خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مشکلات سر آزمون چه کنم؟

سلام وقت بخیر بچه ها من یه مشکل دارم اونم اینه که تو خونه وقتی تست میزنم مسلطم تعداد درستام خیلیه ولی سر جلسه آزمون اصلا نمیتونم خوب جواب بدم مخصوصا واسه فیزیک و شیمی چیکار کنم بتونم درصدامو بکشم بالا؟من رشته دبیرستانم ریاضی بوده و واسه زیست روزانه تقریبا ۳ ساعت تایم میزارم کلاس هم میرم تو خونه که تست میزنم درصدام خوبه حتی امتحان کلاس هم خوب میدم ولی سر جلسه آزمون اصلا نمیتونم جواب بدم انگار مغزم قفل میکنه واقعا دارم دیوونه میشم اینکه می خونم و نمیتونم جواب بدم عذابم میده 😩خیلی ممنون از پاسخگوییتون😊

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      زیاد حساسیت بخرج میدین ، حساسیتتون میتونه بجا باشه ولی باید بتدریج کمش کنین
      شما احتمالا سرجلسه میخواین بهترین نتیجه رو بگیرین . اوکی خیلی هم خوب
      ولی بیاین همینو کم کم انجام بدین
      از آزمون بعدی شروع کنین
      با خودتون قرارداد کنین آزمون بعدی لزومن نباید بهترین آزمونم باشه من 30 درصد توانمو میزارم آزمون بعدی 40 درصد آزمون بعدترتر 50 و ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مورد بعدی که میتونه جالب باشه و کمک کنه
      میتونین شرایط عین سرجلسه آزمون یا حتی سخت گیرانه ترشو تو خونه پیاده کنین
      صندلی اون شکلی ، کاغذ و برگه امتحان اون مدلی ، راس ساعت آزمون دادن و ...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام ببین بخاطر اینه مطالب توی ذهنت طبقه بندی نشده
      تصور کن یه اتاقی رو توش پر وسایله همشم ریخته رو زمین!تو وقتی میخوای مثلا دنبال یه برگه بگردی بین اونهمه وسیله کلی باید بچرخی و کلی وقتت هدر بره تا پیداش کنی
      اما اگه هر وسیله سر جای خودش باشه تا یچیزیو بخوای مستقیم میری و پیداش میکنی!
      وقتی تو خونه تست میزنی میدونی چه مبحثیه و انگار که دقیقا ذهنت میدونه دنبال چی بره برای یافتن جواب
      اما سر ازمون که مطالب حجمش بالاس ذهنت نمیتونه پردازش کنه که سراغ کودوم دیتا باید بره

حالا راه حل مشکل شما زدن تست های جامع تر و ترکیبی تر و خوندن فصلها ب صورت ترکیبیه و نه مبحث به مبحث
      در ضمن تو خونه حتما از خودت ازمون بگیر و برای خودت تایم مشخص کن و تستها رو هم رندوم انتخاب کن یا از کتاب های ازمونی استفاده کن

در ضمن زیاد وسواس به خرج نده و سعی کن هر ازمون ازمون ده درصد بیشتر جواب بدی!البته در کل مباحث درجه سختیشون فرق داره و درنظر گرفتن درصد خاصی برای مباحث کار غلطیه! برای اینکه انتظارت از خودت رو سر جلسه بدونی پنج شنبه قبل ازمون غیر حضوری رو حل کن و درصد بگیر!

سعی کردم خلاصه(البته نه خیلی!!! )و جامع بگم ایشالا ک مشکلت برطرف شه
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

ویرایش توسط Frozen : 27 دی 1398 در ساعت 22:10

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      روز قبل آزمون پیش آزمون و یا نمونه سوال مشابه سال قبل رو از خودتون آزمون میگیریددر تایم استاندارد ؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WallE06 نمایش پست ها
      خیلی ممنونم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها
      سلام ببین بخاطر اینه مطالب توی ذهنت طبقه بندی نشده
      تصور کن یه اتاقی رو توش پر وسایله همشم ریخته رو زمین!تو وقتی میخوای مثلا دنبال یه برگه بگردی بین اونهمه وسیله کلی باید بچرخی و کلی وقتت هدر بره تا پیداش کنی
      اما اگه هر وسیله سر جای خودش باشه تا یچیزیو بخوای مستقیم میری و پیداش میکنی!
      وقتی تو خونه تست میزنی میدونی چه مبحثیه و انگار که دقیقا ذهنت میدونه دنبال چی بره برای یافتن جواب
      اما سر ازمون که مطالب حجمش بالاس ذهنت نمیتونه پردازش کنه که سراغ کودوم دیتا باید بره

حالا راه حل مشکل شما زدن تست های جامع تر و ترکیبی تر و خوندن فصلها ب صورت ترکیبیه و نه مبحث به مبحث
      در ضمن تو خونه حتما از خودت ازمون بگیر و برای خودت تایم مشخص کن و تستها رو هم رندوم انتخاب کن یا از کتاب های ازمونی استفاده کن

در ضمن زیاد وسواس به خرج نده و سعی کن هر ازمون ازمون ده درصد بیشتر جواب بدی!البته در کل مباحث درجه سختیشون فرق داره و درنظر گرفتن درصد خاصی برای مباحث کار غلطیه! برای اینکه انتظارت از خودت رو سر جلسه بدونی پنج شنبه قبل ازمون غیر حضوری رو حل کن و درصد بگیر!

سعی کردم خلاصه(البته نه خیلی!!! )و جامع بگم ایشالا ک مشکلت برطرف شه
      ممنونم لطف کردی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      روز قبل آزمون پیش آزمون و یا نمونه سوال مشابه سال قبل رو از خودتون آزمون میگیریددر تایم استاندارد ؟
      آزمون میگیرم ولی نه مثلا ۳ ساعت آزمون جامع
      آزمون های تک درس میگیرم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من این مشکلو داشتم
      یه شیوه ای تو سایت قلم چی خوندم اجراش کردم خیلی پیشرفت داشتم
      شما مشخص کن مثلا توی درس ادبیات من میخوام حدود 50 درصد بزنم ازمون بعدی
      52 درصد برابر با 13 تا تست درست زدن هستش
      سر ازمون با خودت قرار بزن من میخوام 13 تا بزنم
      اینجوری نگرانی و اضطراب سر ازمون کم میشه ( تا ازمون های قبل من خودم 15 تا رو جواب میدادم ولی نگاه به پاسخ برگ میکردم میگفتم خیلی کمه الان درصدم پایین میشه و سعی میکردم بیشتر تست بزنم. جدا از اینکه دقتم میومد پایین و اشتباهاتم زیاد میشد نمیتونستم زمان رو هم کنترل کنم و قبل کنکور خیلی سر این مسئله تنظیم زمان اذیت شدم)
      من با این روش درصدام که بهتر شد هیچی (تعداد غلط هام تو ازمون قلم چی) از رنج 30 تا اومد زیر 20 تا

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
      برای هر درس مشضخص کنین و واقع بینانه هدف بذارین (مثلا اگر ازمون گذشته ادبیات رو 30 درصد زدین اینبار هدف نذارین میخوام 60 بزنم. هدف بذارین که میخوام 40 بزنم یعنی 10 تست درست)

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zansia نمایش پست ها
      من این مشکلو داشتم
      یه شیوه ای تو سایت قلم چی خوندم اجراش کردم خیلی پیشرفت داشتم
      شما مشخص کن مثلا توی درس ادبیات من میخوام حدود 50 درصد بزنم ازمون بعدی
      52 درصد برابر با 13 تا تست درست زدن هستش
      سر ازمون با خودت قرار بزن من میخوام 13 تا بزنم
      اینجوری نگرانی و اضطراب سر ازمون کم میشه ( تا ازمون های قبل من خودم 15 تا رو جواب میدادم ولی نگاه به پاسخ برگ میکردم میگفتم خیلی کمه الان درصدم پایین میشه و سعی میکردم بیشتر تست بزنم. جدا از اینکه دقتم میومد پایین و اشتباهاتم زیاد میشد نمیتونستم زمان رو هم کنترل کنم و قبل کنکور خیلی سر این مسئله تنظیم زمان اذیت شدم)
      من با این روش درصدام که بهتر شد هیچی (تعداد غلط هام تو ازمون قلم چی) از رنج 30 تا اومد زیر 20 تا

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
      برای هر درس مشضخص کنین و واقع بینانه هدف بذارین (مثلا اگر ازمون گذشته ادبیات رو 30 درصد زدین اینبار هدف نذارین میخوام 60 بزنم. هدف بذارین که میخوام 40 بزنم یعنی 10 تست درست)
      مرسی از کمکت حتما اجراش میکنم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم دو تاچیز خیلی به پیشرفتم تو ازمونا کمک کردش
      اولی اینکه چند روز قبل ازمون تست جامع همه درسا رو باهم میزنم درست مثل ازمون
      دومی اینکه شما باید چند روز قبل ازمونتو اختصاص بدی به مرور کردن بنظرم مرور کردن میتونه خیلی چیزارو نظم بده توی ذهنت تا سر ازمون راحت تر بتونی بهشون دسترسی پیدا کنی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nafas216 نمایش پست ها
      من خودم دو تاچیز خیلی به پیشرفتم تو ازمونا کمک کردش
      اولی اینکه چند روز قبل ازمون تست جامع همه درسا رو باهم میزنم درست مثل ازمون
      دومی اینکه شما باید چند روز قبل ازمونتو اختصاص بدی به مرور کردن بنظرم مرور کردن میتونه خیلی چیزارو نظم بده توی ذهنت تا سر ازمون راحت تر بتونی بهشون دسترسی پیدا کنی
      مرسی ممنونم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WallE06 نمایش پست ها
      واقعا بهترین روش همینه
      به قول معروف با اعمال شاقه باید توی خونه ازمون بدی !

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      واقعا بهترین روش همینه
      به قول معروف با اعمال شاقه باید توی خونه ازمون بدی !
      ممنون

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستش در حدی نیستم
      نظر بدم
      ولی یه وزنه بردار وقتی میخاد بره مسابقه اگر میخاد تو مسابقه 250 kg بزنه حتما توی تمرین باید 270 kg را زده باشه
      پس تو خونه باید قطعا بهتر باشه و افت سر جلسه خب قطعیه
      ولی سعی کن انقدر شرایط تو خونت وحشتناک باشه که سر جلسه راحت تر از خونه باشی
      یه نکته هم ازمونا را سعی کن جامع بزاری نه این که فقط یه بحث کوچیک
      سوالی بود در خدمتم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن