خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 51
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

پیشنهاد شما واسه یادگیری انگلیسی؟

سلام دوستان.
      امیدوارم حالتون خوب باشه.

ابتدا این مسئله رو بگم که منظورم انگلیسی کنکور نیست. میخوام از سطح مقدماتی تا سطوح بالا انگلیسی رو یاد بگیرم چون قصد اقدام کردن واسه آیلتس دارم ( البته نه الان )
      سطح مقدماتی که میگم منظورم از ب بسم الله هست.
      پیشنهاد شما چیه ؟ از چه کتابایی شروع کنم ؟
      درحال حاضر زبان انگلیسیم بدک نیست خوبم نیست. مخصوصا از نظر گرامر در سطح پایینی هستم .

حوصله کلاس رفتن رو هم ندارم حقیقتش . ترجیح میدم خودم تو خونه بخونم و یاد بگیرم.

ضمنا اونایی که تجربه دارن میشه بگین طی چه مدت میشه به سطح بالایی رسید و واسه آیلتس اقدام کرد ؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      من 2تا نرم افزار موبایل می شناسم که خیلی کاربردیه اولی expert هستش که فکر میکنم اگر بتونید برنامریزی کنید خیلی جامع هستش من که خودم به شخصه کلی چیز ازش یاد گرفتم
      دومی هم زبان آموز هستش که می تونید از تو بازار و پلی استور دانلود کنید اونم داستان های انگلیسی رو سطح بدی کرده و میتونه مفید باشه
      البته اولی پولی هستش و بنظرم ارزش داره

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      دختر خاله من لیسانس داره و خیلی هم بد نیس زبانش
      رفته پیش یه استادی که بهش خصوصی درس میده و طرف هیئت علمی دانشگاه هم هست!
      بهش گفته Elementry)ENGLISH FILE)شروع کنه!
      و قدم قدم بیاد بالا!
      اونم قصد داره ایلتس بگیره!
      و مهاجرت کنه!
      در کل کتاب خوبیه و از مباحث پایه ای شروع کرده!
      ویرایش توسط -Sara- : 22 دی 1398 در ساعت 15:25

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      باید روی چهار مهارت کارکنی. خوندن(چشم)، نوشتن(دست)، شنیدن(گوش) و حرف زدن (زبون)

یادگیری زبان میتونه لزت بخش و کوتاه باشه اگه با برنامه و با پشتکار انجامش بدی ب ویژه اگه در طول مسیر باهاش ارتباط عاطفی برقرار کنی یا عامل بیرونی واسه یادگیریش تحریکت کنه. برعکس میتونه طاقت فرسا و نشدنی باشه اگه نادرست و بدون برنامه کارکنی یا هدفی از یادگیریش نداشته باشی و یا اینکه ساختارهاشو بجای اینکه درک کنی، حفظ کنی.
      مهمترین اصل در یادگیری زبان هدف و انگیزه س. من فرض میکنم هیجان یادگیری رو واقعن داری. اگه هیجان و انگیزشو نداشته باشی خیلی نمیتونی پیشرفت کنی. همه چیش برمیگرده ب انگیزه.

با ی کتاب گرامر شرو کن. کتابی ک تمرکزش رو گرامر باش. من با ESS شرو کردم و پیشنهادمم همون ESS ه. دیکشنری انگلیسی ب فارسی رو تعطیل کن. دیکشنری ها زره ای ب یادگیری انگلیسی کمک نمیکنن. مسیر درست یادگیری انگلیسی قطعا از دیکشنری ها انگلیسی ب فارسی نمیگزره. اونی ک با دیکشنری ها کار میکنه ک انگلیسی یاد بگیره مث انگلیسی زبانی میمونه ک تو دکشنری فارسی ب انگلیسی دنبال معنی "می" در فعل "می روم" میگرده. هر واژه با ی مفهوم و با ی چگونگی کاربرد اون واژه در ارتباطه واسه همین مفهوم و کاربرد اون واژه باید از خود جمله ها برداشت بشن ن از دیکشنری ها. یادگیری انگلیسی ی چیزی بیش از ب خاطر اوردن واژه های فارسیه یا ساختار های انگلیسیه. وقتی انگلیسی کار میکنی، واژه های فارسی رو از زهنت بریز دور. اگه زهنت دور بر واژه های فارسی میچرخه تا مفهوم جمله رو درک کنی، بدون داری مسیر یاد گیری رو اشتباه میری. من ESS رو سه هفته ای خوندم. دقیق بگم 22 روز و کاملا فشرده. روزی 10 تا 15 ساعت شایدم بیشتر. تو ممکنه بتونی 3-5 ماه بخونیش. 30 درسه ک درس های مضرب 10 ش مرور 9 درس قبلا. هر درس 3-5 گرامر باکسه و هر باکس ی نکته. زیر هر باکس تمرینهایی هست ک ب خوبی سازماند هی شدن تا اون نکته گرامری رو یاد بدن بدون اینکه ب دیکشنری نیاز داشته باشی. تا اونجایی ک ب ساختارها مربوط میشه، همین 100 ساختار همه ی گرامرن انگلیسی هستن. اونچه در اینده یادگیری انگلیسیت تاثیر چشمگیری داره تسلطت روی همین 100 ساختاره. ساختارهایی که با همتای فارسی خودشون شباهت تام دارن.

وقتی ساختار جملات انگلیسی رو درک کردی( ESS اکرونیم از واژه English Sentence Structure ب معنی ساختار جملات انگلیسی-ه) اونوقت وب، تلویزیون، روزنامه، شبکه های اجتماعی، فیلم، یوتوب، ویکیپدیا، کتاب داستان، ی دوست انگلیسی زبان و یا هر چیزی دیگه ای میتونه دامنه لغطتت و روی هم رفته چهار مهارتی ک لازم داری رو بیش از پیش گسترش بده.

ای اس اس برای تدریس ی معلم طراحی شده. هر چند ک در to the teacher اول کتاب عمیقا ب معلم توصیه شده کم توضیح بده جملات رو و توی to the students اول کتاب از دانش اموز خاسته خودش ساختار ها تحلیل و درک کنه. واسه همین ممکنه اولش کمی با متن گرامر باکس ها مشکل داشته باشی چرا که اون teacher نداری. منم نداشتم و چ بهتر ک نداشتم! ولی خود اون مون گرامر باکس ها، جمله هستن. جملاتی ک گرامر باکس درسهای اینده کمکت میکنن بهتر درکشون کنی.

بازم تاکید میکنم، دیکشنری انگلیسی ب فارسی رو ببند و وقتی زبان کار میکنی واژه های فارسی رو اصلن تو زهنت مرور نکن. اگه وقتی جملات رو میخونی واژه های فارسی تو زهنت رژه میرن بدون ک از مسیر درست یادگیری فاصله داری.

ساختارها رو با هم مقایسه کن تا مطمین بشی همتا های فارسی و انگلیسی ی ساختار شباهت تام داره. ساختار های فارسی رو حفظ نیستی ولی درست بکارشون میبری. در انگلیسی هم باید ب همچین توانایی برسی.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 22 دی 1398 در ساعت 13:57

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Sara- نمایش پست ها
      سلام
      و قدم قدم بیاد بالا!
      و مهاجرت کنه!
      سلام
      ممنون از پاسختون
      تعریف کتابهای امریکن فایل رو شنیدم اما حقیقتش حتی از نزدیک هم ندیدم
      دخترخاله شما بصورت خودخوان دارن جلو میرن یا مشکلات و ابهاماتشون رو توسط همون استاد خصوصیشون برطرف میکنن ؟
      چون من استاد خصوصی ندارم
      ضمنا سطح پایینی هم تو زبان انگلیسی دارم

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها

یادگیری زبان میتونه لزت بخش و کوتاه باشه اگه با برنامه و با پشتکار انجامش بدی ب ویژه اگه در طول مسیر باهاش ارتباط عاطفی برقرار کنی یا عامل بیرونی واسه یادگیریش تحریکت کنه. برعکس میتونه طاقت فرسا و نشدنی باشه اگه نادرست و بدون برنامه کارکنی یا هدفی از یادگیریش نداشته باشی و یا اینکه ساختارهاشو بجای اینکه درک کنی، حفظ کنی.
      مهمترین اصل در یادگیری زبان هدف و انگیزه س. من فرض میکنم هیجان یادگیری رو واقعن داری. اگه هیجان و انگیزشو نداشته باشی خیلی نمیتونی پیشرفت کنی. همه چیش برمیگرده ب انگیزه.

با ی کتاب گرامر شرو کن. کتابی ک تمرکزش رو گرامر باش. من با ESS شرو کردم و پیشنهادمم همون ESS ه. دیکشنری انگلیسی ب فارسی رو تعطیل کن. دیکشنری ها زره ای ب یادگیری انگلیسی کمک نمیکنن. مسیر درست یادگیری انگلیسی قطعا از دیکشنری ها انگلیسی ب فارسی نمیگزره. اونی ک با دیکشنری ها کار میکنه ک انگلیسی یاد بگیره مث انگلیسی زبانی میمونه ک تو دکشنری فارسی ب انگلیسی دنبال معنی "می" در فعل "می روم" میگرده. هر واژه با ی مفهوم و با ی چگونگی کاربرد اون واژه در ارتباطه واسه همین مفهوم و کاربرد اون واژه باید از خود جمله ها برداشت بشن ن از دیکشنری ها. یادگیری انگلیسی ی چیزی بیش از ب خاطر اوردن واژه های فارسیه یا ساختار های انگلیسیه. وقتی انگلیسی کار میکنی، واژه های فارسی رو از زهنت بریز دور. اگه زهنت دور بر واژه های فارسی میچرخه تا مفهوم جمله رو درک کنی، بدون داری مسیر یاد گیری رو اشتباه میری. من ESS رو سه هفته ای خوندم. دقیق بگم 22 روز و کاملا فشرده. روزی 10 تا 15 ساعت شایدم بیشتر. تو ممکنه بتونی 3-5 ماه بخونیش. 30 درسه ک درس های مضرب 10 ش مرور 9 درس قبلا. هر درس 3-5 گرامر باکسه و هر باکس ی نکته. زیر هر باکس تمرینهایی هست ک ب خوبی سازماند هی شدن تا اون نکته گرامری رو یاد بدن بدون اینکه ب دیکشنری نیاز داشته باشی. تا اونجایی ک ب ساختارها مربوط میشه، همین 100 ساختار همه ی گرامرن انگلیسی هستن. اونچه در اینده یادگیری انگلیسیت تاثیر چشمگیری داره تسلطت روی همین 100 ساختاره. ساختارهایی که با همتای فارسی خودشون شباهت تام دارن.

وقتی ساختار جملات انگلیسی رو درک کردی( ESS اکرونیم از واژه English Sentence Structure ب معنی ساختار جملات انگلیسی-ه) اونوقت وب، تلویزیون، روزنامه، شبکه های اجتماعی، فیلم، یوتوب، ویکیپدیا، کتاب داستان، ی دوست انگلیسی زبان و یا هر چیزی دیگه ای میتونه دامنه لغطتت و روی هم رفته چهار مهارتی ک لازم داری رو بیش از پیش گسترش بده.

ای اس اس برای تدریس ی معلم طراحی شده. هر چند ک در to the teacher اول کتاب عمیقا ب معلم توصیه شده کم توضیح بده جملات رو و توی to the students اول کتاب از دانش اموز خاسته خودش ساختار ها تحلیل و درک کنه. واسه همین ممکنه اولش کمی با متن گرامر باکس ها مشکل داشته باشی چرا که اون teacher نداری. منم نداشتم و چ بهتر ک نداشتم! ولی خود اون مون گرامر باکس ها، جمله هستن. جملاتی ک گرامر باکس درسهای اینده کمکت میکنن بهتر درکشون کنی.

بازم تاکید میکنم، دیکشنری انگلیسی ب فارسی رو ببند و وقتی زبان کار میکنی واژه های فارسی رو اصلن تو زهنت مرور نکن. اگه وقتی جملات رو میخونی واژه های فارسی تو زهنت رژه میرن بدون ک از مسیر درست یادگیری فاصله داری.

ساختارها رو با هم مقایسه کن تا مطمین بشی همتا های فارسی و انگلیسی ی ساختار شباهت تام داره. ساختار های فارسی رو حفظ نیستی ولی درست بکارشون میبری. در انگلیسی هم باید ب همچین توانایی برسی.
      سلام
      یک دنیا سپاس توضیحات بشدت عالی بود

شنیدین میگن وقتی یه بنا داره دیوار میسازه اون آجر اولی خیلی مهمه ؟ پس فکر میکنم با من موافق باشین که خیلی مهمه تو راه یادگیری زبان انگلیسی اولین گام رو درست برداریم .
      این کتابی که شما فرمودین تمام گرامر انگلیسی رو از ب بسم الله داره ؟ و ایا همه گرامر انگلیسی رو پوشش میده ؟
      سطح کتاب جوری هست که حتی یه سطح پایین مثل من هم بتونه براحتی با کتاب ارتباط برقرار کنه ؟
      شما که تجربه دارین میشه بگین واسه ازمون آیلتس گام بعدی بعد از خوندن این کتاب چی هست ؟
      کتابهایی مثل 504 ، 1100 واژه ضروری و امثال اینا هم لازم نیست ؟ درواقع واسه خوندن درسهای گرامری این کتاب ESS اگر دامنه لغاتمون محدود باشه به مشکل برنمیخوریم ؟
      درمورد سال چاپ کتاب، مولفش و انتشاراتش هم ممنون میشم توضیح بدین

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نه هفته ای دوروز خصوصی پیش همین استاد میره!
      من کتابشو خوندم سطح چندان بالایی نداره و خودتون از پسش برمیایید!
      حدود 12درسه
      و اینکه هر کتابی خواستید بخونید سعی کنید قسمتای listeningرو حتی اگه متوجه نمیشید چی میگه حداقل دوبار خودتون گوش کنید تا عادت کنید و بعد برید روی متن رو نگاه بندازید!
      ولی باید سعی کنید مرتب و با برنامه بخونید!
      موفق باشید!

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سطحت چطور بود موقع شروع؟ من که صفرم اگه نتونم جملات همون باکس های اول بخونم چکارکنم؟کلا چندتا کلمه حفظ باشم بهتر نیست؟حداقل بدونم توی 1 جمله معنی 2کلمش چیه
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها

...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام
      و قدم قدم بیاد بالا!
      و مهاجرت کنه!
      American English file هستا. البته به نظرم
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان توضیحات کاملی دادن
      من سری کتاب های grammer in use از elementry تا advanvance رو میپسندم
      خودم کانون زبان خوندم و از لحاظ گرامری و دایره لغات خیلی جلو هستم و کلا مثل فوتبال تو رگ مسی منم زبان خارجی تو رگام دارمو واسه همین خیلی سریع میتونم بگم چه منبعی خوبه
      این سری کتابارو چون قرار بود به خاله ام که میخواست کنکور ارشد بده تدریس کنم تهیه کردم که قبلش از استادای خودم پرسیدم و تایید کردن
      در کل کتابای خوبی ان و میتونین از پایه شروع کنیم و برای دایره لغاتتون هم 504 رو با کدگذاری حفظ کنین
      البته اینا تجربه شخصی منه که حدود 8 سال زبان خوندم و به چند نفرم درس دادم
      باز از تجربه دوستان هم کمک بگیرید
      موفق باشید
      *یقیــن چه خوب اندوه را می‌راند...*علی(ع)

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmdmtn نمایش پست ها
      American English file هستا. البته به نظرم
      نظر شما محترمه.
      من اینو میگم
      %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B2_%DB%B1%DB%B6%DB%B3%DB%B2%DB%B4%DB%B9.jpg

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      دوستان توضیحات کاملی دادن
      من سری کتاب های grammer in use از elementry تا advanvance رو میپسندم
      خودم کانون زبان خوندم و از لحاظ گرامری و دایره لغات خیلی جلو هستم و کلا مثل فوتبال تو رگ مسی منم زبان خارجی تو رگام دارمو واسه همین خیلی سریع میتونم بگم چه منبعی خوبه
      این سری کتابارو چون قرار بود به خاله ام که میخواست کنکور ارشد بده تدریس کنم تهیه کردم که قبلش از استادای خودم پرسیدم و تایید کردن
      در کل کتابای خوبی ان و میتونین از پایه شروع کنیم و برای دایره لغاتتون هم 504 رو با کدگذاری حفظ کنین
      البته اینا تجربه شخصی منه که حدود 8 سال زبان خوندم و به چند نفرم درس دادم
      باز از تجربه دوستان هم کمک بگیرید
      موفق باشید
      سلام ممنون از راهنماییتون

ایا این سری کتابهایی که معرفی کردین کل گرامر انگلیسی رو پوشش میدن ؟
      ضمنا باتوجه به اینکه زبان این کتابها انگلیسیه ایا فهم مطالب واسه افراد سطح پایین مثل من مناسبه ؟

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نه هفته ای دوروز خصوصی پیش همین استاد میره!
      من کتابشو خوندم سطح چندان بالایی نداره و خودتون از پسش برمیایید!
      حدود 12درسه
      و اینکه هر کتابی خواستید بخونید سعی کنید قسمتای listeningرو حتی اگه متوجه نمیشید چی میگه حداقل دوبار خودتون گوش کنید تا عادت کنید و بعد برید روی متن رو نگاه بندازید!
      ولی باید سعی کنید مرتب و با برنامه بخونید!
      موفق باشید!
      مرسی
      listening ش قابل فهمه ؟ یعنی شمرده و حساب شده صحبت میکنن ؟ یا مثل فیلمهای خارجی تند تند صحبت میکنه ؟
      پس درکل جوری هست که خودم بصورت خودخوان باهاش جلو برم و نیاز به معلم پیدا نکنم ؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nvidia نمایش پست ها

سلام
      یک دنیا سپاس توضیحات بشدت عالی بود

شنیدین میگن وقتی یه بنا داره دیوار میسازه اون آجر اولی خیلی مهمه ؟ پس فکر میکنم با من موافق باشین که خیلی مهمه تو راه یادگیری زبان انگلیسی اولین گام رو درست برداریم .
      این کتابی که شما فرمودین تمام گرامر انگلیسی رو از ب بسم الله داره ؟ و ایا همه گرامر انگلیسی رو پوشش میده ؟
      سطح کتاب جوری هست که حتی یه سطح پایین مثل من هم بتونه براحتی با کتاب ارتباط برقرار کنه ؟
      شما که تجربه دارین میشه بگین واسه ازمون آیلتس گام بعدی بعد از خوندن این کتاب چی هست ؟
      کتابهایی مثل 504 ، 1100 واژه ضروری و امثال اینا هم لازم نیست ؟ درواقع واسه خوندن درسهای گرامری این کتاب ess اگر دامنه لغاتمون محدود باشه به مشکل برنمیخوریم ؟
      درمورد سال چاپ کتاب، مولفش و انتشاراتش هم ممنون میشم توضیح بدین
      مولف, کتاب رو برای سه سطح سطح بگینر، اینترمدیت و ادونس مناسب میدونه ولی کتاب بطور ویژه برای سطح اینترمدیت طراحی شده.

دیدی وقتی ی واژه رو تو دیکشنری میگردی، گاهی حتی تا ده بیست معنی واسش میاره. معنی هایی ک گاهی کاملا در تناقض با همن. ی انگلیسی زبان هم اگه ی واژه فارسی رو توی فرهنگ لغت فارسی ب انگلیسی جستجو کنه با همین چالش روبه رو میشه. واقعیت اینکه واژه های ارتباط معنایی دارن ولی کاملا یکسان نیستن. یا این جمله رو در نظربگیر. "امروز اتفاقاتی اتفاق افتادن ک اتفاقی نبودن" واژه ی اتفاق ب سه معنای متفاوت در یک جمله دیده بودی؟.اولین بار ب شکل اسم اومده ب معنی رخداد.. دومین بار ب شکل فعل اومده ب معنی پیش امدن و سومین بار ب شکل فعلی با معنی شانسی نبود. واژه ها رو باید تو جمله یاد بگیری. معمولا هیچ دو واژه ای در دو زبان مختلف کاملا بر هم منطبق نیستن بماند ک زبان ها پر از واژه هایی هستن ک همزمان چندین معنی متفاوت دارن.

بهتربن راه برای یاد گیری واژه اینکه ببینی انگلیسی زبان واژه ها رو توی جمله ها و ب چ شکلی بکار میبره. ولی برای شروع اول باید ی دوره گرامر بگزرونی و قبل از اون برای چن سال اینده از دیکشنری انگلیسی ب فارسی فاصله بگیری. اطمینان میدم روزی ک ب هر دلیلی دیکشنری باز کردی از مسیر درست یادگیری خارج شدی. اولش شدنی ب نظر نمیرسه... ولی میشه. من زدمو شد.... تو هم میتونی.
      کتاب ار ess کوچکتر و کاملتر و خلاصه تر و ساده تر و جامعتر و مناسبتر پیدا نمیکنی. برو کتاب فروشی ESS بخر...من خریدمش سه هزار تومن. الان شاید 10 تومن باشه. سال چاپ چیه؟ انگلیسی عوض نشده. نسخه ی 20 سال پیششم پیدا کردی خوبه.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 22 دی 1398 در ساعت 19:09

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      سطحت چطور بود موقع شروع؟ من که صفرم اگه نتونم جملات همون باکس های اول بخونم چکارکنم؟کلا چندتا کلمه حفظ باشم بهتر نیست؟حداقل بدونم توی 1 جمله معنی 2کلمش چیه
      در حد گوسفند. مشکل شما هم همین معنی کردنه. معادل فارسی رو فراموش کن. meaning رو باید درک کنی.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)