خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 11 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 153
    1. Top | #46
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      فعلا یه پله رد بدید بقیش خدا بزرگه.

2. Top | #47
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up خودم دنبالش بودم
      Success is what you make it

Take it how it come

3. Top | #48
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ما کنکوریارو هم راه بدین تو این نظرسنجیا/:
      من که داخلی رو دوس دارم، حالا نمیفمم چرا، با بقیه‌ حال نمیکنم
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

4. Top | #49
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.M نمایش پست ها
      بهترینا اونان که بالینی ندارن یا بالینی شون کمه
      چرا اینجوری شدیم؟ حوصله مریض رو نداریم رسما
      e.m با بیشترین ارتباط با بیمار و بالین و کیس های ترومایی رتبه یکی مونده به آخره از اون ور رادیولوژی بدون بالین و ارتباط با بیمار رتبه یکی مونده به اول
      ببينيد رشته هايي مثل چشم و پلاستيك و ... در قبال مسوليت درامد بسيار بالايي دارن و به لوكس بودن مشهورن فقط ايرانم نيست(اما تو ايران ديگه شورش رو دارن در ميارن واقعا پزشك صرفا به دنبال درامد داره همينطور رو به افزايش ميره) معمولا تو همه دنيا پر طرفدارن .رشته هايي مثل قلب يا مغز و اعصاب سختي و پيچيدگي زيادي دارن و امار مرگ و مير بيماران هم بالاست و علاقه زيادي ميطلبه و شخصيت هاي خاصي ميخواد كه هر كسي نداره برا همين تمايل بهش كمتره .
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

5. Top | #50
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کسی با بیوتکنولوژی پیوسته آشنایی داره؟

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺑﺮﺗﺮﯼ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﺨﺼﺺ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﺮ ﺣﺴﺐ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﻣﺤﺒﻮﺑﯿﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﭘﺰﺷﮑﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ :

ﭼﺸﻢ ﭘﺰﺷﮑﯽ ‏( برای قبولی آن نیاز به رتبه دو رقمی دارد ‏)
      ﺭﺍﺩﯾﻮﻟﻮﮊﯼ ‏( ﺭﺗﺒﻪ ﺯﯾﺮ 140 ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺩ ﺗﺎ ﺗﺒﺮﯾﺰ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﯽ ‏)
      ﭘﻮﺳﺖ ﻭ ﻣﻮ ‏( ﺯﯾﺮ 227 ‏)
      ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻫﺴﺘﻪ ﺍﯼ ‏( ﺯﯾﺮ 300 ‏)
      ﺍﺭﺗﻮﭘﺪﯼ ‏( ﺯﯾﺮ 366 ‏)
      ﻗﻠﺐ ﻭ ﻋﺮﻭﻕ ‏( ﺯﯾﺮ 419 ‏)
      ﻃﺐ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ‏( ﺯﯾﺮ 480 ‏)
      ﻣﻐﺰ ﻭ ﺍﻋﺼﺎﺏ ‏( ﻧﻮﺭﻭﻟﻮﮊﯼ‏) ‏( ﺯﯾﺮ 510 ‏)
      ﮔﻮﺵ ﺣﻠﻖ ﺑﯿﻨﯽ ‏( ﺯﯾﺮ570 ‏)
      ﺟﺮﺍﺣﯽ ﻣﻐﺰ ﻭ ﺍﻋﺼﺎﺏ ‏( ﺯﯾﺮ 603 ‏)
      ﭘﺎﺗﻮﻟﻮﮊﯼ ‏( ﺯﯾﺮ 659 ‏)
      ﺍﻭﺭﻭﻟﻮﮊﯼ ‏( ﺟﺮﺍﺣﯽ ﮐﻠﯿﻪ ﻭ ﻣﺠﺎﺭﯼ ﺍﺩﺭﺍﺭﯼ‏) ‏( ﺯﯾﺮ 710 ‏)
      ﭘﺮﺗﻮﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ‏( ﺭﺍﺩﯾﻮﺗﺮﺍﭘﯽ‏) ‏( ﺯﯾﺮ 770 ‏)
      ﺟﺮﺍﺣﯽ ﻋﻤﻮﻣﯽ ‏( ﺯﯾﺮ 936 ‏)
      ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺯﺍﯾﻤﺎﻥ ‏( ﺯﯾﺮ 1172 ‏)
      ﺍﻋﺼﺎﺏ ﻭ ﺭﻭﺍﻥ ‏(ﺭﻭﺍﻧﭙﺰﺷﮑﯽ‏) ‏( ﺳﺎﯾﮑﯿﺎﺗﺮﯼ ‏) ‏( ﺯﯾﺮ 1241 ‏)
      ﺩﺍﺧﻠﯽ ‏(ﮔﻮﺍﺭﺵ - ﮐﻠﯿﻪ - ﺭﯾﻪ - ﺭﻭﻣﺎﺗﻮﻟﻮﮊﯼ - ﺧﻮﻥ ‏) ‏( ﺯﯾﺮ1387 ‏)
      ﻃﺐ ﮐﺎﺭ ‏( ﺯﯾﺮ 1500 ‏)
      ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ‏( ﺯﯾﺮ 1840 ‏)
      ﺑﯿﻬﻮﺷﯽ ‏( ﺯﯾﺮ 2000 ‏)
      ﻋﻔﻮﻧﯽ ‏( ﺯﯾﺮ 2500 ‏)
      ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ‏( ﺯﯾﺮ 2800 ‏)
      ﻃﺐ ﺍﻭﺭﮊﺍﻧﺲ ‏( ﺯﯾﺮ 3100 ‏)
      ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ‏( ﺯﯾﺮ 3200 )
      به کدومشون علاقه دارین و چرا
      بحث سر رسیدن نیست صرفا فقط بگین علت علاقتون چیه
      من انكلوژي (پزشك سرطان) رو دوست دارم البته انكلوژي فوق تخصصه اول بايد تخصص داخلي بگيري.تو رشته خودمم پرستاري سرطان و ويژه رو دوست دارم.

7. Top | #52
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      کسی با بیوتکنولوژی پیوسته آشنایی داره؟
      بيوتكنولوژي رشته جالبيه اما به نظر من توانايي خاصي ميطلبه چون همزمان هم بايد تو مهندسي و درساي رشته رياضي خوب باشي و هم تو درساي علوم تجربي من خيلي كم همچين ادمي ديدم .

8. Top | #53
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      بيوتكنولوژي رشته جالبيه اما به نظر من توانايي خاصي ميطلبه چون همزمان هم بايد تو مهندسي و درساي رشته رياضي خوب باشي و هم تو درساي علوم تجربي من خيلي كم همچين ادمي ديدم .
      خداروشکر فیریک و ریاضیم(البته ریاضی رو یه کمی می لنگم) ولی بد نیستند

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      زنان!
      البته یسری تخصص ناشناخته هم هست مثل تخصص درد!

10. Top | #55
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      همیشه تخصص رادیولوژی دوست داشتم

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خداروشکر فیریک و ریاضیم(البته ریاضی رو یه کمی می لنگم) ولی بد نیستند
      و اينم در نظر بگيريد كه رشته باليني نيست يعني با بيمار و درمان مستقيم سر و كار نداره يه رشته بيشتر تحقيقاتي هست و حجم مطالعه بالايي داره .كاراي جالبي ميكنن مثل ساخت انسولين و واكسن و انتي بيوتيك ها و خيلي كارهاي مفيد ديگه البته به علوم پزشكي محدود نيستن تو كشاورزي و دام هم خيلي ضمينه كار دارن.اما اگه علاقه به بالين و درمان بيماران داشته باشي راضيت نميكنه .در مورد وضعيت بازار كار و درامدش تو ايرانم اطلاع ندارم اگه ميخواي بخوني درباره اينم تحقيق كن خيلي مهمه .مثلا ما استاداي علوم پايه مون(فيزيولوژي و بيوشيمي و...) همه دكترا داشتن و از بس درس خوندن موهاشون ريخته و كله باد كرده بود اكثرا هم بداخلاق بودن يا معمولي .ماشين معمولي داشتن و وضعيت مالي نه چندان قابل توجه اما استاداي پرستاري همه با انرژي و شاد و ماشين هاي انچناني وزندگي اوكي برا همين تو ايران من علوم باليني رو بيشتر توصيه ميكنم
      ویرایش توسط prince : 18 آبان 1399 در ساعت 14:17

12. Top | #57
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تا وقتی که وارد بیمارستان و استاجر نشدین نمیتونین بفهمین واقعا به چه چیزی علاقه دارین.ولی قلبا به جراحی علاقه دارم
      از کفر و ز اسلام برون صحراییست / ما را به آن میان فضا سوداییست
      عارف چو بدان رسید سر را بنهد / نه کفر و نه اسلام و نه آنجا جاییست

13. Top | #58
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      و اينم در نظر بگيريد كه رشته باليني نيست يعني با بيمار و درمان مستقيم سر و كار نداره يه رشته بيشتر تحقيقاتي هست و حجم مطالعه بالايي داره .كاراي جالبي ميكنن مثل ساخت انسولين و واكسن و انتي بيوتيك ها و خيلي كارهاي مفيد ديگه البته به علوم پزشكي محدود نيستن تو كشاورزي و دام هم خيلي ضمينه كار دارن.اما اگه علاقه به بالين و درمان بيماران داشته باشي راضيت نميكنه .در مورد وضعيت بازار كار و درامدش تو ايرانم اطلاع ندارم اگه ميخواي بخوني درباره اينم تحقيق كن خيلي مهمه .مثلا ما استاداي علوم پايه مون(فيزيولوژي و بيوشيمي و...) همه دكترا داشتن و از بس درس خوندن موهاشون ريخته و كله باد كرده بود اكثرا هم بداخلاق بودن يا معمولي .ماشين معمولي داشتن و وضعيت مالي نه چندان قابل توجه اما استاداي پرستاري همه با انرژي و شاد و ماشين هاي انچناني وزندگي اوكي برا همين تو ايران من علوم باليني رو بيشتر توصيه ميكنم
      نه برای من درآمد مهم نیست،فقط یه سوال اینکه اون رشته ای که واکسن یا درمانی برای یه بیماری کشف(نه تولید انبوه) میکننده همین رشته است یا داروسازی و ژنتیک و...؟

14. Top | #59
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه برای من درآمد مهم نیست،فقط یه سوال اینکه اون رشته ای که واکسن یا درمانی برای یه بیماری کشف(نه تولید انبوه) میکننده همین رشته است یا داروسازی و ژنتیک و...؟
      خوشبحالت كه درامد برات فاكتور نيست .دوره تك محوري گذشته امروزه پژوهش هاي بزرگ و در مرز علم كه به كشف دارو ودرمان ها و واكسن ها و ... انجام ميشه تيمي انجام ميشه معمولا و انفرادي نيست و معمولا به امكانات و تجهيزات پيشرفته اي نياز داره كلي سازمان و موسسه خصوصي و دولتي تو دنيا فعال هستن اگه بخواين تو اين سطح كار كنين بايد خيلي به لحاظ علمي قوي باشيد و پيشنهاد من مهاجرت هست يه نمونه خوب اين قضيه دكتر امير رضا عارف هست محقق برجسته اي كه در هارواد و موسسه ي هانا-فاربر فعاليت دارن (تو نت ميتونين زندگي نامش رو بخونين).اما اين راه خيلي ارمانگرايانه هست و سخت و پشتوانه مالي خوبي نياز داره خودم در جواني هدفم همين بود اما وقتي با مشكلات و سختي هاي اين راه برخورد كردم و ديدم امكانش برا من نيست بيخيال شدم و به سمت علوم باليني رفتم كه امكان موفقيت توش بالاتره و شانس مهاجرتي بالاتري دارين و پشتوانه كمتري نياز داره .شما واقع بين باشين تا مثل من چند سال عقب نيوفتين به خاطر ارمانگرايي .رويايي كه دست نيافتني باشه بدرد نميخوره رويا بايد تبديل به هدف بشه . در ادامه پاسخ تو همين كارهاي تيمي كه گفتم خيلي رشته ها دخيل هستن از پزشك ها و كادر درمان باليني گرفته تا علوم پايه اي ها مثل زيست شناسان وشيمي دان ها(مثلا شيمي دارويي ها تو داروسازي خيلي فعالن ) تا بين رشته اي ها زنتيك و بيوتكنولوژي و ... .سيستم به اين صورته شما مثلا بيوتكنولوژي ميخوني بعد ميبيني يه استاد داره رو داروي بيماري ام اس كار ميكنه شما ميبيني تحقيق هاي شما ميخوره و نزديكه به اون كار بهش پيشنهاد همكاري ميدين و اگه پذيرفت باهاش كار ميكنه ممكنه رشته اون استاد مثلا ايمونولوژي باشه ولي ببينه شما بدردش ميخورين و تو گروهتون شايد از رشته هاي ديگم باشن مثلا يه شيميدان و يه عصب شناس .شيميدانه مولكول دارويي رو طراحي و ازمايش ميكنه بعد اون عصب شناس تو قسمت هاي تست حيواني و تاثير دارو رو سيستم عصبي كمك ميكنه .شما تو توليد انبوه دارو مشاوره ميديد و ... و استاد همه رو مديريت ميكنه .اميدوارم دركي از اين سيستم داده باشم بهتون .اينم بگم به شعار ها توجه نكن بخواي تو اين سطح بالا كار كني و توان مالي، علمي و پشتكارش رو درخودت ميبيني بايد به فكر كار تو يه كشور پيشرفته باشي تو ايران واقعا امكانات لازم و سرمايه گذاري كافي نيست و درامد نا عادلانه اي خواهيد داشت و مشكلات ديگه . سرخورده ميشي .
      ویرایش توسط prince : 18 آبان 1399 در ساعت 19:27

15. Top | #60
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خوشبحالت كه درامد برات فاكتور نيست .دوره تك محوري گذشته امروزه پژوهش هاي بزرگ و در مرز علم كه به كشف دارو ودرمان ها و واكسن ها و ... انجام ميشه تيمي انجام ميشه معمولا و انفرادي نيست و معمولا به امكانات و تجهيزات پيشرفته اي نياز داره كلي سازمان و موسسه خصوصي و دولتي تو دنيا فعال هستن اگه بخواين تو اين سطح كار كنين بايد خيلي به لحاظ علمي قوي باشيد و پيشنهاد من مهاجرت هست يه نمونه خوب اين قضيه دكتر امير رضا عارف هست محقق برجسته اي كه در هارواد و موسسه ي هانا-فاربر فعاليت دارن (تو نت ميتونين زندگي نامش رو بخونين).اما اين راه خيلي ارمانگرايانه هست و سخت و پشتوانه مالي خوبي نياز داره خودم در جواني هدفم همين بود اما وقتي با مشكلات و سختي هاي اين راه برخورد كردم و ديدم امكانش برا من نيست بيخيال شدم و به سمت علوم باليني رفتم كه امكان موفقيت توش بالاتره و شانس مهاجرتي بالاتري دارين و پشتوانه كمتري نياز داره .شما واقع بين باشين تا مثل من چند سال عقب نيوفتين به خاطر ارمانگرايي .رويايي كه دست نيافتني باشه بدرد نميخوره رويا بايد تبديل به هدف بشه . در ادامه پاسخ تو همين كارهاي تيمي كه گفتم خيلي رشته ها دخيل هستن از پزشك ها و كادر درمان باليني گرفته تا علوم پايه اي ها مثل زيست شناسان وشيمي دان ها(مثلا شيمي دارويي ها تو داروسازي خيلي فعالن ) تا بين رشته اي ها زنتيك و بيوتكنولوژي و ... .سيستم به اين صورته شما مثلا بيوتكنولوژي ميخوني بعد ميبيني يه استاد داره رو داروي بيماري ام اس كار ميكنه شما ميبيني تحقيق هاي شما ميخوره و نزديكه به اون كار بهش پيشنهاد همكاري ميدين و اگه پذيرفت باهاش كار ميكنه ممكنه رشته اون استاد مثلا ايمونولوژي باشه ولي ببينه شما بدردش ميخورين و تو گروهتون شايد از رشته هاي ديگم باشن مثلا يه شيميدان و يه عصب شناس .شيميدانه مولكول دارويي رو طراحي و ازمايش ميكنه بعد اون عصب شناس تو قسمت هاي تست حيواني و تاثير دارو رو سيستم عصبي كمك ميكنه .شما تو توليد انبوه دارو مشاوره ميديد و ... و استاد همه رو مديريت ميكنه .اميدوارم دركي از اين سيستم داده باشم بهتون
      من بیوتکنولوژی رو بخاطر این قبول دارم برای اینکه توی کشف دارو و ....بیشترین نقش رو دارند و در ضمن من توی فکر مهاجرت نیستم(چون قبلا می خواستم بکنم،نکردم پس النم نمی کنم)

صفحه 4 از 11 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن