خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوالات جمع بندی شده يه ماهه من

خواهشا ایناروجواب بدین شایداومد تاکنکور..
      1)استروژن دربدن یک زن بالغ آزچندمنشا آزاد می شود؟
      2)هیچ ازیک جانوران خشکی زی، لقاح خارجی ندارد. نوشته این درسته.. ولی پس دوزیست چیه اینجا پس
      3)به طورمعمول دوچرخه ی جنسی یک فرد ماده سالم،هم زمان شروع رشذفولیکولها، مقداراستروژن خون کاهش ومیزان هورمون لوتينی کننده درون روبه افزایش است این چراغلطه؟؟؟
      4)به طورمعمول دریک زن بالغ، تولیدتخمک های تازه درون اندام جنسی مشاهده نميشه این چرا غلطه؟

5)درشروع چرخه ی تخمدان،مقدارهورمون استروژن باکمترین مقدارخوددرطول چرخه برابر میباشد..این هم چراغلطه؟؟

6)فرق گامت بالغ باگامت تمایزنیافته چیه؟

ودراخر آیکیو باید درصد چندبزنیم..

لطفاجواب بدین من يه ماه به به ماه سرمیزنم وسوالامو به امید خداوشماجمع میکنم تابرسه..ممنون از طرف دوش(گرمابه)موفقیت
      ویرایش توسط wonshower : 25 بهمن 1398 در ساعت 00:29

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      2)هیچ ازیک جانوران خشکی زی، لقاح خارجی ندارد. نوشته این درسته.. ولی پس دوزیست چیه اینجا پس
      3)به طورمعمول دوچرخه ی جنسی یک فرد ماده سالم،هم زمان شروع رشذفولیکولها، مقداراستروژن خون کاهش ومیزان هورمون لوتينی کننده درون روبه افزایش است این چراغلطه؟؟؟
      4)به طورمعمول دریک زن بالغ، تولیدتخمک های تازه درون اندام جنسی مشاهده نميشه این چرا غلطه؟

5)درشروع چرخه ی تخمدان،مقدارهورمون استروژن باکمترین مقدارخوددرطول چرخه برابر میباشد..این هم چراغلطه؟؟

لطفاجواب بدین من يه ماه به به ماه سرمیزنم وسوالامو به امید خداوشماجمع میکنم تابرسه..ممنون از طرف دوش(گرمابه)موفقیت
      2) دوزیست خشکی زی نیست دوبله زی عه (یعنی هم خشکی زی هم آبزی)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

۱-در خانم های بالغ،تا قبل از یائسگی(حدودا ۴۵ سالگی)،استروژن هم از آدنوهیپوفیز و هم از تخمدان ها(بطور دقیقتر از فولیکول ها) تولید میشود.اما بعد از حاملگی،استروژن فقط از آدنوهیپوفیز ترشح میشه.
      ۲-این دیگه زیست شد.هیچی بلد نیستم ازش
      ۳-چون برعکس گفته.ببین اول چرخه،fsh و lh میره بالا(البته fsh مهمتره)،اینا باعث میشن فولیکول رشد کنه.فولیکول در حال رشد ماهم استروژن تولید میکنه.استروژن پس افزایش پیدا میکنه.حالا از حدود روز ۴،استروژن میاد با مکانیسم فیدبک منفی،مقدار fsh و lh رو کاهش میده.تا روز حدودا ۱۳ که افزایش ناگهانی lh رخ بده و .....
      ۴-احتمالا طراح،گویچه های قطبیو تخمک فرض کرده.که خوب در اندام جنسی،ایجاد میشن.ولی از نظر علمی،این جمله غلط نیست چون همه تخمک های خانم،تو دوران جنینیش تشکیل شده و بعدا به مرور،مراحل میوز رو تکمیل میکنن
      ۵-واقعا نمیدونم.جمله درستیه به نظرم.احتمالا به خاطر یه نکته ریز و متنی تو کتاب،این غلط میشه.ولی جدا من بلد نیستم
      ۶-احتمالا اووگونی ها و اسپرماتوگونی ها،تمایز نیافتن و بعدا تمایز پیدا میکنن.مطمئن نیستم راستش

موفق باشی.حتما نظر بقیه رو هم مدنظر داشته باش چون از من قطعا بیشتر بلدن

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      1)استروژن دربدن یک زن بالغ آزچندمنشا آزاد می شود؟ فوق کلیه و هم سلول فولیکولی و هم جسم زرد(ولی در ان واحد معمولا یا جسم زرد یا فولیکول+فوق کلیه)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      4)به طورمعمول دریک زن بالغ، تولیدتخمک های تازه درون اندام جنسی مشاهده نميشه این چرا غلطه؟ بیشتر به گزینه های دیگه مربوطه باید از طریق رد گزینه بزنی (مثلا یکی از دلایل درستی این گزینه میتونه این باشه که خانم موردنظر حامله باشه بچش هم دختر باشه که درنتیجه تو رحمش تخمک تازه بوجود میاد یا اینکه تو کتاب نتیجه لقاح رو تخمک نامیده یا اووسیت ثانویه رو هم تخمک گفته)

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FARZAD205 نمایش پست ها
      1)استروژن دربدن یک زن بالغ آزچندمنشا آزاد می شود؟ فوق کلیه و هم سلول فولیکولی و هم جسم زرد(ولی در ان واحد معمولا یا جسم زرد یا فولیکول+فوق کلیه)

اینو خیلی سبز دوتامنشاگفته بودبعدایکیو سه تاواسه همین شک کردم تو درستی کدوم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      اینو خیلی سبز دوتامنشاگفته بودبعدایکیو سه تاواسه همین شک کردم تو درستی کدوم
      احتمالا خیلی سبز در یک زمان معین گفت و ای کیو که خودمم زدمش منظورش در کله

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      4)به طورمعمول دریک زن بالغ، تولیدتخمک های تازه درون اندام جنسی مشاهده نميشه این چرا غلطه؟ بیشتر به گزینه های دیگه مربوطه باید از طریق رد گزینه بزنی (مثلا یکی از دلایل درستی این گزینه میتونه این باشه که خانم موردنظر حامله باشه بچش هم دختر باشه که درنتیجه تو رحمش تخمک تازه بوجود میاد یا اینکه تو کتاب نتیجه لقاح رو تخمک نامیده یا اووسیت ثانویه رو هم تخمک گفته)
      توپاسخ تشریحی نوشته،نابالغ دیده نميشه.. به نظرمن درسته این

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ENZO77 نمایش پست ها
      ۱-در خانم های بالغ،تا قبل از یائسگی(حدودا ۴۵ سالگی)،استروژن هم از آدنوهیپوفیز و هم از تخمدان ها(بطور دقیقتر از فولیکول ها) تولید میشود.اما بعد از حاملگی،استروژن فقط از آدنوهیپوفیز ترشح میشه.
      ۲-این دیگه زیست شد.هیچی بلد نیستم ازش
      ۳-چون برعکس گفته.ببین اول چرخه،fsh و lh میره بالا(البته fsh مهمتره)،اینا باعث میشن فولیکول رشد کنه.فولیکول در حال رشد ماهم استروژن تولید میکنه.استروژن پس افزایش پیدا میکنه.حالا از حدود روز ۴،استروژن میاد با مکانیسم فیدبک منفی،مقدار fsh و lh رو کاهش میده.تا روز حدودا ۱۳ که افزایش ناگهانی lh رخ بده و .....
      ۴-احتمالا طراح،گویچه های قطبیو تخمک فرض کرده.که خوب در اندام جنسی،ایجاد میشن.ولی از نظر علمی،این جمله غلط نیست چون همه تخمک های خانم،تو دوران جنینیش تشکیل شده و بعدا به مرور،مراحل میوز رو تکمیل میکنن
      ۵-واقعا نمیدونم.جمله درستیه به نظرم.احتمالا به خاطر یه نکته ریز و متنی تو کتاب،این غلط میشه.ولی جدا من بلد نیستم
      ۶-احتمالا اووگونی ها و اسپرماتوگونی ها،تمایز نیافتن و بعدا تمایز پیدا میکنن.مطمئن نیستم راستش

موفق باشی.حتما نظر بقیه رو هم مدنظر داشته باش چون از من قطعا بیشتر بلدن

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات

سلام
      کاش تو تاپیک سولات زیست میپرسیدی زودتر میدیدم
      1- از فولیکول در حال رشد و پس از اون از جسم زرد
      2-عزیز من اسمش روشه دیگه دو زیست یعنی هم تو آب زندگی میکنه هم تو خشکی !
      3-تو شکل کتابم دقت کنی میبینی استروژن زیاد میشه
      4-خب چون درزنان ماهی یک تخمک تازه آزاد می شود در حالی که در مردان روزانه صد ها میلیون اسپرم تولید میشود
      پس ازاد شدن تخمک تازه به طور معمول مشاهده نمیشود و ماهی یک بار مشاهده میشود اما در مردان روزانه و به طور معمول مشاهده میشود !
      5-کمترین مقدار استروزن و پروژسترون در چرخه ی قاعدگی است که اصلا ترشح نمیشودو در شروع چرخه هنوز یکم از پایان چرخه ی قبل استروزن داریم تو شکل کتاب هم یکم اول چرخه بالاتر به نظر میاد! و هرچند خیلی جمله ی غلطی نیست صرفا یک توجیه بود
      6- مثلا اسپرماتید تاژک نداره و بعد از تمایز دارای تازک میشه دز زنان هم به اووسیت اولیه میگیم گامت نابالغ و بعد از لقاح که تقسیم میوزی کامل میشه کامت بالغ ایجاد میشه
      مهم یادگیریه درگیر درصد نباش!
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      سلام
      کاش تو تاپیک سولات زیست میپرسیدی زودتر میدیدم
      1- از فولیکول در حال رشد و پس از اون از جسم زرد
      2-عزیز من اسمش روشه دیگه دو زیست یعنی هم تو آب زندگی میکنه هم تو خشکی !
      3-تو شکل کتابم دقت کنی میبینی استروژن زیاد میشه
      4-خب چون درزنان ماهی یک تخمک تازه آزاد می شود در حالی که در مردان روزانه صد ها میلیون اسپرم تولید میشود
      پس ازاد شدن تخمک تازه به طور معمول مشاهده نمیشود و ماهی یک بار مشاهده میشود اما در مردان روزانه و به طور معمول مشاهده میشود !
      5-کمترین مقدار استروزن و پروژسترون در چرخه ی قاعدگی است که اصلا ترشح نمیشودو در شروع چرخه هنوز یکم از پایان چرخه ی قبل استروزن داریم تو شکل کتاب هم یکم اول چرخه بالاتر به نظر میاد! و هرچند خیلی جمله ی غلطی نیست صرفا یک توجیه بود
      6- مثلا اسپرماتید تاژک نداره و بعد از تمایز دارای تازک میشه دز زنان هم به اووسیت اولیه میگیم گامت نابالغ و بعد از لقاح که تقسیم میوزی کامل میشه کامت بالغ ایجاد میشه
      مهم یادگیریه درگیر درصد نباش!

فوق کلیه نیس؟اینم آیکیونوشته بود
      بعدمنظورازتمایزیافته (تخمک و..)چیه
      یایه جانوشته تومیوز2،عددکروموزومی،عوض نميشه ولی بعدیه چیزدیگ گفته

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      فوق کلیه نیس؟اینم آیکیونوشته بود
      بعدمنظورازتمایزیافته (تخمک و..)چیه
      یایه جانوشته تومیوز2،عددکروموزومی،عوض نميشه ولی بعدیه چیزدیگ گفته
      1)هست الان بعد یاسگی خانمها فقط همین فوق کلیست که ترشح میکنه
      2)تخمک تمایز یافته یعنی یک سری فرق هایی کرده البته بیشتر در مورد اسپرم از کلید وازه تمایز استفاده میکنند و تمایز رو برای تخمک بعد لقاح (همون موقع که داره تبدیل به بلاستوسیت میشه بکار میبرن)
      3)تو میوز دو عدد کرومزومی عوض نمیشه ولی تو یک سوال گفت استثناعن تو انافاز وقتی دو تا کروماتید خواهری جدا میشن سلول 2د میشه (که البته این از اون نکته هاست که معمولا نمیادو ای کیو داره زیادی مفهومی میره)

13. Top | #13
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      1)هست الان بعد یاسگی خانمها فقط همین فوق کلیست که ترشح میکنه
      2)تخمک تمایز یافته یعنی یک سری فرق هایی کرده البته بیشتر در مورد اسپرم از کلید وازه تمایز استفاده میکنند و تمایز رو برای تخمک بعد لقاح (همون موقع که داره تبدیل به بلاستوسیت میشه بکار میبرن)
      3)تو میوز دو عدد کرومزومی عوض نمیشه ولی تو یک سوال گفت استثناعن تو انافاز وقتی دو تا کروماتید خواهری جدا میشن سلول 2د میشه (که البته این از اون نکته هاست که معمولا نمیادو ای کیو داره زیادی مفهومی میره)
      کاملا تفهیم شدم سپاس

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن