خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 85
    1. Top | #61
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم دارم ویس های رضا امیر رو گوش میکنم کلاساش چطورن؟
      سال دوم روزی چند ساعت مطالعه میکردین مخصوصا زیست رو ؟؟درس های دیگه هم وقت میذاشتین؟

2. Top | #62
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab_r78 نمایش پست ها
      سلام منم میخام ماجرای خودمو تو درس زیست شناسی بگم
      راستش من اولین کنکورم سال ۹۷ بود ولی تو مدرسه ای بودم که کلا فاز کنکور در اون جایی نداشت پس قاعدتا رفتم سر جلسه و رتبه ام ۷۲ هزار منطقه ۲ شد بعد به اجبار خانواده رفتم کتاب خونه و یکی از بچه های اونجا بهم کانال رضا امیر رو توصیه کرد منم چون دیدم اون پسره تجربه اش از من بیشتره قبول کردم و شروع کردم گوش دادن ویس های استاد .
      اقا ما روزی میانگین ۲ الی ۳ ساعت پای ویساشون بودیم و بعد از یه مدت گفتن تست طرح کنید و اینا منم همشو انجام میدادیم نه کتاب تست خریدم نه ازمون رفتم و حتی یک تست تالیفی هم نزدم فقط به چیزایی که استاد میگفتن گوش میدادم و نتیجه کنکور ۹۸ در درس زیست ۷۹ درصد شد! البته کمی هم اسون بودا ولی چیزی از ارزشهام کم نمیکنه. ولی چون ریاضی فیزیک رو خیلی خیلی ضعیف بودم رتبه ام شد ۲۰ هزار . سال بعد که در اصل میشد دومین سالی که برای کنکور میخوندم دیگه ویس هارو گوش ندادم و فقط طبق پروتکل ها پیش میرفتم از اینجا ببعد شاید فیلم هندی بنظر بیاد ولی کاملا حقیقت محضه . من دو سه ماه برای کنکور ۹۹ خوب میخوندم که تعداد زیادی مشکلات خانوادگی و کلی دعوا و فوت شدن داییم و خیلی اتفاقای دیگه بعلاوه حواشی تعویق باعث شد بعد از اون ۳ ماه حدود ۴ الی ۵ ماه هیییچییی درس نخونم و بدون هیچ امیدی از یک ماه و نیم باقی مونده به کنکور ۹۹ شروع کردم روزی یک فصل زیست (نظام قدیم بودم و دقیقا برای هر فصل میانگین یه روز میتونستم وقت بزارم ) برای خودم گذاشتم که بازم بخاطر حواشی اون اواخر نرسیدم ویروس باکتری اغازی رو بخونم اقا کنکور ۹۹ با اون زیست مضخرفش رو من ۷۰ درصد توی ۴۷ دقیقه پاسخ دادم و بین تمام کسایی که میشناختم بیشتر از همه زدم زیست رو .۳ نفر از دوستام پزشکی قبول شدن .رتبه خودمم بخاطر فیزیک و شیمی کم شد ۱۰ هزار منطقه دو و الان دارم کتابای نظام جدید برای ۱۴۰۰ میخونم.
      خلاصه کلام اینکه زیست شناسی اون غول بی شاخ و دم که اکثر بچه ها براش میسازن نیس فقط باید با علاقه و اصولی بخونینش و خودتونو درگیر خزعبلات کتابای کمک اموزشی و ازمونای مضخرف تر از اون نکنین( فقط تو زیست این حرف رو می زنم و درحدی نیستم بخام درمورد درسای دیگه نظر بدم)
      من خودم امسال رفتم و سه کتاب درسی زیست رو خریدم و کلاس رضا امیر رو هم ثبت نام کردم و مطمعنم امسال کمترین درصدی که میزنم از ۷۵ پایین تر نمیاد ولی امسال دیگه بقیه دروس رو هم خوب میخونم
      راستی کسی در مورد امیر میرحسینی چیزی میدونه ؟ یکی دوستام توصیه کرد کلاسشو برم گفتم ببینم کسی چیزی ازش میدونه؟؟
      سال دوم روزی چند ساعت مطالعه میکردین مخصوصا زیست رو ؟؟درس های دیگه هم وقت میذاشتین؟

3. Top | #63
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام منم میخام ماجرای خودمو تو درس زیست شناسی بگم
      راستش من اولین کنکورم سال ۹۷ بود ولی تو مدرسه ای بودم که کلا فاز کنکور در اون جایی نداشت پس قاعدتا رفتم سر جلسه و رتبه ام ۷۲ هزار منطقه ۲ شد بعد به اجبار خانواده رفتم کتاب خونه و یکی از بچه های اونجا بهم کانال رضا امیر رو توصیه کرد منم چون دیدم اون پسره تجربه اش از من بیشتره قبول کردم و شروع کردم گوش دادن ویس های استاد .
      اقا ما روزی میانگین ۲ الی ۳ ساعت پای ویساشون بودیم و بعد از یه مدت گفتن تست طرح کنید و اینا منم همشو انجام میدادیم نه کتاب تست خریدم نه ازمون رفتم و حتی یک تست تالیفی هم نزدم فقط به چیزایی که استاد میگفتن گوش میدادم و نتیجه کنکور ۹۸ در درس زیست ۷۹ درصد شد! البته کمی هم اسون بودا ولی چیزی از ارزشهام کم نمیکنه. ولی چون ریاضی فیزیک رو خیلی خیلی ضعیف بودم رتبه ام شد ۲۰ هزار . سال بعد که در اصل میشد دومین سالی که برای کنکور میخوندم دیگه ویس هارو گوش ندادم و فقط طبق پروتکل ها پیش میرفتم از اینجا ببعد شاید فیلم هندی بنظر بیاد ولی کاملا حقیقت محضه . من دو سه ماه برای کنکور ۹۹ خوب میخوندم که تعداد زیادی مشکلات خانوادگی و کلی دعوا و فوت شدن داییم و خیلی اتفاقای دیگه بعلاوه حواشی تعویق باعث شد بعد از اون ۳ ماه حدود ۴ الی ۵ ماه هیییچییی درس نخونم و بدون هیچ امیدی از یک ماه و نیم باقی مونده به کنکور ۹۹ شروع کردم روزی یک فصل زیست (نظام قدیم بودم و دقیقا برای هر فصل میانگین یه روز میتونستم وقت بزارم ) برای خودم گذاشتم که بازم بخاطر حواشی اون اواخر نرسیدم ویروس باکتری اغازی رو بخونم اقا کنکور ۹۹ با اون زیست مضخرفش رو من ۷۰ درصد توی ۴۷ دقیقه پاسخ دادم و بین تمام کسایی که میشناختم بیشتر از همه زدم زیست رو .۳ نفر از دوستام پزشکی قبول شدن .رتبه خودمم بخاطر فیزیک و شیمی کم شد ۱۰ هزار منطقه دو و الان دارم کتابای نظام جدید برای ۱۴۰۰ میخونم.
      خلاصه کلام اینکه زیست شناسی اون غول بی شاخ و دم که اکثر بچه ها براش میسازن نیس فقط باید با علاقه و اصولی بخونینش و خودتونو درگیر خزعبلات کتابای کمک اموزشی و ازمونای مضخرف تر از اون نکنین( فقط تو زیست این حرف رو می زنم و درحدی نیستم بخام درمورد درسای دیگه نظر بدم)
      من خودم امسال رفتم و سه کتاب درسی زیست رو خریدم و کلاس رضا امیر رو هم ثبت نام کردم و مطمعنم امسال کمترین درصدی که میزنم از ۷۵ پایین تر نمیاد ولی امسال دیگه بقیه دروس رو هم خوب میخونم
      راستی کسی در مورد امیر میرحسینی چیزی میدونه ؟ یکی دوستام توصیه کرد کلاسشو برم گفتم ببینم کسی چیزی ازش میدونه؟؟
      استاد رضا امیر، امیر زیست‌شناسی ایران، یدونه هستن.
      یکی از با وجدان‌ترین، شریف‌ترین و باسوادترین‌ها.

4. Top | #64
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من زبان خیلی اشکال داشتم یعنی هنوزم با گرامر مشکل دارم اندکی ولی کلوز و ریدینگ با برنامه روزانه یه دونه از هرکدوم خیلی پیشرفت کردم حتی روی لغت هم موثره.

5. Top | #65
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      هرروز 3 ساعت میخوندم و میانگین روزی یه فصل میخوندم حالا مثلا ژنتیک جمعیت یکی دو روز بیشتر زمان گرفت. طبیعتا بقیه روز رو به بقیه دروس اختصاص میدادم

6. Top | #66
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobinax نمایش پست ها
      استاد رضا امیر، امیر زیست‌شناسی ایران، یدونه هستن.
      یکی از با وجدان‌ترین، شریف‌ترین و باسوادترین‌ها.
      توی خط دوم صحبتاتون باید اون یکی از رو بردارید و شکل صحیح جمله میشه با وجدان ترین.شریف ترین و باسوادترین
      خیلی (ترین) های دیگه هم میشه در وصفشون گفت که شما خلاصه ش رو گفتی

7. Top | #67
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من زبان انگلیسیم ضعیف بود.

البته هنوزم هست:/

هرموقع قوی ش کردم میکردم بهتون://

8. Top | #68
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هرروز 3 ساعت میخوندم و میانگین روزی یه فصل میخوندم حالا مثلا ژنتیک جمعیت یکی دو روز بیشتر زمان گرفت. طبیعتا بقیه روز رو به بقیه دروس اختصاص میدادم
      بین کلاس ها و ویس هاشون خیلی فرق هست؟کسی که ویس هارو گوش داده میارزه کلاسارم شرکت کنه؟

9. Top | #69
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      بین کلاس ها و ویس هاشون خیلی فرق هست؟کسی که ویس هارو گوش داده میارزه کلاسارم شرکت کنه؟
      خودشون همیشه تو کلاسا میگن قبل از کلاس حتما باید ویس ها رو گوش بدین و میگن که ویس ها یه کلاس کامله و شما رو از هر کلاسی بی نیاز میکنه و واقعا هم همینطور هست من چون تغییر نظام داده بودم رفتم و خدایی هم راضی بودم . اگه تمام توصیه هاشون مثل طرح تست و مطالعه فعال رو انجام بدین به کلاس نیاز نیس (البته الان وقت دیدن ۳۳ جلسه افلاین سه ساعتی رو هم ندارید احتمالا). البته جدیدا در غالب لایو اینستاگرام هم مطالب رو تدریس میکنن اونو توصیه میکنم همگام با مرور خودتون ببینین ادرس پیجشم amirbio_live هستش یه دایرکت بهشون بدین و شرایط رو ازشون بپرسین اونم یه کلاس کامله و خیلی توصیه میکنم
      کلا هر چی خودتون رو درگیر این مرد بزرگ بکنین چیزی برای یاد گرفتن ازشون پیدا میکنین حالا چه زیست چه در سایر موارد
      ویرایش توسط mehrab_r78 : 26 فروردین 1400 در ساعت 10:50

10. Top | #70
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آپ

11. Top | #71
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من تو شیمی خیلی ضعیف بودم ولی امسال خوب شدم
      شاید مهمترین چیزایی که بتونم بگم دورانداختن کتاب های پرحجم مبتکران و استفاده از کتاب خلاصه تر مثل میکرو طلایی
      خلاصه نویسی کنار کتاب درسی که باعث شد برای دوره یه منبع کم حجم داشته باشم
      و دوره کردن و تست و زماندار زدن باشه

12. Top | #72
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شیمی
      من شیمی اوایل سال دهم نمره ام به زور به 14 میرسید . تا اواخر نوبت اول استوکیومتری و موازنه و لایه و زیر لایه های الکترونی رو اصلا نمیفهمیدم. شد امتحانات نوبت اول دهم . دوروز قبل از امتحان شیمی با نا امیدی پرسمان شیمی گاج رو گرفتم با اینکه کیفیت چاپش تعریفی نداشت و کلمات به زور قابل دیدن بودن( این سری بخصوص اینطور چاپ شده بود) خوندمش به هر جان کندنی بود . کتاب هم روش خوندم . نوبت اول پایانیش شدم 18 . سال دوم هم پایانی شدم 19.5 و سال دوازدهمم(99-1400) معلممون مجبورمون کرد روزی یک صفحه سوالات طبقه بندی شده نهایی (که پی دی افش به وفور توی کانالهای تلگرامی یافت میشه) حل کنیم . من طفره میرفتم چون انگیزم زیر صفر بود و اصلا نمیدونستم دارم چیکار میکنم و کل نوبت اول رو توی این وضعبت بد و فوق العاده خراب بودم به طوری که کل معدلم و اکثر درساهایی که توشون خوب بودم به نسبت سال یازدهم دستکم دو سه نمره افت کردم (اعم از فیزیک که عشق و بهشت من بود) و معدلمم بدجور کم شد .شیمی جزو درسهایی بود که با پنج شش نمره افت در نوبت اول شدم 15 و کنکور هم که کلا ول کرده بودم. چون لگاریتمم از سال پیش خوب نبود نمیتونستم مسائل بارم بالای فصل یکم رو حل کنم (pH ,..)
      با نا امیدی و پر استرس بالافاصله رفتم سر لگاریتم . خودم به تنهایی یادش گرفتم در حالی که ازش هیچی حالیم نبود و دیدم چقدر سادست . اوایل نوبت دوم با خودم قول و قرار گذاشتم که سر کلاسش فعال باشم حالا اشتباه هم بگم چیزی نمیشه فوقش یه چهارتا از خودراضی میمون صفت بمن میخندن(. و با تکالیف هر شبه تعیین شدش پیش برم . بعد امتحان مستمر نوبت دوم که حضوری بود دست از تلاش و خوندن کشیدم و حل مسئله های هر شبه شیمی رو بگی نگی(مثلا از هفت روز هفته سه یا چهار روزش هر ورز به مدت ربع ساعت ) حل میکردم. تا اینکه واقعا بگم نزدیک به سه ماه قبل از نهایی هیچی نخوندم چون سعی داشتم ریاضیاتم و فیزیکم رو که نمره ام زیر خط فقر بود با تلاش خودم بکشم بالا ولی نهاییت تلاشم رو میکردم که سر کلاس فعال باشم. . شد امتحان نهایی در یک چشم بهم زدن و شیمی اولین اختصاصی و درس چهار واحدی بود که باهاش سر و کار داشتیم و یک روز هم بر خلاف بقیه ی چهار واحدی ها بهش وقت داده بودن. روزش به مشکلی برخوردم و نتونستم تا شب امتحان بخوانم و من مودنم و ساعت 17 و چهار فصل نخوانده . جوری بود که فکر میکردم فردا قراره گند بزنم و و برم شهریور ماه امتحان بدم . دیدم یه کلاس جمع بندی استادمون گذاشته برای شیمی . شرکت کردم و دیدم به طور باور نکردنی ای چهل درصد چیزها و مسائلی رو که حل میکنه بلدم با اینکه دو ماه کلا شیمی در خانه کار نکرده بودم و هر چی حل تمرین بود با مشارکت در کلاس حل کرده بودم . خلاسه از سال 22 شب تا 5 صبح روز امتحان شروع کردم به خوندن و خلاصه برداری سریع و مطالبی که بلد بودم رو سریع ازش میگذشتم و مطالبی هم که مهم بودن و بلد نبودم یادداشت برداری میکردم و مطالب خیلی مهم هم از مبتکران به عنوان مکمل استفاده میکردم(چون درسنامه های مبتکران به شدت طولانیه او حوصله سر بر). روزش تا ساعت 7 صبح به مدت دوساعت خوابیدم . همون روز به طرز عجیبی همه ی موارد رو بلد بودم و برای هر موردی هم تا میتونستم توضیح نوشتم و آخرین نفری بودم که تا وقت پایانی امتحان وایساده بودم .
      نتایج که امد مشخص شد شیمی که در طول سال جز پایینترین نمراتم بود 20 گرفتم . نه نابغه بودم و نه به اندازه ی 20 کتاب رو خونده بودم . ولی مشخص شد سر کلاس بودن و مشارکت داشتن خیلی مهم تر از خواندن در منزله . هر چند که کلاس آنلاین بود و دردسر هایی که دوستان هم انجمن بهتر میدونن .
      ولی التماستون میکنم سال دوازدهم تا میتونید خودتون رو از لحاظ روانی و انگیزه تجهیز کنید و گول جملات و بگو مگو های کم کننده انگیزه رو نخورید و هیچ روزی رو از دست ندید . امروز یه جمله ای از یه مهندسی شنیدم که امیدوارم مقدمه ای باشه برای درصد های بالاتون و نمرات کاملتون و موفقیت های پی در پی تون
      LESSONS Typically are getting more fun when you're better at them
      دروس لذت بخش تر میشن وقتی شما داخلشون بهتر میشید.

موفق باشید.

13. Top | #73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.Sad نمایش پست ها
      سلام
      یاسی جان ؛ عامل پیشرفت هر کسی متفاوته
      یکی با افزایش ساعت مطالعه ، یکی با افزایش تعداد تست ، یکی با تمرین بیشتر و ... پیشرفت می کنه
      اما در کل بخوام چیز مفیدی بگم اینه که هر کسی باید قلق دروس دستش بیاد که با چی راحت تر و بیشتر پیشرفت میکنه
      *
      من زیستم خیلی ضعیف بود آزمون شرکت میکردم بالاتر از ده درصد نمیشد اما آزمون قبلی 60/70 درصد زدم ( به مرور زمان به این درصد رسیدم )
      علتش اینه که کتاب زیست از دستم نمیفته هروخ وقت پیدا کنم همش زیست دستمه ، واو به واو کتاب درسی رو ازبرم ، همه تصاویر و فعالیت های کتاب رو کامل بررسی میکنم و بعد میرم سراغ تست
      تو تست زنی هدف مچگیری نیس ینی قرار نیس همه تستا رو درست جواب بدیم و اگه درصد پاسخ گوییمون کم شد بگیم وای من هر چی میخونم به در بسته میخورم
      تو دورِ اول تست زنی ، هدف صرفا یادگیریه ، ینی میخوایم بدونیم از هر قسمت هر فصل چه تستایی میتونه طرح بشه
      و اینکه تحلیل تک به تک گزینه ها خیلی مهمه حتی خیلی مهم تر از خودِ تست
      *
      مورد دومی که خیلی پیشرفت خوبی داشتم درس فیزیک هس
      درصدم همیشه صفر بود که آزمون قبلی 70/75 زدم
      چیزی که باعث پیشرفتم شد تو این درس تست زیاد بود
      درسنامه رو از نشر الگو و جزوه ای که دارم یه بار کامل میخونم بعدش فقط تایممو رو تست زدن سرمایه گذاری میکنم
      اینجوری پیشرفت کردم
      البته باید بگم این پیشرفت یهو حاصل نشد
      کم کم از درصد 30/40 شروع شدو به این حدود رسید

امیدوارم همه کنکوریا موفق بشن
      چگونه تحلیل میکردین ی نمونه لطفا انجام بفرمایید

14. Top | #74
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      یه چیز مهم تر هست اونم اینه که تو یه درس قوی باشی و یهو خیلی ضعیف بشی

وقتی تو یه درس قوی میشی یجور توهم کاذب میاره آدم فکر میکنه خیلی حالیشه
      یادمه زبان رو با ۱۰۰ استارت زدم و جوری گذاشتمش کنار که رسوندمش ۴۰ درصد!

حواستون به درسایی که ازشون خیالتون راحته هم باشه خلاصه
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

15. Top | #75
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      Up

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)