خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چطور تعداد اشتباهاتمو کم کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
      من یه مشکل اساسی دارم که هم تو ازمون های ازمایشی و مهم تر از اون تو کنکور بیچاره م کرده اینه که تعداد اشتباهاتم خیلی زیاده
      نه اینکه خیلی نخونم و سوالارو شک دار بزنم
      اتفاقن اغلب سوالاتی ک اشتباه میزنم یعنی مثلا ی چیزی حدود ۸۰ درصد ، همون سوالیی هستن که میدونمشون
      حالا نمیدونم چیکار کنم
      روحیه و انگیزه مو واقعا دارم از دست میدم
      ممنون میشم کمک کنید

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      باید تعداد تست بیشتری بزنید توی فاصله ی بین دو آزمون
      و تعداد مرور و تکرار بیشتر
      پیش آزمون قلم چی و آزمون مشابه سال قبل قلم چی رو 5 شنبه ی قبل آزمون در تایم استاندارد بزنید
      و سوالات نشاندار کتاب تستهاتون رو مجدد کار کنید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      بنظر من 2 تا موردو در نظر بگیر :
      1_ ممکنه اطلاعاتت ناقص باشه و تو از پیش خودت گزینه ها رو انتخاب کنی
      مثلا موقع دیدن سوال با خودت کلنجار بری و بنوعی جواب تراشی کنی بدون اینکه نگاهی به گزینه هاکنی و اینجوری احتمال لغزشت زیاد میشه و گزینه غلطو انتخاب میکنی
      2_ممکنه خوب خونده باشی ولی اطلاعاتتو منظم نکرده باشی و این منظم کردن اطلاعات میتونه همون مرورکردن باشه
      اینطوری که تو مرور نکردی و اطلاعات خیلی شلخته تو ذهنت شناورن و تو میمونی موقع جواب دادن به سوالا کدومو انتخاب کنی و این مورد بخصوص باعث میشه سوالا رو نزده ول کنی
      یا با اطمینان زیر 50 % جواب بدی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من این مشکلو داشتم
      یه شیوه ای تو سایت قلم چی خوندم اجراش کردم خیلی پیشرفت داشتم
      شما مشخص کن مثلا توی درس ادبیات من میخوام حدود 50 درصد بزنم ازمون بعدی
      52 درصد برابر با 13 تا تست درست زدن هستش
      سر ازمون با خودت قرار بزن من میخوام 13 تا بزنم
      اینجوری نگرانی و اضطراب سر ازمون کم میشه ( تا ازمون های قبل من خودم 15 تا رو جواب میدادم ولی نگاه به پاسخ برگ میکردم میگفتم خیلی کمه الان درصدم پایین میشه و سعی میکردم بیشتر تست بزنم. 1- دقتم میومد پایین و اشتباهاتم زیاد میشد و تهش درصدم میشد 30 در حالی که اگر طمع نمیکردم 50 رو میزدم و 2- نمیتونستم زمان رو هم کنترل کنم و قبل کنکور خیلی سر این مسئله تنظیم زمان اذیت شدم)
      من با این روش درصدام بهتر شد و تعداد غلط هام (تو ازمون قلم چی) از رنج 30 تا اومد زیر 20 تا (البته من مشک عدم تمرکز هم داشتم به خاطر همون اشتباهات محاسباتیم زیاد بود و درس خوندن بیشتر از دو ساعت هم برام سخت بود. کتاب باشگاه مغز جلد تمرین و تمرکزش رو گرفتم تمریناش رو حل کردم برای من خوب بود. از ساعت مطالعه نیم ساعت روزای تعطیل تو یازدهم به سال دوازدهم روزای مدرسه 5 ساعت رسیدم)

فقط برای هر درس مشخص کنین و واقع بینانه هدف بذارین (مثلا اگر ازمون گذشته ادبیات رو 30 درصد زدین اینبار هدف نذارین میخوام 60 بزنم. هدف بذارین که میخوام 40 بزنم یعنی 10 تست درست)

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zansia نمایش پست ها
      من این مشکلو داشتم
      یه شیوه ای تو سایت قلم چی خوندم اجراش کردم خیلی پیشرفت داشتم
      شما مشخص کن مثلا توی درس ادبیات من میخوام حدود 50 درصد بزنم ازمون بعدی
      52 درصد برابر با 13 تا تست درست زدن هستش
      سر ازمون با خودت قرار بزن من میخوام 13 تا بزنم
      اینجوری نگرانی و اضطراب سر ازمون کم میشه ( تا ازمون های قبل من خودم 15 تا رو جواب میدادم ولی نگاه به پاسخ برگ میکردم میگفتم خیلی کمه الان درصدم پایین میشه و سعی میکردم بیشتر تست بزنم. 1- دقتم میومد پایین و اشتباهاتم زیاد میشد و تهش درصدم میشد 30 در حالی که اگر طمع نمیکردم 50 رو میزدم و 2- نمیتونستم زمان رو هم کنترل کنم و قبل کنکور خیلی سر این مسئله تنظیم زمان اذیت شدم)
      من با این روش درصدام بهتر شد و تعداد غلط هام (تو ازمون قلم چی) از رنج 30 تا اومد زیر 20 تا (البته من مشک عدم تمرکز هم داشتم به خاطر همون اشتباهات محاسباتیم زیاد بود و درس خوندن بیشتر از دو ساعت هم برام سخت بود. کتاب باشگاه مغز جلد تمرین و تمرکزش رو گرفتم تمریناش رو حل کردم برای من خوب بود. از ساعت مطالعه نیم ساعت روزای تعطیل تو یازدهم به سال دوازدهم روزای مدرسه 5 ساعت رسیدم)

فقط برای هر درس مشخص کنین و واقع بینانه هدف بذارین (مثلا اگر ازمون گذشته ادبیات رو 30 درصد زدین اینبار هدف نذارین میخوام 60 بزنم. هدف بذارین که میخوام 40 بزنم یعنی 10 تست درست)

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
      من تو فکر اینم که کتاب های باشگاه مغز بخرم ولی مطمئن نیستم به دردم میخوره یا اینکه مخم نیازی نداره بهشون
      نظر تو که این کتابه رو استفاده کردی چیه؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      من تو فکر اینم که کتاب های باشگاه مغز بخرم ولی مطمئن نیستم به دردم میخوره یا اینکه مخم نیازی نداره بهشون
      نظر تو که این کتابه رو استفاده کردی چیه؟
      واقعا نمیتونم بگم اثر داشته یا نه
      چون اینجور مسائل چیزایین که طی یکی دو ماه به دست میاد و واقعا ادم خودش نمیفهمه
      فقط میتونم بگم تو همون سالی که کتاب توجه و تمرکزشو کار کردم دقتم بالا تر رفته بود

و اینکه اقای حامد اختیاری رو خیلی از اساتید روانشناسی و روانپزشکی که من دیدم قبولشون دارن
      به نظرم یکیشو بگیر اول ببین برات فایده داشت یا نه
      چون کتاابش واقعا وقت گیر نیست. حدود روزی بیست دقیقه تایم میخواد. اینکه چند وقت طو بکشه هم دست خودته. خودت مشخص میکنی چند بار در هفته تمریناشو انجام بدی

یعه ویژگی خوبی که داشت این بود که تمریناتش واقعا سرگرم کنندس نه حوصله سر بر ادم با علاقه انجام میده

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چجوری اشتباه میزنی؟ مثلا ب جواب دو میرسی ک گزینه سه س ولی تو پاسخنامه گزینه چار رو علامت میزنی؟ چجوریاس؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      چجوری اشتباه میزنی؟ مثلا ب جواب دو میرسی ک گزینه سه س ولی تو پاسخنامه گزینه چار رو علامت میزنی؟ چجوریاس؟
      چند روزه دارم ازمون میدم و اشتباهاتمو بررسی میکنم بببنم دقیقا اشتباهاتم چیه
      بخوام واقع بینانه بگم حدود ۶۰ درصد اشتباهام اینجوریه که مثلا سوال رو فقط بر اساس ظاهرش پاسخ میدم ( خودم میدونم که باید تحلیل کنم ) اما نمیدونم چرا این کارو نمیکنم
      یعنی اکثر اکثر اشتباهاتم اینجوریه
      تمرکز خیلی زیادی ندارم
      و نمیدونم چیکار کنم و واقعا کلافه ام

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      فقط بر اساس ظاهرش جواب میدی ینی چی؟
      ی مثال واقعی بزن. ی سوال و روش حلت و اتفاقاتی ک تو زهنت میفته بگو. ترجیحن مثال ریاضی بزن، فیزیک و شیمی هم خوبه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم این مشکل و داشتم...اگه خودت رو کنترل میکنی و چیزایی که خوندی رو اشتباه میزنی یعنی تسلط نداری باید مفهومی و دقیق تر بخونی اگر نه، همش از روی این حرصه که مثلا باید n تا سوال ادبیات رو بزنم ( چون کمتر ازون که اصلا برای رتبه مدنظر من کافی نیست) منم این حرص زیاد زدن رو داشتم ادبیات می گفتم دیگه 17 تارو بزنم...ولی توصیه میکنم با این ولع بجنگ...حتی شده فقط 9 تا بزن ولی اونایی که کاملا مطمعنی رو بزن....بعد کم کمک همین جور که تسلطت میره بالا میتونی تعداد بیشتری رو بزنی و درصدت میاد بالا و میبینی که چقدر راحت بدون اصرار به بالا زدن میتونی بالا بزنی...من جلوی جرصمو گرفتم و پیشرفت کردم....

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Li.avi نمایش پست ها
      چند روزه دارم ازمون میدم و اشتباهاتمو بررسی میکنم بببنم دقیقا اشتباهاتم چیه
      بخوام واقع بینانه بگم حدود ۶۰ درصد اشتباهام اینجوریه که مثلا سوال رو فقط بر اساس ظاهرش پاسخ میدم ( خودم میدونم که باید تحلیل کنم ) اما نمیدونم چرا این کارو نمیکنم
      یعنی اکثر اکثر اشتباهاتم اینجوریه
      تمرکز خیلی زیادی ندارم
      و نمیدونم چیکار کنم و واقعا کلافه ام
      ببین حتما بشین حل کن.. حتمااااا حتما اگر الان حس نداری و فک میکنی توی کنکور براساس جو ( گیریم الانم کاملا بلدی ) جواب میدی اشتباه میکنی...منم همینجور بودم..میگفتم اینکه تابلوعه و بلدم و.... ولی بسکه حال حل نداشتم و قلم به دت نگرفته بودم و تا انتهای مساله نرفته بودم سر کنکور یک سوالایی رو از دست دادم که نگووووووو! یعنی ساده ترین چیزارو هم نمیتونستم حل کنم و به جوابی که توی گزینه ها هست برسم...هرچی فرزتر باشی و مساله بیشتر حل کنی به نفعته اگر الان نخوای با این مساله حل کردنا سروکله نزنی و حالت گرفته میشه و حال نداری بعدا سرجلسه حالت گرفته میشه و البته که فایده ای هم نداره.....حال داشته باش. موفق باشی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من يه مشكلي دارم يه تستي كه حل ميكنم چند وقت بعد هم همونطوري حل ميكنم :/ مثلا يه روشي ميرم به جواب نميرسم نميزنم ، بازم همين اتفاق تو مثلا هفته ي بعد سر همون تست تكرار ميشه :/ يا يه روشي ميرم ميگم عه روش پاسخنامه بهتره . ولي مثل مثال قبليم بعد چند وقت همون آش و همون كاسه. حس ميكنم هر چي تست ميزنم حاصل آموخته هاي قبليمه و چيزي تغيير نميكنه حالا نه به اين شدت ولي يه تستي واقعا تاريخ در موردشون تكرار ميشه مشكل چيه به نظرتون ؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melii نمایش پست ها
      من يه مشكلي دارم يه تستي كه حل ميكنم چند وقت بعد هم همونطوري حل ميكنم :/ مثلا يه روشي ميرم به جواب نميرسم نميزنم ، بازم همين اتفاق تو مثلا هفته ي بعد سر همون تست تكرار ميشه :/ يا يه روشي ميرم ميگم عه روش پاسخنامه بهتره . ولي مثل مثال قبليم بعد چند وقت همون آش و همون كاسه. حس ميكنم هر چي تست ميزنم حاصل آموخته هاي قبليمه و چيزي تغيير نميكنه حالا نه به اين شدت ولي يه تستي واقعا تاريخ در موردشون تكرار ميشه مشكل چيه به نظرتون ؟
      مشکلاتتون میتونه یکی از اینا باشه:
      1- جواب تست رو تحلیل نمیکنین.(به احتمال 70%)
      2- تست های مشابه زیادس حل نمیکنین(به احتمال 50%)
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmdmtn نمایش پست ها
      مشکلاتتون میتونه یکی از اینا باشه:
      1- جواب تست رو تحلیل نمیکنین.(به احتمال 70%)
      2- تست های مشابه زیادس حل نمیکنین(به احتمال 50%)
      اولي رو انجام ميدم اتفاقا كه ميگم روش بهتر تو پاسخنامه هم ميبينم . ولي دومي رو نميدونم چطوري انجام بدم. مشابه يه تست از كجا بيارم ؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melii نمایش پست ها
      اولي رو انجام ميدم اتفاقا كه ميگم روش بهتر تو پاسخنامه هم ميبينم . ولي دومي رو نميدونم چطوري انجام بدم. مشابه يه تست از كجا بيارم ؟
      کتاب تستی که خوب باشه معمولا به اندازه کافی تست مشابه داره
      اگه بازم احساس میکنی تست مشابه بیشتر میخوای باید از آزمون های سال قبل استفاده کنی (یا از بانک تست مثل منتا و لرنیتو)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)