خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 45

موضوع: فاگوزیست!!!

1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من فقط کتاب میخونم
      تست هم حل میکنم کامل
      ولی یه جاهایی از کتاب هس ک نمیفهمم چیشده
      اون قسمتو میرم از رو فاگو میخونم
      موفققق باشی دوست عزیز

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه نظام جدیدی فاگو رو ترجیحا گزینه اخرت بزار خیلی سبز و مهر و ماه علی پناهی بهتررینن

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این که میگن فاگو بخری ذهنت تنبل میشه منظورشون این نیست که مثلا بیماری مغزی میگیری اگه بخری
      منظورشون اینه که میای فاگو میخری بعد میبینی چقدر کلفته با خودت میگی که اره من اینو میخونم تست میزنم کنکور 100 میزنم جزوه مزوه و معلم نمیخواد
      درحالی که اینجوری نیست
      فاگو حداقل نصف نکاتش یا خارج از کتابه یا اینقدر پیچیدست که عمرا تو کنکور سوال بیاد چون همینجوریشم زمان زیست کنکور 35 دیقس برای 50 تا سوال بعد انتظار داری نکته ای سوال بیاد که دو ساعت فقط باید وقت بذاری بفهمی منظور چیه؟
      حالا بماند که شاید نکتش کلا غلط باشه و تو کتاب درسی سال خودت نیومده باشه و از این حرفا

به نظر من یا فاگو نخر یا اگه میخری فقط برای جا هایی که ضعف داری استفاده کن (گرچه برای اونا معلم بهترین راه حله ولی خب شاید نشد که بشه)
      و این رو یادت نره که صرفا چون فاگو خریدی دیگه لازم نیست خودت نکاتی که میگه رو با کتاب درسی و بقیه کتاب تست ها مقایسه کنی

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فاگو کتاب خوبیه
      ولی خیلی زیاده
      یه نکته دیگم دوستان اشاره کردن اینه که زیست بیشتر تست زدنه نه جزوه /:
      موفق باشید

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فاگو خوبه اما کافی نیس
      من خودم اگه برا فصل قلب و شارش انرژی و ویروس باکتری و آغازیان از فاگو استفاده نمیکردم واقعا نمیتونستم تستاشو بزنم
      اما کار مفیدتر اینه که شما اول کتابو بخونی ، بعد یه جاهایی از فاگو رو بخونی و نکته های مهمشو بنویسی تو کتابت ، فاگو بهت دید وسیع تری میده و باعث میشه بدونی که چه شکلی باید بخونی وگرنه خب آره یه سری نکاتش اضافه س بعضی وقتا
      بعد بری سراغ تست های آی کیو و بصورت آموزشی اونارو بزنی ، ینی بعد هر تست پاسخ نامه تشریحیشو بخونی و نکته های مهمو تو کتابت یادداشت کنی
      پاسخ تشریحی آی کیو خودش یه منبع بی نظیر و کامله حتما و حتما مد نظر قرار بده. بنظرم شاید بشه از فاگو چشم پوشید ولی از آی کیو هیچ وقت ...
      خُــــــ ~ بآ طُ بودَنْ زِ هَمــه‍ دَست کِشیـدَن دآرَدْ ~ دا

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      این که میگن فاگو بخری ذهنت تنبل میشه منظورشون این نیست که مثلا بیماری مغزی میگیری اگه بخری
      منظورشون اینه که میای فاگو میخری بعد میبینی چقدر کلفته با خودت میگی که اره من اینو میخونم تست میزنم کنکور 100 میزنم جزوه مزوه و معلم نمیخواد
      درحالی که اینجوری نیست
      فاگو حداقل نصف نکاتش یا خارج از کتابه یا اینقدر پیچیدست که عمرا تو کنکور سوال بیاد چون همینجوریشم زمان زیست کنکور 35 دیقس برای 50 تا سوال بعد انتظار داری نکته ای سوال بیاد که دو ساعت فقط باید وقت بذاری بفهمی منظور چیه؟
      حالا بماند که شاید نکتش کلا غلط باشه و تو کتاب درسی سال خودت نیومده باشه و از این حرفا

به نظر من یا فاگو نخر یا اگه میخری فقط برای جا هایی که ضعف داری استفاده کن (گرچه برای اونا معلم بهترین راه حله ولی خب شاید نشد که بشه)
      و این رو یادت نره که صرفا چون فاگو خریدی دیگه لازم نیست خودت نکاتی که میگه رو با کتاب درسی و بقیه کتاب تست ها مقایسه کنی
      ..داداش اگه همراه فاگو کتاب درسیو بخونم تستم بزنم چی؟؟

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erf.erf نمایش پست ها
      ..داداش اگه همراه فاگو کتاب درسیو بخونم تستم بزنم چی؟؟
      وقت نمیکنی
      اول کتاب درسی بخون بعد تست بزن
      هر کجا مشکل پیدا کردی برو فاگو بخون
      تست هم سعی کن از چند تا منبع بزنی که دید مولف های متفاوت رو درباره یک موضوع داشته باشی

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اره میشه
      من دسنامه خوندن خیلی وقتمو میگرفت به تست نمیرسیدم

درسنامرو رها کردم
      خود کتابو میخونم میرم تست میزنم نکاتی که لازم باشهاضافه بفهمی از توی تست ها خصوصا تست های کنکور در میاد
      یه دفتر بردار هر تستی که زدی چه درست چه نزده و چه غلط پاسخنامه همرو دقیق بخون و نکاتی که بلد نبودی یا با حدس زدی یا حتی بلد بودی ولی به نظرت خیلی قشنگ بودن رو توش یادداشت کن با ادرس دادن (مثلا نکترو بنویش بعد جلوش بنویس تست شماره 13 فصل 1 خیلی سبز یازدهم)
      اگر دفترت کلاسور باشه خیلی راحت تره اینجوری میتونی فصل هارو جدا از هم بنویسی برای مرور هم اگر مثل من با خلاصه خوندن راحت نیستی جدا از زدن تستای نشان دار میتونی همون نکات رو بخونی

من پارسال اینکارو شروع کردم درصدای زیستم از 3 و 13 رسید به 50 به بالا
      یهمزیت دیگشم این بود که وقت ازم کمتر میگرفت. قبلا میدیدم نمیرسم همرو بخونم کلافه میشدم و کلا رها میکردم یکی دو روز

این دوستمون هم کاملا درست میگه
      درسنامه فقط برای بخش هایی هست که نفهمیدی فقط اگر مبحث پتانسیل عملو نفهمیدی فقط اونو از رو درسنامه بخون نیا از اول درسو بخون تا برسی به پتانسیل عمل
      چئن مثلا تو اگر کتاب تستت خیلی سبز باشه همون نکاتی که تو درسنامش اورده رو توی تست ها استفاده کرده و وقتی تست بزنی نکات رو یاد میگیری (ممکنه دفعه اول تعداد غلط هات زیاد باشه ولی اهمیتی نده. چون یادگیری از تو تست خیلی بهتر تثبیت میشه تا با خوندن درسنامه، حداقل برای من اینجوری بود)
      بیشتر هم نکات تستای کنکور مهمن. بعضی از تستا (خیلی کمن معمولا) واقعا نکات بیخودی و بیهودرو پوشش میدن

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      تا زمانی که یاد بگیر یباید بخونی
      از تو تست اصل مفهومو نمیتونی یاد بگیری
      ولی وقتی اصل قضیرو یاد بگیری نحوه نگاه تستی به درس و تست زدن و یادیگری نکات تستی با تست میشه انجام بشه

در کل اگر نظام جدیدی من به شخصه کتاب زیست جامع مهروماه برای اقای پناهی شقایقو بهت توصیه میکنم (بین گاج دوازدهم و خیلی سبز و الگو. بقیه کتابارو ندیدم، البته اینا هم که گفتم منظورم این نیست که 100 درصد بد هستن. من چند تا مبحث کوتاه رو از رو کتابای دوستام مقایسه کردم)
      هم تعداد تست ها معقول بود
      هم درسنامه خلاصه و مفید بود
      هم اینکه واقعا پاسخنامه عالی بودش
      و دقیقا بر اساس همین روند پیش رفته بودن که اصل درسو تو درسنامه کوتاه میاوردن و نکات اضافی که تو تست میاد رو توی کادر تو پاسخنامه هر سوال داده بودن
      من واقعا راضیم دوازدهم اینو خردیم (هنوز پایشون چاپ نشده)

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فاگوزیست یکی از قوی ترین منابع برای زیست و تمام نکاتو برای کنکور پوشش داده ولی تست نداره که اونم قراره کتاب تستش کامل بیاد که قوی ترین منبع واسه زیست میشه ولی باید به یه نکته توجه کنید که حجمش زیاده و کسی که میخواد اونو تهیه کنه یا داردش میخواد مطالعه کنه باید هر روز 4 تا 5 ساعت رو به زیست اختصاص بده.

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا من میخوام واسه درسنامه از فاگو زیست استفاده بنمایم ولی هرجا میری میگن ذهنو تنبل بار میاره خلاقیتو میگره میری سرجلسه کنکور نمیتونی سوالارو یاد بگیری اینا درسته؟؟؟؟
      فاگوزیست خیلی زمانبره شما همون درسنامه ی کتاب تستتو بخون درسنامه ی الگو خوبه ولی کلا خیلی روش زوم نکن که بخوای اول همه چیو کامل یاد بگیری بعدا وارد تست شی اول کتاب بخون بعد تست های سراسری (کاااامل تحلیل شه چند بار در سال در حد اینکه ایده هاشو حفظ شی ) بعد تست تالیفی هر قسمتو مشکل داشتی دوباره برگرد خط کتابو بخون هر بار هم که جمع بندی بود بازم کتابو بخون و سراسریو بازم بزن با نشاندار ها . در مورد استفاده از درسنامه هم بعضیا واقعا لازم دارن منم یه زمانی لازم میدیدم پس هم جزوه ی عمارلو میخوندم هم الگو ولی بعد یه مدت دیگه نیازی ندیدم فقط کتاب سراسری تالیفی قوی .

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اقا من میخوام واسه درسنامه از فاگو زیست استفاده بنمایم ولی هرجا میرم میگن ذهنو تنبل بار میاره خلاقیتو میگره میری سرجلسه کنکور نمیتونی سوالارو یاد بگیری(سر جلسه کنکور می روند سوال حل می کنند نه یاد بگیرند ) اینا درسته؟؟؟؟
      اول جمله ات بنظرم اشتباهه ---الانه بهتر شد نه کاملا
      خیلی افراد از جمله خودم بر این اعتقادند که یادگیری با تست برای زیست بهتره تا فقط خوندن مداوم درس نامه وماندگاری در ذهن رو بیشتر میکند وفرد رو با شیوه طرح تست ودام ها وسوالات ابهام دار و... اشنا می کند وباعث میشه بهتر بتوانی با عمق بیشتری کتاب درسی را مطالعه کنی وخودت بتونی از کتاب برای طرح تست وترکیب ان با دیگر فصول ایده بگیری
      اما فاگو بیشتر نکات رو داره وفرد علاقه ای به مطا لعه عمیق خود کتاب درسی وچالشی شدن در متن نداشته باشد
      روشی خودم استفاده می کنم اول درس نامه خط ویزه رو می خونم بعدش حدود 20 تا تست ایکیو می زنم وبعدش کتاب درسی را با شمشیر ریز ریز می کنم
      دقیق وچالشی متن کتاب رو می خوانم
      بعدش مرور رو با تست ایکیو ادامه می دهم
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اقا من میخوام واسه درسنامه از فاگو زیست استفاده بنمایم ولی هرجا میری میگن ذهنو تنبل بار میاره خلاقیتو میگره میری سرجلسه کنکور نمیتونی سوالارو یاد بگیری اینا درسته؟؟؟؟
      سلام
      فاگوزیست فک کنم تنها خوبیش به اینه که یه کتاب رنگی رنگیه
      اینکه فرد خودش با تستای مختلف ذهنشو به چالش بکشونه و نکات رو از سوالا بگیره و نت برداره خیلی بهتره تا یه درسنامه حاضر و آماده
      ببینید برای دروسی مثل زیست و شیمی درسنامه و منبع اصلی خودِ کتاب درسیه
      قرار باشه هر نکته ای راحت در اختیار دانش آموز باشه ، درس خوندن خیلی کار کسل کننده ای میشه و مفهومشو از دست میده
      و بخاطر همین ذهن در حالت آکبند میمونه و وقتی تو شرایط کنکور با نکات جدیدتر روبرو میشه فرد حس میکنه چیزی بلد نیس
      نصف سوالاتی که همیشه ما رو درگیر میکنن مربوط به تصاویر کتاب درسیه که بطور مستقیم تو متن کتاب اشاره نشده به موضوع ولی با بررسی شکل ها نکات بدست میان
      این نظری بود که من دادم ، باز هم خودتون میدونید

موفق باشید

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      درسنامه خوندن زمانی موثر هست که شما به متن کتاب تسلط نسبتا خوبی داشته باشین.
      تا زمانیکه دارین درسنامه میخونین ترکیب هایی که میگه براتون قابل فهم باشه و اگر جایی اشتباه داشته باشه (املایی یا علمی) حداقل شک بکنین تا بتونین پیگیری کنین.
      اگه به این تسلط در کتاب درسی رسیدن میتونین استفاده کنین.

حاجی داستان این تسلط کتاب درسی چیه ؟؟، اکثر تایپیکا هایی که توش نظر دادی ، گفتی ،به کتاب درسی مسلط باشید بعد برید سراغ فلان کتاب

حاجی الان میخوای بری ماشین گواهینامه یاد بگیری ، دو حالت داره ، یا باس اول که ماشین بلد نیستی انقد تصادف کنی ماشینو اینورو اونو ربزنی تا ماشین جر بخوره اونم اگه خودت سالم در اومدی تقریبا ی چیزایی از رانندگی میدونی..
      حالت دیگشم اینه بری کلاساشو مرتب شرکت کنی و یاد بگیری ..

...................

حالا یا ماها تصورمون و دانشمون نسبت به تسلط به رسیدن کتابی که تو میگی کمه ، یا کلا تو ی نظر دیگه ای و پروسه ی خاصی داری واسه تسلط رسیدن به کتاب درسی..
      نهایت اینکه تو انقد کتاب درسی رو بخونی و واو به واوش حفظش بشی بیشتر از این که نیست هست؟؟ تو چطور میتونی به سایر نکاتش دست پیدا کنی؟؟و تسلط کتاب برسی
      اینو برام روشنش کن..

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها

حاجی داستان این تسلط کتاب درسی چیه ؟؟، اکثر تایپیکا هایی که توش نظر دادی ، گفتی ،به کتاب درسی مسلط باشید بعد برید سراغ فلان کتاب

حاجی الان میخوای بری ماشین گواهینامه یاد بگیری ، دو حالت داره ، یا باس اول که ماشین بلد نیستی انقد تصادف کنی ماشینو اینورو اونو ربزنی تا ماشین جر بخوره اونم اگه خودت سالم در اومدی تقریبا ی چیزایی از رانندگی میدونی..
      حالت دیگشم اینه بری کلاساشو مرتب شرکت کنی و یاد بگیری ..

...................

حالا یا ماها تصورمون و دانشمون نسبت به تسلط به رسیدن کتابی که تو میگی کمه ، یا کلا تو ی نظر دیگه ای و پروسه ی خاصی داری واسه تسلط رسیدن به کتاب درسی..
      نهایت اینکه تو انقد کتاب درسی رو بخونی و واو به واوش حفظش بشی بیشتر از این که نیست هست؟؟ تو چطور میتونی به سایر نکاتش دست پیدا کنی؟؟و تسلط کتاب برسی
      اینو برام روشنش کن..
      تسلط کتاب درسی یعنی قبل از هر درسنامه و تست و غیره اینقدر متن کتابو خوب خونده باشی و فهمیده باشی که اگه به تست یا نکته غلط رسیدی بگی "نه!! من میدونم این غلطه!!! درستش میشه اون!!!!!"

تسلط بر کتاب درسی یعنی اگه من اومدم موقع حرف زدن به جا عصب گفتم رشته عصبی جلومو بگیری منو تصحیح کنی

تسلط بر کتاب درسی یعنی اگه اومدم گفتم گیرنده های متصل به پرده صماغ به صورت خودکار به ذهنت بیاد که آره سینا داره در مورد حشرات حرف میزنه نه آدمیزاد

تسلط بر کتاب درسی یعنی کتابو تقریبا قورت داده باشی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن