خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال درباره کتاب لغت شهاب اناری

سلام.بچه ها یه کتاب لغت به صورت ضمیمه رایگان با کتاب درک‌ مطلب به زبان‌ ساده شهاب اناری هست،این کتاب شامل ۵۰۴ لغت پرکاربرد هم میشه؟یا ۵۰۴ لغت یه چیز دیگه هست؟
      اگه با هم‌ متفاوتن خوندن کدوم یکی بیشتر به درد کنکور میخوره؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لغت شهاب اناری که فقط لغات شش سال تحصیلیه
      ۵۰۴ لغتاش جدیدن ینی همونا ک تو درک مطلبا هس
      حالا ببین با کدوم راحت تری

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Asan.kpoper نمایش پست ها
      لغت شهاب اناری که فقط لغات شش سال تحصیلیه
      ۵۰۴ لغتاش جدیدن ینی همونا ک تو درک مطلبا هس
      حالا ببین با کدوم راحت تری
      مطمئنی؟اخه اول کتابچه ی شهاب اناری نوشته لغات خارج از کتاب های درسی

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ببین اون کتابچه که در کنار کتاب جامع قرمزس که واجبه خوندنش
      یعنی لغت های خود کتابه و تست مستقیم میاد ازش
      اون کتابچه سبزه رو هم حداقل دوتابخشش رو بخون
      چون برای درک مطلب لازم میشه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      ببین اون کتابچه که در کنار کتاب جامع قرمزس که واجبه خوندنش
      یعنی لغت های خود کتابه و تست مستقیم میاد ازش
      اون کتابچه سبزه رو هم حداقل دوتابخشش رو بخون
      چون برای درک مطلب لازم میشه
      دقیقا منظورم همون کتابچه سبزه بود،حالا خوندن اون واسه درک‌مطلب بهتره یا ۵۰۴ لغت پرکاربرد؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryamjz نمایش پست ها
      دقیقا منظورم همون کتابچه سبزه بود،حالا خوندن اون واسه درک‌مطلب بهتره یا ۵۰۴ لغت پرکاربرد؟
      اون سبزه رو بخون
      موازی با این که روزی یه درک مطلب بزنی
      انشالله جواب میگیری حتما
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مطمئنی؟اخه اول کتابچه ی شهاب اناری نوشته لغات خارج از کتاب های درسی
      اون کوچیکه ک ضمیمه اس اره دارمش و مطمئنم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.بچه ها یه کتاب لغت به صورت ضمیمه رایگان با کتاب درک‌ مطلب به زبان‌ ساده شهاب اناری هست،این کتاب شامل ۵۰۴ لغت پرکاربرد هم میشه؟یا ۵۰۴ لغت یه چیز دیگه هست؟
      3000 هزار تا لغت در زبان انگلیسی هست که طبق افسانه ها اگر کسی این لغت هارو بلد باشه میتونه 85 درصد متون انگلیسی که میخونه رو بفهمه.
      اگر کتاب نظام قدیم رو داری اون کتابچه سبز،شامل لغات 3000 هست بجز اونایی که در کتاب درسی ها اومده.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      3000 هزار تا لغت در زبان انگلیسی هست که طبق افسانه ها اگر کسی این لغت هارو بلد باشه میتونه 85 درصد متون انگلیسی که میخونه رو بفهمه.
      اگر کتاب نظام قدیم رو داری اون کتابچه سبز،شامل لغات 3000 هست بجز اونایی که در کتاب درسی ها اومده.
      چرا افسانه؟یعنی شما امتحان کردی و جواب نداده؟
      من میخوام یه کتابی بخونم که در سطح کنکور باشه و حداقل ۸۰ درصد لغات خارج از کتاب کنکور رو شامل بشه،راه های دیگه رو مثل حدس کلمه موقع خوندن جمله هم امتحان کردم فایده نداشته.بخاطر همین میخوام لغات بیشتری یاد بگیرم اما نمیدونم وقت گذاشتن روی کدوم واژه نامه به درد میخوره

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من میخوام یه کتابی بخونم که در سطح کنکور باشه و حداقل ۸۰ درصد لغات خارج از کتاب کنکور رو شامل بشه،راه های دیگه رو مثل حدس کلمه موقع خوندن جمله هم امتحان کردم فایده نداشته.بخاطر همین میخوام لغات بیشتری یاد بگیرم اما نمیدونم وقت گذاشتن روی کدوم واژه نامه به درد میخوره
      3000واژه همون چیزی هست که میخوای...البته بهتره اول کامل لغت های کتاب درسی رو یاد بگیری بعد بری سراغ 3000

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      متفاوت هستن
      504 سطحش بالاتره و سخت تره

12. Top | #12
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      موسسه خوارزمی کلاهبرداری بیش نیست

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین اول از همون کتابچه سبز رنگه شروع کن چون بیشترشون لغات پرتکرار از کنکور های سال های قبل هست
      بعدش برو سراغ 504
      به نظرم سراغ 3000 نرو چون زیاده و به درد بعد کنکور میخوره نه خود کنکور

14. Top | #14
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      کتابچه ی سبزرنگ شامل لغات خارج از کتابه که تو درک مطلب های زبان معمولا دیده میشه و اکثر مواقع از شاگرد انتظار دارن این کلمات رو نادیده بگیره که خب نمیشه و موقع خوندنش یه لحظه به خاطر نفهمیدن یه کلمه تو جمله نمیتونی درست جمله رو معنی کنی... بهترین کار اینه که حفظشون کنی!

لغات ۵۰۴ توی کنکورهای تجربی انسانی و ریاضی استفاده نمیشه ولی تو زبان اختصاصی کاربرد داره خب اگه هدفت زبان اختصاصی باشه میتونی ۵۰۴ بخونی!!

در غیر اون صورت لغات کتابچه ی سبز رو بخون من با حفظ کردن لغات اون کتابچه خیلی سریع تر شدم تو تستای درک مطلب زبان(چون قبلا اگه کلمه ای که معنیشونو نمیدونسم تو جمله میدیدم کلا رشته ی افکارم میبرید و بعدش کندتر میخوندم بقیه ی مطالب مثه یجور استرس لحظه ای)

تعدادشون زیاده ولی قرار نیست همه رو یه شبه حفظ کنی
      روزی ۵ لغت بخون!(پایان هر هفته مرور لغات هفته... دوباره روند ۵ لغت رو ادامه میدی پایان هفته، مرور لغتای این هفته و هفته ی قبلی رو انجام میدی... طی یک ماه ۱۵۰ لغت حفظ کردی که بعد از مرور اخر ماه، نیازی نداری دوباره برگردی و مرورشون کنی!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      سلام
      کتابچه ی سبزرنگ شامل لغات خارج از کتابه که تو درک مطلب های زبان معمولا دیده میشه و اکثر مواقع از شاگرد انتظار دارن این کلمات رو نادیده بگیره که خب نمیشه و موقع خوندنش یه لحظه به خاطر نفهمیدن یه کلمه تو جمله نمیتونی درست جمله رو معنی کنی... بهترین کار اینه که حفظشون کنی!

لغات ۵۰۴ توی کنکورهای تجربی انسانی و ریاضی استفاده نمیشه ولی تو زبان اختصاصی کاربرد داره خب اگه هدفت زبان اختصاصی باشه میتونی ۵۰۴ بخونی!!

در غیر اون صورت لغات کتابچه ی سبز رو بخون من با حفظ کردن لغات اون کتابچه خیلی سریع تر شدم تو تستای درک مطلب زبان(چون قبلا اگه کلمه ای که معنیشونو نمیدونسم تو جمله میدیدم کلا رشته ی افکارم میبرید و بعدش کندتر میخوندم بقیه ی مطالب مثه یجور استرس لحظه ای)

تعدادشون زیاده ولی قرار نیست همه رو یه شبه حفظ کنی
      روزی ۵ لغت بخون!(پایان هر هفته مرور لغات هفته... دوباره روند ۵ لغت رو ادامه میدی پایان هفته، مرور لغتای این هفته و هفته ی قبلی رو انجام میدی... طی یک ماه ۱۵۰ لغت حفظ کردی که بعد از مرور اخر ماه، نیازی نداری دوباره برگردی و مرورشون کنی!
      خیلی ممنونم از جوابت،من نمیتونم از روش هایی مثل حدس کلمه استفاده کنم گیج میشم و استرس میاد سراغم،بخاطر همین‌ میخوام لغت حفظ کنم فقط ترسم از این بود که خوندن این کتابچه اضافه کاری نباشه.ممنونم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن