خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 48
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      قانون یکم از تغییر سرعت و مقاومت شدن در برابرش نمیگه. قانون یکم میگه اکه نیروی موازنه نشده ای بر جسم اثر نکنه جسم وضع قبلیشو(سرعتشو) حفظ میکنه.

لختی همون جرمه و قانون یکم چیزی از جرم نگفت.در قانون یکم اصلا مهم نیست جرم چقده... تا وقتی نیروی خالص 0 باشه، وضعیت ثابته. این چیزیه ک قانون اول میگه.

قانون دوم از لختی میگه؛ اگه نیروی موازنه نشده ای بر جسم اثر کنه جسم شتابی(تغییر وضعیت)متناسب با نیرو میگیره. ینی f/a رو ثابت میدونه. این اف ب ا رو میگیم لختی و با جرم برابر میدونیمش.
      ب نظر من قانون یکم از لختی و جرم چیزی هیچی نگفته و لختی در قانون دوم نیوتونه تشریح شده.
      لختی=جرم
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B1%DB%B2%DB%B1%DB%B0_%DB%B2%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B5%DB%B3.jpg

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قانون یکم از تغییر سرعت و مقاومت شدن در برابرش نمیگه. قانون یکم میگه اکه نیروی موازنه نشده ای بر جسم اثر نکنه جسم وضع قبلیشو(سرعتشو) حفظ میکنه.

لختی همون جرمه و قانون یکم چیزی از جرم نگفت.در قانون یکم اصلا مهم نیست جرم چقده... تا وقتی نیروی خالص 0 باشه، وضعیت ثابته. این چیزیه ک قانون اول میگه.

قانون دوم از لختی میگه؛ اگه نیروی موازنه نشده ای بر جسم اثر کنه جسم شتابی(تغییر وضعیت)متناسب با نیرو میگیره. ینی f/a رو ثابت میدونه. این اف ب ا رو میگیم لختی و با جرم برابر میدونیمش.
      ب نظر من قانون یکم از لختی و جرم چیزی هیچی نگفته و لختی در قانون دوم نیوتونه تشریح شده.
      لختی=جرم
      1111111.png
      ما توی کتاب درسی می خونیم قانون اول نیوتون اسم دیگرش قانون لختیه. حالا نظر شما هم اگه چیز دیگه ایه و درست هم باشه، به درد کنکور ما نمی خوره. خیلی سخته قبول کردنش که قانونی که اسمش لختیه چیزی درباره ی لختی نگه.
      کتاب هم چیزی تحت عنوان لختی = جرم نداره. به یه سرچ کوچیک هم میشه فهمید که لختی و جرم دقیقا یکی نیستند و با این که ارتباطشون خیلی نزدیکه ولی با هم تفاوت دارن.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال 4:
      screenshot_20191210-214915_1.jpg
      تو این سوال سرعت اولیه گلوله صفر یا پنج؟
      من فک میکردم ۵ باشه چون داره با تانک حرکت میکنه و بعد پرتاب میشه ولی تو پاسخ نامه صفر در نظر گرفته.ما اینجا حرکت گلوله رو نسبت به تانک باید در نظر بگیریم یا نسبت به زمین؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      سوال3:
      فایل پیوست 90569
      جواب میشه گزینه ۴.ولی من هر چقدر تجسم میکنم نمیفهمم چرا!یعنی اصلا سوالو نتونستم درک کنم!
      یعنی فهمیدم در اثر برخورد با زمین بهش رو به بالا نیرو وارد میشه ولی چرا گفته F1 و F2؟!
      دوست داشته بگه f1 و f2. در واقه اف ها رو تعریف کرده و بعدش ازت سوال پرسیده از f1 و f2. اف ها نیروهای وارد ب توپن از طرف زمینن... f1 نیروی متغییریه(چیزی شبیه f1=kx ک ایکس فشردگی طولیه توپه) ک حرکت رو کند میکنه تا تندی رو به پایین ناصفر رو صفر کنه. انرژی کشسانی ذخیره شده در توپ عامل افزایش سرعت توپ میشه همون سرعتی ک f1 صفرش کرد. f2 انرژی کشسانی توپ فشرده شدس ک تندی رو افرایش میده...

f1 کند کننده سرعت رو به پایین تا سرعت رو 0 کنه. پس f1 رو ب بالاس
      f2 تند کننده سرعت 0 شدس رو بالا... پس f2 رو بالاس.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1111111.png
مشاهده: 99
حجم: 112.4 کیلو بایت
      ما توی کتاب درسی می خونیم قانون اول نیوتون اسم دیگرش قانون لختیه. حالا نظر شما هم اگه چیز دیگه ایه و درست هم باشه، به درد کنکور ما نمی خوره. خیلی سخته قبول کردنش که قانونی که اسمش لختیه چیزی درباره ی لختی نگه.
      کتاب هم چیزی تحت عنوان لختی = جرم نداره. به یه سرچ کوچیک هم میشه فهمید که لختی و جرم دقیقا یکی نیستند و با این که ارتباطشون خیلی نزدیکه ولی با هم تفاوت دارن.
      در هر حال اونی ک کتاب درسی میگه رو باید پذیرفت. ولی "یه سرچ کوچیک هم میشه فهمید که لختی و جرم دقیقا یکی نیستند و با این که ارتباطشون خیلی نزدیکه ولی با هم تفاوت دارن" خب این چیزی نیست ک قانون دوم نیوتون گفته باشه. قانون دوم یکی میدونتشون. و اینکه سرچ اینترنت چیز دیگه ای میگه دلیلش اینکه ک تکامل نظریه ها هر روز تو فیزیک اتفاق میفته. قوانیون نیوتون در فیزیک کوانیم درست نیستن و تو فیزیک سرعت های بالا باید اصلاح بشن. نیوتون زمان رو متغییر ناوابسته فرض میکنه ک همیشه درست نیست. زمان ب سرعت پیوند داره. سرعت بیشتر، زمان کند تر.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 19 آذر 1398 در ساعت 23:12

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Shouko_ نمایش پست ها

نام: IMG_۲۰۱۹۱۲۱۰_۲۱۵۱۵۳.jpg
مشاهده: 101
حجم: 149.3 کیلو بایت
      من لختی و اینرسی رو یکی نمیدونم. اینرسی تمایل ب حفظ وضعیت و لختی معیار مقامت در برابر تغییر وضعیت. اینرسی ی مفهومه زهنیه و لختی ی کمیت فیزیکی.
      داریم رو واژه ها بحث میکنیم. واژه رو دقیقا ی جور بکار نمیبریم من و شما. ولی کتاب درسی مهمتره. خودمم باید بخونمش تا یکی دو ماه دیگه.

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من لختی و اینرسی رو یکی نمیدونم. اینرسی تمایل ب حفظ وضعیت و لختی معیار مقامت در برابر تغییر وضعیت. اینرسی ی مفهومه زهنیه و لختی ی کمیت فیزیکی.
      داریم رو واژه ها بحث میکنیم. واژه رو دقیقا ی جور بکار نمیبریم من و شما. ولی کتاب درسی مهمتره. خودمم باید بخونمش تا یکی دو ماه دیگه.
      من در حد کتاب درسی اطلاع دارم که فکر میکنم برای کنکور کافی باشه...
      کتاب درسی لختی و اینرسی رو یکی و مطابق با قانون اول در نظر گرفته... پذیرفتن این برای یه کنکوری کافیه

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ولی اینکه قانون یکم قانون اینرسیه ک تو عکس شما هم هست درسته. اون یکی دوستمون با مدرکش ک کتاب درسیه میگه قانون اول قانون لختیه ک ب نظرم من درست نیست.

منم میگم باشه... اونی ک کتاب میگه درسته... ولی باور کنین اونی ک من میگم درسته. برین دانشگاه میفهمین چی میگم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال 5:
      screenshot_20191210-191854_1.jpg

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      screenshot_2019-12-11-02-56-41.jpg

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال3:
      فایل پیوست 90569
      جواب میشه گزینه ۴.ولی من هر چقدر تجسم میکنم نمیفهمم چرا!یعنی اصلا سوالو نتونستم درک کنم!
      یعنی فهمیدم در اثر برخورد با زمین بهش رو به بالا نیرو وارد میشه ولی چرا گفته F1 و F2؟!

گفته نیرویی که در حال کند شدن وارد میشه وقتی به سمت پایین درحرکته که در حال تند شدنه اما وقتی به سمت بالا حرکت میکنه در حال کند شدنه پس دو نیرو وقتی وارد میشن که داره بالا میره

خودت امتحان کن یه توپ بندازی پایین سریع تر حرکت میکنه یا وقتی بالا میندازی.وقتی بالا حرکت میکنه کنده نسبت به پایین

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      screenshot_20191211-144017_1.jpg
      چرا وقتی تو حرکتیم باز اصطکاک ایستاییه؟نفهمیدم!
      ویرایش توسط bande khoda : 20 آذر 1398 در ساعت 15:50

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال 4:

نام: Screenshot_20191210-214915_1.jpg
مشاهده: 104
حجم: 22.1 کیلو بایت
      من فک میکردم ۵ باشه چون داره با تانک حرکت میکنه و بعد پرتاب میشه ولی تو پاسخ نامه صفر در نظر گرفته.ما اینجا حرکت گلوله رو نسبت به تانک باید در نظر بگیریم یا نسبت به زمین؟
      نظرتون راجع به این استدلال من چی هست؟غلطه؟
      راستی واقعا ممنونم از همه دوستانی که کمک میکنن.

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سوال 4:

نام: Screenshot_20191210-214915_1.jpg
مشاهده: 104
حجم: 22.1 کیلو بایت
      سرعت کمیت نسبی و وابسته ب وضعیت دستگاه اندازه گیریه. وقتی سرعتی گزارش میشه ولی دستگاهی واسش معرفی نمیشه، منظور دستگاه متصل ب زمینه.

تکانه گلوله+تانک قبل از شلیک نسبت ب دستگاه متصل ب زمین 25000 کیلوگرم متر بر ثانیه س. بعد از شلیک، تکانه گلوله 2000 کیلوگرم متر بر ثانیه نسبت ب دستگاه متصل ب زمینه. ب عبارتی گلوله حامل 8 درصد تکانه کله... پس تکانه تانک 8 درصد کم شده و شده 23000 کیلوگرم متروبر ثابنه. اگه از کاهش جرم تانک صرف نطر کنیم، سرعت تانک(کمتر از) 8 درصد کم میشه.

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

نام: Screenshot_20191211-144017_1.jpg
مشاهده: 53
حجم: 20.8 کیلو بایت
      چرا وقتی تو حرکتیم باز اصطکاک ایستاییه؟نفهمیدم!
      منظور راه رفتن و گام برداشتن بوده؟ اون چیه مخفیش کردی؟ کف پا در راه رفتن معمولی روی زمین نمی لغزه و اصطکاکش با زمین ایستاییه. اگه سر بخوری(لغزش سطوح)، ظریب اصطکاک کف پا ب زمین ی هو افت میکنه.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن