خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

شما هم زود خسته میشید و کم میارید؟

سلام
      امیدوارم حال همگیتون خوب باشه و تا الان همه چی بر طبق میلتون پیش رفته باشه
      اومدم یک شرح حال از خودم بدم بهتون و اگه میشه کمکم کنید ک از این حالت در بیام
      نمیدونم شاید خیلیا مثل من باشن !!!
      اما چیزی ک میدونم اینه ک خانمان سوزه ....
      من خیلی زود جا میزنم و خسته میشم
      مخصوصا در زمینه درس خوندن
      آدم درس خونی بودم !!! البته نه خر خون و اون مدلی ک همیشه معدل۲۰ !!! نه ، یکی ک کاری به کسی نداشت یه گوشه واسه خودش ماستشو میخورد و درسشم میخوند !!!!
      چن وقته (تقریبا از ۳ سال پیش ینی زمانی ک برای کنکور میخوندم )خیلی زود از درس خسته میشم
      ینی تا میشینم پای کتاب دنبال بهانه ک ولش کن برو دنبال یه کار دیگه !!!!فک میکردم قبلا بخاطر جو کنکور هست ک اینجوری شدم اما همین روند در دانشگاه هم ادامه دارد هیچ علاقه ای ب درس ندارم (البته عدم علاقه ب رشته هم بی تاثیر نیس)
      من درس خوندن و دوس دارم
      اما نمیدونم چ حکمتیه ک الان چن وقته اصن اراده قوی ای برای اینکار ندارم
      فک میکردم از لحاظ جسمی و ویتامین و اینا مشکل دارم
      ولی خدا رو شکر سالمِ سالمم
      فک میکردم افسرده ام اما رفتم مشاوره و بهم گفت هر وقت میای پیشم کلی میخندم و اصن افسرده نیستی
      خودم فکر میکنم بخشیش برای کمال گراییم باشه
      چن وقته دارم به این فکر میکنم ک مهم نیس اگه تاپ و نامبر وان نباشی و خب تقریبا اینو قبول کردم
      اما ب شدتتتت خستم !!! خیلییییی
      دکور اتاقم و عوض میکنم باز بعد دو هفته خسته میشم ازش (منظورم جای میز مطالعه ست)
      میرم بیرون ، همش دوس دارم برم خونه درس بخونم
      میام خونه حال ندارم کتابم و باز کنم !!!
      مثلا امروز امتحان داشتیم و من واقعا نسبت ب دوستام دوبرابر بیشتر خونده بودم (اینم بگم ک اصن موقع خوندن تمرکز ندارم)
      اما حتی حوصله جواب دادن ب سوالا رو نداشتم امروز
      و این منو خیلی اذیت میکنه و حس میکنم از اون حالت ایده آل خودم (درس خون بودن و ب درس اهمیت دادن ) خیلی فاصله گرفتم
      من ددس خوندن و مطالعه رو دوست دارم ینی اگه کسی بهم بگه بیخیال درس خوندن شو واقعا ناراحت میشم
      من راه پیشرفت خودم و تو درس خوندن میدونم و ی تصمیم بزرگ گرفتم و اگه ۷ ماه بشینم مطالعه کنم و برنامه بریزم میتونم اینده ایده آلم و بسازم !!!
      اما مرتبا انگار چیزی تو مغزم مانع میشه
      تمرکزم از بین میره
      .
      .ببخشید اگه سرتون و با حرفای تکراریم درد اوردم
      ممنون میشم اگه شما هم تو شرایط من بودین کمکم کنید ....
      واقعا تو یک فازِ بیخیالی هستم ک عذابم میده
      Great men are not born great but they grow great

2. Top | #2
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tear_goddess نمایش پست ها
      سلام
      آدم درس خونی بودم !!! البته نه خر خون و اون مدلی ک همیشه معدل۲۰ !!! نه ، یکی ک کاری به کسی نداشت یه گوشه واسه خودش ماستشو میخورد و درسشم میخوند !!!!
      چن وقته (تقریبا از ۳ سال پیش ینی زمانی ک برای کنکور میخوندم )خیلی زود از درس خسته میشم
      ینی تا میشینم پای کتاب دنبال بهانه ک ولش کن برو دنبال یه کار دیگه !!!!فک میکردم قبلا بخاطر جو کنکور هست ک اینجوری شدم اما همین روند در دانشگاه هم ادامه دارد هیچ علاقه ای ب درس ندارم (البته عدم علاقه ب رشته هم بی تاثیر نیس)
      من درس خوندن و دوس دارم
      فک میکردم افسرده ام اما رفتم مشاوره و بهم گفت هر وقت میای پیشم کلی میخندم و اصن افسرده نیستی
      چن وقته دارم به این فکر میکنم ک مهم نیس اگه تاپ و نامبر وان نباشی و خب تقریبا اینو قبول کردم
      مثلا امروز امتحان داشتیم و من واقعا نسبت ب دوستام دوبرابر بیشتر خونده بودم (اینم بگم ک اصن موقع خوندن تمرکز ندارم)
      و این منو خیلی اذیت میکنه و حس میکنم از اون حالت ایده آل خودم (درس خون بودن و ب درس اهمیت دادن ) خیلی فاصله گرفتم
      من ددس خوندن و مطالعه رو دوست دارم ینی اگه کسی بهم بگه بیخیال درس خوندن شو واقعا ناراحت میشم
      من راه پیشرفت خودم و تو درس خوندن میدونم و ی تصمیم بزرگ گرفتم و اگه ۷ ماه بشینم مطالعه کنم و برنامه بریزم میتونم اینده ایده آلم و بسازم !!!
      تمرکزم از بین میره
      .
      سلام
      من درس خوندن و دوس دارم
      تمرکزم از بین میره
      .
      خب کسی که نمیتونه دو ساعت با تمرکز بخونه قطعا واسش سخته روزی ۷_۸ساعت بخونه و خسته میشه
      باید هدف گذاری کنید و ساعتایی که اوج تمرکزتونه رو پیدا کنید
      مثلا من ساعت ۶ عصر به بعد دیگه حوصله ندارم درس بخونم و درسامو مجبورم زودتر بیدار شم و بخونم
      یه قسمتی از عدم تمرکز و بی حوصلگی برمیگرده به بی انگیزشی! وقتی یه مدت به تنبلی عادت کنید و کاری نکنید و درسارو بپیچونید این اتفاق میفته که همش دوست داری یه گوشه بشینی کتابارو فقط نگاه کنی

باید ذره ذره شروع کنید به ساعتی خوندن توی ساعت اوج تمرکزتون مثلا ۴تا ۵ عصر باید با تمام تمرکز درس بخونید باید نهایت تلاشتونو بکنید تا ذهنتونو از اون تنبلی و خستگی بیرون بکشید تا یک هفته این یک ساعت روزانه ی خودتون رو حفظ کنید و از هفته ی دوم با دو ساعت تمرکز بخونید!!!
      تو این مدت نباید درازکش درس بخونید نباید با بیحوصلگی به کتاب زل بزنید تا حواستون پرت شد سریع باید جمعش کنید
      و همینجوری ساعت مطالعتون رو افزایش بدین و تو این تایم کم، باید حواستون کاملا جمع باشه و اجازه ندین پرت شه

خیلی وقتا تصمیمای بزرگی میگیریم و برای خودمون هدف بزرگی میزاریم اما از راه درستی به سمت اون نمیریم...
      باید اون هدف رو تیکه تیکه کنیم و کم کم مهارتمونو توش بهتر و بهتر کنیم
      مثلا وقتی شما میگید باید ۷ ماه درس بخونم... دو روز بگذره خسته میشین چون به این فکر میکنید ۶ ماه دیگه مونده و خیلی خسته کننده س!
      درحالیکه وقتی اهداف کوچیک برای خودتون میزارید و از رسیدن به اون هدف خوشحال میشید و مغز یجور حالت تشویقی به خودش میگیره که کم کم به مطالعتون پایبند میمونید!
      موفق باشید

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      منم دقیقا مثل خودتم.دوران مدرسه اینجوری بودم,تو دانشگاه افتضاح تر شدم.
      یه ویس گوش دادم از دکتر هولاکویی.گفته بود منو شمایی که نمیتونیم موقع درس تمرکز کنیم باید بازه های درسیمون رو کوتاه کنیم.یعنی هر بازه ی درسی نیم ساعت تا چهل دقیقه بشه وبعدش ده تا پونزده دقیقه استراحت.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام، میتونم حدس بزنم مشکلتون چی هست!!
      با چند تا کتاب غیر درسی مثلا رمان شروع کن به مطالعه و بعد مطالعه درسی رو با ساعت مطالعه پایین مثلا 1ساعت یا 45 دقیقه در روز شروع کن و به تدریج افزایش بده.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Story نمایش پست ها
      یه ویس گوش دادم از دکتر هولاکویی.گفته بود منو شمایی که نمیتونیم موقع درس تمرکز کنیم باید بازه های درسیمون رو کوتاه کنیم.یعنی هر بازه ی درسی نیم ساعت تا چهل دقیقه بشه وبعدش ده تا پونزده دقیقه استراحت.
      مرسی
      خودمم فکر کردم
      ولی من ک فردا ساعت ۴ ی کتاب ۱۰۰ صفحه ای رو امتحان دارم
      چجوری در بازه های کوتاه تمومش کنم؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Story نمایش پست ها
      البته این راه حل واقعا جوابگو هست
      اما برای کسی ک برنامه داشته باشه
      مرسی☺️

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام، میتونم حدس بزنم مشکلتون چی هست!!
      با چند تا کتاب غیر درسی مثلا رمان شروع کن به مطالعه و بعد مطالعه درسی رو با ساعت مطالعه پایین مثلا 1ساعت یا 45 دقیقه در روز شروع کن و به تدریج افزایش بده.
      فکرشم عذابم میده ...
      ولی قطعا تنها راه حلش همینه
      اما من نمیدونم چی تو ذهنمه ک مانع تمرکز میشه
      خیلی پرش فکر دارم

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کتاب قورباغه ات را قورت بده رو بخونید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فکرشم عذابم میده ...
      ولی قطعا تنها راه حلش همینه
      اما من نمیدونم چی تو ذهنمه ک مانع تمرکز میشه
      خیلی پرش فکر دارم
      بعد از مدتی تمرکزت هم بیشتر میشه...مشکل حل شدنی هست فقط باید کمال گرایی رو بزاری کنار و این فکر کنی که از 1 شروع میکنن نه 100

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مشکلتون اینه به درس خوندن علاقه ایی ندارید!
      دیدین وقتی فیلم مورد علاقتون میبینید چقد متمرکز میشید طوری که گذر زمان حس نمیشه؟
      علاقه ینی همین
      ♡Be your Own HERO

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این حس حتما به هممون بین راه دست میده سعی کن بیشتر اطراف ادامای با انگیزه و دوستایی که پر انرژین باشی اینجوری خیلی زود حالت خوب میشه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      خب کسی که نمیتونه دو ساعت با تمرکز بخونه قطعا واسش سخته روزی ۷_۸ساعت بخونه و خسته میشه
      باید هدف گذاری کنید و ساعتایی که اوج تمرکزتونه رو پیدا کنید
      مثلا من ساعت ۶ عصر به بعد دیگه حوصله ندارم درس بخونم و درسامو مجبورم زودتر بیدار شم و بخونم
      یه قسمتی از عدم تمرکز و بی حوصلگی برمیگرده به بی انگیزشی! وقتی یه مدت به تنبلی عادت کنید و کاری نکنید و درسارو بپیچونید این اتفاق میفته که همش دوست داری یه گوشه بشینی کتابارو فقط نگاه کنی

باید ذره ذره شروع کنید به ساعتی خوندن توی ساعت اوج تمرکزتون مثلا ۴تا ۵ عصر باید با تمام تمرکز درس بخونید باید نهایت تلاشتونو بکنید تا ذهنتونو از اون تنبلی و خستگی بیرون بکشید تا یک هفته این یک ساعت روزانه ی خودتون رو حفظ کنید و از هفته ی دوم با دو ساعت تمرکز بخونید!!!
      تو این مدت نباید درازکش درس بخونید نباید با بیحوصلگی به کتاب زل بزنید تا حواستون پرت شد سریع باید جمعش کنید
      و همینجوری ساعت مطالعتون رو افزایش بدین و تو این تایم کم، باید حواستون کاملا جمع باشه و اجازه ندین پرت شه

خیلی وقتا تصمیمای بزرگی میگیریم و برای خودمون هدف بزرگی میزاریم اما از راه درستی به سمت اون نمیریم...
      باید اون هدف رو تیکه تیکه کنیم و کم کم مهارتمونو توش بهتر و بهتر کنیم
      مثلا وقتی شما میگید باید ۷ ماه درس بخونم... دو روز بگذره خسته میشین چون به این فکر میکنید ۶ ماه دیگه مونده و خیلی خسته کننده س!
      درحالیکه وقتی اهداف کوچیک برای خودتون میزارید و از رسیدن به اون هدف خوشحال میشید و مغز یجور حالت تشویقی به خودش میگیره که کم کم به مطالعتون پایبند میمونید!
      موفق باشید
      درسته
      مرسی امروز فهمیدم نسبت به خیلی چیزا زود خسته میشم
      و شاید درس فقط بخشی باشه ک درک میکنم
      مثلا از غذا خوردن خسته میشم زود
      از حرف زدن با آدما
      انگار یهو سطح انرژیم افت میکنه
      و
      و
      چیزی ک خبلی رو اعصابمه اینه ک تا میخام شروع کنم ب خوندن
      یه چیزی تو مغزم مانع میشه همین مانع باعث خستگیم میشه
      و من نمیدونم اون چیه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      مشکلتون اینه به درس خوندن علاقه ایی ندارید!
      دیدین وقتی فیلم مورد علاقتون میبینید چقد متمرکز میشید طوری که گذر زمان حس نمیشه؟
      علاقه ینی همین
      امیدوارم اینجوری نشده باشم ک ب درس علاقه نداشته باشم
      چون ایده آلم اینه ب درس خوندن علاقه داشته باشم
      و البته تا چن سال پیش روال بود
      حس میکنم چیزی ک میگید تقریبا درسته
      حالا چیکار کنم علاقه مند شم؟؟؟؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      امیدوارم اینجوری نشده باشم ک ب درس علاقه نداشته باشم
      چون ایده آلم اینه ب درس خوندن علاقه داشته باشم
      و البته تا چن سال پیش روال بود
      حس میکنم چیزی ک میگید تقریبا درسته
      حالا چیکار کنم علاقه مند شم؟؟؟؟
      واقع بین تر باشیم تا چند سال پیش اجباری بود صرفا درس خوندن
      چون تو مدرسه معمولا میخوندیم که نمره بالا بگیریم یا دوستای درسخونی داشتیم که نمیخواستیم کم بیاریم
      به آینده فکر کن ولی تو رویا نرو
      اگرم دوست نداری بخونی یادت نره درس خوندن به تو احتیاج نداره تو بهش نیاز داری
      بازم اجبار کن خودتو یا به والدینت بسپر چکت کنن
      ♡Be your Own HERO

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن