خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اشتباهات عجیب و خسته کننده زیست دوازدهم خیلی سبز

این سوالو ببینید هیچ پاسخ صحیحی نداره منتهی این کل قضیه نیست من کلی سوال این شکلی تو کتاب پیدا کردم و واقعا اینا موقع ویرایش کتاب داشتن چیکار میکردن؟نمونه سوالای اشتباه مثه این زیاده حوصله ندارم اپلود کنم ولی به این که رسیدم کفرم در اومد
      باتوجه به اینکه زیست دوازدهم گاج دیگه نیست و از الگو و داستاناشم خوشم نمیاد منبع خوب دیگه ای واسه زیست سراغ دارید؟
      توضیح سوال؛
      کتاب گزینه دو رو پاسخ صحیح در نظر گرفته ولی طبق شکل گفته و البته ۵-۶ تا سوال قبل ازین سوال تو همین کتاب و همین فصل! رشته رنا به علت تاخوردگی که داره میتونه دارای پیوند هیدروژنی باشه و میتونه فقط هم از سری باز های پیریمیدینی تشکیل شده باشه (u,c)
      شکل پاسخ نامه هم موجوده؛

22a9cd79-9fe6-4376-b9bb-c584cd2b34be.jpg

فایل پیوست 90533

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      متوجه سوالت نشدم ؛ ولی این چیزیکه نوشته درسته

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      متوجه سوالت نشدم ؛ ولی این چیزیکه نوشته درسته
      ببین منظور سوال اینه هر رشته نوکلئکیک که پیوند هیدروژنی داشته باشه حتما دو گروه باز داره که یکیش پورینیه یکیشم پیریمیدینی چون میگه فقط مولکول دو رشته ای دنا پیوند هیدروژنی داره و فقط همونم جفت باز پورین و پیریمیدین رو داره
      اما طبق شکل کتاب رشته رنا هم در صورت تاخوردگی میتونه پیوند هیدروژنی داشته باشه و بنابراین هم میتونه از باز الی تک حلقه ای پیریمیدینی تشکیل بشه و این علت نادرست بودن گزینه دوم که کتاب اون رو به عنوان پاسخ صحیح در نظر گرفته!

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این که اشتباه نیست
      در صورت تاخوردگی رنا فقط قسمت هایی با هم پیوند هیدروژنی تشکیل می دهند که مکمکل هم باشند یعنی پورین و پیرمیدین و بقیه قسمت های رنا باهم پیوند تشکیل نمی دن
      خود خیلی سبز همینو گفته

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      ببین منظور سوال اینه هر رشته نوکلئکیک که پیوند هیدروژنی داشته باشه حتما دو گروه باز داره که یکیش پورینیه یکیشم پیریمیدینی چون میگه فقط مولکول دو رشته ای دنا پیوند هیدروژنی داره و فقط همونم جفت باز پورین و پیریمیدین رو داره
      اما طبق شکل کتاب رشته رنا هم در صورت تاخوردگی میتونه پیوند هیدروژنی داشته باشه و بنابراین هم میتونه از باز الی تک حلقه ای پیریمیدینی تشکیل بشه و این علت نادرست بودن گزینه دوم که کتاب اون رو به عنوان پاسخ صحیح در نظر گرفته!
      یکی از مخالف های سرسخت تغییر نظام، تغییر نظام داده . موفق باشی
      سوالو کامل قرار بده چون این جوابی که قرار دادی درسته.
      داره میگه در trna نوکلئوتیدهایی که پیوند هیدروژنی بینشون برقرار میشه حتما مکمل هستن که درسته.
      چون سوالو نمیدونیم نمیتونیم در مورد بقیه گزینه ها نظر بدیم.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 16 آذر 1398 در ساعت 16:45

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط تازه کار نمایش پست ها
      این که اشتباه نیست
      در صورت تاخوردگی رنا فقط قسمت هایی با هم پیوند هیدروژنی تشکیل می دهند که مکمکل هم باشند یعنی پورین و پیرمیدین و بقیه قسمت های رنا باهم پیوند تشکیل نمی دن
      خود خیلی سبز همینو گفته
      اگه خیلی سبزو داری چنتا سوال قبل تر از همین دقیقا عکس همین مطلبو گفته تو پاسخ این سوال میگه اگه پیوند هیدروژنی باشه قطعا رشته مورد نظر رشته دناست
      تو پاسخ سوال قبلش میگه ممکنه رنا هم باشه اصن

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خیلی سبز رو دارم ولی همچین چیزی نگفته
      اگه به جواب سوال دقت کنی میگه اگه یه نوکلئیک اسید پیوند هیدروژنی داشته باشه در اون باز های مکمل وجود دارد که هم رنا و هم دنا بازهای مکمل دارند(یعنی پورین و پیرمیدین) و اصلا نگفته قطعا دنا است.من نمی دونم کجای عکسی که گذاشتی نوشته قطعا دنا است فقط گفته باز مکمل داره

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط تازه کار نمایش پست ها
      من خیلی سبز رو دارم ولی همچین چیزی نگفته
      اگه به جواب سوال دقت کنی میگه اگه یه نوکلئیک اسید پیوند هیدروژنی داشته باشه در اون باز های مکمل وجود دارد که هم رنا و هم دنا بازهای مکمل دارند(یعنی پورین و پیرمیدین) و اصلا نگفته قطعا دنا است.من نمی دونم کجای عکسی که گذاشتی نوشته قطعا دنا است فقط گفته باز مکمل داره
      سوالو هرچی گشتم پیدا نکردم ولی این درسنامه صفحه ۲۰ خیلی سبز دوازدهم ویرایش کنکور ۹۹ هست
      0ede5237-ca77-402f-ba89-c8ad975b1fc8.jpg
      و حالا پاسخ نامه سوال ۳۰ همین فصل از کتاب میگه فقط پیوند هیدروژنی تو دناست
      درحالیه که صفحه ۵ فصل ۱ کتاب زیست دوازدهم شکل ۵ و شکل ۸ فصل ۲ و درسنامه خود خیلی سبز میگن پیوند هیدروژنی علاوه بر دنا توی رنا هم هست بعد نکته فضیه اون سوال اینه میگفت لزوما پیوند هیدروژنی بخاطر مکمل بودن نیست بخاطر تا خوردگی رشته رناست و بحث مکمل بودن نیست
      ویرایش توسط arshaa : 16 آذر 1398 در ساعت 17:14

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کجای پاسخنامه گفته قطعا دنا است
      بلکه گفته نوکلئیک اسیدی که باز مکمل داره یعنی دنا و رنا(که هردو هم نوکلئیک اسیدند و هم باز مکمل دارند )
      ویرایش توسط تازه کار : 16 آذر 1398 در ساعت 17:22

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سوالو هرچی گشتم پیدا نکردم ولی این درسنامه صفحه ۲۰ خیلی سبز دوازدهم ویرایش کنکور ۹۹ هست
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 0EDE5237-CA77-402F-BA89-C8AD975B1FC8.jpg
مشاهده: 159
حجم: 158.8 کیلو بایت
      و حالا پاسخ نامه سوال ۳۰ همین فصل از کتاب میگه فقط پیوند هیدروژنی تو دناست
      درحالیه که صفحه ۵ فصل ۱ کتاب زیست دوازدهم شکل ۵ و شکل ۸ فصل ۲ و درسنامه خود خیلی سبز میگن پیوند هیدروژنی علاوه بر دنا توی رنا هم هست بعد نکته فضیه اون سوال اینه میگفت لزوما پیوند هیدروژنی بخاطر مکمل بودن نیست بخاطر تا خوردگی رشته رناست و بحث مکمل بودن نیست
      اینجاشو متوجه شدم بابا
      در هر صورت ممنون

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جایی که اشتباه گفته رو قرار بده.
      بذار خیالتو راحت کنم تمام درسنامه ها اشتباه های املایی و قرار ندادن قید قبل یک جمله یا اشتباهات علمی دارن.
      اگه رو کتاب درسی تسلط خوبی داشته باشی میتونی حداقل به متن شک کنی و اشتباهو برطرف کنی پس روی متن کتاب تسلط پیدا کن تا حتی با وجود اشتباهات بتونی از این کتابها استفاده کنی و نگران نباشی.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سوال ایرادی نداره در ضمن تمام کتابای زیست توشون غلط پیدا میشه خیلی سبز خیلی غلطش کمتره نسبت به بقیه گاج همون کتاب سال قبل رو بدون هیچ تغییری چاپ کرده پر از غلطه

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      این سوالو ببینید هیچ پاسخ صحیحی نداره منتهی این کل قضیه نیست من کلی سوال این شکلی تو کتاب پیدا کردم و واقعا اینا موقع ویرایش کتاب داشتن چیکار میکردن؟نمونه سوالای اشتباه مثه این زیاده حوصله ندارم اپلود کنم ولی به این که رسیدم کفرم در اومد
      باتوجه به اینکه زیست دوازدهم گاج دیگه نیست و از الگو و داستاناشم خوشم نمیاد منبع خوب دیگه ای واسه زیست سراغ دارید؟
      توضیح سوال؛
      کتاب گزینه دو رو پاسخ صحیح در نظر گرفته ولی طبق شکل گفته و البته ۵-۶ تا سوال قبل ازین سوال تو همین کتاب و همین فصل! رشته رنا به علت تاخوردگی که داره میتونه دارای پیوند هیدروژنی باشه و میتونه فقط هم از سری باز های پیریمیدینی تشکیل شده باشه (u,c)
      شکل پاسخ نامه هم موجوده؛

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 22A9CD79-9FE6-4376-B9BB-C584CD2B34BE.jpg
مشاهده: 184
حجم: 51.5 کیلو بایت

فایل پیوست 90533
      اگه فقط پیریمیدینی باشه که پیوند هیدروژنی به وجود نمیاد!!!
      گفته در صورتی که پیوندی هم باشه حتما یکی از پیری هاس و یکی هم از پوری ها!

وقتی فکر میکنیم یه سوال اشتباهه بهتره سوال رو بزاریم اینجا که بقیه کاملا به شما توضیح بدن شما کجارو متوجه نمیشین فکر میکنم اکثر سوالایی که فکر میکنید اشتباهه، شما اشتباه استدلال کردین... گرچه غلطها کم نیست
      موفق باشید!

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      زیست الگو و خلاص
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن