خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 65
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      ایندرال حساسیت زاس واسه دفعه اول هیچکسی نباید بخوره
      خود من سر جلسه افتضاح استرس گرفتم ۲ تا ایندرال خوردم برگشتم ...
      اگه‌ نخورده بودم الان پشت کنکور بودم
      ایندرال اگه کسی حساسیت نداشته باشه به هیچ وجه ۱ بار خوردنش این عوارض رو نداره . فقط در طولانی مدت !
      روی استرسم موثره؟نوافن هم تاثیر داره روی استرس؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی زیاده من وقت (حال ) نداشتم بخونم یکی بیاد خلاصشو بگه.
      آپدیت: خودم خوندم.
      خلاصه: آرامش خود را حفظ کنید
      ویرایش توسط amaz : 24 فروردین 1399 در ساعت 01:02

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tiny-ghost نمایش پست ها
      روی استرسم موثره؟نوافن هم تاثیر داره روی استرس؟
      بله اصلا اکثرا واسه استرس میخورن ...
      نه نوافن کافئین هم داره تمرکزتون روبه شدت میاره پایین
      سعی کنید فقط وقتی نیاز شد بخورید

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      آیا تاکنون برایتان پیس آمده که سر جلسه‌ی آزمون‌های آزمایشی وقتتان به پایان برسد و هنوز تعدادی از سوالات را حتی وقت نکرده باشید بخوانید؟ یا اینکه برای هر درس زمان مشخصی را در نظر گرفته باشید و پس از پایان آن زمان با انبوهی از سوال‌های خوانده نشده روبرو شده باشید؟ اگر پاسختان مثبت است، جای درستی آمده اید. زیرا اکنون می‌خواهیم چند نکته را در مورد افزایش سرعت تست‌زنی بررسی کنیم و این مشکلات را تا حد ممکن کاهش دهیم.

1. بر مباحث مسلط‌تر شوید و بیشتر تست بزنید

گاهی به نفر کناریتان که می‌دانید جزو رتبه‌های برتر اغلب آزمون‌هاست، نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که دارد با سرعتی باور نکردنی به سوالات جواب می‌دهد. به شما اطمینان می‌دهم که چنین افرادی از فضا نیامده اند و توانایی‌های فرازمینی هم ندارند!! راز این سرعت و مهارت آن‌ها در تسلطشان روی مباحث و تست زنی‌های فراوان قبل از آزمون است. پس اولین قدم شما هم برای افزایش سرعت تست زنی‌تان باید افزایش دقت و تمرکز هنگام مطالعه و یا افزایش ساعت مطالعه باشد به گونه‌ای که اطمینان داشته باشید که تسلط کافی را بر مباحث آزمون دارید.در مرحله‌ی بعد باید تست زنی فراوان و کافی را حتما در برنامه‌ی خود قرار دهید و خواندن هیچ مبحثی را بدون تست‌زنی انجام ندهید. شما در این تست‌زدن‌ها با انبوهی از سوالات و ایده‌های نو روبرو میشوید که بعدا با خیلی از آن‌ها در آزمون‌های آزمایشی یا حتی کنکور برخورد خواهید کرد با این تفاوت که به جای تعجب کردن، به آن‌ها لبخند می‌زنید و با اطمینان خاطر به حل کردنشان می‌پردازید.
      1. نزده گذاشتن را یاد بگیرید و تمرین کنید

حتما برایتان پیش آمده که در آزمون‌ آزمایشی به سوالی بر می‌خورید که کاملا برایتان جدید است. شروع به حل آن می‌کنید و حتی ممکن است بتوانید به آن پاسخ دهید ولی ساعتتان را که نگاه می‌کنید تازه متوجه می‌شوید که مثلا 7 دقیقه روی آن زمان گذاشته اید! شما ناخواسته پاسخ به 5 سوال را فدای آن سوال جدید کردید و در پایان با کمبود وقت مواجه شده و فرصت حل کردن این 5 سوال که ممکن بوده خیلی آسانتر باشند را از دست داده اید. تا کنون به این فکر کرده‌اید که مشکل کجا بوده؟ شما به نزده گذاشتن عادت نداشتید!همیشه به یاد داشته باشید که نزده گذاشتن به معنای این نیست که هرگز به سوال باز نخواهید گشت! کنار سوال‌هایی که پاسخشان را نمی‌دانید و بلد نیستید علامتی بزنید که هرگز تا پایان آزمون به سراغ آن نروید (مثلا کنار شماره سوال ضربدر بزنید). همچنین کنار سوال‌های وقت گیر علامتی بگذارید که اگر پس از پاسخ به سایر سوالات آن درس، وقتی باقی ماند به آن‌ها باز گردید (مثلا دور شماره سوال دایره بکشید). با انجام این دو کار شما می‌توانید مطمئن شوید که هرگز سوال‌های آسانی که وقت کمی هم می‌گیرند را از دست نمی‌دهید و فرصت حل کردن سوال‌های وقت گیری را که بلدید نیز دارید. مهمتر از همه این که دیگر وقت با ارزشتان را روی سوال‌هایی که نمی‌توانید حل کنید، تلف نمی‌کنید.پس تاکید می‌کنم که افزایش سرعت تست زنی فقط به معنای حلِ سریعتر سوال‌ها نیست، بلکه برخورد هوشمندانه‌تر با سوالات هم باعث افزایش سرعت شما می‌شود و هم کمبود وقت را به حداقل می‌رساند. پس تا می‌توانید در خانه و در آزمون‌های آزمایشی یاد بگیرید که چه سوالاتی مناسب نزده گذاشتن هستند و با آرامش و خیال راحت از کنار آن‌ها بگذرید.

1. بهینه‌ترین نوشت‌افزار تست زنیِ خود را بیابید

مثلا سریع‌ترین نوشتنِ من با مداد نوکی(اتود) بود و سریعترین روش برای پر کردن پاسخنامه، استفاده از مداد عادی. پس تصمیم گرفتم سوالات عمومی را (چه آزمون‌های آزمایشی و چه کنکور) با مداد عادی پاسخ دهم و تخصصی‌ها را با مداد اتود هم حل کنم و هم در پاسخنامه وارد کنم. سرعت پر کردن پاسخنامه با مداد عادی بالاتر بود ولی عوض کردن اتود و مداد بعد از هر سوال بسیار وقت گیر بود، پس کل تخصصی‌ها را با اتود پاسخ دادم.شما هم هنوز وقت زیادی دارید تا در خانه و آزمون‌های آزمایشی بررسی کنید که با چه نوشت افزاری سریعتر هستید (مداد عادی، مداد مخصوص پر کردن پاسخنامه (نوک‌ پهن) ، اتود، یا حتی خودکار برای چرک نویس و حل کردن!). پس از آن که سریع‌ترین ترکیب مخصوص خودتان را یافتید، با خیالی آسوده چند دقیقه سریعتر از همیشه سوالات را پاسخ می‌دهید که به شما قول می‌دهم همین چند دقیقه می‌تواند شما را چندین قدم به اهدافتان نزدیکتر کند!
      1. همراه داشتن ساعت مچی، به اندازه مداد برایتان ضروریست

اگر از جمله افرادی هستید که عادت ندارند از ساعت مچی استفاده کنند، تمام سعیتان را بکنید که این عادت را اجاد کنید! مثلا در خانه هنگام تست زدن ساعت مچی ببندید و یا همه‌ی آزمون‌های آزمایشی را با ساعت بروید. نگاه کردن هر از گاهی به ساعت (نه بیش از حد!!) به شما کمک می‌کند تا تحلیل دقیقتری از زمان داشته باشید و زمانتان را کمتر هدر دهید. مثلا اگر متوجه شوید که 5 دقیقه وقت برای تمام کردن یک درس مانده و 10 سوال؛ سوالات زمانبر را به راحتی رها می‌کنید و به آسان‌تر ها پاسخ می‌دهید.

1. از ظاهر غول‌آسای بعضی سوالات نترسید

گاهی سوالی بزرگ و ظاهرا پیچیده را می‌بینیم و یا با نگاه کلی به سوالات یک درس، روحیه خود را از دست می‌دهیم. همین ترس و تردید در خود باعث می‌شود مقدار قابل توجهی از وقت خود را به جای حل کردن سوالات به فکرهای متفرقه بگذرانید و شما را بسیار کند می‌کند. برای سریعتر بودن نیاز دارید که با اعتماد به نفس با سوالات روبرو شوید و همه فکر و ذکرتان حل کردن حداکثری سوال‌ها باشد، نه میزان سختی آزمون و چیزهای متفرقه. فراموش نکنید گاهی سوال‌هایی به ظاهر سخت و جدید، بسیار آسان‌تر از سایر سوالات هستند!
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

5. Top | #20
      F d
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها فقط سعی کنید استرس نداشته باشید.یک ماه قبل کنکور سعی کنید هر روز راس ساعت ۸ صبح مشابه جلسه کنکور از خودتون آزمون عمومی بگیرین واقعا عالیه.روش دو یا سه روز یکبار رو هم انجام بدین با کتاب های زرد قلم چی.نزدیکای کنکورم به صورت روزنامه وار کتابای زیستو حتما بخونید.
      برای همتون آرزوی موفقیت دارم انشالله به هر رشته ای که دوست دارین میرسین.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      جلسه کنکور چرا اینطوریههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      مادر من هم میگفت جلسه ما توی یه جایی بود که جسد های تشریح رو اونجا گذاشته بودن و در نتیجه بوی افتضاحی میومد
      @Saeed79 اگر بخوایم برای کنتزل استرس از یه ماه قبل کنکدز ایندرال بخوریم بده؟؟

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      قبل اینکه دفترچه بدن یدونه نظرخواهی دادن بلد نبودم چجوری پر کنم :/ استرس الکی گرفتم بخاطرش

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad_bg80 نمایش پست ها
      قبل اینکه دفترچه بدن یدونه نظرخواهی دادن بلد نبودم چجوری پر کنم :/ استرس الکی گرفتم بخاطرش
      آره اون خیلی به درد نخوره. از نظر من روش جدول تناوبی بکشید

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad_bg80 نمایش پست ها
      نظرخواهی برای چی؟؟؟ اصلا قصدشون از نظرخواهی چیه؟؟؟ من اطلاعی از این مورد نداشتم.

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      نظرخواهی برای چی؟؟؟ اصلا قصدشون از نظرخواهی چیه؟؟؟ من اطلاعی از این مورد نداشتم.
      آره یه نظرخواهی میدن که مثلاً از کتب کمک آموزشی استفاده کردید یا نه؟! یا اولین کنکورتونه یا چی؟!!
      مثل نظرخواهی های قلم چی فقط سوالاش کمترن

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amaz نمایش پست ها
      آره یه نظرخواهی میدن که مثلاً از کتب کمک آموزشی استفاده کردید یا نه؟! یا اولین کنکورتونه یا چی؟!!
      مثل نظرخواهی های قلم چی فقط سوالاش کمترن
      چ جالب ، من فکر کردم مثل سوالات هدایت تحصیلی پایه نهم واسه انتخاب رشته تاثیر داره

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      جدی نگیر فقط واسه رفع استرسه خواستی پر نکن چیزی نیست ک

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.Faraz.Abr نمایش پست ها
      جلسه کنکور چرا اینطوریههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      مادر من هم میگفت جلسه ما توی یه جایی بود که جسد های تشریح رو اونجا گذاشته بودن و در نتیجه بوی افتضاحی میومد
      @Saeed79 اگر بخوایم برای کنتزل استرس از یه ماه قبل کنکدز ایندرال بخوریم بده؟؟
      نه اینکه عادت کنی !
      یکی دوتا همین حالا ها بخور ببین حساسیت داری یا نه

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط خنکای سالن جلسه :/
      دنیا و آخرت یعنی این یه بیت!

"پیاله بر کفنم بند، تا سحرگه حشر
      به می ز دل ببرم هول روز رستاخیز"

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 27 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 27 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن