خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 37
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      نه اصلا شبا نخون ضررش رو میبینی . تاکید میکنم اصلا شب نخونین . اصلا

اتفاقا من خودم شبخوان هستم
      مشکلی هم ندارم ساعت مطالعمم خیلی بهتر میشه
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها
      من صدایی اذیتم نمیکنه . یعنی اتاقم از تلویزیون دوره صدایی نمیاد . مشکل خودمم که مدتیه خوب درس نمیخونم . فردا که اغاز سال 2020 هست و فال نیک میگیرم امیدوارم از فردا به دوران ساعت مطالعه بالا برگردم و درس بخونم .

با ینفر هماهنگ کنید اخر شبا گزارش کار بدین
      یا تو گروهای ثبت ساعت مطالعه برید
      اینجوری وقتی ببینید بقیه میخونن شما هم میخونید
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها

با ینفر هماهنگ کنید اخر شبا گزارش کار بدین
      یا تو گروهای ثبت ساعت مطالعه برید
      اینجوری وقتی ببینید بقیه میخونن شما هم میخونید
      مرسی . بله انشالله از فردا سعی میکنم گزارش بفرستم
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

4. Top | #19
      S-A
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط linomis نمایش پست ها
      منم تا الان همش داد زدم ولی یک ساعت بیشتر دووم نمیاره و واقعا خسته شدم دیگه . کدوم مدل گوشگیرو استفاده کردی ؟
      همین دیگه هربار صداشونو بلند کردن یه داد میزنی واقعا چاره ای نیست ،
      مال من اسفنجی earمدل 3m بود که جدا از اینکه گوشات دردمیگیره ولی خیلی رواعصابه سکوت مطلقش صدا خودتم نمیشنوی ک دیوونه کنندس .
      آه ای یقین یافته بازت نمی نهم !

5. Top | #20
      S-A
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Hadis_farhadi_;1566823]سلام عزیز
      راستش بگم منم باهمچین موضوعی مشکل داشتم و دارم و خواهم داشت
      من بیرون اتاقم نمیرم
      اما اخبار رو تک به تک بلدم
      فیلم ها و موضوعاتشون
      فیلم های باز پخش شده
      شبکه مستند
      اخبار ساعت ۲ ظهرشبکه ۱ و ۱ ظهر شبه خبر
      ساعت ۸و نیم ۲۰ و ۳۰ و ساعت ۹ اخبار کلی
      ساعت ۱۱ اخبار استانی
      اره جونم برات بگه
      ساعت تو اتاقمم رو مخ هرکسیه که میاد تو اتاقم
      اما دو سال تمام سعی کردم با این موضوع بجنگم نشد!!!
      اخه تا کی ب اعضای خانوادم بگم اروم حرف بزنین همو بلند صدا نکنین
      اخبار نبین
      فیلم نبین
      روشن نکن تلویزیونو
      واقعا خسته شدم به تهش رسیدم
      از گوش گیر و این چیزا هم استفاده نمیکنم
      برام عادی شده
      عادی
      انقدر که حتی صدای ساعت اتاقمو حس نمیکنم
      فرایند عادی شدن ....
      اگه میتونی گوش گیر استفاده کن گوشات درد نمیگیره
      من گاهی هنذفری رو میذارم تو گوشم
      و تمرکز میکنم روش که صدایی رو نمیشنوم انگاری ی پناهگاه امن پیدا میکنم با هنذفری خالی
      البته میگم این کار منه و توصیه هم نمیکنم....
      خلاصه که بخوای نخوای اش خالته ...
      مثل من
      مثل خیلیا
      این درد درمان خاصی نداره .....
      اما ی چیزو من خوب فهمیدم اینکه همه دارن زندگی خودشونو میکنن کسیم ب کسی کار نداره حتی خانواده ادم ..... اونا نمیتونن بخاطر ما زندگی خودشونو مختل کنن
      تازه من ی مشکل دیگه ام دارم
      اینکه داداشم کلاس دهمه و توضیح نکات زیست و شیمیش و گاهی سوالای ریاضیش با منه .....
      ینی اصولا درمیزنه تمرکزمو بهم میزنه میاد تو سوال میپرسه ....
      اره دیگ ب حد کافی عمرمونو پای این مسائل دادیم رفت سعی کن قدرت واقعیتو ب کار ببری و کم کم عادی کن برای خودت

هیچ انسانی به قدرت واقعی خودش پی نمیبره مگه قدرتمند بودن تنها راه نجاتش از وضعیت نابسامان الانش باشه

موفق باشی دوست عزیز
      [/QUOTواای این ساعت اخبارا رو بخدا رو مخه دیوونه شدیم
      آه ای یقین یافته بازت نمی نهم !

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حقیقت اینه کسی که کنکور داره شمایین نه خانوادتون!
      چرا بخاطر اهداف خودمون خانوادمون رو اذیت کنیم؟اعضای خانواده حق ندارن راحت حرف بزنن چون من کنکور دارم.مهمون نیاد چون من کنکور دارم.مهمونی نرن چون من کنکور دارم.همه در خدمت من باشن چون من کنکور دادم و خیلی چیزای دیگه که ما کنکوریا توقع داریم.من تو کل این سه سالی که پشت کنکور موندم همینو میخاستم اینکه همه چی باب میل من باشه همه طبق اون چیزی که من میخوام رفتار کنن.همه اذیت شن تا من اذیت نشم راحت درس بخونم.
      اما اینو بدون ادم تو سختیا باید تلاش کنه به هدفش برسه.یا سعی کن خودتو با محیط خونه و سروصداهاش سازگار کنی یا بری کتابخونه و به اونجا عادت کنی.
      بزاریم بقیه اعضای خانوادمون تو خونه ی خودشون طوری که دوس دارن رفتار کنن اینجوری خودمونم راحت تریم.
      من ندارم سرِ یأس با اُمــــیدی که مرا حوصلـــه داد...✌💪

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nrgs نمایش پست ها
      حقیقت اینه کسی که کنکور داره شمایین نه خانوادتون!
      چرا بخاطر اهداف خودمون خانوادمون رو اذیت کنیم؟اعضای خانواده حق ندارن راحت حرف بزنن چون من کنکور دارم.مهمون نیاد چون من کنکور دارم.مهمونی نرن چون من کنکور دارم.همه در خدمت من باشن چون من کنکور دادم و خیلی چیزای دیگه که ما کنکوریا توقع داریم.من تو کل این سه سالی که پشت کنکور موندم همینو میخاستم اینکه همه چی باب میل من باشه همه طبق اون چیزی که من میخوام رفتار کنن.همه اذیت شن تا من اذیت نشم راحت درس بخونم.
      اما اینو بدون ادم تو سختیا باید تلاش کنه به هدفش برسه.یا سعی کن خودتو با محیط خونه و سروصداهاش سازگار کنی یا بری کتابخونه و به اونجا عادت کنی.
      بزاریم بقیه اعضای خانوادمون تو خونه ی خودشون طوری که دوس دارن رفتار کنن اینجوری خودمونم راحت تریم.
      اصلا موافق نیستم با این حرف، کنکور و قبول شدن توی رشته های تاپ ی چیز سخته که باید سخت براش تلاش کنیم ولی من به شخصه معتقدم خانوادم یک دهم امکاناتی که بقیه دارن رو برام فراهم کنن اینکه بخاطر من اروم تر صحبت کنن ی خواسته ی کوچیکه چون فاصلشون چند متر بیشتر نیست ولی خب به هرحال من دیگه از تذکر دادن خسته شدم

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Linomis نمایش پست ها
      اصلا موافق نیستم با این حرف، کنکور و قبول شدن توی رشته های تاپ ی چیز سخته که باید سخت براش تلاش کنیم ولی من به شخصه معتقدم خانوادم یک دهم امکاناتی که بقیه دارن رو برام فراهم کنن اینکه بخاطر من اروم تر صحبت کنن ی خواسته ی کوچیکه چون فاصلشون چند متر بیشتر نیست ولی خب به هرحال من دیگه از تذکر دادن خسته شدم
      ببین عزیزم خانوادت عادت دارن به این اخلاق
      توام نمیتونی بعد چندین سال ترکشون بدی
      مدام خودت و خانوادتو اذیت میکنی اینجوری
      تنها راهش اینه خودتو به کتابخونه عادت بدی
      ♡Be your Own HERO

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از این گوگیرا از داروخونه بگیر من مهمون داریم استفاده میکنم.یا گوش بندای ایمنی که از ابزار فروشیا میشه خرید اونم خوبه البته اگ پیدا کنی

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بلند بلند بخونید!
      مثلا شبا درس خوندن هم خوبه

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      وقتی خونه ای و صدا نمیزاره درس بخونی
      ویس سفید گوش بده با هدفن یا هندزفری
      من خودم برنامه white voice رو نصب کردم رو گوشیم
      و واسه پوشش صداهای مزاحم ازش استفاده میکنم
      به نظرم خوبه البته باید با هدفن گوشی بدی

12. Top | #27
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Linomis نمایش پست ها
      سلام دوستان . من ی مشکل خیلی جدی دارم و واقعا درس خوندنمو مختل کرده . توی خونه ی ما همه با ولوم بسیار بالا باهم صحبت میکنن طوری که من از داخل اتاق با در بسته تک تک حرفاشون رو میشنوم . تازگیا تا صداشون رو میشنوم تمرکزم داغون میشه و اصلا نمیفهمم چی میخونم و یجورایی حساسیتم به شنیدن صداشون دو چندان شده . تذکر هزار بار دادم ولی ی ساعت بعد دوباره با ولوم قبلی باهم حرف میزنن صدای تلویزیون هم به کنار . کتابخونه رو امتحان کردم ولی راحت نبودم اونجا . به نظرتون چکار میتونم کنم که صداشون اصلا نیاد داخل اتاق یا حداقل من نشنوم ؟ چون اتاقم خیلی خوب و راحته و دوس دارم همینجا درس بخونم ولی صداشون نمیذاره
      فک میکنم یکم دارید زیاده روی میکنید تو این موضوع
      شرایط هرکسی قطعا ایده آل نیست حتی از بین تمام رتبه های تک و دو و سه رقمی شاید نهایتا ۹۰ نفر پیدا شن که شرایطشون ایده ال بوده و خانواده کاملا براشون محیط ارومی رو فراهم کردن!!!
      اینکه باورتون بشه برای رسیدن به هدف باید جاده صاف و بدون دست انداز باشه واقعا خیلی سخته چون توی خانواده هم بحث و جدل هست هم مهمونی و هم شلوغی!!!
      برای مشکلتون راه حل پیدا کنید خونه ی ما خیلی شلوغه
      کاری که میکنم اینه که از ساعت ۳_۴ صبح بیدار میشم درسای حفظی رو میخونم مثل زیست و شیمی تا ۹ که بیدار میشن و خونه شلوغ میشه...
      ظهر تقریبا یه ساعت میخوابم و بعد از اون درسای ریاضی فیزیک رو میخونم و بعدشم عمومی
      اینجوری شلوغی اذیتم نمیکنه!
      برای هر مشکلی راه حلی هست نمیگم که مشکل من با شما یکسانه که حتی شاید مال من به خاطر وظایفی که تو خونه دارم خیلی پیچیده تره ولی وقتی تقصیرات رو میندازید گردن شرایط، مطمئن باشید به موفقیت اصلا نزدیک نمیشید
      شما قراره بعدها اگر خدا بخواد رشته ی مورد علاقتون رو بیارید برید خوابگاه که طبیعتا توی خوابگاه شلوغی اتاق از خونه بدتره چون غیر از چند نفری که باهاشون هم اتاقی هستید باید دوستای هم اتاقیاتون رو هم تحمل کنید... چراغ سر موقع خاموش نمیشه و ممکنه این وسط یکیشون امتحان داشته باشه و ساعت ۳ تازه بخواد درساشو مرور کنه و بزنه چراغو روشن کنه...
      اگه الان نتونید خودتون رو با شرایط بد وفق بدید هیچ وقت دیگه ای نخواهید تونست که در واقع یکی از سدها برای رسیدن به موفقیت همینه
      یه دوستی داشتم تو خونه موقع کنکور تی وی هم روشن نمیکردن که مبادا تمرکزش بهم بریزه مهمونی ترتیب نمیدادن و کلی کار دیگه... بعدها محیط خوابگاه رو هم نتونست تحمل کنه چون با شلوغیش کنار نمی اومد خونه جدا واسش گرفتن، تنهایی و سکوت خونه دلتنگیشو واسه خانوادش بدتر میکرد سال اول میگفت تا مقطع دکترا رشتمو ادامه میدم سال سوم میگفت همین کارشناسی رو بگیرم بسه واسم... دوری و دلتنگی اذیتم میکنه!!!

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها

اتفاقا من خودم شبخوان هستم
      مشکلی هم ندارم ساعت مطالعمم خیلی بهتر میشه

میتونم بپرسم چند ساله که شب خوانید ؟

ببنید من نزدیک به 4 ساله که شبخوان هستم . عوارضی داره که حالا وقتش رو ندارم بگم ... (از ساعت پستم معلومه فک کنم)
      من حتی برای بیدار موندن و بالانس نگه داشتن هوشیاریم اسپرسو میخوردم (اما الان 3 تا غلیظ بخورم فایده نداره ) ناچارا چون عادت کرده بودم به بیدار موندن در شب . روزها میخوابیدم و بدی روز خوابیدن خستگی بدن و عضلات هست . به طوریکه شب هم احساس کوفتگی و خستگی داری . به همین دلیل اکثر شب خوان ها نسکافه و اسپرسو میزنن . اما چون فایده نداشت برا من و قرص کافیین مصرف میکردم . و این اولا معجزه میکرد . خواب هفتگی من رسیده بود به 7 ساعت در یک هفته . و از رقبام مثل نور زده بودم جلو (شواهد در کارنامه گزینه دو تابستون من موجود هست). اما به هیچ وجه سمتش نرین ( از اعتیاد به این ماده بگیر تا مشکل کلیه و کبد و ضعف اعصاب)
      اما ... اختلاتی که گریبان گیر هر فرد شب خوان معمولی یا مثل من دوپینگی میشه:

تغیر ساعت بیولوژیکی
      تغییر هورمون و اختلالات هورمونی
      افتادگی پوست (کمبود مواد الی در پوست)
      استرس های زیاد تر
      فکر ها اشفته
      در مواردی خاص (من و امسال من) ورود به عالم خلصه فاز رمانتیکی و شاعر شدن
      فاز فلسفی گرفتن
      بی اعصابی
      خستگی عین سگ
      ضعف چشم
      تحلیل اعضلات
      چاقی ( تبدیل به بشکه) یا لاغری

دیابت (واقعا احتمالش زیاده)
      و از همه مهم تر :

دور بودن از جامعه و گوشه گیری ....

با خودتون اینکار رو نکنید . من هم الان که مینویسم سعی کردم اتقال بدم و صبحا زود بیدار و کم کم خوابم رو از اون طرف میارم به شب ... اما سخته .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      اقا شبا نخونید تا عید از میرید از عید به بعد بدنتون کم میاره (البته اکر فقط امسال اینکارو شروع کردید) برین کتابخونه یا پانسیون خلاص. بی صدا

15. Top | #30
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dmz.official نمایش پست ها
      سعی کن حساس نباشی و با گفت و گو مشکلت رو حل کنی . البته میدونم که بعضیا در سکوت راحت ترن ولی خب اینطور هم نباشه که اگر ساکت نباشه دیگه نتونی بخونی ! حرف زدن و صدای معمولی نباید عصبانیت کنه و تمرکزت رو به هم بریزه ! چندتا راه بهت میگم ببین به کارت میاد یا نه .
      1. اگر میتونی صدا رو محو کن . مثلا یک دستگاه تصفیه هوا بذار کنار دستت و اینطوری صدای فنش کمک می کنه که حواست کمتر پرت بشه
      2.موسیقی بی کلام ! ( البته پیشنهاد می کنم که این کار رو انجام ندید )
      3. وقتی بقیه خواب هستن درس بخون ( شب زنده داری )
      4. از اون شهر برو ( من اینکار رو کردم و به نظرم بهترین کار بود )
      5. خونه خالی !!! بگردین ببینین کدوم یکی از شما و یا دوستاتون خونه خالی دارند برید اونجا ! البته با هم درس نخونید و هر کی برای خودش بخونه اینطوری یه جای ساکت دارید ( البته من اینکار رو با دوستام تجربه کردم ولی هیچوقت درس نخوندیم )
      6. اگر با کادر مدرسه ارتباط خوبی دارید میتونید تو مدرسه بمونید و مطالعه کنید . اجازه چنین کاری هم میدن و فقط وقتی خواستید برید یا باید به سرایدار بگید بیاد در رو باز کنه و یا این که از دیوار برید بالا و خارج شید
      7. یکی از دوستام وقتی شلوغ بود خونشون اتوبوس سوار میشد درس میخوند
      8. یکی دیگه از دوستام رو پشت بام خونشون یه جا درست کرده بود و میرفت درس میخوند .
      9. میشه تو حیاط خونه هم اگر گلخونه ای ، دالونی چیزی هست یه جا درست کنید و بشینید درس بخونید .
      10.اگر واقعا براتون قابل تحمل نیست می تونید برید این مدت رو پیش یکی دیگه یا یه جا دیگه و درس بخونید .

موفق باشید
      بهترین وسیله جارو برقیه.من وقتی مامانم خونه رو جارو میکشه بهترین بازدهی رو دارم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن