خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام.
      اگه سوالتون در مورد اینه که چجوری بخونین و چجور بازه هاشو تقسیم کنین, این پست توی چنلم میتونه به شما کمک کنه:
      #مرور #علامت‌زدن‌ #برنامه
      خب خب خب.
      امروز قراره یه بحث خیلی خیلی ضروری و مهم درمورد اینکه اولا چجور #مرور کنین، و در ثانی، چه تست هایی رو #علامت بزنین داشته باشیم.
      کاملا و مفصل واستون میگم چه مقدار علامت بزنین، چجور علامت بزنین، چه سوالاتی رو علامت بزنین، و همه‌موارد.
      انشالله که مفید باشه واستون.

بحث اول) چه تست هایی رو‌علامت بزنیم؟
      ببینین تست علامت زدن تا حد زیادی مستقل از صحیح یا غلط زدن، سختی یا آسونی سوال هستش.
      دو تیپ سوال رو باید علامت بزنین:

1⃣سوالات با ارزش از نطر کنکوری یا راه حلش یه نوع خاصه، یا نکته خاصی داره، یا قشنگه سوالش، یا...
      در یک کلام، "شبیه ذائقه طراحه."

❓شاید بپرسین ما چجور ذائقه طراحو بدونیم؟ منم درجواب میگم اوایل طبیعیه. ولی وقتی آزمون بدین و تست بیشتر بزنین راه میفتین. سعی کنین در این زمینه قوی تر بشین.

2⃣"سوالات جمع بندی مانند"
      فرض کنین یه درسی مثل فیزیک. شما مثلا فصل دینامیک قسمت اولش ۱۰ تا فرمول داره. حالا شما قطعا نیاز دارین که این فرمولا تو ذهنتون بمونن و یه جورایی مرور کنین. حالا به جای اینکه ۱۰ سوال مجزا رو علامت بزنین و برای هر فرمول یه سوال رو برای مرور بذارین، یه سری سوال هستن که مثلا ۴ ۵ تا فرمول رو توی یه سوال آورده و عملا شما با زدن اون تست، ۴ ۵ تا فرمول واستون مرور میشن و نیازی به تعدد سوالات نیست. این تیپ سوال‌ هم علامت زده میشن.

✅*: چه مقدار از سوالات رو علامت بزنیم؟
      بین ۱۰ تا ۱۵ درصد سوالات باید علامت زده بشن. مثلا توی هر درس، از هر ۱۰ تست میانگین بین ۱ تا ۲ سوال علامت بزنین.

✅**: این سوالات به چه درد میخورن؟ اصلا چرا علامت زدن؟
      صبر کنین. توی قسمت بعد کاملا واستون میگم چرا اینقد ضرورین.
      پس لزوما یک سوال ۲ خطی، نمیخواد مرور بشه! یا برعکس، سوالی که جوابش کوتاهه اینطور نیس دیگه نیازی به مرور نداشته باشه چون ساده اس. یا اینکه هر سوالی که غلط زدین رو بخونین و سوالاتی که درست زدسن رو نخونین! این اشتباه محضه.
      ملاک، اون دو موردی بود که عرض کردم.

بحث دوم)مرور برای آزمون ها به چه صورت باشه؟
      ببینین، ما دو نوع آزمون داریم.
      1⃣نوع اول آزمونایی که کل مطالب جدید هستن. و قبلا نخوندینشون.
      برای این آزمونا چی میکنین؟
      بین ۱۰ تا ۱۱ روز مطالب رو میخونین و تستا رو علامت میزنین، و توی اون روزای باقی مونده فقط تستای علامت زده + قسمتای خط کشیده شده و هایلایت شده از کتاب های درسی و درسنامه رو میخونین. کل تستا و کل مطالب رو دوباره نمیخونین! فقط اینا رو میخونین.

2⃣آزمون هایی که مطالبشون همپوشانی دارن و یه سری از مطالبشون تکرارین.
      مثلا آزمون قبلتون از صفحه ۱ تا ۱۰ بوده، این آزمون از صفحه ۵ تا ۱۵.
      برای این آزمونها، هفته اول مطالب جدید رو میخونین(صفحات ۱۰ تا ۱۵ که‌جدید اومدن و تکراری نیستن) و هفته دوم شروع میکنین و مطالب رو از قدیم یه جدید، مرور میکنین.

⚠️باز هم میگم، دور اول که یه مطلب رو میزنین تمام تستاشو میزنین. ولی دور دوم و حتی دفعات بعدی فقط و فقط تستای علامت زده رو میزنین برای مرور.⚠️
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چنلتون تو تله؟

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید فک نمیکنید این برنامه ای که پیشنهاد دادید سنگینه؟ تموم کردن تمام مباحث تخصصی تو ۵ روز کاریه که بنظرم فقط از دانش اموزان قوی که چند ساله دارن میخونن بر میاد!! من به شخصه با میانگین روزی ۲۰۰ تا تست تخصصی نمیتونیم همه رو تو ۵ روز تموم کنم.
      اگه بنظرتون غیر از اینه ممنون میشم بیشتر توضیح بدید درمورد برنامتون.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز برنامه خودت چطوریه؟

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid ema نمایش پست ها
      ببخشید فک نمیکنید این برنامه ای که پیشنهاد دادید سنگینه؟ تموم کردن تمام مباحث تخصصی تو ۵ روز کاریه که بنظرم فقط از دانش اموزان قوی که چند ساله دارن میخونن بر میاد!! من به شخصه با میانگین روزی ۲۰۰ تا تست تخصصی نمیتونیم همه رو تو ۵ روز تموم کنم.
      اگه بنظرتون غیر از اینه ممنون میشم بیشتر توضیح بدید درمورد برنامتون.
      خب آقا سعید عزیز ببینید در وحله اول باید به این نکته توجه داشته باشید اینکه در روز بتونید چن تا تست بزنید مهم نیست اصلا اهمیتی نداره چرا؟ چون تست زدن برمیگرده به سطح علمی / شرایط داوطلب و درس و مبحثی که مطالعه میکنید پس اصلا تعداد تست معیار مناسبی برای تعیین کیفیت و کمیت مطالعه نیست.....در وحله دوم با این نکته توجه کنید که تعداد مباحثی که قلم چی در بودجه بندی دو هفته ای خود وارد کرده اصلا سنگین نیست من یکی از شاگردام که پایه ای ضعیف داشتن راحت میتونست کل مباحث رو در مدت تعیین شده مطالعه کنه و بقیه هفته رو به مرور و تست زدن میپرداخت در حالی که در روزای مطالعه شون بعضی وقتا بیشتر از 100 تا تست در روز نمیزد و ولی همون مقدار رو با بهترین تجزیه و تحلیل پشت سر میذاشت جوری که به هر سوالی ازش میپرسیدم پاسخ میداد... البته ترازش زیاد بالا نبود بیشتر حول 6900 بود ولی دلیلش تعداد تست کم یا سطح پایه ی ضعیفش نبود مشکلات دیگری داشتن...... مطمن باشید شما هم راحت میتونید در عرض 5 تا 6 روز دروس اختصاصی رو کامل بخونید منتهی زحمت کشیدن هم میخواد و نباید به روزی تنها 9 یا 10 ساعت اکتفا کنید.

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من تا سه شنبه هفته دوم به طور موازی عمومی و تخصصی رو پیش میبرم، چهارشنبه مرور میکنم و پنجشنبه ازمون میزنم

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نکته جالبیه. فک کنم یکی از مسائلی که باعث میشه خودم نتونم زودتر تموم کنم توهم اینه که نمیتونم تموم کنم، اگه یه بار ددلاین بزارم و بخوام که زود تموم کنم ممکنه بشه، هرچند کار سختیه و باید ساعت مطالعم رو از ۱۰ به ۱۲ یا حتی بیشتر برسونم

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درسته

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن