خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 116
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بنظرم امسال فیزیک کنکور خیلی ساده طرح میشه زیست متوسط ریاضی سخت ادبیاغت سخت دینی هم بشدت سخت یعنی انقدری که مطمعنم این دینی 99 سخت میشه رو هیچی اینقدر اطمینان ندارم از بس که امسال قلم چی سخت طرح کرده
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فیزیک رو هم هم قلم چی راحت ظرح میکنه هم به شونصد روش تو صفحه حدفیات گفته فیزیک در حد کتاب طرح میشه حتی نوشته سوالات تو تایمی که با روش عادی حل شن طرح میشه نه تستی اینو تو کدوم کنکور سازمان سنجش گفته بود که الان میگه

تو یه لکه نور نشونم بده

3. Top | #48
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      بنظرم امسال فیزیک کنکور خیلی ساده طرح میشه زیست متوسط ریاضی سخت ادبیاغت سخت دینی هم بشدت سخت یعنی انقدری که مطمعنم این دینی 99 سخت میشه رو هیچی اینقدر اطمینان ندارم از بس که امسال قلم چی سخت طرح کرده
      اره من اومدم نظام جدید این دینی خیلی رو مخمه ولی بازم صد میزنمش
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

4. Top | #49
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      اره من اومدم نظام جدید این دینی خیلی رو مخمه ولی بازم صد میزنمش
      لعنتی چجوری میخونی صد میزنی من این ازمون پایین ترین درصدم 55 زییست بود همه بالا 55 بعد دینی رو 45 زدماینقدر دیگه از دین خارج شده خودمو فرض نمیکردم تا سه تا ازمون پیش همه درصدایه دینیم بالا 70 80 بود ولی الان

تو یه لکه نور نشونم بده

5. Top | #50
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

لعنتی چجوری میخونی صد میزنی من این ازمون پایین ترین درصدم 55 زییست بود همه بالا 55 بعد دینی رو 45 زدماینقدر دیگه از دین خارج شده خودمو فرض نمیکردم تا سه تا ازمون پیش همه درصدایه دینیم بالا 70 80 بود ولی الان
      من توی کنکور98 هم صد زدم اما نظام قدیم بودم اون موقع
      توی نظام جدید اهمیت متن خیلی مهم شده
      شعراش خیلی خیلی ترکیب میشن چه با ایه چه با متن
      توی احکام هم که هر ساله دوسوال میاد
      یکیش روزه یکیش قمار و ...که درس اخر دوازدهمه
      وسوال احکامش از روزه معمولا چالشیه
      از معاد و لزومش وبهشت وجهنمو
      ترتیب امامان وتقیه...
      تنها راه برای صد زدن دینی حداقل سه بار خوندشه
      اخرین دورش هم باید عصر پنجشنبه باشه تا قشنگ مطالب توی ذهنت اماده باشن
      ودینی معمولا تنها درسیه که دور دوم نداره تو عمومیاو دوراول هر چی بلدی میزنی میزنی.
      ویرایش توسط Saturn8 : 14 بهمن 1398 در ساعت 15:07

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      من توی کنکور98 هم صد زدم اما نظام قدیم بودم اون موقع
      توی نظام جدید اهمیت متن خیلی مهم شده
      شعراش خیلی خیلی ترکیب میشن چه با ایه چه با متن
      توی احکام هم که هر ساله دوسوال میاد
      یکیش روزه یکیش قمار ...که درس اخر دوازدهمه
      وسوال احکامش از روزه معمولا چالشیه
      تنها راه برای صد زدن دینی حداقل سه بار خوندشه
      اخرین دورش هم باید عصر پنجشنبه باشه تا قشنگ مطالب توی ذهنت اماده باشن.
      اخه انقدر اختصاصیا کار دارن این دینی لعنتی رو اهمیت نمیم خیللی من خودم 60 زدم کنکوره 98 رو دمت گرم که 100 زدی میشه کامل کامل توضیح بدی چجوری میخونی من از زندگینامه خودم درس درست کنن بزارن تو کنکور صد نمیزنمش

تو یه لکه نور نشونم بده

7. Top | #52
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اخه انقدر اختصاصیا کار دارن این دینی لعنتی رو اهمیت نمیم خیللی من خودم 60 زدم کنکوره 98 رو دمت گرم که 100 زدی میشه کامل کامل توضیح بدی چجوری میخونی من از زندگینامه خودم درس درست کنن بزارن تو کنکور صد نمیزنمش
      چفدر کامل میخوای بگم دیگه
      تا می تونی توی دینی مرور کن توی این درس عمومی زیاد تست زدن مهم نیست هر چی بیشتر متن درسو بخونی
      و مرور کنی درصدت میره بالاتر و تقریبا تست زدن توش به اندازه ای که برای دروس عربی وادبیات مهمه اهمیت نداره
      مثلا عربی رو برای کنکور فقط با تست زیاد زدن میشه یاد گرفت چون قلقاش رو فقط بایدتوی تست یاد بگیری
      اما دینی فقط و فقط دیتا و حافظه میخواد
      وقلق تستی خاصی نداره پس باید فقط خرخونی! کرد براش!

8. Top | #53
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alioh نمایش پست ها
      نمیدونم این قضیه کنکور از چند سال پیش توی کشور ما کلید خورده ولی فکر کنم سال 98 تنها سالی بوده که به جرعت میشه گفت عمومی ها از اختصاصی ها سخت تر بودن تنها درس قابل دفاع اختصاصی ریاضی بود که اونم همیشه سخت بوده!

زیست هم همه میگن سخت بود حتی خودم که پارسال درصد خوبی نزدم ولی خب سالهای قبل هم چک کنید میبینید که معمولا درصد زیست بچه ها حتی اونایی که سه رقمی هم نیاوردن خیلی بالا بوده قبول دارم امسال زیستش خیلی ابکی بود(به طوری که منی که 2 ماه اخر به جز امتحان نهایی دیگه زیست نخوندم زدم 60) ولی خب انتظار نداشته باشید که تو کنکور 99 یه زیستی بدن که 50 هم نزنی به نظرم سطحش یکی دو پله بالاتر از همین زیست 98 خواهد بود!

توی درسی مثل فیزیک نمیشه معجزه دید چون واقعا نسبت به نظام قدیمیا خیلی چیزاش حذف شده مثلا کلا دینامیک رو نابود کردن الان تقریبا شده نیرو بازی 30 نیوتون اینور 20 نیوتون اونور برایندش چند میشه خب نمیشه تست خوب طرح کرد ولی شاید تو بعضی مباحثی که هنوز رنگ و بویی از اون فیزیک نظام قدیم مونده بشه تست سخت دید مثل الکتریسیته جاری و فشار و گرما و...!

شیمی هم که چی بگم در موردش کلا ماست بود ماست! مهر دبیر شیمیمون رو دیدم یه حرف قشنگی زد گفت نظم قدیما تا میرسیدن به 4-5 صفحه اخر دفترچه و تست235 (شروع شیمی) خودشونو خیس میکردن (البته با احترام برای همه نظام قدیمیا) ولی کنکور 98 فاجعه بود میگم اینم مثل فیزیکه نمیشه خیلی بهترش کرد چون خیلی چیزا ازش حذف شده ولی میشه بعضی فصلا مثل ثابت تعادل یا اسید وباز و... رو بهتر کرد که حداقل یکم از حالت ماست بودن در بیاد حداقل بشه کره!

دینی امسال واقعا خنده دار بود من که دفترچه کنکور 98 رو از سایت مهروماه خریدم رفتم بخش دینی دیدم که دینی دوازدهم کلا 8 تست دینی دهم 9 تست! دینی دهم چاپ 95 رو هم میدونید که بعضی درساش واقعا 2-3 دقیقه خوندنش طول نمیکشید با این حال 9 تست ازش اومد وای به حال الان که یه چیزی حدود 15-20 % بهش اضافه کردن .به احتمال خیلی زیاد دینی سخت تری هم خواهیم دید.

راجب عربی که نمیشه نظری داد چون نگاه کنید میبینید کنکور های گذشته اسون بوده ومعمولا بالاترین درصد رتبه های برتر توی عمومی ها بوده ولی واسه سال 98 احساس میکنم یکم سختتر شده بود(شاید من کم خونده بودم)
      به نظر من مزخرفترین درس کنکور از میون این 9تا (تو رشته تجربی) فارسی هست نه اینکه دوستش ندارم ها نه ولی نه تنها امسال بلکه سالهای قبل هم دیده شده که خیلی تست های سلیقه ای توش زیاد بوده مثلا توی قرابت معنایی خب بعضی بیت ها رو میشه به 10 روش مختلف خوند و با هر روش یه مفهوم مختلف رو برداشت کرد من فقط موندم اگه میخوان تست هارو سخت کنن چرا گیر میدن به قرابت!! خب برادر من برو اون تستهای دستور یا ارایه رو سخت کن به خدا من اگه چیزی بگم چرا اخه انقدر منو اذیت میکنید!(البته اینم بگم من کلا مدلم با بقیه فرق داره معمولا بقیه قرابت و املا میزنن تا درصدشون بیاد بالا و ارایه دستورو ول میکنن ولی من کنکور98 دقیقا هر چی غلط نزده داشتم از قرابت و املاولغت بوده)
      و فکر نکنم سطح فارسی (به عنوان سخت ترین درس عمومی توی چند سال گذشته و همچنین 98) و سطح عربی تغییر زیادی بکنه چون در همین الانم یا سخت تر شدن نسبت به نظام قدیم یا حداقا توی همون سطح نظام قدیم موندن
      نظام جدیداسون بودقدیم ک جلویی من هرچند دقیقه میرفت بیرون.. فقط ام ميگفت سخته.. اینا

9. Top | #54
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP

10. Top | #55
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      هیچ کس از آینده نیومده که بگه چجور میشه
      ولی شما میتونید یک گام از بقیه جلو باشید
      چجور؟
      مثلا برای خودت استراتژی داشته باش
      اگر شیمی بسیار زمان بر بود چه کنم؟
      اگر برای فلان درس زمان کم داشتم چه کنم؟
      و این قبیل اگرها...
      از الان اینجوری خودتون را آماده کنید...
      هیچ کس فکر نمی کرد نتایج امسال اینجور بشه...
      احتمال هر چیزی خواهد بود ...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      کنکور 95 = کنکور 99

بمونه این پست . 15 تیر ایمان میارید...

عزت زیاد
      میشه یکم توضیح بدین علتش چیه؟ کنجکاو شدم
      چون بنظرم نمیومد که بخواین از رو هوا بپرونین
      ضمنا شاید کنکور عقب بیافته اون 15 تیر رو اماده باشین ممکنه لازم شه عوض کنین

12. Top | #57
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من هیچ علتی ندارم همینجوری برای خودم میگم
      ادبیات 98 که واقعا سخت بود بیشتر از این جا نداره سخت بشه (داره ولی خب نمیکنن)
      عربی شاید کمی سخت تر شه ولی بعید میدونم چندان تغییری کنه چون در کل به نظرم نرمال بود عربی
      دینی سخت میشه
      زبان نظری ندارم دربارش چون بررسی نکردم اصلا
      زمین نمیزنم پس نظری ندارم
      ریاضی با اینکه نسبتا سخت بود من بازم احتمال میدم یه کوچولو سهت تر شه
      زیست درسیه که همه قبول دارن سخت تر میشه ایضا من
      فیزیک نمیدونم تحتمالا سخت تر ولی در کل فیزیکم نسبتا خوبه به خاطر همین نمیدونم چی سخت حساب میشه چی نه
      شیمی بر خلاف چیز که دوستان گفتن به نظر شیمی 98 اصلا جز اسون ها حساب نمیشد. سوالات اسون بودن قبول دارم. ولی مساله ای که شیمی داشت این بود که واقعا محاسباتش تو کنکور 98 وقتگیر وس خت بودن جوری که اون اسون بود حل هارو جبران میکرد
      من سرعتم تو حل شیمی کم هست ولی کاملا سر کنکور 98 متوجه شدم محاسبتاش خیلی وقت گیر تر از کنکور سال های قبل بود
      شیمی 98 جوری بود که بدن دست اکثر افراد و تایم نذارن اکثرا 90 به بالا میزدن ولی وئقتی تو زمان محدود شد از اسون بودن در اومد (نظر شخصیمه)
      به خاطر همین فکر نمیکنم خیلی درصد های شیمی کنکور 99 تغییر کنه شاید سطح سوالات سخت تر بشه ولی تو تناسب با زمان به نظرم تقریبا مثل 98 خواهد شد (شاید در حد اپسیلون سخت تر ولی اپسیلون)

13. Top | #58
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zansia نمایش پست ها
      میشه یکم توضیح بدین علتش چیه؟ کنجکاو شدم
      چون بنظرم نمیومد که بخواین از رو هوا بپرونین
      ضمنا شاید کنکور عقب بیافته اون 15 تیر رو اماده باشین ممکنه لازم شه عوض کنین
      پاسخ بند دوم : اره باید فکری در مورد تاریخ فکر کنم .

این حرف منم از روی هوا نیست همونطور که شما فرمودین / بعد کنکور اعلام میکنم از کجا گفتم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #59
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من ادبیات سخت میشه
      عربی همین طور میمونه
      دینی سهت میشه
      زبان هیم طوره
      ریاضی متوسط میشه
      زیست سختتر میشه درحد96
      فیزیک سخت میشه
      شیمی کمی سخت میشه
      در کل کنکور کمی شبیه به 97 خواهد بود.

15. Top | #60
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      پیش بینی من در مورد کنکور سراسری 99 ـ رشته تجربی ؛

دروس عمومی ؛

ــ زبان و ادبیات فارسی ؛
      لغت و املا : ساده و متوسط / تاریخ ادبیات : ساده / آرایه های ادبی : متوسط و دشوار / زبان فارسی : ساده ودشوار به نظرم متوسط نداریم توی زبان فارسی
      / قرابت معنایی : متوسط و نسبتا سخت

ــ زبان عربی

ترجمه و تعریب و مفهوم : رویکرد جدید طراح و توجه به حفظ لغت و حروف اضافه
      / درک مطلب و ضبط حرکات و تحلیل صرفی : متوسط رو به دشوار
      / قواعد : متوسط و روتین و بعضا ساده و راحت و فهم صورت سوال و خواسته ی طراح چالش دارد

ــ فرهنگ و معارف اسلامی ؛ تست های دین و زندگی مفهومی و تقریبا رو به سخت خواهد بود
      بودجه بندی سوالات تقریبا میشه گفت مثل سال های قبل خواهد بود با چینش مخلوط و متفاوت سوالات مانند قرابت معنایی ادبیات اند و ارتباط حدیث وایه و شعر را می خواهند

ــ زبان خارجی ؛ تست های زبان به نظرم مثل سال های قبل روتین خواهد بود البته با اندکی سختی بیشتر که هرساله داریم
      گرامر و واژگان : متوسط و بعضا اذیت کننده و گول زننده / کلوز تست : دشوار خصوصا سه تست گرامرش
      / درک مطلب : متوسط

دروس اختصاصی ؛
      ــ ریاضیات ؛ بودجه بندی ریاضی تقریبا مثل سال قبل خواهد بود یعنی توجه به مشترکات
      درجه سختی سوالات متوسط رو به سخت خواهد بود، سوالات غیر مشترک ساده و سوالات مشترک احتمالا درجه سختی بیشتری خواهند داشت اما از سال 98 ساده تر خواهد بود

ــ زیست شناسی ؛ زیست شناسی کنکور تقریبا با همان کیفیت و کمیت و درجه سختی و البته کمی سخت تر اززیست شناسی کنکور 98!

ــ فیزیک ؛ فیزیک به شدت مفهومی محور خواهد شد، منظورم اینه که از اون شدت جنبه محاسباتی و ریاضیاتی کلمه تا حدود نسبتا زیادی کاسته خواهد شد و سوالات بیشتر از بابت مفهوم پیچیده و سخت خواهد بود تا محاسبات ریاضی، البته این به این معنی نیست که سوالات محاسباتی مطرح نشود یا کم شود و اکثرا از تمرینات اخر کتاب کمک گرقته می شود.

ــ شیمی ؛ در شیمی طراح بیشتر روی حفظیات و مفاهیم مانور خواهد داد تا مسائل با محاسبات پیچیده و سخت دقیقا برعکس نظام قدیم و این به نفع کسانی است که از حفظیات قویتری برخوردارند.

ویرایش توسط Saturn8 : 31 اردیبهشت 1399 در ساعت 19:49

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن