خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

ساعت مطالعه میانگین برای پایه یازدهم چقدر باید باشه؟

بذارید یه داستان تعریف کنم
      من خودم تیزهوشانم. تو مدرسه ای درس میخونم که فقط تو زمینه معلم ها میتونه با مدارس تهران رقابت کنه. (+ این که فضای باز و بوفه داره)
      از این مسخره بازیا مثل آزمون مدارس برتر و دی وی دی و مولف کتاب ها به عنوان مدرس و اینا هم نداره.

بعد جالبه تو کلاس ما کسایی هستن (4 نفر) که همیشه تو قلمچی زیر 70 کشورن. (ولی همیشه تو کلاس میخوان به همدیگه ثابت کنن که به ساعت مطالعشون ربط نداره همینجوری شانسکی رتبه میارن اصن یه وضعیه)
      یکی هست همیشه زیر 50 عه. (روش مطالعشو اگه خواستید بعدا میگم بهتون ولی بحث تاپیک این نیست)

حالا اینا به کنار
      امسال یکی از بچه هامون مهاجرت کرد رفت کانادا (خوشم میاد خیلی ریلکس گفتم چون این هم موضوع تاپیک نیست) به جاش یکی از نوشهر انتقالی گرفت اومد اینجا
      بعد هم سرویسیمون شد

همینجوری که داشتیم حرف میزدیم و اینا بهم گفتش که روز مدرسه 6-7 ساعت میخونم روز تعطیل 10 ساعت
      کفم برید
      بهش میگم من اگه روز مدرسه 5 ساعت بخونم روز بعدش دیگه حس درس خوندم ندارم تو چجوری 7 ساعت میخونی

بهم میگه که من متوسطه اول نمونه دولتی بودم
      بعد تجربی متوسطه دوم نوشهر فقط 3 نفر تکمیل ظرفیت قبول میکرد (از بین کل بچه های نوشهر و چالوس (چون چالوس سمپاد نداره) یعنی یه چیزی حدود 300-400 نفر)
      بعد گفتش که من ساعت مطالعمو وقتی نهم بودم به این اندازه رسوندم و اینجوری تیزهوشان دهم قبول شدم از اون موقع به شکل عادت مونده برام.
      (جالبه قلمچیشو نگاه میکنی همه اختصاصیا رو میزنه 70 80 بعد یهو عربیشو میزنه 30 40)
      واقعا قدرت عادت که میگن همینه ها

حالا برگردیم سر اصل موضوع
      واقعا این همه مطالعه و تست زنی برای کسی که یازدهمه نیازه؟
      من از مشاورم پرسیدم میگه تو سعی کن خودتو برسونی (حتی اگه سختت بود)
      چون اگه عادت کنی به ساعت مطالعه بالا دیگه دوازدهم مشکل "حس نداشتن" نداری میتونی زوم کنی رو خود درسا

2. Top | #2
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سوالت حاشيه، حاشيه و باز هم حاشيه ايه..
      قلق و روش مطالعه ت رو سعي كن پيدا كني..
      درس بخوني حتي شده روي با يك تنوع درس!
      مرور خوب بزار هم تستي و هم تشريحي..
      تستي كار نكردي فدا سرت ولي تشريحي ١٠٠ درصد كار كن كه سال كنكور بتوني راحت جمع كني و ازمون هاي سال كنكورتو با تراز بالا استارت بزني..
      مشكل پيش نياز داري حتما يك هفته وقت بزار مثلا مثلثات، ارايه ها و..
      ساعت مطالعه بحث چرتيه نري تو حاشيه ش!!!!!!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      بذارید یه داستان تعریف کنم
      من خودم تیزهوشانم. تو مدرسه ای درس میخونم که فقط تو زمینه معلم ها میتونه با مدارس تهران رقابت کنه. (+ این که فضای باز و بوفه داره)
      از این مسخره بازیا مثل آزمون مدارس برتر و دی وی دی و مولف کتاب ها به عنوان مدرس و اینا هم نداره.

بعد جالبه تو کلاس ما کسایی هستن (4 نفر) که همیشه تو قلمچی زیر 70 کشورن. (ولی همیشه تو کلاس میخوان به همدیگه ثابت کنن که به ساعت مطالعشون ربط نداره همینجوری شانسکی رتبه میارن اصن یه وضعیه)
      یکی هست همیشه زیر 50 عه. (روش مطالعشو اگه خواستید بعدا میگم بهتون ولی بحث تاپیک این نیست)

حالا اینا به کنار
      امسال یکی از بچه هامون مهاجرت کرد رفت کانادا (خوشم میاد خیلی ریلکس گفتم چون این هم موضوع تاپیک نیست) به جاش یکی از نوشهر انتقالی گرفت اومد اینجا
      بعد هم سرویسیمون شد

همینجوری که داشتیم حرف میزدیم و اینا بهم گفتش که روز مدرسه 6-7 ساعت میخونم روز تعطیل 10 ساعت
      کفم برید
      بهش میگم من اگه روز مدرسه 5 ساعت بخونم روز بعدش دیگه حس درس خوندم ندارم تو چجوری 7 ساعت میخونی

بهم میگه که من متوسطه اول نمونه دولتی بودم
      بعد تجربی متوسطه دوم نوشهر فقط 3 نفر تکمیل ظرفیت قبول میکرد (از بین کل بچه های نوشهر و چالوس (چون چالوس سمپاد نداره) یعنی یه چیزی حدود 300-400 نفر)
      بعد گفتش که من ساعت مطالعمو وقتی نهم بودم به این اندازه رسوندم و اینجوری تیزهوشان دهم قبول شدم از اون موقع به شکل عادت مونده برام.
      (جالبه قلمچیشو نگاه میکنی همه اختصاصیا رو میزنه 70 80 بعد یهو عربیشو میزنه 30 40)
      واقعا قدرت عادت که میگن همینه ها

حالا برگردیم سر اصل موضوع
      واقعا این همه مطالعه و تست زنی برای کسی که یازدهمه نیازه؟
      من از مشاورم پرسیدم میگه تو سعی کن خودتو برسونی (حتی اگه سختت بود)
      چون اگه عادت کنی به ساعت مطالعه بالا دیگه دوازدهم مشکل "حس نداشتن" نداری میتونی زوم کنی رو خود درسا
      در حدی بخون که مطالب یازدهم رو فول بشی و مشکلات مطالعاتی و رفتاریت تصحیح بشه. هم اینکه عادت کنی به درس خوندن. پس شما باید بطور پیوسته بخونی.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به اندازه ای بخون که بتونی به درسای مدرست برسی.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ساله دیگه کنکور داری
      به این فکر کن که علاوه بر درسای سال دوازدهم که همشون برات تازگی دارن ، باید در کنارش تمام مطالب دهم و یازدهم رو هم بخونی
      دو تا راه داری
      یا اینکه امسال رو با بیخیالی رد کنی و کل کاراتو جمع کنی بزاری واسه ساله بعد
      یا اینکه امسال رو جدی بگیری و یکمی از برنامتو پیش ببری
      حداقل کاری که میتونی بکنی اینه که مطالب سال یازدهم رو خیلی خوب جمع کنی،جوری که خیالت از بابتش راحت باشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن