خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 45

موضوع: فاگوزیست!!!

1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها

حاجی داستان این تسلط کتاب درسی چیه ؟؟، اکثر تایپیکا هایی که توش نظر دادی ، گفتی ،به کتاب درسی مسلط باشید بعد برید سراغ فلان کتاب

حاجی الان میخوای بری ماشین گواهینامه یاد بگیری ، دو حالت داره ، یا باس اول که ماشین بلد نیستی انقد تصادف کنی ماشینو اینورو اونو ربزنی تا ماشین جر بخوره اونم اگه خودت سالم در اومدی تقریبا ی چیزایی از رانندگی میدونی..
      حالت دیگشم اینه بری کلاساشو مرتب شرکت کنی و یاد بگیری ..

...................

حالا یا ماها تصورمون و دانشمون نسبت به تسلط به رسیدن کتابی که تو میگی کمه ، یا کلا تو ی نظر دیگه ای و پروسه ی خاصی داری واسه تسلط رسیدن به کتاب درسی..
      نهایت اینکه تو انقد کتاب درسی رو بخونی و واو به واوش حفظش بشی بیشتر از این که نیست هست؟؟ تو چطور میتونی به سایر نکاتش دست پیدا کنی؟؟و تسلط کتاب برسی
      اینو برام روشنش کن..
      اولین مورد اینکه کتاب درسی نظام جدید متفاوت از نظام قدیم هست و لازم نیست بری ابهاماشو با کتاب کمک آموزشی برطرف کنی.
      کتاب نظام جدید مطلبیو که گفته خوب توضیح داده اونم بخاطر ترجمه از کتابهای جدید تر و حذف یکسری فصلها هست مثل باکتری ها و آغازیان و قارچها که مجبور بود برای استثناء ها قید بگذاره.
      به همین دلیل طبق مثالی که زدی وقتی کتاب نظام جدیدو میخونی مثل تصادف کردن با ماشین نیست تا رانندگیو یاد بگیری و داری اصولی رانندگیو یاد میگیری.

در مورد تسلط به مطالب کتاب درسی 2 تسلط به ذهن من میرسه
      یک تسلط مفهومی به مطالب
      دوم تسلط به متن کتاب درسی

بعد از اینکه یکبار کل سه کتابو خوندین نه خیلی سطحی و نه خیلی عمقی حالا دور دوم میتونی شروع کنین از ابتدا کتابو به طور مفهومی بخونین یعنی به هر مطلبی که ذهنتونو مشغول میکنه گیر بدی و تو اینترنت (ویکی پدیا زبان اصلی و ...) یا منابع اصلی جستجو کنین و بطور کامل به جوانب اون مطلب مسلط بشین مثلا اگه دارین درباره دستگاه های بدن میخونین اولین ببینین دستگاههای بدن چی هست اندام های این دستگاه ها چی هست بعد شروع کنین مطالبو بخونین
      یا درباره پپسینوژن یه تحقیقی بکنی که اگه کتابهای آموزشی گفتن hcl که سلول غده معده ترشح میکنه پیوند پپتیدی پپسینوژنو میشکونه به حرفهاشون اطمینان نکرده باشی و خودت رفته باشی تحقیق کرده باشی.
      اینکار ممکنه کمی زمانبر باشه ولی باعث میشه به هر جمله کتاب گیر بدی و مفهومی یاد بگیریش نه فقط حفظ کنی.

با روش بالا که به مطالب کتاب تسلط مفهومی پیدا کردی دیگه فقط سعی میکنی روی متن کتاب تسلط پیدا کنی که هر چی بیشتر مرور میکنی بیشتر مسلط میشی و دورهای بعد خودکار تو ذهنت مطالب ترکیب میشن.

حالا یا میتونی بری سراغ تست زدن یا درسنامه خوندن مثلا میکرو رو میخونی ولی نه آهسته با سرعت چون به کتاب مسلطی و هر جا هم اشتباه دیدی علامت میزنی تا دفعه بعد نخونینش. اگه به نکته جالبی برخوردی علامت میزنی. و دفعات بعد اگه خواستی درسنامه بخونی فقط قسمتهای که علامت زدی که خیلی کم هست و نکته های ترکیبی که جدا نوشته رو با سرعت میخونی.
      و از 70 تا تست شاید 4 تا اشتباه بزنی.

ولی اگه همون اول بری سراغ درسنامه نمیدونی اون مطالب که اضافه بر کتاب گفته درست هست یا نه و چون ترکیبی هم هست کار مشکل تر میشه.
      فرض کن تو 2 فصل 8 تا ایراد تو کتاب کمک آموزشی باشه و از هر کدوم از این مطالب اشتباه تو 3 تا تست استفاده کرده باشه کلی تست با جواب نادرست وجود داره که کسی که تسلط نداره به مفهوم و متن کتاب نمیتونه بفهمه درست هست یا نادرست.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 13 فروردین 1399 در ساعت 00:37

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      تسلط کتاب درسی یعنی قبل از هر درسنامه و تست و غیره اینقدر متن کتابو خوب خونده باشی و فهمیده باشی که اگه به تست یا نکته غلط رسیدی بگی "نه!! من میدونم این غلطه!!! درستش میشه اون!!!!!"

تسلط بر کتاب درسی یعنی اگه من اومدم موقع حرف زدن به جا عصب گفتم رشته عصبی جلومو بگیری منو تصحیح کنی

تسلط بر کتاب درسی یعنی اگه اومدم گفتم گیرنده های متصل به پرده صماغ به صورت خودکار به ذهنت بیاد که آره سینا داره در مورد حشرات حرف میزنه نه آدمیزاد

تسلط بر کتاب درسی یعنی کتابو تقریبا قورت داده باشی
      مرسی حاجی

میکرو طلایی گاج ویرایش جدید کردن برای کنکور 99 یا فقط سوالای کنکور 98 به تهش اضافه کردن؟؟؟
      یا غلط علمی هاشو رفع کردن؟؟

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی حاجی

میکرو طلایی گاج ویرایش جدید کردن برای کنکور 99 یا فقط سوالای کنکور 98 به تهش اضافه کردن؟؟؟
      نمیدونم من بررسی نکردم

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مرسی حاجی

اصولا خیلی از اشتباهات علمی هست یعنی مولفش دوباره همون اشتباهاتو در چاپ جدیدش تکرار میکنه.
      از طرفی مخاطب این کتابها دانش آموزان کنکوری هستن نه دانشجویان پزشکی به همین جهت این اشکالات میتونه چندین چاپ در کتاب بمونه.
      خودتو باید با این شرایط وفق بدی وگرنه کل زمانت صرف این میشه چه کتاب کمک آموزشی بهتر هست.
      من یکسری اشکلاتو گفتم ولی به دلیل کمبود وقت ادامش ندادم. این اشکالات فقط مربوط به چند گفتار هست که خوندم و تو فصلهای دیگه هم بیشتر یا کمتر این اشکالات وجود داره. بررسی کن ببین خودت میتونی این اشکلالتو بفهمی اگه فهمیدی یعنی میتونی از این کتابها استفاده کنی اگه نه پس میفتی تو تله اون اشتباه.
      http://forum.konkur.in/thread71412-5.html

http://forum.konkur.in/thread71641.html

هرچند این اشتباهات مثلا در کتاب میکرو آقای زارع هست ولی این کتابو کتاب خوبی میبینم ترکیبیو جدا کرده با جدول جمعبندی کرده و ... فقط باید در استفاده ازش مراقب باشی.
      میتونی با مولفش هم در ارتباط باشی مثل اینکه تو تلگرام یکسری مشکلات کتاب بررسی شده که من ازش بی اطلاع هستم.میتونی ببینی کدوم یکی از بچه ها باهاش در ارتباط هست اون اشکالات هم درست کنی.

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      اصولا خیلی از اشتباهات علمی هست یعنی مولفش دوباره همون اشتباهاتو در چاپ جدیدش تکرار میکنه.
      از طرفی مخاطب این کتابها دانش آموزان کنکوری هستن نه دانشجویان پزشکی به همین جهت این اشکالات میتونه چندین چاپ در کتاب بمونه.
      خودتو باید با این شرایط وفق بدی وگرنه کل زمانت صرف این میشه چه کتاب کمک آموزشی بهتر هست.
      من یکسری اشکلاتو گفتم ولی به دلیل کمبود وقت ادامش ندادم. این اشکالات فقط مربوط به چند گفتار هست که خوندم و تو فصلهای دیگه هم بیشتر یا کمتر این اشکالات وجود داره. بررسی کن ببین خودت میتونی این اشکلالتو بفهمی اگه فهمیدی یعنی میتونی از این کتابها استفاده کنی اگه نه پس میفتی تو تله اون اشتباه.
      http://forum.konkur.in/thread71412-5.html

http://forum.konkur.in/thread71641.html

هرچند این اشتباهات مثلا در کتاب میکرو آقای زارع هست ولی این کتابو کتاب خوبی میبینم ترکیبیو جدا کرده با جدول جمعبندی کرده و ... فقط باید در استفاده ازش مراقب باشی.
      میتونی با مولفش هم در ارتباط باشی مثل اینکه تو تلگرام یکسری مشکلات کتاب بررسی شده که من ازش بی اطلاع هستم.میتونی ببینی کدوم یکی از بچه ها باهاش در ارتباط هست اون اشکالات هم درست کنی.

یعنی الان برای اموزش زیست خیلی سبز سال به سال بگیرم برای درسنامه یا میکرو زارع ، ایا میکرو پایه زارع ترکییبی لابه لای درسنامه هاش کار کرده ، در کل بخوام کتاب برای درسنامه انتخاب کنم ، میکرو یا خیلی سبز سال به سال

و کتااب برای منبع دوم تستی ، چه کتابی پیشنهاد میشه بعد یاد گیری درسنامه ...

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erf.erf نمایش پست ها
      اقا من میخوام واسه درسنامه از فاگو زیست استفاده بنمایم ولی هرجا میری میگن ذهنو تنبل بار میاره خلاقیتو میگره میری سرجلسه کنکور نمیتونی سوالارو یاد بگیری اینا درسته؟؟؟؟
      جدا از اینا غلط علمی هم داره! مثلا فاگو زیست یازدهمش گفته پیاام عصبی میتونه از آکسون هم دریافت بشه!!!
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یعنی الان برای اموزش زیست خیلی سبز سال به سال بگیرم برای درسنامه یا میکرو زارع ، ایا میکرو پایه زارع ترکییبی لابه لای درسنامه هاش کار کرده ، در کل بخوام کتاب برای درسنامه انتخاب کنم ، میکرو یا خیلی سبز سال به سال

و کتااب برای منبع دوم تستی ، چه کتابی پیشنهاد میشه بعد یاد گیری درسنامه ...
      میکرو ترکیبیو جدا نوشته ترکیبی کنارش اگه خواستی میتونی بعدا فقط نکته و ترکیبی هاشو بخونی.
      دو تا رو با هم نخر اگه کتابو مسلط شدی یه کدومو بخر حالا تست میزنی یا درسنامه میخونی.بعدا اگه نیاز داشتی یکی دیگه رو بخر.
      من اگه جات باشم تو زیست تا 4 ، 5 ماه دنبال کتاب کمک آموزشی نمی رفتم و فقط کتابو زیرو رو میکردم و مرور.
      بالا توضیح دادم اگه بدون تسلط بری سراغ کتاب کمک آموزشی اکثر مطالبش برات نکته هست ولی اگه با تسلط بری سراغش چند صفحهش ممکنه برات یکی دو تا نکته داشته باشه.
      باز از بچه های دیگه هم راهنمایی بگیر بهترین روشو انتخاب کن.

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      میکرو ترکیبیو جدا نوشته ترکیبی کنارش اگه خواستی میتونی بعدا فقط نکته و ترکیبی هاشو بخونی.
      دو تا رو با هم نخر اگه کتابو مسلط شدی یه کدومو بخر حالا تست میزنی یا درسنامه میخونی.بعدا اگه نیاز داشتی یکی دیگه رو بخر.
      من اگه جات باشم تو زیست تا 4 ، 5 ماه دنبال کتاب کمک آموزشی نمی رفتم و فقط کتابو زیرو رو میکردم و مرور.
      بالا توضیح دادم اگه بدون تسلط بری سراغ کتاب کمک آموزشی اکثر مطالبش برات نکته هست ولی اگه با تسلط بری سراغش چند صفحهش ممکنه برات یکی دو تا نکته داشته باشه.
      باز از بچه های دیگه هم راهنمایی بگیر بهترین روشو انتخاب کن.
      سلام
      شما اطلاع دارین فرق کتاب میکرو دهم و میکرو یازدهم با کتاب میکرو پایه چی هست ؟

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها

سلام
      هیچ فرقی نکرده ، فقط دوتا کتابو توی یک کتاب کردن ...

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سلام
      سال به سال چاپ قدیمشو بررسی کردم.
      مثل اینکه سال به سال جدیدش تغییرات کتابو اعمال کرده ولی پایه اش همون چاپ قدیمو بدون اعمال تغییرات کتاب چاپ کرده.
      فکر کنم سجاد (saj8jad) چاپ جدید پایه اش رو خرید و پس داد از ایشون بپرسین بهتر میتونه راهنماییتون کنه.

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مثل اینکه سال به سال جدیدش تغییرات کتابو اعمال کرده ولی پایه اش همون چاپ قدیمو بدون اعمال تغییرات کتاب چاپ کرده.
      فکر کنم سجاد (saj8jad) چاپ جدید پایه اش رو خرید و پس داد از ایشون بپرسین بهتر میتونه راهنماییتون کنه.
      حاجی من پرسیدم میگن هیچ فرقی نکردن ، همون دوتا کتاب پایه رو که دهم با یازدهم هست رو چسبوندن بهم ،حتی پاسخگوی سایت گفته کسی دهم و یازدهم رو داره لازم نیست میکرو پایه رو بگیره..

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حاجی من پرسیدم میگن هیچ فرقی نکردن ، همون دوتا کتاب پایه رو که دهم با یازدهم هست رو چسبوندن بهم ،حتی پاسخگوی سایت گفته کسی دهم و یازدهم رو داره لازم نیست میکرو پایه رو بگیره..
      پایه که اره تغییر نکرده. بچه هایی که گرفتن میگن تغییرنکرده.
      اگه سال به سالش هم ویرایش نشده که هیچ.
      برای همین چون مطمئن نبودم گفتم از سجاد بپرسه.چون یادمه بچه ها در این مورد یکسری بحث هایی با آقای زارع میکردن اینجا مطمئن نبودم تغییر داده یا نه.

ویرایش توسط sina_u : 13 فروردین 1399 در ساعت 23:11

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نام خدا
      سلام دوستان
      در مورد فاگوزیست گرچه خودم ندارم ولی وقتی میخواستم برا پایه یازدهم کتاب بخرم خوب دیدمش ( البته دهمش رو چون یازدهم اون موقع نبود ) اگه بخوام خلاصه بگم اگه جایی از کتاب رو مشکل داشتین تو فهمش و وقت زیادی برا درسنامه زیست گذاشتین ( گرچه توصیه نمیشه ) می تونین اون قسمت ها رو استفاده کنین اگرچه فیلمای آقای موقاری که رایگانم هستن و به شخصه تجربه شو دارم فوق العاده بهتر از هر کتاب درسنامه ای می باشد
      اما فاگو آزمون جامع که جدیدن اومده و مخصوص دوران جمع بندی میباشد چون با همکاری گروه لیموترش و خود آقای جوادی و 2 3 تا مولف دیگه هم داشت که یادم نیست می تونه منبع مناسبی باشه برا جمع بندی به روش بازیابی مخصوصا با اون جداولی که تو پاسخنامه هاشون دارن+ترفند برخورد با سوالات

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      یه ابهامی برام پیش اومد. منظورتون از تغییرات ، تغییرات چاپ 98 نسبت به 97 هست یا تغییرات 97 نسبت به 96 ؟
      درکل من واسه کنکور 1400 میخوام استفاده کنم. حالا با توجه به اینکه سال به سال و پایه تفاوتی از نظر محتوا ندارن کدوم رو بگیرم که منطبق بر کنکور 1400 باشه ؟
      آخه زیست دهم چاپ 98 نسبت به چاپ 97 تغییرات داشته

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

یه ابهامی برام پیش اومد. منظورتون از تغییرات ، تغییرات چاپ 98 نسبت به 97 هست یا تغییرات 97 نسبت به 96 ؟
      درکل من واسه کنکور 1400 میخوام استفاده کنم. حالا با توجه به اینکه سال به سال و پایه تفاوتی از نظر محتوا ندارن کدوم رو بگیرم که منطبق بر کنکور 1400 باشه ؟
      آخه زیست دهم چاپ 98 نسبت به چاپ 97 تغییرات داشته
      اینکه میکرو کتابهای منطبق بر کنکور 1400 داده در جریان نیستم. بچه های دیگه اگه در جریان هستن میتونن کمکتون کنن.
      ولی کتاب های درسی که باید برای کنکور 1400 بخونین
      دهم 97-98 که تو کتاب نوشته چاپ 97
      یازدهم 98-99 که تو کتاب نوشته چاپ 98
      دوازدهم 99-1400 که هنوز چاپ نشده و تو کتاب مینویسه چاپ 99

بالا گفتین زیست دهم چاپ 98 اگه منظورتون کتاب درسی هست برای کنکور 1401 هست.
      حالا اگه میکرو کتاب دهم منطبق با کتاب درسی چاپ 97 داره میتونین بگیرین.

ویرایش توسط sina_u : 14 فروردین 1399 در ساعت 14:01

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن