خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال مشاوره ای درباره ی مامانم و خانوادم و کنکور

سلام عزیزان راستش الان که فصل امتحانات مدرسه ها هستش(امتحانات نوبت اول) من برنامه ریزی کردم که در کنار تست تشریحیم بخونم که معدلم کم نشه ماه قبل معدل کارنامه ی ماهانم بد بود و افت داشتم این ماه مامانم تهدید میکنه که اگه نخونم میزنتم و از این حرفا امروز صبح برنامه ریزی کردم که امتحان دو روز بعد ینی درس دینی رو بخونم قرار شد ۱۵ دقیقه استراحت کنم قبلا مشاوره رفته بودم بهم گفته بود چون زود خسته میشم یه ساعت درس بخونم پونزده دقیقه استراحت کنم حالا امروز از خواب پاشدم شروع کردم به خوندن بعد یه ساعت بی وقفه خوندن پونزده دقیقه قرار شد استراحت کنم از وقتیم به دی ماه نزدیک شدیم من گوشی رو گذاشتم کنار ولی توش یه بازی خوب دارم که خودم بازی نمیکنمش یه خواهر کوچیکتر دارم بهم گفت که حالا که تایم استراحتته میتونم اون بازی رو بازی کنم منم گفتم اره و خلاصه که مامانم اومد دید من و خواهرم میخندیم و گوشیم دست خواهرمه شروع کرد به تهدید کردن که درس نمیخونید و گوشیتون رو میگیرم منم با ارامش گقتم الان تایم استراحتمه مامان مشاورمم قبلا گفته بود یه ساعت مطالعه ۱۵ مین استراحت اونم گفت الان اول صبحهچرا دروغ میگی تو که نخوندی کلا و دعوامون شد ولی من هیچی نگفتم برگشتم اتاق و گریه کردم ببخشید طولانی شد ولی بهم بگید با مادری که مدام تهدید به زدنم میکنه و اعصاب برام نمیذاره و با اینکه میخونم ولی بازم میگه گوشیتو میگیرم چیکار کنم؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات

به زودی : با شوهری که کتکم میزنه چی کار کنم
      +
      خب جدای بیمزگی همه چیو بهش اطلاع بده
      مثلا مامان من الان یک ساعت درس خوندم الان 15 دقیقه اومدم استراحت حواست باشه بهم سر 15 دقیقه برم
      بعد یه هفته اینجوری بات خوب میشه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میدونی گلم خودشم میدونه مشاور بهم چی گفته ولی میگه اول صبحی نباید با اون برنامه بری درحالی که تا دیشب میگفت با برنامه ی مشاورت برو هروقت میخواد حرفاشو به کرسی بنشونه انقد بلند حرف میزنه میپره وسط حرفم نمیذاره منم حرف بزنم اصلا نمیذازه از خودم دفاع کنم موندم باهاش چیکار کنم یبار اشتباه کردم نمراتم کم شد از اون روز همش حرف بارم میکنه

4. Top | #4
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      اول باید با خودتون صادق باشید و ببینید چی رشته ای می خواهید برای آن چند ساعت می خواهید مطالعه کنید و....
      اگر خانواده در این حالت تلاش شما را ببینند وضع بهتر می شود...
      اما اگر خسته شده اید از این وضع چند تا کار :
      بروید صاف و پوست کنده صحبت کنید با والدین ، بگید خسته شدم ول کنید ، خلاصه با زبون خوش حرف بزنید باهاشون...
      نشد با زبون ناجورتر با دعوا و بعدش اعتصاب غذا کن حل میشه
      از نظر روان شناسی هم تحریکش کن بگو فلانی ها ندیدی چه کار کردند با بچشون ، مجله آزمون کنکور اینجا کاربرد داره ، مجله را نشونش بدین مخصوصا صفحه مصاحبه با والدین ، انصافا اثر داره ....
      اگر با کسی هم راحتی که دهنش جفت و بست داره یعنی رازداره هم صحبت کن بگو پادرمیانی کنه که خسته شدی....
      کمی مستقل بودن خودتو نشون بده خانواده بدانند که دیگر بزرگ شده ای البته خدایی ناکرده کار خلاف عرف نباشه مثلا اتاق خودتو تمیز کن لباس بشور و.... البته اینا مثاله ببین خودت چه کار میتونی بکنی...
      تمام...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مامان منم همینطوریه به خاطر5دقیقه استراحت بیشتر جوری اعصاب ادمو خرد میکنه که دیگه تا اخر شب درس میخونم حالیم نمیشه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مامان من تا من میام حرف میزنم میپره وسط حرفم نمیذاره صحبت کنم یا مثلا میخوام به بابام توضیح بدم چیکار کردم بلند بلند میگه تو فقط بلدی حرف بزنی و تهدید میکنه به زدنم انگار بچه ی دو سالم نمیخواد باور کنه ادم گاهی اشتباه میکنه جوری اعصابمو خورد میکنه میرم گریه میکنم تا فرداش نمیتونم درس بخونم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Azi_ نمایش پست ها
      سلام عزیزان راستش الان که فصل امتحانات مدرسه ها هستش(امتحانات نوبت اول) من برنامه ریزی کردم که در کنار تست تشریحیم بخونم که معدلم کم نشه ماه قبل معدل کارنامه ی ماهانم بد بود و افت داشتم این ماه مامانم تهدید میکنه که اگه نخونم میزنتم و از این حرفا امروز صبح برنامه ریزی کردم که امتحان دو روز بعد ینی درس دینی رو بخونم قرار شد ۱۵ دقیقه استراحت کنم قبلا مشاوره رفته بودم بهم گفته بود چون زود خسته میشم یه ساعت درس بخونم پونزده دقیقه استراحت کنم حالا امروز از خواب پاشدم شروع کردم به خوندن بعد یه ساعت بی وقفه خوندن پونزده دقیقه قرار شد استراحت کنم از وقتیم به دی ماه نزدیک شدیم من گوشی رو گذاشتم کنار ولی توش یه بازی خوب دارم که خودم بازی نمیکنمش یه خواهر کوچیکتر دارم بهم گفت که حالا که تایم استراحتته میتونم اون بازی رو بازی کنم منم گفتم اره و خلاصه که مامانم اومد دید من و خواهرم میخندیم و گوشیم دست خواهرمه شروع کرد به تهدید کردن که درس نمیخونید و گوشیتون رو میگیرم منم با ارامش گقتم الان تایم استراحتمه مامان مشاورمم قبلا گفته بود یه ساعت مطالعه ۱۵ مین استراحت اونم گفت الان اول صبحهچرا دروغ میگی تو که نخوندی کلا و دعوامون شد ولی من هیچی نگفتم برگشتم اتاق و گریه کردم ببخشید طولانی شد ولی بهم بگید با مادری که مدام تهدید به زدنم میکنه و اعصاب برام نمیذاره و با اینکه میخونم ولی بازم میگه گوشیتو میگیرم چیکار کنم؟
      سلام
      چقد مامانت خشن برخورد میکنه : |

هر وقت موقع استراحتت شد بهش بگو!
      یا به مشاورت بگو باهاش خرف بزنه شاید کنار بیاد!
      درکل بدت رو که نمیخواد حرصت رو میخوره زیاد به دل نگیر ازش : )
      موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درکل مادرای عزیز وگرامی عادت دارن فقط رومخ باشن وهنوز مامان منم بعد دوسال پشت کنکوربودن شیوه ی رفتار کردن بامنو یادنگرفته...
      ولی من شیوه ی رفتارباهاش ویادگرفتم
      عزیزم بهترین راه حل بی تفاوتیه ...وقتی بهت گیرمیده ابدا جواب نده جلوش گوشی دس نگیر.. اصلا تو اتاقت بعضی وقتااستراحت کن وبیرون نرو درضمن هرچیزیو بهش اطلاع نده وباهاش سعی کن خیلی راجب کارات مشورت نکنی.
      شرطیش نکن که فکرکنه مثلا وظیفشه ازخواب بیدارت کنه یاتایم استراحتتو بهت گزارش بده وازاین حرفا..
      سکوت وبی تفاوتی بهترین راهه هم خودت اعصابت ارومه وبحث نمیکنی هم اون درضمن خیلیم جلوش افتابی نشو.
      درکل مامانا یه حالتی دارن که راضین شما یک هفته تو اتاقت باشی حالا درسم نخونی مهم نیس ولی بیرون نری نشینی پیششون ..یابخندی واستراحت کنی ...یابادوستت بحرفی..راضین که اینا نباشه فقط...درواقع راضین که حتی شده ادا درس خوندنو دربیاری : ) واین یجوری راضی کردن خودشون محسوب میشه وانگار یه باری ازرو دوش خودشون برداشته شده..
      بهرحال این تجربیاته 3سال خونه نشین بودن منه : ) امیدوارم به آرامش ذهنیت هرچه زودتر برسی واین آرامش فقط به دست خودت میسره..
      موفق باشی دخترخوب
      The moon is always alone...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظرم سکوت کن و طبق برنامه ت پیش برو، جر و بحث نکن باهاش که اعصابت به هم بریزه، تغییر دادن دیگران خیلی سخت و گاهی غیرممکنه ...

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اوهوم مامان من بیش از اندازه نگرانمه شما که پشت کنکور موندی نگفتن چرا نخوندی؟ اگه خونواده ی من بود تاحالا صدبار کشته بودنم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وقتایی که داری درس میخونی ، خودت گوشیت رو ببر بذار روی اپن یا روی میز ، کلا جایی که جلو چشمش باشه و ببینه
      تو همون تایم 15 دقیقه ای استراحتت بیا همونجا گوشیتو چک کن و دوباره بزار سر جاش و برو درستو بخون.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فک کنم اشتباهی رخ داده مادرت به مشاوره نیاز داره نه تو

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اصن پدر مادر ، به خاطر بابا مامان بودنشون انقد حساسن
      بالاخره آیندت واسشون مهمه ...
      بهترین راه اینه که چند روزی با نظارت خودشون درس بخونی . یعنی نری توی اتاق که اصن مشخص نباسه میخونی یا نه . ۳ ۴ روز جلوی خودشون برنامه ات رو اجرا کن تا ببینن که نه جدی میخونط
      در مورد مدرسه هم اینکه فقط و فقط بستگی به برنامتون داره
      اگه برنامه مشاوره ات با امتحانات یکیه که عالیه . بشین همزمان بخونشون ولی نه تشریحی
      همون تست رو راه حلش رو کامل بنویس گاهیی ، همین تمرین میشه واسه تشریحی
      کلا تشریحی جدای از تستی نیست که حساس بشی
      با تست تسلط پیدا کنی راحت سوالات تشریحی هم مینویسی
      ولی بهترین کار ، موقع خوندن دروسه
      یعنی وقتی داری درسی رو میخونی واسه خودت کامل توضیح بدی و فکر کنی به سوالای تشریحی یه امتحان داری جواب میدی
      همینطوری ناخوداگاه ۱-یادمیگیری چطوری درس بخونی ۲-یادمیگیری ک چطوری تستی تشریحی بخونی واسه نهایی های خرداد

14. Top | #14
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خیلی ساده س گوشیو بهش بده!!!! درستو بخون اخر شب گوشیو بگیر بعدشم برنامتو بهش نشون بده

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظرم به جای اینکه خودت بری پیش مشاور ، مادرتون رو ببر پیش مشاور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن