خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پاسخ به سوالات درس الکتریسیته جاری

اگر کسی از دوستان سوالی از فصل مدار و الکتریسیته جاری داره در خدمتم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SSalehi نمایش پست ها
      من اصن این فصل نخوندم چن ماهه میشه بستش؟
      باکتاب خالی میشه یادی وی دی؟
      نظام قدیم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hesam نمایش پست ها
      من اصن این فصل نخوندم چن ماهه میشه بستش؟
      باکتاب خالی میشه یادی وی دی؟
      نظام قدیم
      سلام دوست عزیز.
      عذر می خوام مقداری دیر جواب دادم.
      راستش من نظام جدیدم و خبر دارم که مقداری الکتریسیته جاری نظام قدیم حجم بیشتری داره. اما باهاش اشنایی دارم.
      فصل مدار واقعا فصل زیبایی هست. شما هم با دی وی دی می تونید جلو برید هم با کتاب. من خودم از دی وی دی اقای نادری نژاد نظام قدیم استفاده کردم. از سایت پرواز کنکوری ها. دی وی دی کاملا منطبق بر کتاب میکرو هست.در واقع کتاب به طور تصویری هست اما خب من با کتاب راحت نبودم به همین خاطر دی وی دی گرفتم .مهم ترین مطلب این فصل توان ها هست که در واقع کل فصل در توان ها خلاصه میشه.
      مدت زمانی هم که لازم هست که ببندینش بستگی به ساعات مطالعه فیزیک شما در هفته داره.
      شما چون فارغ التحصیل هستید وقت بیشتری دارید و به راحتی می تونید زیر1ماه ببندینش.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوالی نیست؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      انگار خیلی مشتاق سوالی! قطب مثبت باطری آنده یا کاتود، چرا؟ الکترون ها درون باطری در چ جهتی حرکت میکنن؟ این دو سوال یکی هستن یا دوتان؟ چرا؟

ویرایش توسط Phenotype_2 : 17 آذر 1398 در ساعت 19:03

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      انگار خیلی مشتاق سوالی! قطب مثبت باطری آنده یا کاتود، چرا؟ الکترون ها درون باطری در چ جهتی حرکت میکنن؟ این دو سوال یکی هستن یا دوتان؟ چرا؟
      دوتا هستن.
      الکترون ها در باطری از قطب منفی به قطب مثبت حرکت می کن.
      قطب مثبت آند هست. چون درواقع طی فرایند الکترون ها ازکاتد به آند میرسن واز آند وارد مدار میشن.

در ضمن من نیومدم برای شاخ و شونه کشی . اگه برای شاخ و شونه کشی اومده بودم سوال میذاشتم می گفتم بیان حل کن حریف می طلبم/
      مخاطب من توی تاپیک اونایی بودن که مشکل درسی داشتن

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      من نیومدم برای شاخ و شونه کشی

الکترون ها درون باطری از قطب مثبت ب قطب منفی حرکت میکنن. الکترون ها از کاتد خارج میشن و از اند برمیگردن ب باطری.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 17 آذر 1398 در ساعت 22:41

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام

دوست عزیزتاپیک خوبی زدی .. موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.t34 نمایش پست ها
      سلام

دوست عزیزتاپیک خوبی زدی .. موفق باشی
      خیلی ممنون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الکترون ها درون باطری از قطب مثبت ب قطب منفی حرکت میکنن. الکترون ها از کاتد خارج میشن و از اند برمیگردن ب باطری.
      واقعا لایق عنوان راهنما هستی
      یه سرچ قبلش می کردی بد نبود
      https://blog.faradars.org/electric-circuit/

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      واقعا لایق عنوان راهنما هستی
      یه سرچ قبلش می کردی بد نبود
      https://blog.faradars.org/electric-circuit/
      هر هر هر... توی لینکی ک دادی واژه الکترود 0 بار، آند 0 بار، کاتد هم 0 بار تکرار شده و نمیتونه جواب سوال ما باشه.

تو درس فیزیک ب دلایل تاریخی جهت جریان قراردادی(شارش بار) جهت شارش بارهای مثبت فرض میشه در حالی ک در رساناهای الکترونی(فلزها) جربان، شارش الکترون هاس ک بار منفی دارن. این قرارداد معادلات ولتاژ و جریان نوشته شده رو نا معتبر نمیکرد واسه همین این قرارداد همچنان ب کار میره. جهت شارش الکترون ها عکس جریان قراردادی در فیزیکه. تا اینجا روشنت کردم ک اکترون ها از قطب منفی باطری خارج میشن و از قطب مثبت برمیگردن تو باطری. قطب های باطری رو گفتم؛ و اما الکترود ها... برقکافت محلول الکترولیت ها از اولین ازمایشهای انجام شده با الکتریسیته بوده. قطب منفی باطری، الکترون ها رو برای کاهش یون های مثبت محلول وارد محلول میکنه واسه همین یون های مثبت محلول جزب الکترود متصل ب قطب منفی باطری میشن. و الکترود متصل ب قطب مثبت باطری الکترون های یون های منفی اکسایش یافته محلول رو جمع میکنه. و کار باطری تامین انرژی این فرایند/واکنش غیر خود ب خودیه اکسایش-کاهشه گونه های محلول در الکترولیته. قطب های باطری رو ک نمیشه کرد تو محلول... میشه؟ الکترود ها واسط بین قطب های باطری و محلول الکترولیتن. بعد ها اسم الکترود متصل ب قطب منفی باطری رو گزاشتن کاتدو ب یون های محلول جزب شده ی قطب منفی گفتن کاتیون. اسم الکترود متصل ب قطب مثبت باطری رو هم گزاشتن اندو ب یون های محلول جزب قطب مثبت شده گفتن انیون.

واسه همینه پاسخگو و راهنما نیستی چون لیاقتشو نداشتی و حقیقتن هم نداری. پر مدعا ولی کم دان.. رو ک نیست؛ سنگ پاس.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر هر هر... توی لینکی ک دادی واژه الکترود 0 بار، آند 0 بار، کاتد هم 0 بار تکرار شده و نمیتونه جواب سوال ما باشه.

تو درس فیزیک ب دلایل تاریخی جهت جریان قراردادی(شارش بار) جهت شارش بارهای مثبت فرض میشه در حالی ک در رساناهای الکترونی(فلزها) جربان، شارش الکترون هاس ک بار منفی دارن. این قرارداد معادلات ولتاژ و جریان نوشته شده رو نا معتبر نمیکرد واسه همین این قرارداد همچنان ب کار میره. جهت شارش الکترون ها عکس جریان قراردادی در فیزیکه. تا اینجا روشنت کردم ک اکترون ها از قطب منفی باطری خارج میشن و از قطب مثبت برمیگردن تو باطری. قطب های باطری رو گفتم؛ و اما الکترود ها... برقکافت محلول الکترولیت ها از اولین ازمایشهای انجام شده با الکتریسیته بوده. قطب منفی باطری، الکترون ها رو برای کاهش یون های مثبت محلول وارد محلول میکنه واسه همین یون های مثبت محلول جزب الکترود متصل ب قطب منفی باطری میشن. و الکترود متصل ب قطب مثبت باطری الکترون های یون های منفی اکسایش یافته محلول رو جمع میکنه. و کار باطری تامین انرژی این فرایند/واکنش غیر خود ب خودیه اکسایش-کاهشه گونه های محلول در الکترولیته. قطب های باطری رو ک نمیشه کرد تو محلول... میشه؟ الکترود ها واسط بین قطب های باطری و محلول الکترولیتن. بعد ها اسم الکترود متصل ب قطب منفی باطری رو گزاشتن کاتدو ب یون های محلول جزب شده ی قطب منفی گفتن کاتیون. اسم الکترود متصل ب قطب مثبت باطری رو هم گزاشتن اندو ب یون های محلول جزب قطب مثبت شده گفتن انیون.

واسه همینه پاسخگو و راهنما نیستی چون لیاقتشو نداشتی و حقیقتن هم نداری. پر مدعا ولی کم دان.. رو ک نیست؛ سنگ پاس.
      اسم سایت انجمن کنکور هست.
      و جواب من طبق چیزی که در کنکور درسته.
      شما برو توی کنکور بزن جریان از- به + ببینم چند درصد میگری؟
      اینرو متن خود کتاب گفته که جریان از+به- قرارداد هست و این رو خودم می دونستم.
      الان همه سوالات الکتریسیته جاری طبق این حل میشن که جریان از + به - هست.
      یکبار دیگه هم میگم شما واقعا لایق عنوان پاسخگو و راهنما هستید چون فرق سوال فیزیک و شیمی را متوجه(فعل معکوس)میشید

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ریاضی، فیزیک و شیمی مرز مشخصی ندارن.

بگزریم... خوش باش تو توهم بلد بودنت.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 19 آذر 1398 در ساعت 21:07

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون داداش

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن