خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 65
    1. Top | #1
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Smile نکات مهم زیست آی کیو ،مهروماه تصویری، جزوه عمارلو،خط ویژه ،جزوه ماز،نظام قدیم و جدید

[b+ نکات ازمونهای که میدین و اگر تحلیل میکنین و گاج و موج ازمون زیست شناسی بنویسین ❤

#خواهشا از دوستان تقاضا دارم بجز نکات و موارد مهم مانند پرسش سوالات زیست چیزی رو در تاپیک ننویسن و برای پرسیدن سوالات مشاوره ای زیست و غیره به پیام بازدید کننده و یا پیام خصوصی فرد مورد نظر مراجعه کنید#

دوستان عزیز سعی کنید در هرپست کمتر از ۵ و بیشتر از ۱۰ نکته ننویسید که دوستان بتونن راحت استفاده کنند

با سلام خدمت همگی دوستان عزیز کنکوری نظام قدیم مثل خودم و نظام جدید
      راستش من قبل از زدن این تاپیک در جزوات زیست شناسی انجمن گشتم و خواستم اگر یک تایپکی که منو راضی کنه باشه دیگه این تایپکو نزنم، اما نبود و تصمیم گرفتم که این تاپیکو بزنم،عزیزان در این تاپیک از دوستان نظام قدیم و نظام جدید خواستارم که اگر نکته ای از کتاب های ای کیو ، مهر و ماه تصویری، جزوه عمارلو ،خط ویژه، و جزوه جمع بندی ماز استفاده میکنند نکاتی که پرتکرار هست و به نظرشون خیلی مهم و ممکنه در ازمون ها و حتی در کنکور سراسری مطرح بشه ذکر کنن تا دوستانشون هم از اونا بهره مند بشن

در همین راستا در دوستان عزیزی که در رشته های پیرا پزشکی و پزشکی و دندان و دارو هم قبول شدن و میتونن به بچه ها کمک کنن و برای اونها نکات مهم رو ذکر کنن دعوت میکنم

فقط کافیه قبل نوشتن نکات
      #نظام قدیم
      #نظام جدید
      رو ثبت کنید که دوستان بدونن کدوم نکات رو مطالعه کنند
      با تشکر از همگی شما
      امیدوارم کنکور خوبی رو داشته باشیم[/b]

❤لطفا دوستان کنکوری خودتونو تگ کنید که استفاده کنند❤
      ❤اگر سوالی هم براتون پیش اومد میتونید بنویسید تا اگر دوستان تونستن کمک کنن❤
      25 : 32 : 13 : 00
      ویرایش توسط Hadis_farhadi_ : 04 دی 1398 در ساعت 23:07

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نکات فصل حرکت . #نظام قدیم . کپسول رشته ای= کپسول مفصلی است که مفصل را می پوشاند با رباط اشتباه نگیرید /// 2- ماهیچه هایی که از روی مفصل ها عبور میکنند استخوان ها را در محل مفصل متصل نگه میدارند///3-چون در مغز قرمز استخوان ساختن گلبول قرمز رخ میدهد بنابراین در این ناحیه مصرف اهن هموگلوبین اسیدفولیک و ویتامین b12 زیاد میباشد و در این سلول ها برای هورمون اریتروپویتین گیرنده وجود دارد//4-حفره های مرکزی فقط در بخش میانی استخوان های دراز یافت میشوند//5- این نکته هم مهمه که میگن مثلا توسط چه چیزی احاطه شده .. یک میون= توسط پوشش پیوندی/ یک دسته تار ماهیچه ای=توسط غلاف پیوندی ضخیم//یک تارچه= توسط شبکه سارکوپلاسمی//یک تارچه و شبکه سارکوپلاسمی ان= توسط سارکوپلاسم // مجموع تارچه ها= توسط سارکولم و مقدار کمی سارکوپلاسم //6- در غشای شبکه سارکوپلاسمی گیرنده ناقل عصبی وجود ندارد//7- اگر در میون ها اکسیژن به مقدار کافی وجود نداشته باشد تخمیر صورت میگیرد و اسیدلاکتیک تولید میشود در این حالت atp تولیدی کم بوده و فعالیت انزیم انیدرازکربنیک کاهش میابد و کلیه ها مقدار بیشتری h مثبت ترشح و بی کربنات جذب میکنند.//در هسته میون ها همانندسازی dna خطی صورت نمیگیرد و انزیم dna پلی مراز و هلیکاز غیرفعال است//
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

3. Top | #3
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      #نظام قدیم
      IQ_فصل اول زیست پیش دانشگاهی
      1_ در ازمایش های بیدل و تیتوم قارچ هایی جهش یافته در نظر گرفته می شوند که جهش (موثر) داشته باشند
      2_بعضی از هاگ های پرتو دیده حتی در صورت جهش پیدا کردن ماده ژنتیکی میتوانند در محیط کشت حداقل رشد کنند زیرا امکان دارد جهش بی اثر باشد
      3_در گلبول قرمز علی رغم وجود پروتئین گلوبین خبری از trna و mrna و rRna نیست
      4_ rna پلی مراز اشتباه ندارد و رونویسی فاقد ویرایش است برخلاف همانند سازی
      5_تعداد جایگاه های اغاز رونویسی از تعداد جایگاه های اغاز همانند سازی بیشتر است
      6_rna های کلروپلاست و میتوکندری نیز توسط rna پلیمراز یوکاریوتی ساخته میشوند
      7_همه ی مولکول های rna که در نتیجه رونویسی یوکاریوت ایجاد می شوند حاوی توالی های غیر قابل ترجمه هستند حتیmrna ها در کدون پایان و توالی های قبل کدون اغاز
      8_ نمی توان گفت جایگاه اغاز رونویسی الزامن درون کدون p قرار می گیرد
      9_مولکولی که مستقیمن از روی ژن به وجود می ایدممکن است دارای پیوند هیدروژنی باشد مثل trna
      10_ در ازمایش گرو افراد فقط از لحاظ فنوتیپی مورد بررسی قرار گرفتند و چهارگف هم فقط باز الی رو مورد شمارش قرار داد و بررسی اماری انجام داد و بررسی ژنی انجام نداد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadis_farhadi_ نمایش پست ها
      #نظام قدیم
      IQ_فصل اول زیست پیش دانشگاهی
      1_ در ازمایش های بیدل و تیتوم قارچ هایی جهش یافته در نظر گرفته می شوند که جهش (موثر) داشته باشند
      2_بعضی از هاگ های پرتو دیده حتی در صورت جهش پیدا کردن ماده ژنتیکی میتوانند در محیط کشت حداقل رشد کنند زیرا امکان دارد جهش بی اثر باشد
      3_در گلبول قرمز علی رغم وجود پروتئین گلوبین خبری از trna و mrna و rRna نیست
      4_ rna پلی مراز اشتباه ندارد و رونویسی فاقد ویرایش است برخلاف همانند سازی
      5_تعداد جایگاه های اغاز رونویسی از تعداد جایگاه های اغاز همانند سازی بیشتر است
      6_rna های کلروپلاست و میتوکندری نیز توسط rna پلیمراز یوکاریوتی ساخته میشوند
      7_همه ی مولکول های rna که در نتیجه رونویسی یوکاریوت ایجاد می شوند حاوی توالی های غیر قابل ترجمه هستند حتیmrna ها در کدون پایان و توالی های قبل کدون اغاز
      8_ نمی توان گفت جایگاه اغاز رونویسی الزامن درون کدون p قرار می گیرد
      9_مولکولی که مستقیمن از روی ژن به وجود می ایدممکن است دارای پیوند هیدروژنی باشد مثل trna
      10_ در ازمایش گرو افراد فقط از لحاظ فنوتیپی مورد بررسی قرار گرفتند و چهارگف هم فقط باز الی رو مورد شمارش قرار داد و بررسی اماری انجام داد و بررسی ژنی انجام نداد
      سلام وتشکر بابت نیت خوبتون
      فقط بنظرم قبل از انتشار یه نکته به این توجه کنید که نکته ای ک میگید,اصلا پتانسیل طرح شدن تو کنکور رو داره یا نه؟ و یا ببینید نکاتی مثل نکته های شماره 6 و 8 و 4 و 3 و 10چقدرررررر مسخره هستند
      برا خودتونم بهتره به این چیزای بدرد نخور و زیان بار توجه نکنین. ادعایی ندارم ولی فقط با تحلیل درست و دقیق کتاب درسی و سوالات کنکور سنوات اخیر و بدون حتی یک تست تالیفی یا کتاب تست (یا درسنامه) از درصد 15 در سال 97 رسیدم به درصد 79 در سال 98
      اگه تونستید یه سر به کانال استاد رضا امیر بزنید منکه خیلی استفاده کردم https://t.me/amirbio
      باشد که رستگار شویم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام حدیث جان مرسی بابت تاپیک خوبت منم این ایده رو خیلی وقت بود داشتم ولی حوصلم نمیشد
      این خیلی عالیه که نکات خوب رو از منابع مختلف ببینیم . این باعث میشه که از کتاب های دیگم با خبر باشیم و استفاده کنیم اونم در حالی که وقت انچنانی بابتشون صرف نمی کنیم

اما همونطور که دوست خوبمون گفت نکات رو کم بگیم و اونایی بگیم که ب درد بخوره ینی شانس اومدن بالایی داشته باشن یا از قبل اومده باشن
      من خودمم منابعم خط ویژه و کتاب قدیم عمارلو و منبع تستم گاج تک جلدی هس چیز خوبی ببینم میزارم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نکات گوارش از جزوه لیموترش #نظام قدیم 1-به طور طبیعی مقداری رنگ صفرا در خون است .اگر مقدار رنگ صفرا در خون بیشتر از مقدار طبیعی شود باعث یرقان میشود. 2-همه سلول های لوله گوارش انسان زنده بوده و هوازی اند پس NADH اگزالواستات چرخه کربس اسیدسیتریک پیرووات دارند 3-دیواره روده بزرگ یون پتاسیم ترشح میکند نه ویتامین K /// در روده باریک ریزپرز چین خوردگی غشای پلاسمایی است که دارای مقدار کمی سیتوپلاسم است. 5-در روده باریک هیچ گاه مواد لیپیدی وارد مویرگ خونی نمیشود 6-گوارش شیمیایی لیپیدها و نوکلئوتیدها از دوازدهه اغاز میشود 7-در روده باریک فیل و اسب بیشتر از روده باریک نشخوارکنندگان سلولز و مواد غذایی هضم نشده وجود دارد . 8-کنام تغذیه ای قورباغه نابالغ با بالغ متفاوت میباشد پس میتوان گفت کنام تغذیه ای گروهی از جانوران هنگام دگردیسی تغییر میابد.

7. Top | #7
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab_r78 نمایش پست ها
      فقط بنظرم قبل از انتشار یه نکته به این توجه کنید که نکته ای ک میگید,اصلا پتانسیل طرح شدن تو کنکور رو داره یا نه؟ و یا ببینید نکاتی مثل نکته های شماره 6 و 8 و 4 و 3 و 10چقدرررررر مسخره هستند
      برا خودتونم بهتره به این چیزای بدرد نخور و زیان بار توجه نکنین. ادعایی ندارم ولی فقط با تحلیل درست و دقیق کتاب درسی و سوالات کنکور سنوات اخیر و بدون حتی یک تست تالیفی یا کتاب تست (یا درسنامه) از درصد 15 در سال 97 رسیدم به درصد 79 در سال 98
      اگه تونستید یه سر به کانال استاد رضا امیر بزنید منکه خیلی استفاده کردم https://t.me/amirbio
      باشد که رستگار شویم
      بله حرف شما کاملا صحیح
      و من به این نکته توجه کردم
      اما از اون جایی که به دو نکته خیلی اهمیت میدم امیدوارم درک کنین حرفمو
      ۱_ تکرار معجزه افرینه
      ۲_ی سری نکات در عین سادگی در حافظه بچه ها نمیمونه
      مثلا همین که سلول های گلبول قرمز هسته ندارند دانش اموزان انقد اشتباه محاسبش میکنن تو تست ها که خودشونم در عین ساده بودن ناراحتن پس من اگر ی سری نکات رو مینویسم ک ساده اند و قابل استنباط برای اینه که تکرارشون تو ذهن بچه ها بمونه
      استثناها بسیار مهم هستن
      بله چشم تا حد امکان دیگه نمیذارم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab_r78 نمایش پست ها
      باشد که رستگار شویم
      بنظر من که همون نکات چقدرررررررررر مسخره از نظر شما نکات جالبین چون که سر جلسه همین نکات مسخره رو خیلیمون اشتباه میزنیم
      دستت درد نکنه حدیث جان خوب نوشتی
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من همه جزوه های زیست و تمام کتابارو دارم اما خیلی باهاشون مچ نیستم قبلا زیستم عالی بود الان نه ... میخواستم کلاس ثبت نام کنم ....کلاسینو کلاس زیست نظام قدیمش خوبه به نظرتون فکر کنم استادش اقای همدانی باشه . نظرتون و بگین . ببخشید اینجا نوشتم

10. Top | #10
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها
      من همه جزوه های زیست و تمام کتابارو دارم اما خیلی باهاشون مچ نیستم قبلا زیستم عالی بود الان نه ... میخواستم کلاس ثبت نام کنم ....کلاسینو کلاس زیست نظام قدیمش خوبه به نظرتون فکر کنم استادش اقای همدانی باشه . نظرتون و بگین . ببخشید اینجا نوشتم

باید امتحان کنی ببینی کدوم خوبه
      اما به نظر من هیچ چیز
      از ترکیب های
      خیلی سبز و عمارلوو خط ویژه و ای کیو و تحلیل ازمون ها و تصویری مهر و ماه و کتاب بهتر نیست !!!
      من دارم ازشون نتیجه میگیرم دوست عزیز ❤

11. Top | #11
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sami7 نمایش پست ها
      سلام حدیث جان مرسی بابت تاپیک خوبت منم این ایده رو خیلی وقت بود داشتم ولی حوصلم نمیشد
      این خیلی عالیه که نکات خوب رو از منابع مختلف ببینیم . این باعث میشه که از کتاب های دیگم با خبر باشیم و استفاده کنیم اونم در حالی که وقت انچنانی بابتشون صرف نمی کنیم

اما همونطور که دوست خوبمون گفت نکات رو کم بگیم و اونایی بگیم که ب درد بخوره ینی شانس اومدن بالایی داشته باشن یا از قبل اومده باشن
      من خودمم منابعم خط ویژه و کتاب قدیم عمارلو و منبع تستم گاج تک جلدی هس چیز خوبی ببینم میزارم
      فرقی نمیکنه اقا سامی من زدم به نیت اینکه هرکی بتونه به هم نوع خودش کمک کنه ثوابی باشه برامون
      امیدوارم شاهم فعالیت کنید تا حال دلتونم خوب باشه

12. Top | #12
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نکات گوارش از جزوه لیموترش #نظام قدیم 1-به طور طبیعی مقداری رنگ صفرا در خون است .اگر مقدار رنگ صفرا در خون بیشتر از مقدار طبیعی شود باعث یرقان میشود. 2-همه سلول های لوله گوارش انسان زنده بوده و هوازی اند پس NADH اگزالواستات چرخه کربس اسیدسیتریک پیرووات دارند 3-دیواره روده بزرگ یون پتاسیم ترشح میکند نه ویتامین K /// در روده باریک ریزپرز چین خوردگی غشای پلاسمایی است که دارای مقدار کمی سیتوپلاسم است. 5-در روده باریک هیچ گاه مواد لیپیدی وارد مویرگ خونی نمیشود 6-گوارش شیمیایی لیپیدها و نوکلئوتیدها از دوازدهه اغاز میشود 7-در روده باریک فیل و اسب بیشتر از روده باریک نشخوارکنندگان سلولز و مواد غذایی هضم نشده وجود دارد . 8-کنام تغذیه ای قورباغه نابالغ با بالغ متفاوت میباشد پس میتوان گفت کنام تغذیه ای گروهی از جانوران هنگام دگردیسی تغییر میابد.
      اگه بتونی دلیل مورد ۷ رو هم بنویسی ممنون میشم برای بچه ها

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فونتتون بسیار ناخواناست برای من.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadis_farhadi_ نمایش پست ها

اگه بتونی دلیل مورد ۷ رو هم بنویسی ممنون میشم برای بچه ها
      سلام . خودش گقته در نشخوارکنندگان هضم سلولز قبل از روده باریک صورت میگیرد اما در فیل و اسب گوارش سلولز در روده بزرگ بوده که بعد از روده باریک قرار دارد

15. Top | #15
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام . خودش گقته در نشخوارکنندگان هضم سلولز قبل از روده باریک صورت میگیرد اما در فیل و اسب گوارش سلولز در روده بزرگ بوده که بعد از روده باریک قرار دارد
      کاملا درست هستش
      این نکته خیلی مهمه
      خواستم برای بچه ها بگی
      مخصوصا
      #نظام جدید ها
      این نکته براشون خیلی در ازمون ها مطرح هستش

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)