خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

واسه تسلط روی مطالب چه تعداد تست لازمه ؟

سلام دوستان.
      میدونم سوالم خیلی کلی هست و نمیشه واسه همه یک نسخه پیچید چون پایه هرکسی متفاوته اما از اونایی که رتبه های نسبتا خوب ( مثلا زیر 10 هزار کشوری ) اوردن راهنمایی میخوام .

من بازه زمانی مهرماه رو خوب خوندم اما بعدش درگیر یکسری مشکلات شدم و این دو ماه رو هیچی نخوندم اما میخوام دوباره استارت بزنم.
      ولی تعداد تست کتابای کمک درسی رو که میبینم دچار وسواس میشم مثلا فیزیک پایه و دوازدهم میکرو حدود 4500 تست داره یا مثلا عربی خیلی سبز حدود 3000 تا تست داره.

طبق تجربه شما حل کردن چه تعداد از این تستا واسه تسلط روی مطالب کافیه ؟ مثلا واسه فیزیک حل و مرور نصف تستای کتاب میکرو کافیه ؟

آیا همه اونایی رتبه ها و رشته های خوب رو بدست اوردن واقعا تمام سوالات یه کتاب رو حل کردن ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      همه تستای یه کتاب لازم نیست فعلا
      زوج و فرد روش خوبیه!
      و تحلیل هر کدوم از تستا!
      درکل
      تا وقتی تست بزن که حس کردی کامل اون مطلب رو فهمیدی و مشکلی نداری باهاش

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وقتی لینطوری به دید کلی به تعداد تستا نگاه کنی کاملا مشحصه که میترسی میگی وای ۳۵۰۰تااا تست!اما وقتی که یکم یکم بخونی و تست بزنی اینا برات هیچ میشن...موفق باااشی...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای فیزیک میکرو فقط تستای کنکور و ستاره دار بزن . و برای هر فصلی توی جدول گفته کدوم تستا برای دوران جمع بندی خوبن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همه تست های کتاب که نیاز نیست زده بشه
      اول تست های سراسری
      بعد تستای مهم ( مثلا ستاره دار ها توی گاج یا vit ها توی مبتکران )
      بعدشم،همه تستای یه مبحث رو که نمیشه یه جا زد، باید واسه ایستگاه های دوره و مرور هم چندتا نگه داشت.
      ویرایش توسط _LEYLA_ : 25 آذر 1398 در ساعت 18:34

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      منم همین مشکلو دارم با فیزیک شما که میگین فقط تستهای ستاره دار رو بزن بقیه رو برا مرور بزار مشکل اینجاس همه تیپ های سوالهای فیزیک متفاوته به ندرت تست تکراری داره هر تست هم تو گاج فیزیک یه چیز جدیدی برا گفتن داره واسه همین باید همه تستا رو زد تا همه مفاهیم و فهمید راه دیگه ای هم ندارن شایدم تستای گاج خوب نیس نمیدونم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینکه بگین همه تستارو بزنم ، خودش وسواس به حساب میاد
      بستگی به مبحثش داره،واقعا یه سری مبحثا 30 تا تست هم واسش کافیه
      اول و آخر این خودتونین که میتونین مشخص کنین چقدر به تمرین نیاز دارین
      هر تستی هم ارزش زدن نداره
      شما همه ی تستای همه کتاب ها رو هم بزنین ، باز طراح سر جلسه یه سبک جدیدی رو میکنه که غافلگیر میشه آدم
      ولی اگه اون مطلب براتون خوب جا بیافته و به قولی سوار اون مطلب باشین ، هر مدل تستی هم جلوتون بزارن حل میکنین
      پس بنا رو روی یادگیری کامل بذارین.

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اتفاقا فیزیک میکرو وقتی چندتا پشت سر هم از یک مبحثه تقریبا نصفش تکراری میشه
      مثلا 6تا سوال هست که سطح شیب دار با فنر قاطی شده تو سه تا ازش حل کنی اون3تای بعدی دیگه تکراری چون فرق اون3تا با این3تا که حل کردی اینه که مثلا سوال 2 گفته فنر 4cmفشرده میشه و ارتفاع از سطح مبنا10cmهست اونوقت سوال6 گفته فنر 6cmفشرده شده و ارتفاع سطح مبنا 15cmهست..البته همه سوالارو حل کنی خیلی خوبه چون یه الگویی تو ذهنت از سواله درست میشه.مثلا خودم همین تیپ سوالی که برات گفتم سوال اول و دوم توی 3دقیقه حل کردم بعد یکم فهمیدم جریانش چیه 4_5توی 2دقیقه حل کردم اخرش 2_3تا سوال اخرو توی1/5دقیقه حل کردم...البته هرچی دیگه حل کنم زیاد برام فایده نداره چون من این تیپ کامل بلدم دیگه ولی چون محاسباتم خوب نیست دیگه نمیتونم سریع تر حل کنم
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      منم همین مشکلو دارم با فیزیک شما که میگین فقط تستهای ستاره دار رو بزن بقیه رو برا مرور بزار مشکل اینجاس همه تیپ های سوالهای فیزیک متفاوته به ندرت تست تکراری داره هر تست هم تو گاج فیزیک یه چیز جدیدی برا گفتن داره واسه همین باید همه تستا رو زد تا همه مفاهیم و فهمید راه دیگه ای هم ندارن شایدم تستای گاج خوب نیس نمیدونم
      ...

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      اتفاقا فیزیک میکرو وقتی چندتا پشت سر هم از یک مبحثه تقریبا نصفش تکراری میشه
      مثلا 6تا سوال هست که سطح شیب دار با فنر قاطی شده تو سه تا ازش حل کنی اون3تای بعدی دیگه تکراری چون فرق اون3تا با این3تا که حل کردی اینه که مثلا سوال 2 گفته فنر 4cmفشرده میشه و ارتفاع از سطح مبنا10cmهست اونوقت سوال6 گفته فنر 6cmفشرده شده و ارتفاع سطح مبنا 15cmهست..البته همه سوالارو حل کنی خیلی خوبه چون یه الگویی تو ذهنت از سواله درست میشه.مثلا خودم همین تیپ سوالی که برات گفتم سوال اول و دوم توی 3دقیقه حل کردم بعد یکم فهمیدم جریانش چیه 4_5توی 2دقیقه حل کردم اخرش 2_3تا سوال اخرو توی1/5دقیقه حل کردم...البته هرچی دیگه حل کنم زیاد برام فایده نداره چون من این تیپ کامل بلدم دیگه ولی چون محاسباتم خوب نیست دیگه نمیتونم سریع تر حل کنم
      فصل حرکت اصن اینطوری نیس سوالا همه فرق دارن

10. Top | #10
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو هرکتابی بیاری به جز کتابای شهریاری که تستاش کمه توی بقیه کتابها حداقل از هر تیپ تست 4_5تا میارن(چه خیلی سبز چه الگو چه میکرو)
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      فصل حرکت اصن اینطوری نیس سوالا همه فرق دارن
      ...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوالات هر چی بیشتر حل شه بهتره
      چون تسلط بیشتره
      فقط یه نکته یه کتابو تموم ون برو سراغ بعدی (؛

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای هر درس و از هر درس برای هر مبحث فرق میکنه که چ تعداد تست لازمه ....سوالتون خیلی کلیه و نمیشه جواب داد....ولی چون بحث فیزیک شد برای فیزیک کتاب جامع خیلی سبز تک جلدی بسیار مناسبه و حجم معقولی داره و کاملا تعداد تستای مناسب برای هر فصل رو آورده و در کل 1900 تست داره که برای تسلط رو فیزیک کافیه.

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      تو هرکتابی بیاری به جز کتابای شهریاری که تستاش کمه توی بقیه کتابها حداقل از هر تیپ تست 4_5تا میارن(چه خیلی سبز چه الگو چه میکرو)
      هر چی شما بگی ارش عزیز همکار درسته.
      رفع اسپم = هر تستی صلاح میدونین بزنین زیاد نزنین پدر بزرگم همیشه میگه کم بزن همیشه بزن که کور میشین به هر حال چشم انسان زیاد کتاب ببینه ضعیف میشه تستای ستاره دار رو حتما مرور کنین.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن