خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

ای کاش کر بودم !!!

سلام دوستان . من ی مشکل خیلی جدی دارم و واقعا درس خوندنمو مختل کرده . توی خونه ی ما همه با ولوم بسیار بالا باهم صحبت میکنن طوری که من از داخل اتاق با در بسته تک تک حرفاشون رو میشنوم . تازگیا تا صداشون رو میشنوم تمرکزم داغون میشه و اصلا نمیفهمم چی میخونم و یجورایی حساسیتم به شنیدن صداشون دو چندان شده . تذکر هزار بار دادم ولی ی ساعت بعد دوباره با ولوم قبلی باهم حرف میزنن صدای تلویزیون هم به کنار . کتابخونه رو امتحان کردم ولی راحت نبودم اونجا . به نظرتون چکار میتونم کنم که صداشون اصلا نیاد داخل اتاق یا حداقل من نشنوم ؟ چون اتاقم خیلی خوب و راحته و دوس دارم همینجا درس بخونم ولی صداشون نمیذاره

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب سلام عزیزم زیاد حساس نشو خودت رو حساس نکن که اگر صدا بیاد من نمیتونم درس بخونم .این یه نکته نکته ی بعی اینه میتونی گوش گیر مطالعه سفارش بدی صدارو کم میکنه و بعدی اینکه وقتی غرق مطالعه بشی دیگه صدا ها اذیتت نمیکنه

3. Top | #3
      S-A
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      معضل منم بوده
      من بلند دادمیزنم ساکت وبعد همه ساکت میشن
      یا که منم ولوم صدامو میبرم بالا که نشنوم چون من با صدای بلندمیخونم
      اون گوشگیرام جواب نمیده برا من که نبوده چون دییووونت میکنه
      آه ای یقین یافته بازت نمی نهم !

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S-A نمایش پست ها
      معضل منم بوده
      من بلند دادمیزنم ساکت وبعد همه ساکت میشن
      یا که منم ولوم صدامو میبرم بالا که نشنوم چون من با صدای بلندمیخونم
      اون گوشگیرام جواب نمیده برا من که نبوده چون دییووونت میکنه
      منم تا الان همش داد زدم ولی یک ساعت بیشتر دووم نمیاره و واقعا خسته شدم دیگه . کدوم مدل گوشگیرو استفاده کردی ؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      منم مشکل شمارو داشتم یعنی دقیقا عین شما هر روز بحث داشتم با پدر مادرم دیگه از پدر مادرم خواستم تلویزیون ببرن داخل اتاق خودشون و وقتی تلویزیون نگا میکنن درو ببندن ی نوع گوش گیرم گرفتم برای شنا استفاده میشه وقتی میزنم واقعا خیلییی صدا کم میشه یعنی نمی شنوم دیگه مگر اینکه داد بزنن گوش گیرش ۴ پله ی همچین اسمی داره فک کنم داخل جعبه های کوچیکن ی بندم دارن
      ویرایش توسط Fatemesadat20 : 10 دی 1398 در ساعت 13:04

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم خیلی شدید با این مساله مشکل داشتم اول خواستم خانوادم رو با شرایطم سازگار کنم دیدم نمیشه ونهایتش 10دقیقه ساکت میشن و دوباره شروع میکنن کلا بیخیال شدم و جوری درسو میخونم ک کوچکترین ضربه رو بهم بزنن باید اینقدر تلاش کنی ک صدا ها برات جذبیتی نداشته هرچند بعضی وقتا منم نمیتونم بخونم ولی درکل خیلی کم شده
      اگه نمیتونی گوشه گیر بگیر ک بنظر من خیلی بدرد بخور نیست

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سعی کن حساس نباشی و با گفت و گو مشکلت رو حل کنی . البته میدونم که بعضیا در سکوت راحت ترن ولی خب اینطور هم نباشه که اگر ساکت نباشه دیگه نتونی بخونی ! حرف زدن و صدای معمولی نباید عصبانیت کنه و تمرکزت رو به هم بریزه ! چندتا راه بهت میگم ببین به کارت میاد یا نه .
      1. اگر میتونی صدا رو محو کن . مثلا یک دستگاه تصفیه هوا بذار کنار دستت و اینطوری صدای فنش کمک می کنه که حواست کمتر پرت بشه
      2.موسیقی بی کلام ! ( البته پیشنهاد می کنم که این کار رو انجام ندید )
      3. وقتی بقیه خواب هستن درس بخون ( شب زنده داری )
      4. از اون شهر برو ( من اینکار رو کردم و به نظرم بهترین کار بود )
      5. خونه خالی !!! بگردین ببینین کدوم یکی از شما و یا دوستاتون خونه خالی دارند برید اونجا ! البته با هم درس نخونید و هر کی برای خودش بخونه اینطوری یه جای ساکت دارید ( البته من اینکار رو با دوستام تجربه کردم ولی هیچوقت درس نخوندیم )
      6. اگر با کادر مدرسه ارتباط خوبی دارید میتونید تو مدرسه بمونید و مطالعه کنید . اجازه چنین کاری هم میدن و فقط وقتی خواستید برید یا باید به سرایدار بگید بیاد در رو باز کنه و یا این که از دیوار برید بالا و خارج شید
      7. یکی از دوستام وقتی شلوغ بود خونشون اتوبوس سوار میشد درس میخوند
      8. یکی دیگه از دوستام رو پشت بام خونشون یه جا درست کرده بود و میرفت درس میخوند .
      9. میشه تو حیاط خونه هم اگر گلخونه ای ، دالونی چیزی هست یه جا درست کنید و بشینید درس بخونید .
      10.اگر واقعا براتون قابل تحمل نیست می تونید برید این مدت رو پیش یکی دیگه یا یه جا دیگه و درس بخونید .

موفق باشید
      ویرایش توسط Dmz.official : 10 دی 1398 در ساعت 14:12

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از گوشگیر استفاده کن
      اگه نمیشه ساعت مطالعتت رو تغییر بده به شبا

ولی در کل خیلی خودتو حساس نکن!خود من خیلی به سکوت عادت کرده بودم و کنکور امسالم رو بخاطر شلوغی حوزه گند زدم!!تو سالن اصلی بودم جلوی در!!! و زمانی که به بچه ها اجازه خروج دادن انقد سروصدا زیاد بود دیگه همه چی از دستم در رفت
      امسال از قصد به خانواده میگم صدا تلوزیونو زید کنن و با هم حرف بزنن و بعضی اوقات بیان تو اتاق تا عادت کنم!!
      و واقن تاثیرگذار بوده و تمرکزم انقد رفته بالا ک بغل دستم توپ بترکه نمیفهمم!
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Linomis نمایش پست ها
      سلام دوستان . من ی مشکل خیلی جدی دارم و واقعا درس خوندنمو مختل کرده . توی خونه ی ما همه با ولوم بسیار بالا باهم صحبت میکنن طوری که من از داخل اتاق با در بسته تک تک حرفاشون رو میشنوم . تازگیا تا صداشون رو میشنوم تمرکزم داغون میشه و اصلا نمیفهمم چی میخونم و یجورایی حساسیتم به شنیدن صداشون دو چندان شده . تذکر هزار بار دادم ولی ی ساعت بعد دوباره با ولوم قبلی باهم حرف میزنن صدای تلویزیون هم به کنار . کتابخونه رو امتحان کردم ولی راحت نبودم اونجا . به نظرتون چکار میتونم کنم که صداشون اصلا نیاد داخل اتاق یا حداقل من نشنوم ؟ چون اتاقم خیلی خوب و راحته و دوس دارم همینجا درس بخونم ولی صداشون نمیذاره
      سلام

من معمولا به بچه هام می گم اتفاقا خوبه که مقداری سروصدا باشه که اگر در زمان کنکور هم بود بهش عادت داشته باشید.

یه بار موردی برام پیش اومد که شاگردم خیلی شاکی بود و من هم همین توصیه رو مدام بهش می کردم ولی ایشون بازم مشکل داشتن تا یه بار رفتم منزل شون. کنار خونه پارک بود از صبح تا شب پاتوق پیرمرد و پیرزن و بچه ها بود و شب ها هم محل لات ها. از طرفی زیر خونه محل جوشکاری و برش و ... . نهایتا با هم رفتیم ابزار فروشی از این گوشی های مخصوص کار گرفتیم. اون موقع 150 تومن بود الان نمی دونم اصلا هست یا نه. صدا رو کامل قطع نمی کرد ولی تا 80 الی 90 درصد سکوت بود.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

10. Top | #10
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز
      راستش بگم منم باهمچین موضوعی مشکل داشتم و دارم و خواهم داشت
      من بیرون اتاقم نمیرم
      اما اخبار رو تک به تک بلدم
      فیلم ها و موضوعاتشون
      فیلم های باز پخش شده
      شبکه مستند
      اخبار ساعت ۲ ظهرشبکه ۱ و ۱ ظهر شبه خبر
      ساعت ۸و نیم ۲۰ و ۳۰ و ساعت ۹ اخبار کلی
      ساعت ۱۱ اخبار استانی
      اره جونم برات بگه
      ساعت تو اتاقمم رو مخ هرکسیه که میاد تو اتاقم
      اما دو سال تمام سعی کردم با این موضوع بجنگم نشد!!!
      اخه تا کی ب اعضای خانوادم بگم اروم حرف بزنین همو بلند صدا نکنین
      اخبار نبین
      فیلم نبین
      روشن نکن تلویزیونو
      واقعا خسته شدم به تهش رسیدم
      از گوش گیر و این چیزا هم استفاده نمیکنم
      برام عادی شده
      عادی
      انقدر که حتی صدای ساعت اتاقمو حس نمیکنم
      فرایند عادی شدن ....
      اگه میتونی گوش گیر استفاده کن گوشات درد نمیگیره
      من گاهی هنذفری رو میذارم تو گوشم
      و تمرکز میکنم روش که صدایی رو نمیشنوم انگاری ی پناهگاه امن پیدا میکنم با هنذفری خالی
      البته میگم این کار منه و توصیه هم نمیکنم....
      خلاصه که بخوای نخوای اش خالته ...
      مثل من
      مثل خیلیا
      این درد درمان خاصی نداره .....
      اما ی چیزو من خوب فهمیدم اینکه همه دارن زندگی خودشونو میکنن کسیم ب کسی کار نداره حتی خانواده ادم ..... اونا نمیتونن بخاطر ما زندگی خودشونو مختل کنن
      تازه من ی مشکل دیگه ام دارم
      اینکه داداشم کلاس دهمه و توضیح نکات زیست و شیمیش و گاهی سوالای ریاضیش با منه .....
      ینی اصولا درمیزنه تمرکزمو بهم میزنه میاد تو سوال میپرسه ....
      اره دیگ ب حد کافی عمرمونو پای این مسائل دادیم رفت سعی کن قدرت واقعیتو ب کار ببری و کم کم عادی کن برای خودت

هیچ انسانی به قدرت واقعی خودش پی نمیبره مگه قدرتمند بودن تنها راه نجاتش از وضعیت نابسامان الانش باشه

موفق باشی دوست عزیز
      25 : 32 : 13 : 00

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من مشکل شمارو دارم البته فرقش اینه که من اتاق ندارم و اتاقه مامان بابام یه مدت درس میخوندم و خیلی اتاقه بدی بود اصلا مناسب درس خوندن نبود(بخاطر نبودن میز و صندلی مناسب مطالعه). خیلی وقته که میرم کتابخونه و بخاطر اینکه یه مقدار سرو صدای جزئی هم توی محیط هست، عادت دارم و سر آزمونا هم اذیت نمیشم.
      البته خونه واقعا خیلی بهتره اگه شرایط مناسب باشه، چون مشکل رفت و آمد و غذا نداری.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

گوش گیر بگیر بزن . یا طی اقدامان ماهرانه هر سوراخی که صدا ازش میاد رو با پتو بپوشون . (اینکه مشکل اغلب ماست بخصوص پشت کنکوریا البته بگم بابای منم فان ش اینه که با صدای بلند اخبار ببینه )
      حالا منم یه مدت به صدای ساعت اعصابم خورد میشد .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها
      از گوشگیر استفاده کن
      اگه نمیشه ساعت مطالعتت رو تغییر بده به شبا

ولی در کل خیلی خودتو حساس نکن!خود من خیلی به سکوت عادت کرده بودم و کنکور امسالم رو بخاطر شلوغی حوزه گند زدم!!تو سالن اصلی بودم جلوی در!!! و زمانی که به بچه ها اجازه خروج دادن انقد سروصدا زیاد بود دیگه همه چی از دستم در رفت
      امسال از قصد به خانواده میگم صدا تلوزیونو زید کنن و با هم حرف بزنن و بعضی اوقات بیان تو اتاق تا عادت کنم!!
      و واقن تاثیرگذار بوده و تمرکزم انقد رفته بالا ک بغل دستم توپ بترکه نمیفهمم!

نه اصلا شبا نخون ضررش رو میبینی . تاکید میکنم اصلا شب نخونین . اصلا
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من صدایی اذیتم نمیکنه . یعنی اتاقم از تلویزیون دوره صدایی نمیاد . مشکل خودمم که مدتیه خوب درس نمیخونم . فردا که اغاز سال 2020 هست و فال نیک میگیرم امیدوارم از فردا به دوران ساعت مطالعه بالا برگردم و درس بخونم .
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Linomis;1566780]سلام دوستان . من ی مشکل خیلی جدی دارم و واقعا درس خوندنمو مختل کرده . توی خونه ی ما همه با ولوم بسیار بالا باهم صحبت میکنن طوری که من از داخل اتاق با در بسته تک تک حرفاشون رو میشنوم . تازگیا تا صداشون رو میشنوم تمرکزم داغون میشه و اصلا نمیفهمم چی میخونم و یجورایی حساسیتم به شنیدن صداشون دو چندان شده . تذکر هزار بار دادم ولی ی ساعت بعد دوباره با ولوم قبلی باهم حرف میزنن صدای تلویزیون هم به کنار . کتابخونه رو امتحان کردم ولی راحت نبودم اونجا . به نظرتون چکار میتونم کنم که صداشون اصلا نیاد داخل اتاق یا حداقل من نشنوم ؟ چون اتاقم خیلی خوب و راحته و دوس دارم همینجا درس بخونم ولی صداشون نمیذاره [/QUOTسلام منم مشکل شمارو داشتم شما میتونید از گوشگیربرای کم تر شنیدن اطراف استفاده کنید من از شما حساس تر بودم گوشگیر که میخری بگو که برای کم شنیدن میخوام تو لوازم پزشکی میفروشن اینو مارک ایرانیشو بخرچون امریکایشو من استفاده کردم اصلا خوب نبود ایرانیش سرش زرد بین دوتا گوش گیرم یه سیم پلاستیکی ابی هستش اینو میگم که بدونی کدوم مارکو بخری من یه هدفون هم میزارم اونم میتونی ازهمونجا بخری موفق باشی
      تو هیچوقت از دانشگاه قبول نمیشی اگه ماهی تونست پرواز کنه توهم میتونی از پزشکی در بیای زیادی بهت پروبال دادیم بزار رک بگم خودتم میدونی منم میدونم تو عرضه قبول شدن نداری

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن