خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 48
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      منظور راه رفتن و گام برداشتن بوده؟ اون چیه مخفیش کردی؟ کف پا در راه رفتن معمولی روی زمین نمی لغزه و اصطکاکش با زمین ایستاییه. اگه سر بخوری(لغزش سطوح)، ظریب اصطکاک کف پا ب زمین ی هو افت میکنه.
      این جلمه رو از ته این پاراگراف برداشتscreenshot_20191211-151349_1.jpgم.
      ویرایش توسط bande khoda : 20 آذر 1398 در ساعت 16:22

2. Top | #32
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      این سوال میکرو گاجه؟

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      این سوال میکرو گاجه؟
      نه نردبام خیلی سبزه.

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نه نردبام خیلی سبزه.
      الان نردبام چنتا تست داره کلا واسه جمع بندی خوبه؟

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      الان نردبام چنتا تست داره کلا واسه جمع بندی خوبه؟
      کل سینماتیک و دینامیک 709 تست داره ولی نوسان وموج و فیزیک اتمی و هسته ای نداره.
      دهم 281 تست
      یازدهم 278 تست
      فک کنم واسه جمع بندی موج بهتر از این باشه البته خودمم ندارمش هنوز.

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      این جلمه رو از ته این پاراگراف برداشتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20191211-151349_1.jpg
مشاهده: 154
حجم: 106.6 کیلو بایتم.
      در این حالت، اصطکاک رو ب جلو و بسته ب نوع سطوح میتواند ایستایی یا حنبشی باشد.
      درست نمیگه. نوع اصطکاک، ایستایی یا جنبشی بودنش، ب نوع و جنس سطوح وابسته(تابع )نیست. نوع اصطکاک رو لغزش یا عدم لغزش سطوح مشخص میکنه ن جنس سطوح.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      گزینه دو به نظر من علت غلط بودنش اینه که اینجا ما نیوی اتلافی رو در نظر نمیگیریم
      که اصطکاک هم جزوشونه
      وقتی اصطکاک رو در نظر نگیریم جسم با هر نیرویی میتونه شروع به حرکت کنه و ربطی به جرمش نداره (البته اگر من درست برداشت کرده باشم و لختی وابسته به جرم باشه)

البته این نظر منه و مطمئن نیستم

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سرعت کمیت نسبی و وابسته ب وضعیت دستگاه اندازه گیریه. وقتی سرعتی گزارش میشه ولی دستگاهی واسش معرفی نمیشه، منظور دستگاه متصل ب زمینه.

تکانه گلوله+تانک قبل از شلیک نسبت ب دستگاه متصل ب زمین 25000 کیلوگرم متر بر ثانیه س. بعد از شلیک، تکانه گلوله 2000 کیلوگرم متر بر ثانیه نسبت ب دستگاه متصل ب زمینه. ب عبارتی گلوله حامل 8 درصد تکانه کله... پس تکانه تانک 8 درصد کم شده و شده 23000 کیلوگرم متروبر ثابنه. اگه از کاهش جرم تانک صرف نطر کنیم، سرعت تانک(کمتر از) 8 درصد کم میشه.
      ببخشید یعنی اینجا باید سرعت اولیه گلوله نسبت به تانک در نظر بگیریم و بگیم صفر و سرعت اولیه تانک رو نسبت به زمین بگیم پنجه؟
      من فقط تو تعیین سرعت اولیه موندم و گیج شدم!آخه چرا نمیشه سرعت اولیه دوتاشونو نسبت به زمین بگیم پنجه؟
      این راه حل خود سواله.ممنون میشم راهنمایی کنید.screenshot_20191212-123558_1.jpg

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ببخشید یعنی اینجا باید سرعت اولیه گلوله نسبت به تانک در نظر بگیریم و بگیم صفر و سرعت اولیه تانک رو نسبت به زمین بگیم پنجه؟
      من فقط تو تعیین سرعت اولیه موندم و گیج شدم!آخه چرا نمیشه سرعت اولیه دوتاشونو نسبت به زمین بگیم پنجه؟
      این راه حل خود سواله.ممنون میشم راهنمایی کنید.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20191212-123558_1.jpg
مشاهده: 94
حجم: 31.7 کیلو بایت
      تو و پاسخگوی اون سوال، هر دو پر ابهام حرف میزنین. از تکانه و سرعت حرف میزنین بدون اینکه ب روشنی دستگاه رو مشخص کرده باشین.

اگه دو جسم، فقط با هم برهمکنش داشته باشن بدون حظور نیروهای دیگه، مجموع تکانشون در هر لحظه ثابته. ینی اگه یکشون بر اثر برهمکنش با دیگری تکانش بیشتر بشه دیگری بنا ب قانون سوم ب همون اندازه تکانش کم میشه. بجای اینکه تلاش کنیم ببینیم طرف چی تو جواب نوشته، خودمون مسله رو تحلیل میکنیم.

سرعت تانک 5+ متر بر ثانیه(نسبت ب زمین) و سرعت گلوله قبل و بعد از شلیک 5+ و 40+ متر بر ثانیه (نسبت ب زمین) گزارش شده. چرا نسبت ب زمین؟ هر وقت سرعتی گزارش بشه بدون اشاره ب اینکه دستگاه چیه، دستگاه متصل ب زمین فرض شده بوده.

قبل از شلیک تکانه تانک+گلوله 25000+ کیلوگرم متر بر ثاینه س. 25000+ از کجا اومده؟ 25000+ مجموع تکانه تانک و گلوله س. قبل از شلیک سرعت گلوله نسبت ب زمین 5+ متر بر ثانیه بوده و تانک هم سرعت 5+ متر بر ثانیه نسبت ب زمین داشته. تکانه گلوله و تانک قبل از شلیک نسبت ب زمین ب ترتیب 250 و 24750 کیلوگرم متر بر ثاینه س. ب عبارتی تکانه قبل از شلیک، تکانه جرم 5 تنیه ک با سرعت 5+ متر بر ثانیه در حرکت بوده و گلوله بخشی از تانکه. بعد از شلیک گلوله افرایش تکانه داشته. تکانه گلوله نسبت ب زمین شده 2000+ کیلوگرم متر بر ثانیه. پس تکانه تانک بعد از شلیک باید 23000+ باشه تا تکانه کل نسبت ب دستگاهمون ک زمینه ثابت بمونه. اگه بپرسی تکانه گلوله چقت بیشتر شده میگم: "نسبت ب دستگاه متصل ب زمین 1750 کیلوگرم متر بر ثانیه.

اگه از کاهش جرم تانک صرف نظر کنیم میتونیم 23000 رو ب 5000(ن ب 4950) تقسیم کنیم
      تا سرعت تانک نسبت ب زمین رو در بیاریم 4.6+ متر بر ثانیه.

من فقط تو تعیین سرعت اولیه موندم و گیج شدم!آخه چرا نمیشه سرعت اولیه دوتاشونو نسبت به زمین بگیم پنجه
      درست میگی. قبل از شلیک سرعت هر دو نسبت ب زمین 5+ متر بر ثانیه س. ولی اگه میخای اینجوری فک کنی باید دقت کنی ک. 25000 مجموع تکانه گلوله و تانکه قبل از شلیکه و تکانه تانک ب تنهایی 250 کیلوگرم متر بر ثاینه کمتر از تکانه تانک+گلوله س قبل از شلیکه.
      جسم ها و سرعت ها و دستگاه رو درست مشخص کن. قانون رو هم درست بکار ببر.

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال 7:این سوال راه حلی داره که توش فرمول مستقل از سرعت اولیه استفاده نشده باشه؟
      screenshot_20191212-205624_1.jpg

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چقت منسجمو با کلاس تست میزنی! چقدم ک چیز میز یاد میگیری تو هر تست!

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نگرفتم منظورش از هوای ارم ناچیز بودن اثر هواس با وجود اثر هوا... ولی از اونجایی ک اثر هوا تو کتاب درسی مدل نشده احتمالا ناچیز بودنش منظوره.(اثر مقاومت هوا در سرعت های کم و وزش های اروم kv و در تندی های زیاد و وزش های تند kv 2)
      بدون مقاومت هوا، شتاب کند کننده مسیر رفت و همینطور شتاب تند کننده مسیر برگشت ثابت و یکسانه پس t1 و t2 برابرن.

مستقل از سرعت اولیه؟ تی ها وابسته ب سرعت اولین. مستقل از سرعت اولیه دیگه چجورشه؟

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چقت منسجمو با کلاس تست میزنی! چقدم ک چیز میز یاد میگیری تو هر تست!
      ببخشید من نفهمیدم یعنی چی؟!یعنی هیچی نمیفهمم؟

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نگرفتم منظورش از هوای ارم ناچیز بودن اثر هواس با وجود اثر هوا... ولی از اونجایی ک اثر هوا تو کتاب درسی مدل نشده احتمالا ناچیز بودنش منظوره.(اثر مقاومت هوا در سرعت های کم و وزش های اروم kv و در تندی های زیاد و وزش های تند kv 2)
      بدون مقاومت هوا، شتاب کند کننده مسیر رفت و همینطور شتاب تند کننده مسیر برگشت ثابت و یکسانه پس t1 و t2 برابرن.

مستقل از سرعت اولیه؟ تی ها وابسته ب سرعت اولین. مستقل از سرعت اولیه دیگه چجورشه؟
      screenshot_20191212-230048_1.jpg

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20191212-230048_1.jpg
مشاهده: 32
حجم: 68.4 کیلو بایت
      ب معادله مکان-زمان میگین مستقل از سرعت؟
      خب اینو چکارش کنم؟ ابهامش کجاس؟
      محاسبه نمیخاد. وقتی مقاومت هوا وجود داره.. قدرمطلق شتاب کند کننده بزرگتر از قدر مطلق شتاب تند کننده س. پس زمان برگشت بزرگتر از زمان رفته.
      ببخشید من نفهمیدم یعنی چی؟!یعنی هیچی نمیفهمم؟
      ن. منظورم اینکه واسه پیدا کردن راه حل وقت کافی نمیزاری. گر-و-گر سوال میپرسی. من بلد باشم جواب میدما... ولی باور کن داری اشتباه میزنی. وقتی ب اندازه کافی واسه مسائل وقت نزاری، ب انداره کافی هم یاد نمیگیری.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 22 آذر 1398 در ساعت 00:21

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن