خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      قانون سوم نیوتون رو نقض کردی هیچی، تازه ی کمیت متافیزیک هم تعریف کردی اسمشو گزاشتی وزن خیالی. ما ی وزن گرانشی داریم ناشی از جرم جهانی هستی ک بر ی جسم وارد میشه، و ی وزن ظاهری ک کمی از وزن گرانشی کمتره و ریشه در دوران جسم داره ک در سطح زمین و همراه زمین دوارنی ب دور مرکز زمین داره.

سیال ساکنه. نیرویی ک سیال ب کف وارد میکنه با نیرویی ک کف ب سیال وارد میکنه طبق قانون سوم برابره. چون سیال ساکنه پس نیروهای وارد بر سیال در تعادلن و نیروی سیال ب کف ظرف ک همون نیروی کف ظرف ب سیاله باید با ورن برابر باشه. در غیر این صورت سیال شتاب میگیره.

فرض کن ظرف جرم نداشته باشه... تفاوت جواب سوال 3 و 2 ی تناقضه.
      این چیزی ک میگین کاملا غلطه
      تیپ معروفی توی کنکوره ضمن اینکه احسان تک رقمی های ریاضیه قلمچیه و خیلی بهتر از من میدونه ک این تیپ تستا کاملا درستن

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      فقط بلدی بگی تیپ؟ احسان هم شد جواب سوال؟ احسان دیگه کیه و اصول احسان تک یا چند ده رقمی چ ربطی ب جواب داره؟ گیریم درست، دلیل بیار. اونی ک من گفتم کجاش غلطه؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فقط بلدی بگی تیپ؟ احسان هم شد جواب سوال؟ احسان دیگه کیه و اصول احسان تک یا چند ده رقمی چ ربطی ب جواب داره؟ گیریم درست، دلیل بیار. اونی ک من گفتم کجاش غلطه؟
      طبق کنکور کاملا غلطه
      امپدانس و اینایی ک میگی رو توی بیوفیزیک دانشگاه میخونیم
      البته این تیپ سوال از ساده ترین سوالات فشاره و توضیح کتاب استارتر کاملا صحیحه
      نمیدونم چ اصراری دارین کل‌کتب کمک درسی فیزیک‌رو زیر سوال ببرین

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      برای اثبات رد حرفتون :نیرویی ک مایع به کف ظرف وارد میکنه میشه فشار مایع در کف ظرف ضربدر مساحت . تا اینجاش که درسته ؟
      فشار مایع هست وزن مایع ضربدر ارتفاع (رو جی اچ)
      مساحت رو وقتی ضرب کنی توی ارتفاع میشه حجم استوانه ی خیالی از سطح قرار گرفته روی زمین
      وقتی حجم این استوانه رو توی وزن مایع ضرب کنی میشه وزن استوانه خیالی با سطح قرار گرفته رو زمین بعنوان مساحت قاعده اش تا بالاترین ارتفاع مایع
      این شد نیرویی ک مایع به کف ظرف وارد میکنه
      نیرویی هم که ظرف به زمین وارد میکنه میشه وزنش . وزنش چیه ؟ وزن آب‌درونه ظرفه . که حالا این حجم مایع رو با حجم مایع استوانه فرضی مقایسه میکنی و پارامتر های داده شده رو باهم مقایسه میکنی
      کمیت متافیزیک شما دیدی ؟ شتاب گرفتن سیال رخ داد؟!
      طبق‌فرمول فشار اثبات میشه ک اگه‌متوجه نشدین بگید تا روی کاغذ بنویسم و عکس بفرستم

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      امپدانس رو شوخی کردم. امپدانس ماهیت مقاومت الکتریکی داره.
      ی سوال داریم با دو جواب متفاوت(جواب من vs جواب شما) من میگم برابرن و شما میگی نیست. حالا هم داریم بحثو تحلیل میکنیم ک حقیقت ماجرا رو کشف کنیم. اگه برابر نیستن، کمکم کن درک کنم نیستن.

نیرویی ک مایع به کف ظرف وارد میکنه میشه فشار مایع در کف ظرف ضربدر مساحت . تا اینجاش که درسته ؟
      گیریم درست. شما ی نگاه ب دو پارگراف بعدی ک نوشتی بنداز. شما در نهایت توی دو پاراف تلاش کردی وزن سیالها رو حساب کنی و همون ورن سیالها رو نیروی وارد بر کف از طرف سیال گرفتی. برای این کار سعی کردی چکالی سیالها رو در حجمهاشون ضرب کنی. ولی حجم سیالها رو چیزی در نظر گرفتی ک حجم درست سیالها نیست. حجم سیالها رو گرفتی مساحت کف در ارتفاع/عمق سیالها. حجمی ک حساب کردی حجم سیالها نیست. پس جرمها ک حساب میشه هم جرم سیالها نیست. در نهایت نیزوی وارد بر کف رو وزن سیالها دونستی در حالی ک وزنها رو دوست حساب نکردی. اصلن نیازی ب A و h نیست. ظرف ها هم نهشتن پس هم حجمن و در نتیجه وزن سیال های 1 و 2 برابره.

کمیت متافیزیک شما دیدی ؟ شتاب گرفتن سیال رخ داد؟!
      اره دیدم. حجم خیالی. اره رخ میده. شما دو سیال داری ک هم وزنن(محاسباتت میگه هم وزن نیستن سیال ها در حالی ک ب وضوح هم وزنن سیال ها)ولی نیروهایی ک ب کف وارد میکنن رو برایر نمیدونی. بنا ب قانون سوم نیوتن نیرویی ک سیال ها ب کف وارد میکنن با نیرویی ک کف ب سیال ها وارد میکنه برابره. شما نیروهای وارد بر کف دو سیال هم وزن رو برابر نمیدونی در نتیجه دستکم یکی از دو سیال در تعادل نیست و شتاب خاهد داشت.

اگه‌متوجه نشدین بگید تا روی کاغذ بنویسم و عکس بفرستم
      بنظر من اونی ک متوجه نشده من نیستم. ولی اگه مطمینی من اشتباه میکنم لطفا ادامه بده.

ممنون

ویرایش توسط Phenotype_2 : 24 دی 1398 در ساعت 21:13

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      امپدانس رو شوخی کردم. امپدانس ماهیت مقاومت الکتریکی داره.
      ی سوال داریم با دو جواب متفاوت(جواب من vs جواب شما) من میگم برابرن و شما میگی نیست. حالا هم داریم بحثو تحلیل میکنیم ک حقیقت ماجرا رو کشف کنیم. اگه برابر نیستن، کمکم کن درک کنم نیستن.

گیریم درست. شما ی نگاه ب دو پارگراف بعدی ک نوشتی بنداز. شما در نهایت توی دو پاراف تلاش کردی وزن سیالها رو حساب کنی و همون ورن سیالها رو نیروی وارد بر کف از طرف سیال گرفتی. برای این کار سعی کردی چکالی سیالها رو در حجمهاشون ضرب کنی. ولی حجم سیالها رو چیزی در نظر گرفتی ک حجم درست سیالها نیست. حجم سیالها رو گرفتی مساحت کف در ارتفاع/عمق سیالها. حجمی ک حساب کردی حجم سیالها نیست. پس جرمها ک حساب میشه هم جرم سیالها نیست. در نهایت نیزوی وارد بر کف رو وزن سیالها دونستی در حالی ک وزنها رو دوست حساب نکردی. اصلن نیازی ب A و h نیست. ظرف ها هم نهشتن پس هم حجمن و در نتیجه وزن سیال های 1 و 2 برابره.

اره دیدم. حجم خیالی. اره رخ میده. شما دو سیال داری ک هم وزنن(محاسباتت میگه هم وزن نیستن سیال ها در حالی ک ب وضوح هم وزنن سیال ها)ولی نیروهایی ک ب کف وارد میکنن رو برایر نمیدونی. بنا ب قانون سوم نیوتن نیرویی ک سیال ها ب کف وارد میکنن با نیرویی ک کف ب سیال ها وارد میکنه برابره. شما نیروهای وارد بر کف دو سیال هم وزن رو برابر نمیدونی در نتیجه دستکم یکی از دو سیال در تعادل نیست و شتاب خاهد داشت.

بنظر من اونی ک متوجه نشده من نیستم. ولی اگه مطمینی من اشتباه میکنم لطفا ادامه بده.

ممنون
      من متوجه نقدت نشدم عزیز
      ببین نیروی وارد بر کف ظرف از طرف مایع میشه چگالی در ارتفاع‌ در‌جی در‌مساحت کف
      این حجم سیال نیست !این نیرویی هست ک به کف ظرف از‌طرف‌مایع وارد میشه که این نیرو ""معادل"" وزن حجم خیالی سیال در ستون فرضیه ...
      حالا این حجم فرضی رو با حجم واقعی سیال مقایسه که بکنی در واقع وزن سیال رو با نیروی وارد بر کف‌ظرف از طرف مایع حساب‌کردی
      و اینکه من نمیگم نیرویی که کف به مایع وارد میکنه کمتره ! نه ...
      ما پارامتر‌ دوممون نیرویی عه که ظرف به زمین وارد میکنه

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نیروی وارد بر کف ظرف از طرف مایع میشه چگالی در ارتفاع‌ در‌جی در‌مساحت کف
      درست نیست. بگو اینی ک میگم کجاش غلطه ک با جواب تو یکسان نمیشه.
      طبق قانون اول نیوتون سیالی ساکنه نیرویهای ک بش وارد میشه در تعادلن. چ نیروهایی ب سیال وارد میشه؟ وزن سیال رو ب پایین و کف ب سیال رو ب بالا. این دو تا باید برابر باشن چون سیال ساکنه. چون نیروی ک کف بر سیال وارد میکنه با نیروی وزن برابره و چون نیروی کف ب سیال وارد میکنه با نیروی ک سیال ب کف وارد میکنه بنا ب قانون سوم برابره پس نیروی سیال ب کف با وزن برابره(قانون تعدی...اگه a=b و b=c در نتیجه a=c)

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      طبق قانون اول نیوتون سیالی ساکنه نیرویهای ک بش وارد میشه در تعادلن. چ نیروهایی ب سیال وارد میشه؟ وزن سیال رو ب پایین و کف ب سیال رو ب بالا. این دو تا باید برابر باشن چون سیال ساکنه. چون نیروی ک کف بر سیال وارد میکنه با نیروی وزن برابره و چون نیروی کف ب سیال وارد میکنه با نیروی ک سیال ب کف وارد میکنه بنا ب قانون سوم برابره پس نیروی سیال ب کف با وزن برابره(قانون تعدی...اگه a=b و b=c در نتیجه a=c)
      اقا مثل اینکه ول کن نیستی تو حرفت درست باشه طبق استدلالت تست هارو جواب بده نتیجش رو ببین.نیروی که سیال به کف وارد میکنه برابر نیرویی که کف به سیال وارد میکنه این درسته.ولی نیرویی که کل مجموعه به سطح وارد میکنه با اون نیرویی که سیال به کف وارد میکنه برابر نیست.اصلش اینه: نیرویی که مجموعه به سطح وارد میکنه برابر نیرویی که سطح به مجموعه وارد میکنه اینا خیلی تفاوت دارن .و همونطور که سعید گفت با اون حجم خیالیه برابره(برای درک بیشتر گفتم و اصلا کمیتی رو وارد یا خارج فیزیک نکردم .حالا چرا با حجم خیالی برابره؟ چون توی شکلا اگه از سطح مقطع دوتا خط موازی رو به بالا امتداد بدیم تا ارتفاعش با ارتفاع سیال یکی بشه چون ارتفاع ها برابرن فشار ها برابرن و چون سطح مقطع یکیه نیرو ها برابرن واس همین میگیم حجم خیالی.کل کتابای کمک درسی کل مولف ها کل ازمونا و کنکور اینو گفتن حالا دیگ برداشت ازاد راستی این که میگی نیرویی که کف به سیال وارد میکنه با وزن سیال برابره فقط برای اجسام همگن مثل استوانه درست هست نه شکلی مثل این عکس.نیروی که کف به سیال وارد میکنه با اون حجم خیالی متافیزیکی برابره)
      ویرایش توسط amoehsan : 24 دی 1398 در ساعت 22:38

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه ظرف عمودی باشه اره
      ولی نیرو های سیال به ظرف در جهت پایین نیروی وارد بر دیواره ای که عمودی نیست رو هم در نظر گرفتی؟

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mashtii نمایش پست ها
      اگه ظرف عمودی باشه اره
      ولی نیرو های سیال به ظرف در جهت پایین نیروی وارد بر دیواره ای که عمودی نیست رو هم در نظر گرفتی؟
      ینی میگی نیرویی ب دیواره راست وارد میشه ک روی نیروی وارد بر کف تاثیر داره؟ این نیروهایی ک ب دیواره های چپ و راست وارد میشه و شما ادعا میکنی بر نیرویی ک سیال ب کف وارد میکنه تاثیر داره رو خودت تحلیل کن و بگو سعید و اون پسره نابعه قرن توی تحلیلشون در نظرش گرفتن یا فقط من در نظر گرفتم. ی زحمت بکش ادعایی ک کردی رو نشون بده. نمیخاد حسابشون کنی فقط تاثیرشون رو توضصیح بده.
      قبل توضیح لطفا بگو ایا ی بردار در راستای عمود بر خودش مولفه ای داره؟ ظرف عمود رو هم تعریف کن لطفا؛ چی هست این ظرف عمود؟
      ممنون ک جواب ابهاماتم رو میدین.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا غلطه ؟؟؟؟ اف مساوی با رو جی اچ آ ، فرمول که اشتباه نیست دیگه ...
      اشتباه شما اینجاست که میگی نیرویی که از طرف کف به سیال وارد میشه برابر وزن سیاله . این غلطه . چون نیرویی که از طرف کف بر سیال میشه برابر فشار سیال در کف ضربدر مساحته . نه وزن سیال
      شما میتونی وزن سیال رو کم کنی ولی با افزایش زیاد ارتفاع و با ثابت نگه داشتن مساحت کف ، نیروی واره رو افزایش بدی درصورتی ک وزن رو کم کردی

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چطور مساحت کف رو ثابت نگه دارم، ارتفاع سیال رو زیاد کنم ولی بتونم وزن سیال رو کم کنم؟ گرمش کنم چگالی کم میشه ها!

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B5_%DB%B0%DB%B1%DB%B4%DB%B1%DB%B2%DB%B6.jpg

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چطور مساحت کف رو ثابت نگه دارم، ارتفاع سیال رو زیاد کنم ولی بتونم وزن سیال رو کم کنم؟ گرمش کنم چگالی کم میشه ها!
      شکل رو نگاه کن

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      شکل رو نگاه کن
      الان دو سیال داریم ک وزنشون برابره ولی نیرویی ک کف ب سیالها وارد میکنه برابر نیست؟ این باعث نمیشه دستکم یکیشون ثاکن نمونه؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن