خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

لطفا کمک کنید این برنامه درسته یانه؟

آقا من بعد مدت ها برنامه درسی مورد نظر خودمو پیدا کردم ،و این برنامه باعث شد رو حیه ام برای درس خوندن بالا بره ولی این دو سه روز اخیر دلهره گرفتم که نکنه دارم خراب کار میکنم ،نکنه به آخرش نرسم ،نکنه امسالم تباه بشه و این حرفا...
      برنامم اینه که هر روز رو اختصاص میدم به یک درس اختصاصی(رشته ریاضی ام)

مثلا یه روز رو اختصاص میدم به ریاضی و به سه بخش تقسیمش میکنم (فعلا)
      (فعلا توانم همین قدره به زور)
      2 ساعت مرور چیزایی رو که خوندم
      2 ساعت پایه
      2 ساعت دوازدهم
      2ساعت عمومی

حالا مشکلم اینه چند روزه یه دلهره افتاده به جونم که نکنه باز خراب کنم و همش با استرس میخونم ،شرایط آزمون دادن ندارم ،آقا اونایی که تجربه دارن یا کنکور دادن بگن نظرشون چیه؟کارم اشتباهه؟
      من مشکل وسواس دارم به خاطر همین اینجوری میخونم بهم فشار نیاد ولی بازم استرسه داره میکشتم
      .

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      شما داری میگی که این برنامه باعث شده روحیت برای خوندن بالا بره. این خودش یه دلیل کافی برای مناسب بودنش هست
      فرض کن (فرض) برنامت غیر استاندارد باشه و بهت یه برنامه استاندارد بدن که 100 درصد پاسخگو باشه
      تو با اون برنامه استاندارد رغبت خوندن نداشته باشی و 5 درصد برنامرو اجرا کنی. که میشه دریافت 5 درصد از نیاز
      ولی درباره برنامه غیر استانداردت (که غیر استاندارده چون مثلا تورو به 70 دردص نیازت میرسونه) تو این برنامه رغبت پیدا میکنی و 90 درصدشو هم اجرا میکنی. اینجوری به 63 درصد نیازت پاسخ داده میشه

پس از اینجا میفهمی که معقوله با برنامه خودت پیش بری

اما جدا از این بحث
      دروس اختصاصی رشته ریاضی که تجربی ها ندارن (نسبت به مثلا زیست تجربی) تنوعش کمتره ولی باید عمیق کار بشه و عملا به اندازه دروس تجربی باید تکرار هم بشن (گفتم تجربی چون من رشتم تجربیه ولی چون به رشته های ریاضی علاقه داشتم و قبلا تصمیم به تغییر رشته داشتم سال دهم و کمی از یازدهم دروستون رو کمابیش میخوندم)
      اینکه توی برنامه هر روزتون مرور هستش خیلی خوبه باعث میشه مفاهیم رو از خاطر نبرین و نحوه حل مسائل رو. چون با اینکه دروس اختصاصی ریاضی خیلی مفهمی تر هست و جنبه حفظیش (جز شیمی) کمتر هست ولی اگر تست ها مرور نشن فرد ورزیده نمیشه تو تست زنی و ممکنه نحوه حل تست های متنوع از خاطرش بره و مفاهیم رو فقط به یاد بیاره
      ولی مرور این مشکل رو حل میکنه

از نظر بخش پایه و دوازدهم هم ایده خوبی هست. اینجوری نه پایرو رها میکنین نه دوازدهم رو. چون خیلی ها به پایه کمتر توجه میکنن ولی درست نیست چون پایه هم خیلی مهمه (خصوصا تو رشته شما)
      عمومیتون رو هم اگر واقعا وقت گذاشته بشه براش و اینجوری نباشه که اسما اونجا باشه و وقتش به اختصاصی بره روزی دو ساعت کافیه (ولی حتما ادبیات رو هر روز کار کنین. چون ادبیات درسیه که باید در طول زمان کار بشه و تایم ازتون میبره، و نمیشه گذاشتش برای عید و بعد از اون)

در کل اگر باعث استارتتون بشه و بخونین باهاش و نتیجه مثبت (حتی کم) ازش بگیری در این برهه زمان برنامه خوبی به نظر میرسه
      حداقل از نظر من

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه هنوز به خوندن شروع نکردید باید بگم که برنامه ی مناسبی نیست

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saboor Zed نمایش پست ها
      اگه هنوز به خوندن شروع نکردید باید بگم که برنامه ی مناسبی نیست
      چرا ؟ یه ماهه به طور جدی شروع کردم.ماه های قبلش مطالعه داشتم ولی پراکنده
      .

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ناشیانست اصلا اجراش نکن

6. Top | #6
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      من خودم خيلي برنامه نوشتم! از همه مدلش كه بخوايد فكر كنيد! و اشتباه هم زياد كردم
      چيزي كه مهمه اينكه برنامه ريزيتون بر پايه مرور بصورت بازيابي مطالب تحليلي و بازخواني مباحث توصيفي باشه..
      اگه پايتون ضعيفه اتومات تنوع درس مياد بالا كه تناسب با ساعت مطالعه داره..
      براي بحث تست زني مثلا تست هاي مبحث a كه ٣٠ تست داره رو چندين و چند بار كار كنيد كه مرور و تثبيت بشه تو بودجه برنامتون..

7. Top | #7
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      خلاصه نويسي رو جدي بگيريد!
      زماني خلاصه نويسي كنيد كه كاملا بحثي رو فرا گرفتيد..
      مثلا بحث توصيفي دوره تناوب، بسامد، نوسان و سيكل رو خوندين و يك برداشتي كردين و زماني كه سمت حل تست رفتين ديدين كه با چيزي كه خوندين تناقض داره رفع اشكال كنيد و زماني كه فهميديد ديدگاهتون رو يادداشت كنين و در فواصل بعدي همين برگه a4 رو مرور كنين.. خيلي مهمه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن