خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 65
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

همه چیز درباره سرجلسه کنکور را بدانید!

139504251204468888138224.jpg
      1 – پس از ورود به حوزۀ امتحاني، به تابلوهاي نصب شده دقت کنيد تا براحتي صندلي خود را پيدا کنيد. در صورتي که صندلي‌تان مشکلي داشت، از مراقبان حاضر در جلسه کمک بخواهيد.

2 – پس از دريافت برگۀ پاسخنامه، شمارۀ پاسخنامه رابا شمارۀ صندلي و شمارۀ کارت خود مطابقت دهيد. اين کار را هنگام دريافت دفترچۀ عمومي و اختصاصي نيز حتماً انجام دهيد.
      3 – با نام خدا آزمون خود را شروع کنيد و از او بخواهيد که که آن چه به مصلحتتان است، برايتان رقم بزند.
      4 – براي باز کردن «پکيج» دفترچه‌تان شتابزده عمل نکنيد؛ زيرا اضطراب و نگراني ناشي از اين شتابزدگي، بسيار بدتر از چند ثانيه‌اي است که شما از دست مي دهيد.
      5 – يکي از حالاتي که براي تعدادي از داوطلبان در ابتداي برگزاري آزمون رخ مي‌دهد «احساس فراموشي» است. توجه کنيد که اين احساس، کاذب است و وقوع آن طبيعي است. بسياري از دارندگان رتبه­ هاي تک رقمي آزمون سراسري نيز از اين حس سخن گفته‌اند، ولي با اعتماد به نفس و رفتن به سراغ سؤال‌هايي که بر آنها تسلط بيشتري داشته‌اند، بر اين حس غلبه کرده‌اند؛ حسي که معمولاً در همان دقايق اول شروع آزمون، با گرم شدن ذهن از بين مي‌رود.
      6 – بعد از شروع آزمون، در فواصل مختلف از بلندگوي حوزۀ امتحاني، جملاتي خطاب به مراقبان و رابطان حاضر در جلسه آزمون گفته مي‌شود؛ مانند: رابطان! اجراي بند 3 و….، ذهن خود را به اين جملات معطوف نکنيد؛ زيرا اين جملات خطاب به شما گفته نمي‌شود.
      7 – ساعت به همراه خود داشته باشيد و سعي کنيد که وقت خود را تنظيم کرده و آن را تلف نکنيد و در زمان تعيين شده براي هر درس به سؤالات پاسخ دهيد؛ البته در تنظيم وقت، نه آن‌قدر وسواس به خرج دهيد که هر لحظه به ساعت نگاه کنيد و نه آن‌قدر بي­خيال شويد که آخر هر درس به ساعت نگاه کنيد. به هر حال در جلسۀ آزمون، هيچ کس مسؤول اعلام وقت به شما نيست و خودتان بايد مراقب وقتتان و مديريت آن باشيد.
      8 – با سؤال ­ها لج نکنيد(به هيچ وجه روي يک سؤال، بيش از حد، مکث نکنيد). حتي اگر بتوانيد به سؤالي بعد از چند دقيقه پاسخ دهيد، باز هم به تلف کردن وقتش نمي‌ارزد؛ زيرا در همان مجموعه سؤالات، سؤال‌هاي آسان­تري هست که حتماً مي‌توانيد به آنها جواب دهيد. حال اگر با انجام اين کار (يعني اتلاف وقت زياد براي حل يک سؤال سخت) در انتهاي آزمون، وقت کم بياوريد و مثلاً نتوانيد 10 سؤال آخر را بخوانيد، مطمين باشيد بين آنها حداقل 3 يا 4 سؤال بوده که براحتي با يک نگاه، قابل پاسخ دادن بوده‌اند و شما آنها را در ازاي حل يک سؤال سخت از دست داده‌ايد (توجه داشته باشيد که ارزش سؤال‌هاي يک درس، يکسان است و پاسخ دادن به 5 سؤال سخت يا 5 سؤال آسان در يک درس، تفاوتي ندارد).
      9 – اين مساله دربارۀ توجه به يک درس و بي­ توجهي به ساير دروس هم صادق است. يک سال بهترين دانش‌آموز کلاسم، که هميشه در کلاس و آزمون­ هاي آزمايشي بهترين نتيجه را مي‌آورد، رتبه ­اي دور از انتظار را کسب کرد. وقتي دليلش را پرسيدم، متوجه شدم که بيشتر وقت آزمون اختصاصي خود را صرف پاسخگويي به سؤال ­هاي زيست‌شناسي و شيمي کرده بود، فيزيک را شتاب زده پاسخ داده بود و فقط توانسته بود به دو سؤال رياضي پاسخ بدهد؛ در نتيجه، درصد رياضي او که هميشه روي 80 درصد بود به 6 درصد کاهش يافته بود. بي‌شک، اگر اين دانش‌آموز، به هر درس، وقت منطقي خودش را اختصاص مي‌داد و در نهايت اگر وقت اضافي مي‌آورد، سراغ درسي مي‌رفت که پاسخگويي به سؤال‌هاي آن، زمان بيشتري را مي‌طلبد، حتماً رتبۀ بهتري کسب مي­کرد.
      10 – کنکور، يک مسابقه است، نه يک امتحان. در امتحان شما اگر زير 10 بگيريد قبول نشده­‌ايد، اما در مسابقه، نمرۀ خاصي ملاک نيست؛ مهم اين است که از بقيه جلوتر باشيد. به همين خاطر، اگر سؤال‌ها سخت باشد، نگران نشويد؛ چون براي ساير داوطلبان نيز سخت است، و اگر هم آسان باشد، براي ساير داوطلبان نيز آسان است؛ براي مثال، يک سال در گروه آزمايشي هنر، دارندة رتبه اول، تنها به درصد کمي از سؤال‌هاي خواص مواد، پاسخ صحيح داده بود؛ از سوي ديگر، گاه سؤال‌هاي يک درس آن‌قدر ساده است که تعداد قابل توجهي از داوطلبان به 100 درصد سؤال‌ها پاسخ صحيح مي‌دهند؛ در اين صورت، حتي اگر به يک سؤال هم پاسخ ندهيد در رتبه شما تاثير قابل توجهي خواهد داشت.
      11 – به نکته‌هاي کليدي سؤال، مثل قيدهايي مانند: بجز، همه، احتمالاً و … که در سؤال به کار مي‌رود، توجه کنيد. همچنين به منفي يا مثبت بودن هر يک از سؤال‌ها دقت کنيد و بدانيد که از قديم گفته‌اند: « فهم سؤال، نيمي از پاسخ است.»
      12 – سر جلسۀ آزمون، به هيچ چيز، جز سؤالي که در پيشِ رو داريد، فکر نکنيد .فکر کردن به اينکه خانواده، اولياي مدرسه يا دوستانم، چه انتظاري از من دارند يا اگر خراب کنم چه خواهد شد، نقشي جز پايين آوردن بازدهي و تمرکز شما ندارد. به خود بگوييد که الان وظيفه‌اي جز پاسخگويي به سؤال‌ها نداريد و فقط به حال فکر کنيد و گذشته و آينده را فراموش نماييد.
      13 – دو سال پيش، يکي از دانش‌آموزانم مي‌گفت که سرجلسۀ آزمون، پاسخ همۀ سؤال­ها، بويژه سؤال‌هاي درس فيزيک، را فراموش کرده بودم، اما وقتي به خانه برگشتم و سؤال‌ها روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت، به 80 درصد سؤال­ها پاسخ صحيح دادم. اول از اين تفاوت در آمادگي و پاسخگويي متعجب شدم، اما بعد به خاطر آوردم که من سر جلسۀ آزمون، آن‌قدر نگران نتيجۀ آزمون و حرف دوست و آشنا بودم که به همه چيز فکر مي‌کردم جز سؤالي که در پيشِ رويم بود!
      14 – شانسي پاسخ ندهيد و ارزش سؤالاتي را که درست جواب داده‌ايد، از بين نبريد.
      15 – علامت زدن اشتباه سؤال­ ها در برگۀ پاسخنامه، يکي از اشتباهات رايج داوطلبان است. بهتر است هر از گاهي شمارۀ سؤال پاسخنامه را با شمارۀ سؤال دفترچۀ آزمون کنترل کنيد. همچنين به هيچ وجه، پر کردن پاسخنامه را به دقايق آخر آزمون موکول نکنيد. بهتر است که گزينۀصحيح هر سؤال را بلافاصله در پاسخنامه پر کنيد يا لااقل بعد از پاسخگويي به هر10 سؤال، پاسخنامه را پر نماييد.
      16 – شروع فرآيند آزمون سراسري با دروس عمومي است. اگر يک يا برخي از درس­هاي عمومي سخت بود، نگران و نااميد نشويد. اگر آمادگي لازم را داريد و با اين وجود، درس يا دروسي براي شما دشوار است، به احتمال بسيار زياد براي ساير داوطلبان نيز آن درس، سخت خواهد بود؛ پس نبايد روحيۀ خود را ببازيد، چون نتيجۀ آزمون بر اساس يک درس تعيين نمي‌شود و شما مي­توانيد با پاسخگويي بهتر به سؤال­هاي ساير دروس، رتبه و نتيجۀ خوبي کسب کنيد.
      17 – مدام دفترچه را ورق زدن و از اين درس به آن درس پريدن، خود به خود باعث نگراني و سردرگمي مي‌شود؛ البته امکان دارد که شما در درس خاصي، استعداد و توانايي ويژه‌اي داشته باشيد يا علاقۀ خيلي زيادي به يک درس بخصوص داشته باشيد و بتوانيد با سرعت زيادي به سؤال‌هاي آن درس پاسخ دهيد؛ در اين صورت، پاسخ دادن به سؤال‌هاي آن درس، مي‌تواند به شما روحيه بدهد. همچنين اگر در پاسخ به سؤال‌ها، ترتيب درس‌­ها را رعايت نکرديد يا اگر سؤالي را بدون پاسخ گذاشتيد، در پاسخنامه هم شماره سؤال‌ها را کنترل کنيد؛ زيرا، همان طور که پيش از اين گفته شد، علامت زدن اشتباه سؤال­‌ها در برگۀ پاسخنامه، يکي از اشتباهات رايج کنکور است که باعث مي­‌شود با همين اشکال کوچک تا انتهاي پاسخنامه، جواب‌ها را اشتباه علامت بزنيد؛ پس بهتر است که هر از گاهي، شمارۀ سؤال پاسخنامه را با شماره سؤال دفترچه آزمون تطبيق دهيد.
      18 – براي اينکه اکسيژن مناسب به مغزتان برسد، روي صندلي صاف بنشينيد. اگر داوطلبي کمرش را خم کند با به اصطلاح قوز کند، تبادل هوا بين ريه‌ها و فضاي بيرون دچار مشکل مي‌شود و بتدريج سطح اکسيژن خون پايين مي‌آيد و کارايي مغز افت مي‌کند.
      19 – در دقايق پاياني آزمون، ذهن و حافظۀ شما خسته ­تر از قبل است؛ بنابراين، به پاسخ ­هايي که داده­ايد، شک نکرده و آنها را دست کاري نکنيد. به ياد داشته باشيد که معمولاً پاسخ دوم شما اشتباه از آب در مي­آيد.
      20 – هر چند وقت يک بار، کمي آب بنوشيد. سلول­هاي مغزي، براي اينکه بتوانند خوب عمل کنند، به دو مادۀ اصلي قند و اکسيژن نياز دارند. آبي که کمي شيرين شده باشد نياز شما را در اين زمينه برآورده مي‌کند، اما از نوشيدن آب زياد نيز خودداري کنيد؛ چون زمان برگزاري آزمون طولاني است و امکان دارد که نياز به سرويس بهداشتي پيدا کنيد و رفت و برگشت به سرويس بهداشتي، بخشي از زمان پاسخگويي شما به سؤال‌ها را خواهد گرفت.
      21 – اگر احساس خستگي کرديد، يک دقيقه عضلات بدن خود را بکشيد. براي انجام اين کار، کف پايتان را در امتداد ساق پا بکشيد. همچنين دو دست خود را به طرفين باز کنيد و عضلات سينۀتان را در امتداد دو دست بکشيد (حالتي مانند خميازه کشيدن). انجام اين عمل به مقدار قابل توجهي خستگي شما را رفع مي‌کند.

22 – براي جلسۀ آزمون، لباسي راحت و خنک به تن کنيد؛ در ضمن با خودتان يک بالاپوش و، در صورت نياز، هدبند ببريد؛ زيرا امکان دارد که صندلي شما در سر جلسۀ آزمون، نزديک «فن» يا در مسير وزش باد کولر باشد و سردتان شود. گفتني است که در جلسۀ آزمون، امکان جابجايي براي داوطلبان وجود ندارد.
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست unnamed.jpg  
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE
      ویرایش توسط Saturn8 : 23 فروردین 1399 در ساعت 23:54

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      3168535.jpg

30 نکته و تکنیک اساسی در تست زنی کنکور

1_بعضی از طراحان سوال سعی می کنند پاسخ های گزینه ای شبیه به هم را در گزینه ها مطرح کنند. یعنی از کلماتی استفاده می کنند که از نظر ظاهری مشابه یکدیگر هستند. بنابراین به جملات، منفی و مثبت بودن فعل ها و شکل اعداد بسیار دقت کنید.

2- اول مفاهیم را دقیق یاد بگیرید و سپس به سراغ تست بروید. تست ها یا ساده هستند یا مشکل ، در هرصورت برای حل تست یکباره هجوم نبرید بلکه پس از مطالعه دقیق سؤال ، ببینید طراح دقیقاً از شما چه خواسته است .

3- با دقت ببیند که تست یک مرحله دارد یا دو قسمتی است تا در پیدا کردن جواب دچار مشکل نشوید(درست خواندن تست کمک زیادی در پیدا کردن پاسخ دارد)

4- برخی تست ها نیاز به اثبات دارند ولی برخی بصورت انفجاری یکباره پاسخشان به ذهن می رسد . برای آنهایی که نیاز به اثبات دارند فقط روی حل مساله توجه نکنید ، بلکه به راهی که می روید و به فرآیند حل و تحلیل سؤال توجه ویژه داشته باشید .

5- در مسائل با حدس وگمان مطلق برخورد نکنید و راه حل هایی که به ذهنتان می رسد را تا آخر بروید تا احتمال بروز خطا کمتر شود .( سعی کنید برای حل مسائل راه حل های میانبر هم داشته باشید )

6- همیشه جواب نهایی راکنترل کنید ، اگر به محض رسیدن به پاسخ کار را تمام شده تلقی کنید ، اشتباه بیشتری خواهید داشت.

7- برای جلوگیری از فشار روحی حل مساله را تکلیف و وظیفه ندانید بلکه آنرا یک فعالیت سرگرم کننده بدانید

8- درحل تست از اشتباه کردن نترسید و عدد ها ، نمودارها ، پارامترها و شکل ها شما را به هراس نیندازد ، زیرا ترس سبب فراموشی می شود و بازدهی را کم می کند .

9- برای آنکه سرعت عمل بالایی داشته باشید ، باید زمان زیادی را به کار تست زدن اختصاص دهید .

10- گاه اشتباه در تست زدن مر بوط به فعل جمله است. مثلاً سوالاتی که درآخرشان به کلماتی مانند (( باشد ، نباشد ، بود ، نبود ، است و نیست )) ختم می شوند ، ممکن است شما را دچار اشتباه کنند .

11- معمولاً درتست ها چهار گزینه شباهت زیادی با هم دارند ، برای جلو گیری از خطا تمام گزینه ها راکاملاً بخوانید .

12- در زمان حدس زدن راه حل معمولاً حدس اولیه درست است ، پس وسواس در تغییر پاسخ نداشته باشید و پاسخ های غلط را سریعاً کنار بگذارید تا تعدادگزینه ها محدود ، و فضای جستجو کاهش یابد تا احتمال پیداکردن پاسخ درست بالاتر رود .

13- اگرمتوجه شدید سوالی پیچیده است ، وقت خود را تلف نکنید واز آن بگذرید زیرا تصادفی وشانسی جواب دادن شانس قبولی را کم می کند (سعی نکنید به تمام سوالات پاسخ دهید . هم به دلیل نمره منفی وهم اینکه برای رتبه خیلی خوب هم نیاز به پاسخ تمام سوالات نیست)

14- اگردرتستی شک بین دوگزینه است ازآن نگذرید ، زیرا احتمال درست بودن یکی براساس احتمال 50% است وطبق قوانین احتمال اگردرکل20 تست به این روش زده شود و10 تای آن درست باشد و هر سه غلط یکی را از بین ببرد ، باز هم به نفع شماست .

15- معمولاً پاسخهایی را که از لحاظ دستوری با سوال هماهنگی ندارند غالبا 90% غلط هستند ، مثلاً صورت مساله جای خالی است و از شما خواسته پرکنید درحالی که یک پاسخ کاملا بی ربط باآن است .

16- سعی نکنید از گزینه ها ی طولانی فرار کنید ، زیرا در بسیاری از موارد همان گزینه های طولانی پاسخ سوال هستنند .

17- اگر درتستی دوگزینه کاملاً متناقض هستند . معمولا ً80 % موارد یکی از همین دو گزینه پاسخ درست هستند .

18- معمولاً طراح سوال دوگزینه را از لحاظ شکل ظاهری شبیه هم طرح می کند تا دانش آموزان عجول را فریب دهد. پس به فعل های منفی و مثبت وعلایم وشکل ها و اعداد خوب توجه کنید .(معمولاً گزینه درست درلابه لای پاسخ هایی است که شبیه هم هستند)

19- درپاسخ دادن به بعضی تست ها نیاز به دانستن همه مطالب مورد نظر طراح نیست و با دانستن بعضی از قسمت ها می شود پاسخ را پیدا کرد.

20- در درسهایی مثل ریاضی ، فیزیک و شیمی معمولاً سوالات به ظاهر راه حل های طولانی دارند درحالی که دقت اگر شود می بینیم که طراح یک یا دو نکته خاص را از ما خواسته است و اگر شما به دنبال محاسبات طولانی واستفاده از فرمول های زیاد رفتید یقین داشته باشید که ازنکته خواسته شده طراح دور شده اید.

21- وقتی برای پیدا کردن پاسخ وقت زیادی صرف کردید و به دو گزینه رسیدید بدون تردید یکی را انتخاب کنید و نگویید: که بعداً برمی گردم زیرا وقت نخواهید داشت.

22- بعضی وقت ها از ما خواسته می شود که درستی یک جواب را درچهار فرمول داده شده بررسی کنیم . دراین موارد بجای حل کامل ، محاسبه جواب ها کافی است. یعنی جواب داده شده را درفرمول قرار داده و ببینید آیا تساوی داده شده بر قرار می شود یا نه . . .

23- پس از مطالعه دقیق هر تست حتماً باید در لحظه ی پایانی خواندن سؤال راه حلی فرضی به ذهن رسیده باشد . درغیر این صورت سوال با دقت بیشتری خوانده شود . ( لایب نیتز : راه حلی خوب است که از همان اول بتوان حدس زد که به جواب می رسد . )

24- اگر سؤال سخت بود نترسید ، زیرا برای دیگران هم همینگونه است ، و با آمادگی صد در صد سرجلسه حاضر شوید . ولی بدانید برای رتبه خوب نیاز به صددرصد ندارید.

25- در هنگام تست زدن در منزل هرمطلبی از تست به ذهن شما می رسد ، اطراف آن بنویسد ، و اگرتستی را ندانستید از آن نگذرید بلکه با مراجعه به کتاب آن را حل کنید.

26- درسرجلسه برای مدیریت وقت بجای مدیریت دفترچه به مدیریت درس به درس بپردازید ، و اگر سؤالی را بلد نبودید کنار سوال ضربدر زده تا در فرصتی دیگر به آن مراجعه کنید .

27- اگر صدرصد سوالی بیگانه بود روی آن را خط بکشید .

28- بهترین شیوه پاسخ دهی آن است که ، فرض کنیم تونلی بین نگاه شما و سؤال و گزینه های آن وجود دارد که نباید از آن خارج شوید .( یعنی هنگام پاسخ نه به اطراف نه به سؤال قبل ونه به سوال بعدنگاه نکنیم . )

29- سرجلسه به حالت قوزکرده روی صندلی نشینیم تاخون کافی به مغز برسد وتصمیم گیری بهتر وخستگی ایجادنشود .

30- اگرچند سوال پشت سرهم مشکل یاآسان باشد خود را نبازید ، زیرا این حالت برای دیگران هم وجود دارد ، و هر چند سوالی را که پاسخ می دهید یک مطابقتی بین دفترچه و پاسخنامه انجام دهید تا دچار اشتباه نشوید . با فکر مثبت و با اطمینان خاطر سرجلسه حاضرشوید تا دچار خستگی و استرس نشوید .
      ویرایش توسط Saturn8 : 21 بهمن 1398 در ساعت 02:44

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حتما با خودتون مسکن قوی(نوافن ترجیحا) و ایندرال (آرامش بخش)داشته باشین !

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      مسکن چرا آخه
      ما همینجوریشم سر جلسه استرس داریم بعد مسکن بخوریم خوابمون بگیره چی؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      مسکن چرا آخه
      ما همینجوریشم سر جلسه استرس داریم بعد مسکن بخوریم خوابمون بگیره چی؟
      مسکن و استامینوفن کدئین مقدار زیادی کافئین دارن خواب چیه ||| تازه بیدار میشی
      ضمن اینکه سرجلسه کافیه یه سردرد کوچیک بگیری کل ۱ سال تلاشت از بین میره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حاجی من کنکور دادم
      راستش حوصلم نگرفت کامل بخونم
      یه تجربه ای پیش اومده سر کنکور
      بگم بد نیست
      همیشه سوالای سختو اول میدن
      پس وقتی سوالای سختو دیدین هنگ نکنین و نترسین
      من میدونستم این وضعیته و یه لحظه خودمو باختم
      این باعث شد که به جای رتبه زیر 1000 رتبم بشه 3500
      حالا میل با خودتونه
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هیچی مثل سر جلسه کنکور نمیشه
      هر چقد هم تجربه داشته باشین یه سوپرایز قشنگ منتظرتونه
      مثل من که یهو به صورتی عجیب بعد از عمومیا چشام ضعیف شد و ساعت سالن رو نمیدیدم که با ساعت خودم هماهنگ کنم همه چیز جز برگه آزمون تار بود
      فقط خونسرد باشید و به این فکر نکنید که قراره کل تلاش یک سالتون رو تو ۴ ساعت پس بدید
      خونسرد باشید و برا هر مشکلی یه تصمیم منطقی سریع بگیرید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از الان خودتونو عادت بدید به شلوغ شدن یهویی سر جلسه

خود من نمیدونستم وسط اختصاصیا اجازه خروج میدن !وقتی اجازه خروج دادن همهمه شد اولش ترسیدم فک کردم اتیش سوزی چیزی شده و تا چند دیقه گیج بودم !!!!! بعدشم ک انقد سروصدا حوزه ما زیاد بود گند زدم!!!!

درضمن مانتویی ک من پوشیده بودم خیلی گرم بود و داشتم هلاک میشدم!!!! سالن هم فراتر از انتظار من گرم بود... لامپ هم پشت سرم بود و سایه خودم میفتاد رو برگه بشدت تاریک بود ! حوزه ازمونم جایی بود که قبلا تو دانشگاه ب عنوان پناهگاه استفاده میشد

خودتونو با این شرایط وفق بدید
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها
      از الان خودتونو عادت بدید به شلوغ شدن یهویی سر جلسه

خود من نمیدونستم وسط اختصاصیا اجازه خروج میدن !وقتی اجازه خروج دادن همهمه شد اولش ترسیدم فک کردم اتیش سوزی چیزی شده و تا چند دیقه گیج بودم !!!!! بعدشم ک انقد سروصدا حوزه ما زیاد بود گند زدم!!!!

درضمن مانتویی ک من پوشیده بودم خیلی گرم بود و داشتم هلاک میشدم!!!! سالن هم فراتر از انتظار من گرم بود... لامپ هم پشت سرم بود و سایه خودم میفتاد رو برگه بشدت تاریک بود ! حوزه ازمونم جایی بود که قبلا تو دانشگاه ب عنوان پناهگاه استفاده میشد

خودتونو با این شرایط وفق بدید
      خود جنگ بوده

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مسکن و استامینوفن کدئین مقدار زیادی کافئین دارن خواب چیه ||| تازه بیدار میشی
      ضمن اینکه سرجلسه کافیه یه سردرد کوچیک بگیری کل ۱ سال تلاشت از بین میره
      از خونه كه خواستيم راه بيفتيم بخوريم كه تا اون موقع اثر كنه؟ البته كافئين دارش نه اون خواب آوراش

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melii نمایش پست ها
      از خونه كه خواستيم راه بيفتيم بخوريم كه تا اون موقع اثر كنه؟ البته كافئين دارش نه اون خواب آوراش
      نه الکی نخوری !
      فقط اگه احساس سردرد و ... کردی
      نوافن بخور هم کافئین داره هم توی ۵ دقیقه اثر‌میکنه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پروپرانولول (با نام تجاری ایندرال و ...) به شدت خواب آوره . ودر ضمن بیشتر برای آریتمی قلبی و سردرد های میگرنی استفاده میشه
      سر جلسه کنکور بدون تجویز پزشک به هیچ وجه استفاده نکنید ... چون علاوه بر عوارض جانبی احتمالی مثل کاهش فشار خون وحالت تهوع و اسهال ، عوارض جدی آلرژیک مثل خارش و کهیر داره
      فقط در صورت تجویز پزشک اونم با دوز پایین استفاده کنید
      نوافن مسکن خوبیه ... کافئین هم داره

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      پروپرانولول (با نام تجاری ایندرال و ...) به شدت خواب آوره . ودر ضمن بیشتر برای آریتمی قلبی و سردرد های میگرنی استفاده میشه
      سر جلسه کنکور بدون تجویز پزشک به هیچ وجه استفاده نکنید ... چون علاوه بر عوارض جانبی احتمالی مثل کاهش فشار خون وحالت تهوع و اسهال ، عوارض جدی آلرژیک مثل خارش و کهیر داره
      فقط در صورت تجویز پزشک اونم با دوز پایین استفاده کنید
      نوافن مسکن خوبیه ... کافئین هم داره
      ایندرال حساسیت زاس واسه دفعه اول هیچکسی نباید بخوره
      خود من سر جلسه افتضاح استرس گرفتم ۲ تا ایندرال خوردم برگشتم ...
      اگه‌ نخورده بودم الان پشت کنکور بودم
      ایندرال اگه کسی حساسیت نداشته باشه به هیچ وجه ۱ بار خوردنش این عوارض رو نداره . فقط در طولانی مدت !

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      میزان استرس دانش آموزان در روزهای منتهی به برگزاری امتحان کنکور بیشتر می شود که اگر این مشکل کنترل نشود، می تواند تبعات جبران ناپذیری را برای آنان در پی داشته باشد.

برای غلبه بر احساس فراموشی باید بدانیم همه مطالب فراگرفته شده یکباره در ذهن دانش آموزان حاضر نمی شود.

سوالات آنی نباید دانش آموزان را دستپارچه و نگران کند زیرا پاسخ برخی از سوالات در همان لحظه در ذهن دانش آموزان نیست، این موضوع طبیعی است و قرار نیست دانش آموزان همه مطالب فراگرفته را به یکباره در ذهن خود حاضر کنند اما معمولا در امتحان کنکور، پاسخ ها به ذهن آنان می رسد.

حجم زیادی از مطالب مربوط به دروس مختلف به یکباره به ذهن دانش آموزان نمی آید و آنان نباید دغدغه این موضوع را داشته باشند.

دانش آموزان در روزهای منتهی به کنکور، احساس می کنند که خالی از ذهن هستند و تصور می کنند که پاسخ پرسش ها در حافظه شان وجود ندارد و انگار هیچ چیزی نمی دانند که این احساس غلط است.

آنان با مشاهده سوالات در جلسه امتحان، پاسخ ها را هم به یاد می آورند، اما الان قرار نیست همه چیز را یکباره و در یک زمان در ذهن شان حاضر داشته باشند.

روزهای منتهی به کنکور، زمان سروکله زدن با همکلاس های بدبین نیست

صحبت کردن با افراد بدبین می تواند زمینه ساز استرس در دانش آموزان باشد پس روزهای منتهی به کنکور، زمان مناسب برای سروکله زدن با همکلاسی های بدبین و خرده گیر نیست.

این مصاحبت ممکن است به صورت یک گفتگوی تلفنی باشد ولی ذهن فرد را مشوش و درگیر کرده و می تواند استرس در دانش آموز ایجاد کند.

برخی از همکلاسی ها از مطالب کمتر خوانده شده از دیگران می پرسند و این موضوع را بزرگ نمایی و برجسته می کنند که باید از صحبت کردن با این افراد به شدت اجتناب کرد.

دانش آموزان در این ایام باید از مصاحبت با افرادی هم که کنجکاوی بی مورد و سوالات بی اساس می پرسند، به شدت پرهیز کنند.

کنکوری ها استراحت، خواب و ورزش را کم ارزش ندانند

در افرادی که آماده کنکور می شوند، اشتباه رایج این است که احساس می کنند به دلیل کمبود وقت باید از استراحت و خواب، تفریح و ورزش های خود بزنند یا آنها را کم ارزش می شمارند که این باور غلط است .

پرداختن به این موضوعات در حد فاصل زمان های مطالعه به معنی از دست دادن وقت نیست، بلکه این موضوع صرفه جویی در وقت است.

دانش آموز هر اندازه از خواب، استراحت و ورزش های سبک خود کم کند، همان اندازه توانایی ها و کارکردهای شناختی اش مانند حافظه، توجه و عملکردهای اجرایی مغز کاهش پیدا می کند که این موضوع به ضرر یک داوطلب کنکور است.

دانش آموزان مضطرب، کنکور را شبیه سازی کنند تا اضظرابشان کم بشود

به دانش آموزانی که در یک امتحان مهم و سرنوشت ساز قبلی خود دچار اضطراب بودند، توصیه می شود که شرایط کنکور را برای خود شبیه سازی کنند تا از استرس آنها کاسته شود.
      بهتر است محیط حتی الامکان شبیه شرایط امتحان کنکور باشد این موضوع برای دانش آموزانی که قبلا استرس و اضطراب داشته اند، می تواند راهکاری برای کنترل باشد.

این افراد بهتر است در یک محیط شبیه سازی شده با کنکور به سوالات کنکور سال های قبل پاسخ دهند تا ضمن کنترل اضطراب، میزان آمادگی خود را هم ارزیابی کنند.

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان پنج دقیقس به کامنتت میخندم.
      منم دقیقا سر ریاضی ی دختره بغل من ازمونشو تحویل داد بعد 4 تا مراقب دورش جمع شدن چیکار کنیم چیکار کنیم؟
      بعد رییس حوزه اومد انگار یه اتفاق وحشتناک افتاده همه جمع شده بودن بعضیا فک میکردن دختره غش کرده.سرک میکشیدن
      منم هی میگفتم هیسس لطفا ساکت.
      هیچی به هیچی
      قشنگ ریاضی رو....

دختر عموم هم توی همون حوزه میگفت وقتی خانومه اومده بند 3 رو اجرا کنه هی قیافه عکسمو نگا کرده خودمو نگا کرده بعد گفته این تویی؟؟
      (اخه بخاطر استرس کلی صورتش جوش زده بوده)پنج دقیقه وقتشو گرفته بوده
      خلاصه شلم شوربا

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن