خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 92
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات

توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره تغییرات «سهمیه‌ها» در لایحه

دکتر ابراهیم خدایی افزود: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط همانطور که از عنوانش مشخص است «لایحه توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی» است، قصد دارد قید و بند‌ها را از سر راه افراد با نمرات برتر کنکور بردارد.

وی افزود: در این
      لایحه سهمیه‌های کنکوری و آزمون‌های کشور از ۱۹ مورد به ۳ مورد کاهش یافته است و سهمیه‌های مهمی، چون بومی گزینی، بومی منطقه ای، بومی قطب و بومی ناحیه‌ای به دلیل مشکلات متعددی که برای دانشگاه‌های کشور ایجاد کرده بود، در این لایحه حذف شده است.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: امتیاز تسهیلات فرزندان هیئت علمی، سهمیه‌های قهرمانان، حافظان قرآن، بهیاری و کشاورزی نیز در این لایحه
      حذف شده اند. همچنین سهمیه مناطق محروم هم دستخوش تغییرات جدی شده است و تنها بر اساس نیاز منطقه‌ای و مصوبه شورای گسترش دانشگاه‌ها اعمال می‌شود.

وی اضافه کرد: در سهمیه مناطق، سهمیه مناطق ۱، ۲ و ۳ به دلایلی از جمله توزیع آموزشی این مناطق و زیرساخت‌های آموزشی باقی مانده است، اما آن نیز به صورت
      ۵۰ درصد به نسبت شرکت کنندگان اعمال می‌شود.

خدایی خاطرنشان کرد: سهمیه حوادث غیرمترقبه به دلیل زمان دار بودن و محدودیت مکانی بر قوت خود باقی است و در مورد المپیادی‌های جهانی سهمیه همچون گذشته است، اما در مورد المپیاد‌های دانش‌آموزی داخل کشور دارندگان مدال طلا، نقره یا برنز، حداکثر به میزان ۵ درصد ظرفیت و به صورت مازاد، صرفاً در رشته‌های مرتبط که تعیین می‌شود مورد استفاده است.

وی تغییر مهم دیگر در سهمیه‌ها را تغییر در سهمیه ایثارگری برشمرد و گفت: بر اساس آمار ۱.۸ درصد داوطلبان کنکور سراسری را ایثارگران تشکیل می‌دهند. بر اساس لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی سهمیه ایثارگری به صورت ۵ درصد مازاد از ۳۰ درصد قبلی تغییر پیدا کرده است چرا که معتقدیم هر امتیازی باید به صورت مازاد داده شود تا ظرفیت اصلی دستخوش تغییر نشود.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: ضمن اینکه حدنصاب ایثارگران در آزمون‌ها از ۷۰ درصد نمره آخرین نفر به
      ۸۵ درصد نمره آخرین نفر تغییر کرده است.

وی اظهار داشت: معتقدیم این لایحه در صورت تصویب نهایی آموزش عالی کشور را متحول می‌کند و کل دانشگاه‌ها در حوزه وزارت علوم و وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها از این موضوع منتفع می‌شوند. ضمن اینکه بسیاری از افراد در آزمون‌ها احساس می‌کردند که با توجه به نمره خود به حق واقعی شان نمی‌رسند و احساس ظلم می‌کردند.

خدایی تاکید: هدف اصلی این لایحه این است که هر آنچه ظرفیت یک آزمون است، پذیرش به صورت عادلانه و تنها ملاک آن یعنی نمره صورت گیرد و اگر قرار است امتیازی داده شود تنها به صورت مازاد بر ظرفیت باشد تا حق افرادی که با وضعیت علمی مناسب در آزمون‌ها شرکت می‌کنند ضایع نشود.

نمی دونستم تاپیک تکراری است بجاش تحلیل صوتی افشار رو قرار می دم
      https://alirezaafshar.org/%d8%ad%d8%...9%88%d8%b1-99/

کلامی روان تر
      -این لایحه نیاز به تصویب دارد و هنوز تصویب نشده است.در صورت تصویب ممکن است از امسال اجرایی شود یا اجرای آن به ۱۴۰۰ موکول شود اما به احتمال زیاد مربوط به سال های بعد خواهد بود.این لایحه نیاز به تصویب در مجلس دارد و امکان تصویب این طرح در مجلس کم است.اما در صورت تایید لایحه ای که امضای وزرای بهداشت و علوم را دارد اتفاقات زیر خواهد افتاد:۵۰-۲ درصد ظرفیت هر کد رشته محل به نسبت تعداد شرکت کنندگان بین مناطق سه گانه پخش می شود و ۵۰ درصد بقیه به صورت رقابتی بین تمام داوطلبان (اعم از ایثارگر و عادی)توزیع خواهد شد.به صورت ساده باید گفت در ۵۰ درصد دوم هر شخصی درصد بیشتری بزند قبول خواهد شد.این بیشتر به نفع داوطلبان منطقه یک و دو است چون ملاک قبولی رتبه کشوری زیرگروه های مربوطه خواهد بود.همچنین بومی گزینی حذف می شود.۳۰-۳ درصد ظرفیت ایثارگران تبدیل به ۵ درصد خواهد شد و این ۵ درصد مازاد بر ظرفیت اصلی است.در این ۵ درصد اولویت با خانواده شهدا و جانبازان بالا ۲۵ درصد است.همچنین حدنصاب قبولی از ۷۰ درصد نمره نفر آخر قبولی سهمیه عادی به ۸۵ درصد می‌رسد.یعنی میتوان گفت در صورت اجرا این طرح تراز های زیر ۸ هزار شانس قبولی در سه رشته را نخواهند داشت.۳-سهمیه هیئت علمی به طور کامل حذف می شود.سایر سهمیه های متفرقه نیز به طور کامل حذف میشوند۴-پس از تصویب این لایحه هیچ سهمیه جدیدی نباید تصویب شود
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم
      ویرایش توسط ali.asghar : 18 آذر 1398 در ساعت 09:51

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خدا کنه امسال اعمال نشه من فقط بخاطر این تو منطقه3 درس خوندم که سهمیه داره وگرنه این معلمای نادون مجانی هم گرونن

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط OverError نمایش پست ها
      خدا کنه امسال اعمال نشه من فقط بخاطر این تو منطقه3 درس خوندم که سهمیه داره وگرنه این معلمای نادون مجانی هم گرونن
      برای همین 99 اجرا می شود
      خودمم منطقه 3 هستم واقعا به ضرر است
      تازه با حذف منطقه بومی و.. کار خیلی سخت شده
      برای انکس
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      ویرایش توسط ali.asghar : 18 آذر 1398 در ساعت 08:38

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خوبه دیگه مبارکه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سبطی تو کانالش گفته طرح باید بده
      مجلس و امسال نمیرسه
      حالا ببینیم چی میشه
      چون میگن این لایحه باید تغییراتی کنه
      اینجوری تصویب نمیشه

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      کاش بشه
      کاش بشه
      کاش بشه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=arash9;1562036]سبطی تو کانالش گفته طرح باید بده
      مجلس و امسال نمیرسه
      حالا ببینیم چی میشه
      چون میگن این لایحه باید تغییراتی کنه
      اینجوری تصویب نمیشه[/
      ه
      QUOTE]

توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره تغییرات «سهمیه‌ها» در
      لایحه
      لایحه رو برای همین نوشتم در هر صورت من که ارزو می کنم به امسالی 99 نرسه چون هم چون منطقه کرمانم وکلی امتیاز برای دانشگاه بومی اونم 6تا پزشکی کاملا محروم وهم منطقه 3 که با این قوانین همشون از بین میره
      برای انکس

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوشم میاد اونایی که انواع اقسام سهمیه هارو دارن الان نگران شدن. اون موقع که حق بقیرو میخوردید نگران نبودید اعمالش کنید دمتون گرم

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdyu نمایش پست ها
      خوشم میاد اونایی که انواع اقسام سهمیه هارو دارن الان نگران شدن. اون موقع که حق بقیرو میخوردید نگران نبودید اعمالش کنید دمتون گرم
      بازم به مناطق و محرومیت و اینا
      خدایی جانباز 25 درصد به بالا و هئیت علمیا واقعا خوب شد برداشتن
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      بازم به مناطق و محرومیت و اینا
      خدایی جانباز 25 درصد به بالا و هئیت علمیا واقعا خوب شد برداشتن
      فقط یه چیزی
      اینا قبلا میگفتن فرزند جانباز 25 درصد به بالا باید 70درصد نمره ی آخرین نفرو کسب کنه.ولی تو واقعیت که اینجوری نبود.بعضیا با رتبه ی بالای80-90هزار پزشکی قبول شدن.میترسم بازم حذف قانونشون بدرد نخوره

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها

وی افزود: در این
      لایحه سهمیه‌های کنکوری و آزمون‌های کشور از ۱۹ مورد به ۳ مورد کاهش یافته است و سهمیه‌های مهمی، چون بومی گزینی، بومی منطقه ای، بومی قطب و بومی ناحیه‌ای به دلیل مشکلات متعددی که برای دانشگاه‌های کشور ایجاد کرده بود، در این لایحه حذف شده است.

اینا رو حذف کرده پس چیا مونده دیگه ؟
      ینی چی آخه بومی گزینیو حذف کنن
      50 درصد دیگه چیه این وسط
      میخوان ابروشو درس کنن میزنن چشمشم درمیارن -___-

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      افرین بهترین کارهمینه
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هردم از این باغ بری میرسد

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.Sad نمایش پست ها
      اینا رو حذف کرده پس چیا مونده دیگه ؟
      ینی چی آخه بومی گزینیو حذف کنن
      50 درصد دیگه چیه این وسط
      میخوان ابروشو درس کنن میزنن چشمشم درمیارن -___-
      دقیقا اخه درسته اون سهمیه علمی و.. رو برداشتن واون سهمیه 25 درصد رو بهتر کردند
      اما یکی نیست به این ها بگه وضعیت اموزشی منطقه 3 چه فرقی کرده که می خواهید هرماه منطقه 2و1 بسنجید
      برای انکس

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها

دقیقا اخه درسته اون سهمیه علمی و.. رو برداشتن واون سهمیه 25 درصد رو بهتر کردند
      اما یکی نیست به این ها بگه وضعیت اموزشی منطقه 3 چه فرقی کرده که می خواهید هرماه منطقه 2و1 بسنجید
      خب اگه اینجوری پذیرش کنن که هر کی نمره بیشتری آورده اون احتمال قبولیش بیشتره خوبه حالا برا هر منطقه ای که میخواد باشه
      اما سنجش هیچوقت کاریو نمیکنه که برا خودش نفعی نداشته باشه حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هس -____-
      ما منطقه 3 ایا هم که هیچی اصلا ، میترسم یه منطقه 4 هم این وسط پیداش بشه >___<

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)