خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

و باز هم ابهام آی کیو زیست نظام قدیم / فصل قارچ ها ...!

سلام دوستان وقتت بخیر
      تو پاسخنامه آی کیو نظام قدیم در تشریح سوال 4859 نوشته که "در آسکومیست ها و زیگومیست ها همه هاگ ها حاصل تقسیم میتوز می باشد"
      من قسمت اول رو که گفته آسکومیست ها هاگ رو فقط طی میتوز تولید میکنن مشکلی ندارم ولی ابهامی که برای من ایجاد شده اینه که تو کتاب زیست پیش دانشگاهی فصل قارچ ها گفته که در زیگومیست ها داخل زیگوسپورانژ (هاگدان جنسی) چندین زیگوت طی ادغام هسته ها به وجود میاد که در شرایط مساعد میوز میکنن و هاگ جنسی رو میسازن و اون هاگ ها رشد میکنن و اسپورانژ(هاگدان غیر جنسی) رو میسازن و در اسپورانژ طی میتوز هاگ غیر جنسی تولید میشه !
      خوب اینجوری اون متنی که تو iQ هست غلط میشه دیگ چون طبق متن کتاب درسی زیگومیست ها هم میتوز هم میوز دارن
      امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم...ممنون میشم نظرتون رو بگید...تشکر
      بذار بقیه خوش بگذرونن وقتی داری سخت تلاش میکنی
      بذار بقیه بخوابن وقتی داری کار میکنی
      تفاوت ها بالاخره مشخص میشه
      ویرایش توسط irani7878 : 23 دی 1398 در ساعت 23:15

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط irani7878 نمایش پست ها
      سلام دوستان وقتت بخیر
      تو پاسخنامه آی کیو نظام قدیم در تشریح سوال 4859 نوشته که "در آسکومیست ها و زیگومیست ها همه هاگ ها حاصل تقسیم میتوز می باشد"
      من قسمت اول رو که گفته آسکومیست ها هاگ رو فقط طی میتوز تولید میکنن مشکلی ندارم ولی ابهامی که برای من ایجاد شده اینه که تو کتاب زیست پیش دانشگاهی فصل قارچ ها گفته که در زیگومیست ها داخل زیگوسپورانژ (هاگدان جنسی) چندین زیگوت طی ادغام هسته ها به وجود میاد که در شرایط مساعد میوز میکنن و هاگ جنسی رو میسازن و اون هاگ ها رشد میکنن و اسپورانژ(هاگدان غیر جنسی) رو میسازن و در اسپورانژ طی میتوز هاگ غیر جنسی تولید میشه !
      خوب اینجوری اون متنی که تو iQ هست غلط میشه دیگ چون طبق متن کتاب درسی زیگومیست ها هم میتوز هم میوز دارن
      هاگ جنسی در آسکومیست محصول مستقیم تقسیم میتوز هستش و در دو گونه بعدی یعنی زیگومیست و بازیدومیست حاصل تقسیم میوز
      هاگ غیر جنسی هم مستقیم ​حاصل تقسیم میتوز ( در مورد بازیدیومیست بطور روشن ذکر نشده )

آی کیو بعضی جاها اشتباه تایپی و علمی داره ... وقتی متن کتاب به روشنی توضیح داده ، سردرگم نشو و کتاب درسیو ملاک قرار بده

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط irani7878 نمایش پست ها
      سلام دوستان وقتت بخیر
      محصول اخر اخرش رو در نظر گرفته دقت کن توی اسکومیستها هم میوز هست ولی بعد از میوز، میتوز میکنه که در نظر گرفته هاگ نتیجه ی میتوزه
      در زیگومیستها هم همین اتفاق میفته که وقتی میوز میکنن باز رشد میکنن که و در واقع بازم میتوز اتفاق میفته که کتاب‌ نگفته ولی رشدش رو میتوز در نظر گرفته( نظرات توی این بخش متفاوته و خیلی هم گیج کننده بهت حق میدم)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن