بده فقط این قسمت رو بگید ممنون میشم
      سلام
      1- آب بالاخره باید کف ظرف رو در اختیار بگیره چون چگالیش بیشتره، پس فرض می کنیم x سانتی متر از سمت راست رو تصاحب میکنه و مسلما برای این کار هم باید 3x سانتی متر از سمت چپ بره پایین...چرا؟ چون قطر سمت راست 3√ برابر سمت چپ هست پس در نتیجه شعاعش هم 3√ برابر میشه و از آنجایی که شعاع به توان 2 ضربدر ارتفاع میشه حجم، پس حجمش 3 برابر هست...در نتیجه ارتفاعِ حجم مشخصی از آب در سمت چپ 3 برابرِ سمت راست هست.
      2- متوجه نشدم سوال دومتو...ارتفاع مایع سمت راست که از همون اول 50 بود...
      (اگه باز جاییش متوجه نشدی بپرس تا توضیح بیشتر بدم)
      3- من توصیه ام درسنامه خیلی سبز یا مهروماه هست. اما اگه استاد خاصی رو خواستی ببینی من توصیه ام استاد ذهبی هست...
      ویرایش توسط Saudade : 31 مرداد 1401 در ساعت 21:37

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      سلام
      1- آب بالاخره باید کف ظرف رو در اختیار بگیره چون چگالیش بیشتره، پس فرض می کنیم x سانتی متر از سمت راست رو تصاحب میکنه و مسلما برای این کار هم باید 3x سانتی متر از سمت چپ بره پایین...چرا؟ چون قطر سمت راست 3√ برابر سمت چپ هست پس در نتیجه شعاعش هم 3√ برابر میشه و از آنجایی که شعاع به توان 2 ضربدر ارتفاع میشه حجم، پس حجمش 3 برابر هست...در نتیجه ارتفاعِ حجم مشخصی از آب در سمت چپ 3 برابرِ سمت راست هست.
      2- متوجه نشدم سوال دومتو...ارتفاع مایع سمت راست که از همون اول 50 بود...
      (اگه باز جاییش متوجه نشدی بپرس تا توضیح بیشتر بدم)
      3- من توصیه ام درسنامه خیلی سبز یا مهروماه هست. اما اگه استاد خاصی رو خواستی ببینی من توصیه ام استاد ذهبی هست...
      دمت گرم داداش حل شد .. به این دقت نکرده بودم که حجم مایع لوله افقی ناچیزه...
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

15. Top | #45
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      دمت گرم داداش حل شد .. به این دقت نکرده بودم که حجم مایع لوله افقی ناچیزه...
      ارادتمندم
      خوشحالم حل شد
      آهان آره تو این سوالا که پای شیر رابط میاد وسط، حجم لوله رابط افقی رو ناچیز درنظر میگیرن.

صفحه 3 از 14 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن