خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

هدف زندگي ديني دهم

١-انسان مانند ساير موجودات از اين قاعده ي كلي (هدفمندي) جدا نيست و قطعا هدفي از آفرينش او وجود داشته است. هدفي كه گام نهادن او در اين دنيا(علت)، فرصتي است كه براي رسيدن به آن هدف(معلول) به او داده شده است.
      برعكس نگفته علت و معلولو؟ رسيدن به هدف مگه علت گام نهادن انسان به اين دنيا نيست؟

انسان آفريده شده تا به هدفش برسه
      يا انسان به هدفش ميرسه چون آفريده شده؟
      من ميگم اولي كتاب ميگه دومي

٢-با توجه به تفاوت نگاه انسانها براي انتخاب صحيح هدفها و دل بستن به آنها(معلول) نيازمندمعيار و ملاك(شاخصه) هستيم(علت)
      به نظر من اينكه نياز به ملاك و معيار داريم معلول تفاوت نگاه انسانهاس نه برعكس
      ویرایش توسط moon_light : 13 بهمن 1398 در ساعت 04:08

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چيزي كه كتاب بنا گذاشته رو علت و معلولي بگيريد.
      واقعا يه سري علت معلولي هايي وجود دارن كه با عقل نميشه استدلالشون كرد. فقط بايد حفظ كنيد.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_lovee نمایش پست ها
      چيزي كه كتاب بنا گذاشته رو علت و معلولي بگيريد.
      واقعا يه سري علت معلولي هايي وجود دارن كه با عقل نميشه استدلالشون كرد. فقط بايد حفظ كنيد.
      توي ويرايشي كه كردم يه مورد ديگه هم اضافه كردم ميشه اونم بخونين اگه نظري دارين بگين؟
      ميدونين اينارو گاج نوشته واسه همين احتمال خطا هم ميشه داد درست هم اگه باشه دنبال دليل واسه توجيهم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گاج اشتباه گفته يا من دارم اشتباه ميگم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melii نمایش پست ها
      ١-انسان مانند ساير موجودات از اين قاعده ي كلي (هدفمندي) جدا نيست و قطعا هدفي از آفرينش او وجود داشته است. هدفي كه گام نهادن او در اين دنيا(علت)، فرصتي است كه براي رسيدن به آن هدف(معلول) به او داده شده است.
      برعكس نگفته علت و معلولو؟ رسيدن به هدف مگه علت گام نهادن انسان به اين دنيا نيست؟

٢-با توجه به تفاوت نگاه انسانها براي انتخاب صحيح هدفها و دل بستن به آنها(معلول) نيازمندمعيار و ملاك(شاخصه) هستيم(علت)
      مورد اول درسته هر وقت هدف اومد بدون علت هدفه.یعنی هدف خلقت انسان چیه(علت)؟چون فرصت رسیدن به خوبی و نیکی و فلان بهش داده بشه.(معلول)
      اما مورد دوم قطعا غلطه با یه سوال ساده:چرا نیازمند معیار هستیم(معلول)؟چون نگاه انسان ها تفاوت داره(علت)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      مورد اول درسته هر وقت هدف اومد بدون علت هدفه.یعنی هدف خلقت انسان چیه(علت)؟چون فرصت رسیدن به خوبی و نیکی و فلان بهش داده بشه.(معلول)
      اما مورد دوم قطعا غلطه با یه سوال ساده:چرا نیازمند معیار هستیم(معلول)؟چون نگاه انسان ها تفاوت داره(علت)
      اولي رو متوجه نشدم ما كه اينجا از خود هدف صحبت نميكنيم صحبت از گام نهادن در اين دنيا و فرصت براي رسيدن به هدفه
      چرا گام نهاديم ؟ چون به هدفمون برسيم غير اينه؟
      خب گام نهادن معلول به هدف برسيم علت

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

۱.رسیدن به هدف یه چیزیه که وسیله میخواد ، دلیل و علت میخواد ! لازمه اش اینه که ما بیایم توی این دنیا که اصلا بتونیم به اون هدف برسیم ... پس گام نهادن علته و هدف معلول
      ۲.انتخاب صحیح هدف ها چی نیاز داره ؟ علت میخواد . علتش چیه ؟ یه معیار درست

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      ۱.رسیدن به هدف یه چیزیه که وسیله میخواد ، دلیل و علت میخواد ! لازمه اش اینه که ما بیایم توی این دنیا که اصلا بتونیم به اون هدف برسیم ... پس گام نهادن علته و هدف معلول
      ۲.انتخاب صحیح هدف ها چی نیاز داره ؟ علت میخواد . علتش چیه ؟ یه معیار درست
      خدا خيرتون بده دقيقا درسته همينيه كه شما ميگين مرسي

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خدا خيرتون بده دقيقا درسته همينيه كه شما ميگين مرسي
      خواهش مکنم عزیز

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواهش مکنم عزیز
      سلام
      اينو نميدونين شما؟
      اين هدف ( كسب رضايت الهي و بندگي خدا ) به همان ميزان كه بزرگ و ضامن خوشبختي ماست ( معلول ) همت بزرگ و اراده ي محكم ميطلبد ( علت )
      باز من علتو معلولو نميفهمم و حس ميكنم جابجا گفته

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      اينو نميدونين شما؟
      اين هدف ( كسب رضايت الهي و بندگي خدا ) به همان ميزان كه بزرگ و ضامن خوشبختي ماست ( معلول ) همت بزرگ و اراده ي محكم ميطلبد ( علت )
      باز من علتو معلولو نميفهمم و حس ميكنم جابجا گفته
      ضامن خوشبختی ما چی‌نیاز داره ؟ یه هویی خوشبخت میشیم ؟ نه یه علت نیاز داره . چیه اون علت ؟ همت و اراده

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ضامن خوشبختی ما چی‌نیاز داره ؟ یه هویی خوشبخت میشیم ؟ نه یه علت نیاز داره . چیه اون علت ؟ همت و اراده
      من ميگم چي باعث ميشه هدفمون اراده ي محكمتري بخواد؟ اينكه اون هدف بزرگتره بيشتر ضامن خوشبختيه :/

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من ميگم چي باعث ميشه هدفمون اراده ي محكمتري بخواد؟ اينكه اون هدف بزرگتره بيشتر ضامن خوشبختيه :/
      یه لحظه به چیزی ک گفتی فک کن متوجه میشی اشتباهه !هدفمون چرا اراده بزرگتر میخواد ؟ بخاطر هدفمون
      یا
      چرا هدفمون اراده محکم تری میخواد ؟ چون هدفمون بیشار ضامن خوشبختیه
      منظورت یکی از این ۲ مورد بود . مورد اول ک رده
      مورد دوم هم با صورت سوال فرق داره تحریفش کردی
      وقتی بیشتر اوردی مقایسه انجام دادی درصورتی ک متن سوال اصلا از مقایسه خوشبختی اهداف صحبت نکرده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن