خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

از کجا یفهمم معتاد شدم ؟

سلام.من دوازدهم تجربی ام .دهم و یازدهم شب امتحانی بودم و با یکساعت درس خوندن از هر امتحانی بیست میگرفتم و یه ازمون قلم هم دادم یازدهم و با سه ساعت خوندن کتاب درسی بدون حتی یدونه تست ترازم شد 6000.ولی امسال با این که دارم روزی 7 تا 13 ساعت درس می خونم نمره های مدرسم از 11 بالاتر نیومده وحتی نود درصد نمره هام 7و8 بوده و حتی یدونه تست هم نمیتونم حل کنم. حتی یک ثانیه هم نمیتونم تمرکز کنم در صورتی که من قبلا اگه اراده میکردم حتی سه روز کامل بدون یک ثانیه استراحت هم می تونستم بشینم بخونم (زبان های مختلف رو همینطوری یاد گرفتم) ولی الان دائما سردرد و حالت تهوع دارم.یادگیریم صفر شده . دائم عصبی ام و می خوام گریه کنم .حافظم تبدیل به حافظه ی ماهی شده در صورتی که من قبلا محال بود چیزی یادم بره. از اول مهر دنبال این بودم که چی این وسط اشتباهه ؟  از چند روز پیش که دوستم گفت چرا مث معتادا دستتو می خارونی ؟ یه فکری مث خوره افتاده به جونم !!
      با توجه به این که بابام توی خونه مواد مصرف میکنه ممکنه منم معتاد شده باشم ؟
      چطور بفهمم؟ و چه غلطی باید بکنم ؟
      (نگید با بابات حرف بزن که اگه پاش بیفته منم واسه مواد می فروشه .خود من براش اهمیتی ندارم که کنکورم داشته باشه.کسایی که تجربشو داشته باشن میفهمن چی میگم)
      کنکور تنها راه نجات منِ . باید یه رشته مث دبیری قبول بشم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شما افسرده نشدید احتمالا؟
      وشاید ذهنتون بیش از حد مشغوله و تمرکز ندارید!

برید دکتر ازمایش بدید،بدون ازمایش بعید میدونم مشخص بشه کسی معتاده یا نه!

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      معتاد نشدی
      شما افسردگی داری.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام عزیز اولا اینکه واقعا متاسفم بخاطر اینکه تو همچین شرایطی هستید و تا حد زیادی درک میکنم چون شرایط مشابهش رو دیدم
      ولی برای اینکه متوجه بشید علت تهوع و سردرد و عوض شدن خلق و خو تون اعتیاد هست یا نه باید آزمایش بدید ولی فکر نمیکنم دلیلش اعتیاد باشه ولی میتونه از اثرات تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض دود و بو مواد باشه ....اگر بتونید چند روز از محلی که توش مواد استعمال میشه دور باشید متوجه میشید که علت رفتارتون از این قضیه هست یا نه؟ اگر اعتیاد پیدا کرده باشید که حالتایی که گفتید تشدید میشه به علاوه بی قراری شدید و قرمزی و تورم چشم ها و کاهش انرژی و .... در هرصورت نمیشه با این شرایطی که گفتید تشخیص داد چون کار سختیه مگر اینکه یه پزشک یا فردی که تو این کار مهارت داشته باشه حداقل شمارو از نزدیک ببینه

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      استرس+کسلی+افکارمنفی+کم خوابی+تلقین های الکی باعث این موضوع شده قرص ضد استرس بخور شبا هم یه نیم ساعت بیشتر بخواب یکم ریلکس کن خوب میشی به خودت فشار اوردی و عادت هم نداشتی

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ارتباط طولانی با مواد مخدر رو حافظه تاثیر داره.افسردگی و این حرفا هم ممکنه باشه ولی بیشترش به خاطر مواده. بهتره سریع تر بری دکتر
      دیدم که میگم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اول اینکه معتاد بودن علایم جدی تر داره با دست خاروندن نمیشه گفت کسی معتاده یا نه اگه شما مصرف نکنی معتاد نمیشی دوم اینکه بنظر من علایمتون بیشتر شبیه افسردگیه شما استرس داری کلافه ای و نمیدونی چیشده برا همین افسرده شدی و علایمتو به اعتیاد نسبت میدی به جای این فکرا برین پیش رواشناس یا مشاور و برنامه ریزی کنین اگه کم خوابی دارین حتما سعی کنین راحت تر بخوابین شب که شد فکر و خیال کنکور رو رها کنین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیر اعتیاد نیست
      بنظرم پیش یه روانشناس مراجعه کنید و با اون مشورت کنید
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسی که مصرف بکنه ، معتاد تلقی میشه.
      ولی اینم بدون ، افرادی که در معرض دود دخانیات قرار میگیرن ، آسیبی که بهشون میرسه ، بیشتر از فرد مصرف کننده نباشه ، کمتر هم نیست.
      اگه شرایطش رو داری برو کتابخونه درس بخون ، یا اگه نداری یه جایی از خونه باش که در معرضش نباشی.
      خودت میگی تنها راهه نجاتت کنکوره ، پس واسه زندگیت بجنگ.
      موفق باشی.

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیر، معتاد نیستی
      ولی افکارت معتاد گونس
      بیخودی دنبال دلیل میگردی
      این ذهنیت آدم معتاده
      سعی کن دور از خونه درس بخونی که فکرت مشغول نشه
      کتابخونه احتمالا جواب میده
      یکم ریلکس کن، تمرینات ساده یوگا کار کن، روزی 30مین تا 1 ساعت حتما ورزش کن
      به هیچ وجه هم بیشتر از 12 ساعت نخون
      چون عادت نداشتی به ساعت مطالعه بالا
      باید یواش یواش ساعت مطالعه رو بالا ببری نه یهویی
      این نکاتو رعایت کنی مشکلت حل میشه
      در ضمن وقتی داری مطالعه میکنی باید هر یک تا یک و نیم ساعت 15 مین حتمااا استراحت کنی
      و خواب شب هم کمتر از 7 ساعت نباید باشه
      هرموقع احساس خستگی کردی از درس خوندن دست بکش و یه لیوان آب بخور یا 10ـ15 مین برو تو حیاط یا تراس
      موفق باشی..!

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خواهرم معتاد نیستی، افسرده ای
      منم بودم یه مدت فلوکسیتین مصرف میکردم.
      الانم هستم ولی نمیخورم دیگه...مامانم اصرار میکنه دوباره شروع کن داروهارو ولی اهل قرص و دارو درمان نیستم. منتهی من الان جون کنکوری یا دانشجو نیستم، همش میخابم
      سر خود مصرف نکن چیزی برو دکتر قرص میده بهت، چن ماه بعد تاثیرشو میبینی
      خُــــــ ~ بآ طُ بودَنْ زِ هَمــه‍ دَست کِشیـدَن دآرَدْ ~ دا

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیالت تخت معتاد نشدی و نخواهی شد در آینده
      در معرض دود بودن مضراتی داره اما اعتیاد رو به دنبال نمیاره هیچ وقت.
      اینی هم که شما میگی ناگهان افت کردی مثل من هستی. دلیلش استرس یا افسردگیه (من استرس شدید دارم، استرس کنکور نه، کلا بیماری استرس دارم و بدون این که خودم بدونم این اتفاق میفته و الان موهام شروع به ریزش کرده)
      شما احتمالا اضطراب و یکم (شاید، شاید مطمئن نیستم) افسردگی داری.
      شما سعی کن آروم باشی خودش اوکی میشه. با همین حافظه ماهی به قول خودت ادامه بده درست میشه.
      فقط سعی باید بکنی در کنار درس خوندن آروم باشی و خب مطمئن باش تو همون هوشی رو داری که پارسال یا 10 سال پیش داشتی. ممکنه یکی از مغزش مثلا 5 سال کار نکشه و یکم افت کنه اما طی کمتر از یه سال هیچ وقت ضریب هوشی شما کم نمیشه!
      صرفا استرس داری و افسردگی خیلی ریز احتمالا

چرا میگم استرس؟ چون خودت میگی: کنکور تنها راه نجات منه!
      خیلی واضحه تحت استرس کنکور قرار داری و تنها و تنها دلیل این مسائل هم همین استرس هستش (ممکنه خودت ندونی که این استرس رو داری، به هر حال باید کنترل کنی)

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SaMaR81 نمایش پست ها
      سلام.من دوازدهم تجربی ام .دهم و یازدهم شب امتحانی بودم و با یکساعت درس خوندن از هر امتحانی بیست میگرفتم و یه ازمون قلم هم دادم یازدهم و با سه ساعت خوندن کتاب درسی بدون حتی یدونه تست ترازم شد 6000.ولی امسال با این که دارم روزی 7 تا 13 ساعت درس می خونم نمره های مدرسم از 11 بالاتر نیومده وحتی نود درصد نمره هام 7و8 بوده و حتی یدونه تست هم نمیتونم حل کنم. حتی یک ثانیه هم نمیتونم تمرکز کنم در صورتی که من قبلا اگه اراده میکردم حتی سه روز کامل بدون یک ثانیه استراحت هم می تونستم بشینم بخونم (زبان های مختلف رو همینطوری یاد گرفتم) ولی الان دائما سردرد و حالت تهوع دارم.یادگیریم صفر شده . دائم عصبی ام و می خوام گریه کنم .حافظم تبدیل به حافظه ی ماهی شده در صورتی که من قبلا محال بود چیزی یادم بره. از اول مهر دنبال این بودم که چی این وسط اشتباهه ؟  از چند روز پیش که دوستم گفت چرا مث معتادا دستتو می خارونی ؟ یه فکری مث خوره افتاده به جونم !!
      (نگید با بابات حرف بزن که اگه پاش بیفته منم واسه مواد می فروشه .خود من براش اهمیتی ندارم که کنکورم داشته باشه.کسایی که تجربشو داشته باشن میفهمن چی میگم)
      سلام تا جایی که میدونم یکی از مواد مخدرها اگه موقع پخش شدن دودش دائما کنارش باشی اره ممکنه اعتیاد پیدا کنی... (یه جا اینو خونده بودم)

البته گفتم میتونه!!!! این به این معنی نیست که تو معتادی... چون اون وضعیت شرایط خاصی داره...
      یه کمک خیلی خوب که میتونم بکنم بهت اینه که مراجعه کنی به مراکز بهداشت هم مشاور رایگان داره در صورتی که این رفتارهات به خاطر افسردگی باشه میتونی کم کم بهتر بشی (بودن تو محیط پرتنش خیلی راحت میتونه ادمو افسرده کنه)
      اگه برا فرهنگیان قبول شدی تو مصاحبه اگه ازت پرسیده شد کسی از خانواده اعتیاد داره بگو نه!!!
      از طریق رشته ی زبان هم میتونی وارد رشته ی معلمی ابتدایی یا زبان بشی
      رو عمومیات و زبانت حسابی کار کن که اصلا تلاش چندانی نمیخواد

از نشونه های افسردگی:حالت تهوع، کم خوراکی یا پرخوراکی، حواس پرتی و نداشتن تمرکز، فراموشی، بیخوابی یا پرخوابی و....
      سوال اینه که ایا این ۷ ساعتی که میخونی پرش فکری نداری؟؟؟ مثلا ۷ ساعت کاملا مبخونی یا که یه ربع میخونی و یه ربعم به زندگیت فکر میکنی بعدش همون ربع درسم میپره؟؟!!
      در صورتی که احتمال اعتیاد باشه ازت تست میگیرن که فکر نمیکنم همچین چیزی باشه اعتیاد یعنی در صورتی که اون ماده مصرف نشه بدن واکنش نشون بده که خارش واکنش محسوب نمیشه

من وقتایی که عصبی یا کلافه م پوست دستم یه حس دیگه داره یه حس مثل کشیدگی و خود دستم خواب میره... یهنی این خارشت ممکنه به خاطر استرس شدید باشه اگه مامانبزرگ داری و میدونی تو محیط خونشون میتونی زندگی کنی یه کاری کن که هفته ای یکی دوبار اونجا بخوابی هی بیشترش کن تا جایی که اونجا کلا سر کنی زندگیتو اینجوری از استرس دورتری

موفق باشی راه خوبیو انتخاب کردی

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SaMaR81 نمایش پست ها
      شرایطت رو کاملا درک میکنم و متاسفم برای این شرایط
      هر کمکی ازم بربیاد انجام میدم پ.خ بده فقط
      در مورد این شرایطت دوری از خونه بهترین گزینه براته
      بزن بیرون درس بخون اگه کتابخونه ای چیزی نزدیکته
      به این فکر نکن که پدرم معتاده و من تباه شدم از این اعتیاد یه پل بساز برای پیشرفت
      یادمه یه داستان واقعی میخوندم درباره یه پزشک ایرانی که اوازش به امریکا پیچیده بود و یکی از مسئولین امریکا پا میشه میاد ایران برای جراحی قلب ولی مگه نوبت میدن بهش
      خلاصه تو راه که میومده یه نفر میاد با التماس میگه بذار شیشه ماشینتو پاک کنم
      به دکتره میرسه میبینه چقدر اونی که شیشه پاک میکرد شبیه دکتره است براش تعریف میکنه و دکتره میگه اره اون برادرمه
      هردو تو خونه ای بزرگ شدیم که بابام معتاد بود ولی من به این فکر کردم که نخونم اخرش یکی میشم مثل بابام و براش تلاش کردم اما برادرم تسبیم شد و وضعش اینه
      در مورد وضعیت الانت تو بیشتر از معتاد فیزیولوژی به یک معتاد فکری تبدیل شدی و بقول دوستان افسرده شدی و تنها راه درمانش خودتی
      بدون توجه به بابات تلاش کن و سعی کن بزنی بیرون از خونه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      توی خونه اصلا مطالعه نکن. باید بری کتابخونه.
      بعدشم مشکلاتت جدی هست سعی کن کسیو پیدا کنی که بتونه کمکت کنه. تلاشتو بکن تا بتونی بری یه رشته ی خوب تو دانشگاهه شهره دیگه تا خلاص شی.
      امیدوارم موفق بشی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن