خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سرعت مطالعه ...

سلام
      ممنون می شم اگه بخونین و در صورت امکان راهنماییم کنین
      خیلی کندخونم، چند لحظه ی پیش دستور زبان فارسی می خوندم، تو یه ساعت حول و حوش 2 صفحه خوندم : (
      می تونم سریع تر هم بخونم ولی متاسفانه وقتی سریع تر می خونم مضطرب می شم، چون همه ش حس می کنم دقیق نخوندم و ممکنه نکته ای از قلم افتاده باشه و همچنین چون به خوش خط و مرتب بودن حساسم وقتی سریع می خونم نمی تونم خوش خط و مرتب بنویسم ...
      روان شناسم برای رفع این مشکل بهم گفته روزی 5 ساعت و تو هر ساعت 10 صفحه رو بخونم، بهم گفت حتی اگه فک کردم که نمی فهمم هم مهم نیست، حتی اگه بعد خوندن نفهمیدم که در حال خوندن کدوم درس بودم هم مهم نیست، فقط باید سعی کنم تو 1 ساعت حتما 10 صفحه رو بخونم
      فک می کنم این تکلیف برا اینه که مغزم به سریع بودن عادت کنه و وقتی سریع می خونم منو مضطرب نکنه
      از یکی از رتبه های برتر کنکور امسال پرسیدم و ایشون گفتن که به طور میانگین 5-6 صفحه در ساعت می خوندن، می شه بگین که شما به طور میانگین چند صفحه رو تو یه ساعت می خونین و آیا بعد از مطالعه نگرانی ای بابت این که درسو نفهمیده باشین دارین؟ آیا شما هم به خوش خطی و مرتب بودن حساسین و وقتی سریع می خونین بازم می تونین خوش خط و مرتب باشین؟
      هر راهکاری برای رفع مشکلم به ذهنتون می رسه لطفا بگین، مرسی ...

ویرایش توسط It is POSSIBLE : 19 آذر 1398 در ساعت 15:31

2. Top | #2
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      سلام
      ممنون می شم اگه بخونین و در صورت امان راهنماییم کنین
      خیلی کندخونم، چند لحظه ی پیش دستور زبان فارسی می خوندم، تو یه ساعت حول و حوش 2 صفحه خوندم : (
      می تونم سریع تر هم بخونم ولی متاسفانه وقتی سریع تر می خونم مضطرب می شم، چون همه ش حس می کنم دقیق نخوندم و ممکنه نکته ای از قلم افتاده باشه و همچنین چون به خوش خط و مرتب بودن حساسم وقتی سریع می خونم نمی تونم خوش خط و مرتب بنویسم ...
      روان شناسم برای رفع این مشکل بهم گفته روزی 5 ساعت و تو هر ساعت 10 صفحه رو بخونم، بهم گفت حتی اگه فک کردم که نمی فهمم هم مهم نیست، حتی اگه بعد خوندن نفهمیدم که در حال خوندن کدوم درس بودم هم مهم نیست، فقط باید سعی کنم تو 1 ساعت حتما 10 صفحه رو بخونم
      فک می کنم این تکلیف برا اینه که مغزم به سریع بودن عادت کنه و وقتی سریع می خونم منو مضطرب نکنه
      از یکی از رتبه های برتر کنکور امسال پرسیدم و ایشون گفتن که به طور میانگین 5-6 صفحه در ساعت می خوندن، می شه بگین که شما به طور میانگین چند صفحه رو تو یه ساعت می خونین و آیا بعد از مطالعه نگرانی ای بابت این که درسو نفهمیده باشین دارین؟ آیا شما هم به خوش خطی و مرتب بودن حساسین و وقتی سریع می خونین بازم می تونین خوش خط و مرتب باشین؟
      سلام داداش،خوبی؟
      البته دستور زبان فارسی را نمیشه ملاک قرار داد،بعضی مباحث این چنینی را باید بخش بخش اول خوند بعد با یه خلاصه سریع مرور کرد.
      بهتره اول یه بار کتابی و خیلی روان با یادگیری مفاهیم کلی متن را بخونی،چند روز بعد (البته زیاد فاصله با خوندن اولیه نداشته باشد)دقیق تر بخون و همراه با نکته نویسی...
      حالا در دوره های منظم شروع به خوندن آن متن کن مثلا سه روز بعد،یک هفته بعد،دوهفته بعد و...
      موقع خواندن اولیه و دقیق متن سعی کن قلم و خودکاری تو دستت نباشه،چیزی که اطرافت باشه و باعث حواس پرتی ات بشه ازش دوری کن و در یک محیط آرام،اول متن را بخون بعد یادداشت هم بردار به عبارتی مولتی تسک نباش چند کار در یک زمان را باهم انجام نده...
      کارهایی که موجب افزایش تمرکزت میشه را انجام بده مثلا بلند بلند بخون،قبلش هدفت از مطالعه را قبل از مطالعه مرور کن و اگر هم شد جایی بنویس آن را که بعدا به آن رجوع کنی،فیلم انگیزشی هم اثر خاص خود را خواهد داشت یا خوردن غذا یا میان وعده ای که دوست داری هم برای افزایش هوشیاری مفیده...
      حتما در طول روز آب به مقدار کافی بین شش تا هشت لیوان بخور(کمبود آب بدن خودش باعث بی حالی و سردرد های روزانه خواهد شد) و تایم های استراحت منظم هم بین درس خواندن داشته باش...
      موفق باشی داداش...
      ویرایش توسط A.H.D : 19 آذر 1398 در ساعت 15:50

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      می تونم سریع تر هم بخونم ولی متاسفانه وقتی سریع تر می خونم مضطرب می شم.
      مشکلت اضطراب هست و به درس مربوط نمیشه.
      بهتره اول اضطرابتو برطرف کنی.
      در اکثر موارد بجز سلامتی عزیزان چیزی نباید باشه که بخواد باعث اضطراب آدم بشه.
      بهتره اول عوامل اضطرابتو از بین ببری و استرس اینو نداشته باشی که قبول نشی چه پیش میاد.
      خیلی از این بچه های پشت کنکوری از خانواده و اطرافیان تحت فشار هستن و همش استرس اینو دارن اگه قبول نشن دوباره تو همون جو خونه و اطرافیان میمونن. بهتره فکرشو نکنی و تو حال زندگی کنی و اگه قبول نشدی اونموقع تصمیمی نسبت به موقعیتت بگیری.
      تو زندگیت نهایت تلاشتو انجام بده اما سخت نگیرش.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام
      بابا رتبه برترا همش چرت و پرت میگن علت اینکه ۵ ۶ صفحه میخونه تو یه ساعت یا دروغ میگه یا چون سال های قبل خونده بوده راحت تر تو ذهنش میره چیزی به اسم تند خوانی و مسخره بازی تو کنکور جواب نمیده درگیرش این شر و ورا نشو.

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یه برگه a4 بردار دو تیکش کن یکیشو بردار توی دستت روی متن کتابی ک میخونی بزار هرقسمتیو ک خوندی اونو همینجور روی متن قبلی بزار واسه اینک چشمت نبینه

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.Sina.Heydari نمایش پست ها
      سلام
      چند راهکار سریع بهت میدم:

1_صدای درونت ( همون ذهن خوانیتو) خیلی خیلی کم کن
      2_از مداد برای دقت و سرعت استفاده کن ( زیر جمله رد کن_چیزی با مداد نکش)
      3_میدان دیدتو بیشتر کن ( مثلا به جای اینکه دو تا کلمه رو بخونی سعی کن 4تا یا پنج تا بخونی)
      4_سرعت دستتو زیاد کن
      4_سرتو موقع خوندن تکون نده فقط چشمتو حرکت بده
      5_وقتی میخوای یه جمله رو بخونی دیگه اصلا بر نگرد حتی اگه یاد نگرفتی_سریعا برو جمله های بعدی و بدون که میتونی به اون جمله برگردی که دوباره بخونیش
      و در اخر فردا برگرد همون صفحه ببین هیچی یادت نیس

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من هم تندخوانی و هم کند خوانی رو امتحان کردم
      البته به سرعت "معمولی خودم" میگم کند خوانی!!!
      وقتی با سرعت بیشتر از حالت معمولم میخوندم
      تقریبا از هر 10 تست 7 تست اشتباه میزدم
      ولی با سرعت معمولی میخوندم(معمولی من ممکنه کندخوانی باشه)
      از 10 تست 3یا 4 غلط بود!!
      من برای هر "2 یا 3" صفحه زیست(بسته به موضوع و سبک و سنگینیش) 1 ساعت تا 1.5ساعت وقت میزارم!
      نمیدونم الان باید با سرعت معمولیم بخونم
      یا تند خوان شم؟؟
      ویرایش توسط parham7983 : 19 آذر 1398 در ساعت 20:53

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      و در اخر فردا برگرد همون صفحه ببین هیچی یادت نیس
      دقیقا!!!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من تو یه ساعت 2/3صفحه زیست میخونم
      از بس هم تکرارشون میکنم فک درد میگیرم

ولی دقت کردم وقتایی که تند تر میخونم بهتر میفهمم و کمتر اعصابم خورد میشه
      اول یه دور میخونم ببینم چی گفته،بعد جمله جمله میفهمم.
      اخر سرم اگه وقتی بود بلند بلند تکرارش میکنم.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      من برای هر "2 یا 3" صفحه زیست(بسته به موضوع و سبک و سنگینیش) 1 ساعت تا 1.5ساعت وقت میزارم!
      یا تند خوان شم؟؟

تجربه ی خودمو میگم، من هر چی برای خوندن زیست تو دور اول بیشتر وقت میذارم نتیجه ی عکس میگیرم!
      عوضش برای تست ها بیشتر وقت میذارم، غلط هم زیاد میزنم ولی یاد میگیرم
      آخرش هم یدور دقیق ولی بدون وسواس متن کتاب رو میخونم و تمام.
      کلا دیدم به تست اینه که خب من چی رو خوب یاد نگرفتم که الان باید یاد بگیرم! نه که حس کنم الان سر جلسه ی کنکورم و حتما باید همه رو درست بزنم.

در کل روش خوندن خیلی شخصیه، اگه با مدل خوندن خودت خوب نتیجه میگیری و باهاش راحت تری دلیلی نداره عوضش کنی.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بی نهایت از لطف همه ی دوستان ممنونم، دوس دارم تک تک نظراتتونو بخونم و بهش فک کنم، خیلی نظراتتون مفیده، بقیه ی دوستان هم اگه نظری دارن بنویسن تا همه مون استفاده کنیم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      یا تند خوان شم؟؟
      سرعت مطالعه تون برای مطالعه ی کتاب درسی زیست و اونم برا بار اولش کاملا نرماله به نظرم ولی فک می کنم کتاب تستو می شه کمی بیش تر هم خوند مثلا 4 صفحه تو یه ساعت.
      بازم مرسی که نظرتونو برام نوشتین

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام مشکل اولتون به نظرم اضطراب هست مشکل دومتون که وسواس خفیف هستش نشات گرفته از اضطراب هستش
      به نظرم روان شناستون درست گفته در اصل روان شناستون میخواد ترستون یعنی ترس از یاد نگرفتن رو براتون عادی کنه اونم با روبرو کردنتون با ترسی که دارین به نظرم زیاد به سرعت مطالعتون حساس نشید چون به عواملی مثل پایه درسی هم بستگی داره ولی سعی کنید هر ساعت زیر ۴ صفحه نباشه البته این حرفم کلیه ها مبحث به مبحث فرق میکنه ولی میانگینش رو گفتم
      موفق باشید

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      همینکه بخونی حالا هرجوری شده خودش خیلی خوبه
      گاعی وقتا آدم داره درسشو میخونه مث بچه ادم اما انقدر فکرای اضافه میکنه ک نکنه دارم بد میخونم اشتباه میخونم کند میخونم که همونم بیخیال میشه و ول میکنه و بعدا همون واسش آرزو میشه
      سخت نگیر به خودت همیشه بهترین نتیجه رو اونایی میگیرن که کمتر فکر میکنن به همه چی
      در ضمن من خودم فک میکردم سرعت تستم خییلی کمه مثلا ۱۰ ۱۵ تست تحلیلی تو یک ساعت میزدم از یکی از دانشجوهای پزشکی بهشتی پرسیدم گفت منم اینطوری یودم تازه گاهی اوقات پنج تا تست هم میشد در یک ساعت ک بزنم یا کلا دو سه صفحه تو یه ساعت میرسیدم بخونم
      بهرحال همه نباید مثل هم باشن که
      من خودم یه فصلو مثلا برای مثال فصل مثلثات رو کلیی طول کشید تا مسلط شم اما وقتی مسلط شدم دیگه تا پنج سال بعدم هر تستی بذارن جلوم حلش میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن