خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اگر از الان شروع کنم ، در کنکور موفق شوم؟

یه وقتایی امیدت رو از دست میدی

یه وقتایی فکر میکنی دیگه نمیشه… ادامه دادن فایده نداره
      یه وقتایی تموم آرزوهات یادت میره و خودت رو تو هیاهوی کنکور گم میکنی…
      از خودت و بقیه میپرسی: واقعا میشه؟ اگه تلاش کنم میرسم؟ میتونم موفق شم؟
      با قاطعیت بهت میگم میتونی، تو میتونی طعم شیرین رسیدن به هدفت رو حس کنی…
      فقط باید خودت رو باور کنی!
      خودت رو باور کن دوست من…تو فوق العاده ای.
      تموم آرزوهات واقعی میشن اگر بخوای!
      اگر تسلیم شدی، اگر تلاش نمیکنی و اگر جازدی یعنی تو هدفت رو نمیخوای…نمیخوای یه زندگی خوب داشته باشی! نمیخوای تحصیل تو یه رشته و دانشگاه خوب رو تجربه کنی!
      با تمام وجود بجنگ! حتی اگر نتیجه دلخواهت رو نگیری، حسرت نمیخوری…سرت رو بالا میاری و با خودت میگی هرکاری که لازم بود انجام دادم اما خدا صلاحم رو بهتر از خودم میدونه.
      باور کن خستگی و بی خوابی این روزا یادت میره تنها چیزی که میمونه نتیجه کنکور هست که یک عمر زندگیت رو تحت تاثیر قرار میده!

یکم فکر کن با خودت! واقعا ارزش نداره این مدت باقی مونده رو با تمام وجودت تلاش کنی و یک عمر مثل یه قهرمان زندگی کنی؟ تو رشته و دانشگاهی که دوست داری تحصیل کنی و باعث افتخار خودت و خانوادت بشی؟

تصور کن به هرچی بخوای میرسی…بزار بقیه فکر کنن تو دیوونه ای! آره تو دیوونه ای! دیوونه هدفت! تا بهش نرسی نباید جا بزنی…هرگز نباید جا بزنی...هرگز
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE
      ویرایش توسط Saturn8 : 25 بهمن 1398 در ساعت 21:47

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هرچی که پست انگیزشی میذارید، با اون امضای پایین نوشته هاتون که میگه کنکور ایز کامینگ شسته میشه و میره متاسفانه :)))) 3>
      تنها گزینه ی پیش روم برای بعد کنکور، گزینه دو بود متاسفانه .

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

مشکل داوطلبانی که این سوال را می پرسند مغزشان است.
      مغزی که توانسته به صورت کاملا حرفه ای این باور را ایجاد کند که «من فرد بی لیاقتی هستم و به هدفم نمی رسم» حالا چطوری این باور را درست کرده است:

1. آن موقع که باید تلاش می کردی تلاش نکردی پس تو یک بچه هستی.

2. دوستانت زندگی شان را ساخته اند حتی اگر شروع کنی دیر شده تازه تو که قبول نمی شوی اگر هم قبول شوی بازهم فایده ای ندارد چون آن ها شروع کرده اند.

3. تو اهل برنامه ریزی و تلاش نیستی و عمرا نمی توانی برنامه ریزی کنی فقط حرف میزنی عمل نداری برای همین بازهم فایده ای ندارد در کنکور شرکت می کنی و نتیجه نمی گیری.

4. تو آیندتو خراب کردی حتی از الان هم شروع کنی دیگه فایده نداره.

5. تو انقدر به خودت قول دادی و انجام ندادی که عمرا نمیتونی به هدفت برسی. دوباره هم سال بعد هیچ کاری نمی کنی.

6. تو افت تحصیلی داشتی همیشه نمرت 20 بوده وقتی درسا سخت نمرت 16 شد پس معلومه اون 20 ها الکی بوده برای وقتی بوده که درس ها چیزی نبودن پس سوادی هم نداری.

7. تا حالا 5 بار کنکور دادی اگر میخواستی بخونی تا حالا خونده بودی پس دیگه فایده نداره تو خیلی از هدفت دور شدی و بازهم روزها می گذرن و چیزی نمیشی.

8. همونطور که توی این 5 سال از تو زرنگ تر و باهوش تر هستن و اونا قبول شدن بازهم سال بعد اون ها قبول می شوند پس تو نتیجه نمی گیری.

حالا انتظار دارید کسی که این باورها را دارد درس بخواند؟

حال شما بهتر نمی شود مگر اینکه متوجه شود گول مغزش را خورده است.

مغزی که برای موفقیت طراحی و ساخته نشده است و عاشق از زیر کار در رفتن و تنبلی است.

حالا باید چه کار کرد؟

1. او باید با این واقعیت رو به رو شود که چرا و به چه دلایلی در کنکور نتیجه نگرفته و هر بار کمتر از قبل خوانده است؟

3. باورها و انتظارت این انسان باید عادی و نرمال شود.

4. عادت ها و رفتارهای نادرست این فرد باید شناسایی و درمان شود.

یادتان باشد ما انسان ها هیچی نیستم جز یک مشت خاطره و تجربه.

این خاطرات و تجربه ها هستند که اگر آگاهانه زندگی نکنیم همه زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند.

پس باید محتاطانه در این مسیر پر حاشیه گام برداریم.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جمع کنین باوا هر کی بخاد بخونه میخونه
      این چیزای انگیزشی فایده نداره
      کسی که خواب باشه رو میشه بیدار کرد
      ولی کسی که خودشو زده به خواب عمرا
      هزاران هزار مورد هم تا الان از این چیزا به اندازه کافی گذاشتن تو انجمن

تهشم یه عکس رستگار رحمانی رو میزارن که بگن خب حالا این تونسته , پس شما هم میتونی 5 تا انگشت دست هیچ وقت مثل هم نیستن
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃
      ویرایش توسط MehranWilson : 26 بهمن 1398 در ساعت 16:48

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها

مشکل داوطلبانی که این سوال را می پرسند مغزشان است.
      مغزی که توانسته به صورت کاملا حرفه ای این باور را ایجاد کند که «من فرد بی لیاقتی هستم و به هدفم نمی رسم» حالا چطوری این باور را درست کرده است:

1. آن موقع که باید تلاش می کردی تلاش نکردی پس تو یک بچه هستی.

2. دوستانت زندگی شان را ساخته اند حتی اگر شروع کنی دیر شده تازه تو که قبول نمی شوی اگر هم قبول شوی بازهم فایده ای ندارد چون آن ها شروع کرده اند.

3. تو اهل برنامه ریزی و تلاش نیستی و عمرا نمی توانی برنامه ریزی کنی فقط حرف میزنی عمل نداری برای همین بازهم فایده ای ندارد در کنکور شرکت می کنی و نتیجه نمی گیری.

4. تو آیندتو خراب کردی حتی از الان هم شروع کنی دیگه فایده نداره.

5. تو انقدر به خودت قول دادی و انجام ندادی که عمرا نمیتونی به هدفت برسی. دوباره هم سال بعد هیچ کاری نمی کنی.

6. تو افت تحصیلی داشتی همیشه نمرت 20 بوده وقتی درسا سخت نمرت 16 شد پس معلومه اون 20 ها الکی بوده برای وقتی بوده که درس ها چیزی نبودن پس سوادی هم نداری.

7. تا حالا 5 بار کنکور دادی اگر میخواستی بخونی تا حالا خونده بودی پس دیگه فایده نداره تو خیلی از هدفت دور شدی و بازهم روزها می گذرن و چیزی نمیشی.

8. همونطور که توی این 5 سال از تو زرنگ تر و باهوش تر هستن و اونا قبول شدن بازهم سال بعد اون ها قبول می شوند پس تو نتیجه نمی گیری.

حالا انتظار دارید کسی که این باورها را دارد درس بخواند؟

حال شما بهتر نمی شود مگر اینکه متوجه شود گول مغزش را خورده است.

مغزی که برای موفقیت طراحی و ساخته نشده است و عاشق از زیر کار در رفتن و تنبلی است.

حالا باید چه کار کرد؟

1. او باید با این واقعیت رو به رو شود که چرا و به چه دلایلی در کنکور نتیجه نگرفته و هر بار کمتر از قبل خوانده است؟

3. باورها و انتظارت این انسان باید عادی و نرمال شود.

4. عادت ها و رفتارهای نادرست این فرد باید شناسایی و درمان شود.

یادتان باشد ما انسان ها هیچی نیستم جز یک مشت خاطره و تجربه.

این خاطرات و تجربه ها هستند که اگر آگاهانه زندگی نکنیم همه زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند.

پس باید محتاطانه در این مسیر پر حاشیه گام برداریم.

من موندم چرا مغز انسان علاقه زیادی به گشاد بودن داره اصلا کل سیستم بدن پایش بنا به گشاد بودن با عرض معذرت مثلا میری باشگاه چهار تا تستسترون میزنی بدنت دیگه خودش تستسترون نمیسازه چون میبینه هس حتی بعد تموم شدن هورمون تو بدن باز با اختلال مواجهه باید یه چی دیگه بزنی که اسمش یادم رفته تا بدن دوباره به حالت اولیش برگرده چون تنبل شده یا میری موهاتو کراتینه میکنی بدنت میبینه کراتین هس دیگه نمیسازه بعد ۵ ماه باز نمیسازه مگه اینکه دوباره بری کراتین اینا فقط مثال بود با این حجم از گشاد بودن کل سیستم بدن طبیعیه هر کسی نتونه به اون چیزی که میخواد برسه علتشم وجود امکانات بیش از حده ( البته برا بعضی ها که عاشق درس خوندنن اثری نداره ) و تکرار شکست های پی در پی ازت ادمی میسازه که هیچی عین خیالش نیس تو این ۴ سال انقد کلیپ انگیزشی و نصیحت بلدم کلا روم دیگه اثر نداره همه اون کسایی که موفق شدن حتی یه دونه کلیپ انگیزشی هم ندیدن. پس با این چیزا خودمونو گول نزنیم ( البته باز هم من متحول نشدم و به این مدل زندگی تا اخر عمرم ادامه میدم بدتر اینکه دست خودم نیس فک کنم صفت گشاد بودن تو دی ان ای من فعال شده و کاریش نمیشه کرد )

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط god_of_war نمایش پست ها
      من موندم چرا مغز انسان علاقه زیادی به گشاد بودن داره اصلا کل سیستم بدن پایش بنا به گشاد بودن با عرض معذرت مثلا میری باشگاه چهار تا تستسترون میزنی بدنت دیگه خودش تستسترون نمیسازه چون میبینه هس حتی بعد تموم شدن هورمون تو بدن باز با اختلال مواجهه باید یه چی دیگه بزنی که اسمش یادم رفته تا بدن دوباره به حالت اولیش برگرده چون تنبل شده یا میری موهاتو کراتینه میکنی بدنت میبینه کراتین هس دیگه نمیسازه بعد ۵ ماه باز نمیسازه مگه اینکه دوباره بری کراتین اینا فقط مثال بود با این حجم از گشاد بودن کل سیستم بدن طبیعیه هر کسی نتونه به اون چیزی که میخواد برسه علتشم وجود امکانات بیش از حده ( البته برا بعضی ها که عاشق درس خوندنن اثری نداره ) و تکرار شکست های پی در پی ازت ادمی میسازه که هیچی عین خیالش نیس تو این ۴ سال انقد کلیپ انگیزشی و نصیحت بلدم کلا روم دیگه اثر نداره همه اون کسایی که موفق شدن حتی یه دونه کلیپ انگیزشی هم ندیدن. پس با این چیزا خودمونو گول نزنیم ( البته باز هم من متحول نشدم و به این مدل زندگی تا اخر عمرم ادامه میدم بدتر اینکه دست خودم نیس فک کنم صفت گشاد بودن تو دی ان ای من فعال شده و کاریش نمیشه کرد )

ببینید چون توی تکامل مغز یاد گرفته برای بقا وsurvive باید همیشه انرژی رو ذخیره کنه
      حالا اگه همیشه تو رو سر دو راهی قرار بده به این هدفش میرسه
      چون نه زندگی متوسط رو انتخاب می کنی
      نه واسه ساختن یه زندگی عالی تلاش می کنی
      پس همیشه مغز از دوراهی ساختن منتفع میشه.

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      جمع کنین باوا هر کی بخاد بخونه میخونه
      این چیزای انگیزشی فایده نداره
      کسی که خواب باشه رو میشه بیدار کرد
      ولی کسی که خودشو زده به خواب عمرا
      هزاران هزار مورد هم تا الان از این چیزا به اندازه کافی گذاشتن تو انجمن

تهشم یه عکس رستگار رحمانی رو میزارن که بگن خب حالا این تونسته , پس شما هم میتونی 5 تا انگشت دست هیچ وقت مثل هم نیستن
      دستت دردنکنه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      حق باشماست

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها

یه وقتایی امیدت رو از دست میدی

یه وقتایی فکر میکنی دیگه نمیشه… ادامه دادن فایده نداره
      یه وقتایی تموم آرزوهات یادت میره و خودت رو تو هیاهوی کنکور گم میکنی…
      از خودت و بقیه میپرسی: واقعا میشه؟ اگه تلاش کنم میرسم؟ میتونم موفق شم؟
      با قاطعیت بهت میگم میتونی، تو میتونی طعم شیرین رسیدن به هدفت رو حس کنی…
      فقط باید خودت رو باور کنی!
      خودت رو باور کن دوست من…تو فوق العاده ای.
      تموم آرزوهات واقعی میشن اگر بخوای!
      اگر تسلیم شدی، اگر تلاش نمیکنی و اگر جازدی یعنی تو هدفت رو نمیخوای…نمیخوای یه زندگی خوب داشته باشی! نمیخوای تحصیل تو یه رشته و دانشگاه خوب رو تجربه کنی!
      با تمام وجود بجنگ! حتی اگر نتیجه دلخواهت رو نگیری، حسرت نمیخوری…سرت رو بالا میاری و با خودت میگی هرکاری که لازم بود انجام دادم اما خدا صلاحم رو بهتر از خودم میدونه.
      باور کن خستگی و بی خوابی این روزا یادت میره تنها چیزی که میمونه نتیجه کنکور هست که یک عمر زندگیت رو تحت تاثیر قرار میده!

یکم فکر کن با خودت! واقعا ارزش نداره این مدت باقی مونده رو با تمام وجودت تلاش کنی و یک عمر مثل یه قهرمان زندگی کنی؟ تو رشته و دانشگاهی که دوست داری تحصیل کنی و باعث افتخار خودت و خانوادت بشی؟

تصور کن به هرچی بخوای میرسی…بزار بقیه فکر کنن تو دیوونه ای! آره تو دیوونه ای! دیوونه هدفت! تا بهش نرسی نباید جا بزنی…هرگز نباید جا بزنی...هرگز
      داداش ما نباید خودمون رو گول بزنیم ، شما اگه از یه سال قبل هم میخوندی کنکور رشته ی دلخواهت قبول نمیشدی ، یه رشته آزاد قبول شو و درستو ادامه بده

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فقط خواستم پی اچ خونتون زیاد نشه
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن