خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

دانشجویان فرهنگیان از مهر 99، ماهانه حداقل 2 میلیون 800 تومان حقوق دریافت میکنند!!

حاجی‌بابایی خبر داد: حقوق دانشجو-معلمان در سال آینده حداقل ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود
      رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: دانشجو-معلمان (دانشجویان دانشگاه فرهنگیان) در سال ۱۳۹۹ مشمول حداقل حقوق کارکنان دولت یعنی دو میلیون و هشتصد هزار تومان می‌شوند.
      به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به بررسی مسائل و مشکلات فرهنگیان و دانشجو معلمان در جلسه فراکسیون فرهنگیان گفت: در این جلسه مقرر شد همه اشکالات نظام رتبه‌بندی برطرف شود.
      وی افزود: بر اساس مصوبات این جلسه، به‌زودی هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، موضوع کاهش ۴۵ درصد حقوق، بابت سرانه غذایی را حل می‌کند و مشکل معلمان ماده ۲۸ نیز برطرف می‌شود.
      حاجی‌بابایی با اشاره به نامه خود به معاون رئیس‌جمهوری در خصوص رتبه‌بندی معلمان یادآور شد: بازنشستگان اول فروردین ۱۳۹۸ تا اول مهر از مزایای رتبه‌بندی استفاده می‌کنند.
      به گفته رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس، دانشجو معلمان در سال ۱۳۹۹ مشمول حداقل حقوق کارکنان دولت یعنی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شوند.

بعضی از امتیازات ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان
      1ـ دریافت کمک هزینه تحصیلی و حقوق ماهیانه 2.800.000 تومان که سالانه بهش اضافه هم خواهد شد!
      2ـ معافیت آقایان از خدمت مقدسه سربازی!
      3ـ استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش از بدو ورود و عدم دغدغه بیکاری در این اوضاع اقتصادی خاک بر سری!
      4ـ محاسبه دوره 4 ساله دانشجویی جزو سوابق کاری دانشجو!
      5ـ و ...

پ.ن : احتمالا باید شاهد یه اپیدمی جدید مهاجرت از پزشکی و هجوم به دانشگاه های فرهنگیان در کنکور سراسری 99 باشیم!
      خصوصا اینکه وزارت گل و بلبل آموزش و پرورش هم نیرو کم داره و ظرفیت پذیرشش هم زیاد شده گویا، کلا ملت جوگیری که هستیم ما

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه موج بره سمت فرهنگیان و درس خونده ها معلم بشن واقعا نتیجه خیلی بهتر از این پزشک محوری شدن جامعه میشه ...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه خوب, منم الان بدم نیومد معلم بشم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      اگه موج بره سمت فرهنگیان و درس خونده ها معلم بشن واقعا نتیجه خیلی بهتر از این پزشک محوری شدن جامعه میشه ...
      دقیقا منم باهات هم نظر هستم، نصف بیشتر بدبختی کشور ما برمیگرده به همین مسئله پرورش اصولی و آموزش کاربردی (به معنی خاص کلمه) به بچه ها از همون مقطع دبستان
      کشورهای پیشرفته اگر پیشرفته شدن بخاطر اینه که خیلی به مسائله آموزش و فرهنگ (به معنی عام کلمه) اهمیت میدن و دولت هاشون بسیار هزینه میکنن و به معلم و استاتیدشون حقوق بالایی میدن

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdyu نمایش پست ها
      چه خوب, منم الان بدم نیومد معلم بشم
      بله شرایط فرهنگیان خیلی بهتر از گذشته شده
      شما شرایط دانشجوی فرهنگی رو مقایسه کنین با دانشجوی پزشکی، داشته باشید مزایا رو فقط ! :

دانشجوی فرهنگی :
      • از بدو ورود
      دریافت حقوق ماهیانه 2.800.000 تومان که سالانه بهش اضافه هم خواهد شد
      • از بدو ورد استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش و عدم دغدغه از بابت بیکاری در آینده

• معافیت دائم آقایان از 2 ساله خدمت مقدسه سربازی
      • طول مدت تحصیل 4 سال (8 ترم) و دروس نسبتا راحت
      • بیشترین تعداد تعطیلی در زمان اشتغال به تدریس به عنوان استاد به نسبت سایر شغل ها ( حدود 7 ماه در سال کار میکنند + از هر 30 روز هر ماه حداقل 8 روزش تعطیل هستند بازم و ...)
      • بیمه و شرایط حمایتی دیگر

دانشجوی پزشکی :
      • عدم تضمین آینده شغلی (حداقل به معنی نسبی کلمه)
      • عدم دریافت حقوق البته صرفا در اینترنی و رزیدنتی حدود 700 تومان پرداخت میکنن!
      • طول مدت تحصیل عمومی 6.5 سال (13 ترم) و دروس بسیار سخت
      • شرکت اجباری در طرح پزشکی عمومی به مدت 2 سال
      • کشیک های سخت و طولانی مورنینگ و راند و ارتقا بورد و شرکت در آزمون سخت تخصص اونم با این وضع و افزایش سن و عدم و مشکلات و مسائل ناشی از این موضوع

پ.ن :
      البته من اصلا اصلا نمیخوام پزشکی رو بکوبم یا بگم بده، نه اصلا، به هیچ وجه
      من صرفا یه مقایسه واقع بینانه بین یک دانشجوی پزشکی و یک دانشجوی فرهنگی انجام دادم، تصمیم با خودتان است، خوب و دقیق فکر کنید و تصمیم بگیرید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      حاجی‌بابایی خبر داد: حقوق دانشجو-معلمان در سال آینده حداقل ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود
      رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: دانشجو-معلمان (دانشجویان دانشگاه فرهنگیان) در سال ۱۳۹۹ مشمول حداقل حقوق کارکنان دولت یعنی دو میلیون و هشتصد هزار تومان می‌شوند.
      به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به بررسی مسائل و مشکلات فرهنگیان و دانشجو معلمان در جلسه فراکسیون فرهنگیان گفت: در این جلسه مقرر شد همه اشکالات نظام رتبه‌بندی برطرف شود.
      وی افزود: بر اساس مصوبات این جلسه، به‌زودی هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، موضوع کاهش ۴۵ درصد حقوق، بابت سرانه غذایی را حل می‌کند و مشکل معلمان ماده ۲۸ نیز برطرف می‌شود.
      حاجی‌بابایی با اشاره به نامه خود به معاون رئیس‌جمهوری در خصوص رتبه‌بندی معلمان یادآور شد: بازنشستگان اول فروردین ۱۳۹۸ تا اول مهر از مزایای رتبه‌بندی استفاده می‌کنند.
      به گفته رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس، دانشجو معلمان در سال ۱۳۹۹ مشمول حداقل حقوق کارکنان دولت یعنی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شوند.

بعضی از امتیازات ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان
      1ـ دریافت کمک هزینه تحصیلی و حقوق ماهیانه 2.800.000 تومان که سالانه بهش اضافه هم خواهد شد!
      2ـ معافیت آقایان از خدمت مقدسه سربازی!
      3ـ استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش از بدو ورود و عدم دغدغه بیکاری در این اوضاع اقتصادی خاک بر سری!
      4ـ محاسبه دوره 4 ساله دانشجویی جزو سوابق کاری دانشجو!
      5ـ و ...

پ.ن : احتمالا باید شاهد یه اپیدمی جدید مهاجرت از پزشکی و هجوم به دانشگاه های فرهنگیان در کنکور سراسری 99 باشیم!
      خصوصا اینکه وزارت گل و بلبل آموزش و پرورش هم نیرو کم داره و ظرفیت پذیرشش هم زیاد شده گویا، کلا ملت جوگیری که هستیم ما

سلام و احترام

سجاد جان از این اخبار زیاد شنیدم. امیدوارم که حقیقت داشته باشه ولی با تجربه ای که دارم می تونم بگم 99.9% عملی نخواهد شد و فقط در حد حرف خواهد موند. اگر روزی این اتفاق افتاد بدون که ما هم در مسیر رشد و درست قرار گرفتیم.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بشنو و باور نکن )
      احتمالا اینارو واسه جذب دانشجو سال ۹۹ میگن، البته امیدوارم واقعا اینجور باشه و دانشجو هایی با رتبه های خوب بگیرن... در هر صورت اگه حتی حکم دانشجو ها هم این مقدار بشه نصف ( و گاهی بیشتر) کسری خوابگاه و هزینه های رفاهی مثل غذاو... میشه در واقع دریافتی با کسری ها خیلی کمتر ازون چیزی میشه که توی حکم میخوره.
      یه نکته دیگه هم اینکه خبرایی هست که قراره از سال جدید این قانون که ۴ سال تحصیل جزو سنوات خدمت دانشجو ها حساب بشه برداشته بشه که خب این اگه اتفاق بیوفته خیلی جالب نیست و یه نکته منفیه.

یه نکته دیگه هم بگم معلم جماعت واقعا قشر مظلومیه بقیه کارمندا و ادارات هر چقد مزایا و افزایش حقوق دارن صداشم درنمیاد ولی معلما اگه هزار تومنم اضافه بشه به حقوقشون همه عالم باید بفهمن!
      رها چو برگ خسته در باد🍃

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دیگر تنها گریه حالم را میداند
      چرا انفدر میگید معلمی خوب نیست و قشر مظلومیه میشه این رو توضیح بدین من متوجه نمیشم هر طور که میبینم همش مزایا داره همش ولی چیز دیگری میگین از چه نظر مظلومه میشه مقایسش کنین با بقیه رشته ها ببینیم چرا انقدر میگن معلمی شغل خوبی نیست ؟؟؟ میگن ما نمیگیم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arminesfahaniha نمایش پست ها
      دیگر تنها گریه حالم را میداند
      چرا انفدر میگید معلمی خوب نیست و قشر مظلومیه میشه این رو توضیح بدین من متوجه نمیشم هر طور که میبینم همش مزایا داره همش ولی چیز دیگری میگین از چه نظر مظلومه میشه مقایسش کنین با بقیه رشته ها ببینیم چرا انقدر میگن معلمی شغل خوبی نیست ؟؟؟ میگن ما نمیگیم
      معلمی شغل خیلی خوب و شریفیه مخصوصا اگه کسی علاقه داشته باشه، ولی مشکل اصلی خود سیستم آموزش پرورش که بیماره و درست نیست، کلاسای شلوغ، کتابای نامناسب، سیستمای گزینش و سخت گیریاش و برنامه ریزیای نادرست و...کلا ب اموزش و پرورش به اندازه اهمیتش بها داده نمیشه و مشکلات خیلی زیادی داره همینم باعث نارضایتی میشه چون نسبت به تلاشی که معلما می کنن وقتی مقایسه میکنن ارزشی برای تلاششون نیست ولی در کل با همه مشکلاتشم معلمی شغل خوبیه بنظرم.
      رها چو برگ خسته در باد🍃

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها

معلمی شغل خیلی خوب و شریفیه مخصوصا اگه کسی علاقه داشته باشه، ولی مشکل اصلی خود سیستم آموزش پرورش که بیماره و درست نیست، کلاسای شلوغ، کتابای نامناسب، سیستمای گزینش و سخت گیریاش و برنامه ریزیای نادرست و...کلا ب اموزش و پرورش به اندازه اهمیتش بها داده نمیشه و مشکلات خیلی زیادی داره همینم باعث نارضایتی میشه چون نسبت به تلاشی که معلما می کنن وقتی مقایسه میکنن ارزشی برای تلاششون نیست ولی در کل با همه مشکلاتشم معلمی شغل خوبیه بنظرم.
      بله درسته ممنون
      دیگه شرط سنی من نمیخوره به فرهنگیان متاسفانه دیر فهمیدم مشاور نداشتم .بیشتر به خاطر تکبر الکی خودم بود

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      آره واقعا
      من مدرسه نمونه بودم اما فقط 4 تا معلم خوب داشتیم
      بقیه شون .....
      اخلاق و طرز تفکرشون

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب دوستان گفتن یه نفر بیاد راجبه معلمی صحبت کنه،فک کنم من بتونم خیلی خوب راجبش حرف بزنم چون که بابا و مامان و داداشم هرسه معلمنبابام که الان یه سالی میشه بازنشسته شده مامانمم سه سال دیگه بازنشست میشه داداشمم تازه چهارمین سال تدریسشه...اینو گفتم بدونین تو همه بازه های زمانی داریم ما...بماند که دوست صمیمیه خودمم همین امسال دانشجو فرهنگیان شده و نصف فامیلمونم معلمه
      مزایا رو که گفتن من از معایب میگم:
      *ببینین واقعا به خاطر سیستم آموزشی مزخرف،یه معلم تو دید دانش آموز اصلا ارزش و احترامی نداره ،پدر و مادر و برادرم هر سه از سه تا مقطع متفاوتن یعنی مادرم معلم مقطع ابتدایی،برادرم راهنمایی و پدرم دبیرستان...درسته که ساعت کاری کمتری نسبت به بقیه مشاغل دارن ولی واقعا با دانش آموزا به مرز جنون میرسن مامانم به همین دلیل میگرن خیلی شدید داره،حالا نه که بگین اقتضای سنشونه و طبیعیه نه کلا از خیلی سال پیش همینه ...بعد اینکه تمام حق و حقوق واسه دانش آموزه یه جوری که اگه دانش اموز اومد تف کرد تو صورتت تو نمیتونی بهش دست بزنی سر همین مساله داداشم گوش یه دانش آموزو آروم کشیده بود فرداش خاندانش ریختن مدرسه بزن بزن یه جوری که کار به پلیس کشید واسه همینه خیلی وقته دیگه تو مقطع شهر تدریس نمیکنن ازبس که بچه ها تربیت و شخصیت درستی ندارن ...اوه اگه راجب این یه مسئله بخوام حرف بزنم حالا حالاها طول میکشه ازبس که اتفاقای ریز و درشتی تو خونوادمون دیدم
      *خب درآمد...پدر و مادر من بعد از ۳۰ سال تحصیل(حالا مامانم یه سه سالی داره هنوز ولی تفاوتی ندارن)الان "دریافتی"شون همش ۳تومنهتازه این ۳تومن از اولین سال تدریس نبوده هاااا طی این همه سال ذره ذره اضافه کردن تا به این مبلغ رسیده ...چرا گفتم دریافتی چون حکمشون یه چیز دیگه اس ولی کلی به خاطر مالیات و اینا کم میشه همیش میشه همین ۳ تومن...واسه بازنشستگی پدرمم ۹۰تومن دادن که واقعا تا حالا کسی نبوده اطرافمون پایین تر از ۱۲۰ ۱۳۰ اینا بگیره ...شوهر خالم سپاهیه حدود ۷ ۸ سال پیش فک کنم ۷۰ تومن گرفت دیگه خودت فک کن ۷۰ تومن ۷سال پیش با ۹۰ الان ...اون موقع با ۶۰ تومن میشد یه آپارتمان دوخوابه تو استانمون بگیریم الان این ۹۰ تومن یه انباری هم نمیکنه دیگه دیدیم هیچی نمیشه انداختن بانک سودشو میگیرن یعنی عملا با این وضع اقتصاد تا چند سال دیگه این ۹۰ تومن ارزشی نداره ولی چه کنیم
      خب ادامه تو یه پست دیگه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.si نمایش پست ها
      خب دوستان گفتن یه نفر بیاد راجبه معلمی صحبت کنه،فک کنم من بتونم خیلی خوب راجبش حرف بزنم چون که بابا و مامان و داداشم هرسه معلمنبابام که الان یه سالی میشه بازنشسته شده مامانمم سه سال دیگه بازنشست میشه داداشمم تازه چهارمین سال تدریسشه...اینو گفتم بدونین تو همه بازه های زمانی داریم ما...بماند که دوست صمیمیه خودمم همین امسال دانشجو فرهنگیان شده و نصف فامیلمونم معلمه
      مزایا رو که گفتن من از معایب میگم:
      *ببینین واقعا به خاطر سیستم آموزشی مزخرف،یه معلم تو دید دانش آموز اصلا ارزش و احترامی نداره ،پدر و مادر و برادرم هر سه از سه تا مقطع متفاوتن یعنی مادرم معلم مقطع ابتدایی،برادرم راهنمایی و پدرم دبیرستان...درسته که ساعت کاری کمتری نسبت به بقیه مشاغل دارن ولی واقعا با دانش آموزا به مرز جنون میرسن مامانم به همین دلیل میگرن خیلی شدید داره،حالا نه که بگین اقتضای سنشونه و طبیعیه نه کلا از خیلی سال پیش همینه ...بعد اینکه تمام حق و حقوق واسه دانش آموزه یه جوری که اگه دانش اموز اومد تف کرد تو صورتت تو نمیتونی بهش دست بزنی سر همین مساله داداشم گوش یه دانش آموزو آروم کشیده بود فرداش خاندانش ریختن مدرسه بزن بزن یه جوری که کار به پلیس کشید واسه همینه خیلی وقته دیگه تو مقطع شهر تدریس نمیکنن ازبس که بچه ها تربیت و شخصیت درستی ندارن ...اوه اگه راجب این یه مسئله بخوام حرف بزنم حالا حالاها طول میکشه ازبس که اتفاقای ریز و درشتی تو خونوادمون دیدم
      *خب درآمد...پدر و مادر من بعد از ۳۰ سال تحصیل(حالا مامانم یه سه سالی داره هنوز ولی تفاوتی ندارن)الان "دریافتی"شون همش ۳تومنهتازه این ۳تومن از اولین سال تدریس نبوده هاااا طی این همه سال ذره ذره اضافه کردن تا به این مبلغ رسیده ...چرا گفتم دریافتی چون حکمشون یه چیز دیگه اس ولی کلی به خاطر مالیات و اینا کم میشه همیش میشه همین ۳ تومن...واسه بازنشستگی پدرمم ۹۰تومن دادن که واقعا تا حالا کسی نبوده اطرافمون پایین تر از ۱۲۰ ۱۳۰ اینا بگیره ...شوهر خالم سپاهیه حدود ۷ ۸ سال پیش فک کنم ۷۰ تومن گرفت دیگه خودت فک کن ۷۰ تومن ۷سال پیش با ۹۰ الان ...اون موقع با ۶۰ تومن میشد یه آپارتمان دوخوابه تو استانمون بگیریم الان این ۹۰ تومن یه انباری هم نمیکنه دیگه دیدیم هیچی نمیشه انداختن بانک سودشو میگیرن یعنی عملا با این وضع اقتصاد تا چند سال دیگه این ۹۰ تومن ارزشی نداره ولی چه کنیم
      خب ادامه تو یه پست دیگه
      نظرت درسته ولی یه مقدار کمی مخالفم چون اگه یخوایم با شغلای دیگه مقایسه کنیم برتری معلمی بیداد میکنه مثلا با پرستاری الان شما میگید معلمی خوب نیست معایبش زیاده شعلای دیگه هم بدترازاینه اگه بد بوده مثلا داداشتون چرا رفتن دیگه چطورتصمیم گرفتن برن بااحترام به نظرتون و تجربه که دارین از خانواده فرهنگی که اارین موفق باشین

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      *خب حالا درآمد داداشم به عنوان یه معلم تازه کار تو چهارمین سال تحصیلشیه جوون ۲۶ساله...الان دریافتیش دقیقا ۱۲۰۰تومنه ....نمیدونم واسه شما پول زیادیه یا نه ولی همین امسال یکی از دوستاش واسه کار رفت تهران تو یه کارخونه یه کار پیدا کرده ماهی ۱۹۰۰ میگیره بیمه هم هس...خود داداشم تابستون اسنپ کار میکرد تو ماه تا ۲ تومن ۳ تومن هم درمیورد دیگه خودتون حساب کنینحالا مثلا فک کن با این حقوق بخواد ماشین و خونه بگیره ازدواجم بکنه ...تقریبا محاله ...شاید فک کنین وام میدن و اینا ولی نخیر هیچ وامی به داداشم از طرف آموزش و پرورش تعلق نمیگیره فعلا ....مامان بابام میگرفتن ولی حالا فک نکین اوههههه ۱۰۰ میلیون وام میدن نه همش سقفش۳۰ تومنه اونم نه بدون سود بلکه با سود اندک ...یعنی برادر من نمیتونه حتی روی وام گرفتن هم حساب کنه ...همین الانشم یه ماشین داره که اونو پدرم گرفته خیلی وقت پیش واسش دیگه هیچی این ۱۲۰۰ تا حالا فقط درحد بخور نمیر بوده واسش هیچ پس اندازی هم نداره ...الانم داره یه حرفه یاد میگیره بلکه درکنار معلمی یه شغل آزادم داشته باشه ...
      حالا دوست دارم راجبه پسرخالم صحبت کنم و تفاوت این دوتا درک کنین
      پسرخالم یه سال از برادرم بزرگ تره ...بماند که با پارتی افتاد تو بانک ولی الان با وجود ۵ سال کار کردن دوتااااا خونه توپ داره یه ماشین مناسب و یه پس انداز درست حسابی ...همه تعطیلاتم سفرهدیگه خودتون میتونین این دونفر رو با هم مقایسه کنین...
      درکل پدرم به من هیچ وقت اجازه نمیده معلمی بخونم و شدیدا مخالفه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arminesfahaniha نمایش پست ها
      نظرت درسته ولی یه مقدار کمی مخالفم چون اگه یخوایم با شغلای دیگه مقایسه کنیم برتری معلمی بیداد میکنه مثلا با پرستاری الان شما میگید معلمی خوب نیست معایبش زیاده شعلای دیگه هم بدترازاینه اگه بد بوده مثلا داداشتون چرا رفتن دیگه چطورتصمیم گرفتن برن بااحترام به نظرتون و تجربه که دارین از خانواده فرهنگی که اارین موفق باشین
      واسه اینکه برادرم برخلاف نظر پدرم رشته ریاضی رو انتخاب کرد و عملا همون روزا هم بازار کاری نداشت و اینکه رتبه شاخی هم تو کنکور نداشت پارتی هم که نداریم اصلا درنتیجه بین بیکاری و یه شغل حداقلی مسلما هرکسی هم باشه همینو انتخاب میکنه ...اون زمان با رتبه ای که داشت یه معلمی مجاز شده بود یه مهندسی کشاورزی...شما باشی کدومو میری؟و اینکه اگه شغل آزادش بگیره تصمیم داره انصراف بده
      ویرایش توسط Soheil.si : 10 بهمن 1398 در ساعت 12:04

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن