خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 36
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_lovee نمایش پست ها
      ثمن يكم تجربه دارم چون هر دو رشته رو ديدم و راستش بعد از يه هفته حضور در كلاس پزشكي ازش انصراف دادم و تو تكميل ظرفيت دندانپزشكي وارد اين رشته شدم.
      اولا اينكه خيلي از ما رشته پزشكي رو چون همه دوست دارن و دنبالشن دوست داريم . اين خيلي كارو سخت ميكنه . اگه با اين عقيده بريد پزشكي زندگيتون سخت ميشه. شما ده ديقه توي هفته ازتون تعريف ميكنن و بهتون ميگن آقا و خانوم دكتر اما بقيه ساعتاي زندگيتونو هي بايد تلاش كنيد . براي پول در آوردن تو اين رشته هم حدود ١٥ سال تحصيل كنيد و طرح بگذرونيد. درمورد اينكه ميگيد پزشكيا اصلا وقت ندارند نه اينطور نيست. وقت دارن ولي از بقيه كمتره وقتشون.
      در مورد دندانپزشكي بايد گفت با عموميش ميشه كلي درآمد داشت (متوسط بيست ميليون در ماه تحت هر شرايطي درمياد) ، درساي آسونتر نسبت به پزشكي، نداشتن شيفت در طول تحصيل برخلاف بقيه رشته هاي علوم پزشكي كه شيفت دارن و اينكه شما از سال پنجم خيلي چيزارو بلديد و ميتونيد بيرون كار كنيد
      بنظرم اگه ترديد داريد بين اين دو رشته قظعا دندون رو انتخاب كنيد ولي اگه مطمئنيد كه ميخوايد پزشك باشيد و خيلي به طبابت و اين قضايا علاقه داريد پزشكي
      ممنون بابت توضیحاتت

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      تخصص پوست و بیکار ??
      انصرافی پزشکی بخاطر ریاضی ??
      دانشجو پزشکی مدام بخونه فقط ی حالت داره که معدل بالا بخاد
      در یک حالت ایده ال که پیوسته درس بخونی تا 30-31 تخصص گرفتی چرا میگین 40 سال?
      دندون اشباع نمیشه خیالت راحت
      اولی رو که بله از آشناهاس...مورد دومم یه سر بزنین مقطع چهارم تجربی کانون میبینین...الانم جز تراز بالاهای ریاضیه...
      معدل بالا یه بخشه سواد هم یه بخش تو پزشکی خیلی مهمه ...
      و اینکه اون حالت نرمال واسه 1%افراد اتفاق میوفته..تخصص خوب و پردرامد قبول شدن به این راحتیا نیس..از همون سال اولم که آدم مطب بزنه درآمد بالا نیس که...
      لااقل هرپزشک مطرح و با وضع خوبی که دیدم بالای 37بوده سنش

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Toofan نمایش پست ها
      ربطی نداره دوست منم پزشکی ترم 3 فن پیج بازیگر داره همش آنلاینه معدلشم متوسطه
      خیلی پزشکیا مشاورن
      مدریت زمانه که مهمه
      بستگی داره تهش چی دربیای..فقط مدرک داشتن که ارزشی نداره...واسه قبولی تخصص واقعا باید درس خوند..با فن پیج اینام میسر نیس...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      جواب غیرکلیشه ای: چرا از هیچ کاری لذت نمی برید؟ از درسای دبیرستان لذت نمی برید چون همش چشتون به دانشگاست. از درسای دانشگاهم لذت نمی برید چون می گید درسا سخته و فلان و بهمان.
      جدی می گم اگه یه کم ذهنتون رو از این فکر بیهوده ی دندون، دارو، پزشکی، پرستاری. این بهتره یا اون؟ بیارید بیرون. می بینید که مثلا اگه برید زیرشاخه ی یک امسال آخرین سالی خواهد بود که ریاضی خواهید خوند. اگه به ریاضی علاقه داشته باشید باید تمام سعیتون رو بکنید که امسال از همین درسا لذت تمام رو ببرید. اگر هم نه یعنی خوب مطالعه نمی کنید و اگه یه کم بیشتر و عمیق تر مطالعه کننید قطعا بهش علاقه مند می شید.

این نوع آینده نگری مخربه. می تونید بعد اینکه تمام تمام تلاشتون رو توی سال کنکور کردید موقع انتخاب رشته با جدیت و با صحبت با مشاور و پدر و مادر و همین کارایی که الان دارید می کنید تصمیمتون رو بگیرید. ولی الان موقع «تصمیم گیری» نیست...
      ویرایش توسط amaz : 11 آذر 1398 در ساعت 02:28

5. Top | #20
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.si نمایش پست ها
      با اینکه کلیشه شده ولی واسه من تا همین مرداد ماه پیش نیومده بود ازبس که مطمئن بودم

کلا من همیشه میگفتم فقط پزشکی ولی الان نظرم عوض شده

واقعا بنظرم پزشکی بخاطر تنوعش خیلی جذاب تره...و البته کار تو بیمارستان و ...
      ولی از اون طرف واقعا درساش انگار کمرشکنه...رفیق خودم امسال قبول شده خداشاهده از من که الان پشتم بیشتر میخونه به هزار بدبختی آنلاین میشه و میگفت از همون روز دوم امتحان داریم همشکلا یه پا دانشگام یه پا خوابگاه دارم میخونم..یه پسره هم هس تو صفحه چهارم تجربی بعد یه سال از پزشکی انصراف داده الان داره واسه کنکور ریاضی میخونهسهمیه و اینام نداشته ها من میشناسمش خودش درسش عالی بوداونم دقیقا حرفای همین دوستمو میزد
      بعد یه دختره هم هس چند وقت قبل دیدمش ..31اینا بود سنش...تخصص پوست داشت باز داشت واسه زنان میخوند که آزمون بده یعنی عملا بیکاراونوقت خواهرش پرستاری خونده الان تو تهران کار میکنه..
      خب واقعا اینجوری که ارزشی نداره...خودتو بکشی تازه ببینم یه تخصص خوب هم قبول میشی که عملا یه درصد احتمالشه بعدش تا جا بیوفتی و ...شده 40سالت اونوقت اون پول به چه درد میخوره؟

ولی یکیو میشناسم دندون بهشتی میخونه کلا اینور اونوره تهشم شب امتحان میخونه و معدلشم 18 میشه ...یعنی کلی وقت آزاد و راحتی...بعد 6 سالم راحت کار میکنه درامد بهترم بخواد تخصص میگیره...یعنی عملا تا 30 یه سر و سامون میگیره ادم..
      البته ایرادایی که من واسه دندون میدونم اینه که اولا خیلی یکنواختهبعد اینکه ممکنه کارت نگیره...ایراد بعدم اینه که اشباع بشه کارت تمومه برخلاف پزشکی که لااقل میشه یه تخصص دیگه خوند

و بعدی هم اینکه نمیدونم اطراف شمام هس یا نه ولی یه کلیشه واسه ما هس که به دندون پزشک زن خیلی توجهی ندارن یعنی جدی گرفته نمیشن*واسه من نیس این مشکل ولی خب گفتم تو ایرادا بگم
      خب نظر شما؟
      یه سوال دیگه اینکه دانشگاه خوب واسه دندون و پزشکی چقد موتره؟
      از مزایاب دندون اینه که موقع دانشگاه واحدهای عملیشون زیاده ولی به این معنا نیست که از پزشکی راحت تر باشه... واحدهای عملی دندون واسه شخصی ممکنه خسته کننده و وقتگیر و بی مورد باشه و یکی هم ممکنه واسش مثه کاردستی باشه و ازین کار لذت ببره! امتحاناش از امتحانای پزشکی نسبتا سبکتره چون یه قسمتیش بخش عملیه!
      واسه کارش هم با یه دندونپزشک صحبت میکردم میگفتن بعد ۹ سال بعضی شبا از درد کمر و گردن نمیخوابن درحالیکه خیلی هم رعایت میکنن! ولی میگفت اگه برمیگشتم به عقب بازم دندون انتخاب میکردم چون لذت میبرم ازین کار!
      در مورد اینده ی شغلی هم پرسیدم گفت خب تو شهرای کوچیک کارت بیشتر میگیره اگه خیلی نگرانی میتونی تخصص بگیری که درامدت خیلی بیشتر باشه
      از طرفی تو حوزه ی پزشکی هم میتونی دکتر عمومی باشی ولی بری تو کار پوست و ژل و بوتاکس... که خب نیاز به حرفه ی اون چنانی نداره و با چندتا دوره کارت راه میفته
      یه پزشک عمومی تو شهر خودمون داریم هم پزشک عمومیه هم تو کار ژل و بوتاکس و لیزر و زالودرمانی و حجامت و ایناست
      درامدشم ماشالاااا... حداقل ماهی ۷۰ رو شاخشه!

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط دارو⁦✌️⁩

(شوخی)

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.si نمایش پست ها
      با اینکه کلیشه شده ولی واسه من تا همین مرداد ماه پیش نیومده بود ازبس که مطمئن بودم

کلا من همیشه میگفتم فقط پزشکی ولی الان نظرم عوض شده

واقعا بنظرم پزشکی بخاطر تنوعش خیلی جذاب تره...و البته کار تو بیمارستان و ...
      ولی از اون طرف واقعا درساش انگار کمرشکنه...رفیق خودم امسال قبول شده خداشاهده از من که الان پشتم بیشتر میخونه به هزار بدبختی آنلاین میشه و میگفت از همون روز دوم امتحان داریم همشکلا یه پا دانشگام یه پا خوابگاه دارم میخونم..یه پسره هم هس تو صفحه چهارم تجربی بعد یه سال از پزشکی انصراف داده الان داره واسه کنکور ریاضی میخونهسهمیه و اینام نداشته ها من میشناسمش خودش درسش عالی بوداونم دقیقا حرفای همین دوستمو میزد
      بعد یه دختره هم هس چند وقت قبل دیدمش ..31اینا بود سنش...تخصص پوست داشت باز داشت واسه زنان میخوند که آزمون بده یعنی عملا بیکاراونوقت خواهرش پرستاری خونده الان تو تهران کار میکنه..
      خب واقعا اینجوری که ارزشی نداره...خودتو بکشی تازه ببینم یه تخصص خوب هم قبول میشی که عملا یه درصد احتمالشه بعدش تا جا بیوفتی و ...شده 40سالت اونوقت اون پول به چه درد میخوره؟

ولی یکیو میشناسم دندون بهشتی میخونه کلا اینور اونوره تهشم شب امتحان میخونه و معدلشم 18 میشه ...یعنی کلی وقت آزاد و راحتی...بعد 6 سالم راحت کار میکنه درامد بهترم بخواد تخصص میگیره...یعنی عملا تا 30 یه سر و سامون میگیره ادم..
      البته ایرادایی که من واسه دندون میدونم اینه که اولا خیلی یکنواختهبعد اینکه ممکنه کارت نگیره...ایراد بعدم اینه که اشباع بشه کارت تمومه برخلاف پزشکی که لااقل میشه یه تخصص دیگه خوند

و بعدی هم اینکه نمیدونم اطراف شمام هس یا نه ولی یه کلیشه واسه ما هس که به دندون پزشک زن خیلی توجهی ندارن یعنی جدی گرفته نمیشن*واسه من نیس این مشکل ولی خب گفتم تو ایرادا بگم
      خب نظر شما؟
      یه سوال دیگه اینکه دانشگاه خوب واسه دندون و پزشکی چقد موتره؟
      سلام دوست عزیز
      ببین داداش.پزشکی یه رشته نیست.پزشکی یه سبک زندگیه.اینجوری نیست که بگی میرم و تا ۳۵ سالگی هرچی هستو میخونم و بعدش هم ماهی ۲۰۰ میلیون در میارم و ماهی یه دوست دختر عوض میکنم و ..
      اصلا همچین چیزی نیست.شما باید بپذیری که وقتی وارد این رشته شدی،مسیر زندگیت عوض میشه.باید بدونی تا آخر عمرت هم مطالعه کنی،بازم به خیلی چیزا تو علم نمیرسی و قرار هم نیست برسی.در عین حال ممکنه با خوندن یه کتاب داخلی قلب،از خیلی از متخصص قلبا با سوادتر بشی
      پس خیالبافی نکن راجب به روپوش سفید.واقعیتو ببین
      تو پزشکی هر جمله ای از کتاب که میخونی،چند صد نفر به خاطرش مردن تا اینکه پزشکا بالاخره اون جمله رو فهمیدن و نوشتنش.وظیفه تو هم مشخصه دیگه
      بهت گفتم پزشکی یه سبک زندگیه.شما یه پزشک (خوب) اگه تو فامیلتون داشته باشی،میبینی که اکثرا یه کتاب تو ماشینش هست،دائما تلفنش راجب به بیمارا و بیمارستانه،تو موبایلش اپلیکیشن آپ تو دیت(مال پزشکیه) نصب شده،تو کانال های تلگرامیش حداکثر کانال های پزشکیو داره و .....
      کدوم رشته ی دیگه ای همچین وضعیتی داره؟؟؟
      واسه همینه که پزشکی میشه همه زندگیت.مردم اسم کوچیکتو ممکنه ندونن فقط بگن دکتر بهت.این مسئولیته خودش

یه مطلب دیگه.باید روزی ۸ ساعت درس بخونی؟؟؟از روز دوم امتحان داری؟؟؟هر روز آرزوی یک ساعت تایم خالی داری؟؟؟؟
      نهههه
      اصلا اینجوری نیست
      اون رفیقت یا خیلی جوگیره یا یه ذره پیاز داغشو واست زیاد کرده
      اگه اینجوری بود الآن همه دکترا باید تیمارستان بستری میشدن
      تو رشته پزشکی،خیلی از اتفاقای دور و برت راجع به علمه،ولی نه اینکه همش باید کتاب بخونی.
      شما باید از هر دو جنبه آگاه باشی.بعد از قبولی پزشکی(ایشالا)،قراره مسیر زندگی شما تا لحظه مرگت مشخص بشه
      قرار نیست شما روانی بشید از درس خوندن زیاد.همه چیز متعادل باید باشه.بطور کلی با روزانه دو ساعت مطالعه(که اصلا هم ساده نیست.لطفا با مطالعه کنکورتون مقایسه نکن)،میشه به همه چیز رسید

مطلب بعدی راجع به تخصص.ببین امتحان تخصص سخت ترین امتحانیه که تو کل کشور برگزار میشه(از بین همه رشته ها و همه امتحانا).مطمئن باش
      قبولیش هم سخته.ولی یکی دوسال مطالعه مستمر میشه نتیجه خیلی خوبی گرفت.هرچند این مورد اگه همراه باشه با همون مطالعه روزانه دوساعت،میتونه خیلی راحت تر بشه
      بعد از قبولی و فارغ التحصیلی،بحث طرحه.و بعدش هم میتونی کارتو شروع کنی.درآمد بعدیت هم کاملا بستگی به خودت داره و سوادت.
      پزشک بیکار مطمئن باش یه پزشک بی عرضه و بی سواده
      شک نکن
      اون آشنایی هم که میگی متخصص پوسته،دیگه نمیتونه امتحان تخصص بده.پس احتمالا اطلاعات غلط بهت داده
      کلا قضیه جور در نمیاد.اولا که نمیتونه دیگه تخصص امتحان بده،ثانیا کدوم آدمی میاد تخصص پوستو ول کنه و بخواد بره زنان زایمان؟؟؟؟
      احتمالا ایشون رزیدنت پوسته و قصدش انصرافه
      خوب رزیدنت که اجازه کار نداره.معلومه نمیتونه کار کنه الآن.باید فقط تو بیمارستان باشه یا مراکز آموزشی

در مورد دندون پزشکی.کار خیلی سختیه.دندون پزشکی بسیار پرکتیکاله.یه هنره.به اندازه پزشکی توش علم نیست(نه اینکه اصلا نباشه ها.کلی کتابای مرجع دشوار هم دارن اتفاقا) ولی خوب سختیای خودشو داره
      طبیعیه که دانشجوی دندون وقت آزاد بیشتری نسبت به پزشکی داشته باشه
      بازار کارش هم خیلی خوبه.واقعا زودتر از یه پزشک به درآمد میرسه.اشباع هم نخواهد شد.بحث بهداشت دندان تا ابد تو جامعه میمونه و متخصصینش هم دندون پزشکان
      خیلیم کار شیک و با کلاسیه.حتما راجع بهش تحقیق کن

و سوال آخرت.هیچ تاثیری نداره دانشگاه رو سوادت.خودتی و خودت.بخوای بی سواد بشی،تو تهران هم بی سواد میشی
      اگر هم بخوای با سواد بشی،تو هرجایی میتونی این کارو بکنی
      ولی به هرحال دانشگاه های دولتی امکانات بهتر،جو رقابتی بیشتر و کلا برنامه و اصول بهتری داره(البته استاداش فرقی ندارن با جاهای دیگه.الآن دیگه کلا هیئت علمی هرجا با رانت و لابیه)

ببخش طولانی شد.امیدوارم تو همه مراحل زندگیت موفق باشی

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظرم اینجور مقایسه ها غلطه
      پزشکی و دندون دو حیطه کاملاً جداست
      واینکه متخصص خوب شاید دیر به درآمد برسه اما به محض اینکه برسه جبران ۴۰سالو میکنه
      من خودم جراحی میشناسم که فقط کارانه بیمارستانش ۴۰۰ میلیونها
      درآمد مطبش ماهی بالای ۱۵۰. میلیون
      تازه تدریس دانشگاهی هم داره
      واینکه شما وقتی تو یک حوزه تخصص بگیرید خواه ناخواه بخاطر قرار گیری در محیط بیمارستان با بقیه متخصصین هم برخورد دارید و آشنا میشوید و عملاً با اغلب متخصص ها آشنایید که در واقع برای کل فامیلتون شما حکم شاه کلید جهت دسترسی به پزشکای خوب هستین و اینکه در ایران بند پ حرف اولو میزنه
      من خودم یکی از اقوام رو به مرگ بود از طریق پدر دوستم که قبلاً ریس بیمارستان بود تونستم از متخصص خوب وقت بگیرم و خداروشکر از مرگ نجات پیدا کرد

9. Top | #24
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست گرامی خسته نباشی
      من خودم سال چهار دندونم
      به نظر من برو پی علاقه
      توی دندون پزشکی هم علاقه نباشه اونقدر مشکلات هست که از وا در ببای
      کار میلیمتری ریزه کاری حوصاه و دقت جانکاه
      مواد گرون هزینه های مطب بالا
      اصلا هم این طور نیست کع حجم درسن کم باشع تو بعضی دانشگاه ها بیفنی باید مرتب هر روز بخونی تا تو بخشا لهت گیر ندن
      دندون دیگع مثل گذشته نیست همه چیز از دور خوبه
      با چشم بسته نرو تو چاله .... خوب فکر کن

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asie67 نمایش پست ها
      واینکه متخصص خوب شاید دیر به درآمد برسه اما به محض اینکه برسه جبران ۴۰سالو میکنه
      واینکه شما وقتی تو یک حوزه تخصص بگیرید خواه ناخواه بخاطر قرار گیری در محیط بیمارستان با بقیه متخصصین هم برخورد دارید و آشنا میشوید و عملاً با اغلب متخصص ها آشنایید که در واقع برای کل فامیلتون شما حکم شاه کلید جهت دسترسی به پزشکای خوب هستین و اینکه در ایران بند پ حرف اولو میزنه
      من خودم یکی از اقوام رو به مرگ بود از طریق پدر دوستم که قبلاً ریس بیمارستان بود تونستم از متخصص خوب وقت بگیرم و خداروشکر از مرگ نجات پیدا کرد
      عزیز دلم نکتش اینجاست که تا ۴۰ سالگی چی؟
      ۴۰ سالگی اصن دنیا مال تو..
      اون عمری که صرف کردی چی!؟
      وگرنه در اینکه بالاترین درآمد رو پزشک متخصص داره که شکی نیست...‌.پزشکی خوندن اول علاقه میخواد دوم یه شرایط اولیه مناسب ..باید واقعا تحمل سختی هاشو داشته باشه آدم و با وقتی که ازش گرفته میشه(خصوصا تو زندگی شخصیش!! ..) مشکلی نداشته باشه

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا رفیقه ما دانشگاه ایران ترم اوله پزشکی میخونه میگه فقط چند روزه اول خیلی سخته بعدش عادت میکنی. داعما هم میگه تو خوابگاه داریم فوتبال میزنیم و... . ولی خب میگه درستو باید بخونی. روزی دو ساعت اینا بخونی راحت پاس میکنی. حالا دیگه نمیدونم بقیه دانشگاهایی که اون دوستان رفتن لابد سخت تر از ایران بوده

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asie67 نمایش پست ها
      خب بحث اینجاس که من نمیخوام تو چهل سالگی یه میلیاردر باشم همین که از ۲۸اینا یه وضع خوب داشته باشم کافیه...
      والا من هر پزشکیو دیدم کل درامدش واسه بچه و خونوادش شده خودشم هیچی ازش نمونده:/خب اون سرمایه تو ۴۰سالگی به چه دردی میخوره؟اولویت اول این زندگی خودمم نه بچه یا فامیل ...
      اینکه بچه ام تو رفاه باشه یا فامیل از وجودم استفاده کنن چه ارزشی داره وجدانا؟:/

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdyu نمایش پست ها
      والا رفیقه ما دانشگاه ایران ترم اوله پزشکی میخونه میگه فقط چند روزه اول خیلی سخته بعدش عادت میکنی. داعما هم میگه تو خوابگاه داریم فوتبال میزنیم و... . ولی خب میگه درستو باید بخونی. روزی دو ساعت اینا بخونی راحت پاس میکنی. حالا دیگه نمیدونم بقیه دانشگاهایی که اون دوستان رفتن لابد سخت تر از ایران بوده
      ببین یه رفیق دیگه دارم اون الان دیگه سال سومشه میگه تو خوابگاه ۸۰درصد معتاد شدن:/
      خودشم شدیدا سیگاریه:/یعنی نمیدونی چقد مثبت بود :/ولی میگه انقد فشار روشون زیاده که اکثرا اینجوری شدن.:/
      اون دوستمم که گفتم پزشکی شیراز

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirabedini68 نمایش پست ها
      عزیز دلم نکتش اینجاست که تا ۴۰ سالگی چی؟
      ۴۰ سالگی اصن دنیا مال تو..
      اون عمری که صرف کردی چی!؟
      وگرنه در اینکه بالاترین درآمد رو پزشک متخصص داره که شکی نیست...‌.پزشکی خوندن اول علاقه میخواد دوم یه شرایط اولیه مناسب ..باید واقعا تحمل سختی هاشو داشته باشه آدم و با وقتی که ازش گرفته میشه(خصوصا تو زندگی شخصیش!! ..) مشکلی نداشته باشه
      دقیقا منظور منو شما گرفتی...
      درآمد میلیاردی تو اون سن به چه درد آدم میخوره...دیگه عمر و جوونیت رفته ...قشنگ ترین دوران زندگی همین دوره ۲۰ تا ۴۰ هستش که عملا تو هیچی نداری و هیچ کاریم نمیتونی بکنی:/

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ENZO77 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      ببین داداش.پزشکی یه رشته نیست.پزشکی یه سبک زندگیه.اینجوری نیست که بگی میرم و تا ۳۵ سالگی هرچی هستو میخونم و بعدش هم ماهی ۲۰۰ میلیون در میارم و ماهی یه دوست دختر عوض میکنم و ..
      اصلا همچین چیزی نیست.شما باید بپذیری که وقتی وارد این رشته شدی،مسیر زندگیت عوض میشه.باید بدونی تا آخر عمرت هم مطالعه کنی،بازم به خیلی چیزا تو علم نمیرسی و قرار هم نیست برسی.در عین حال ممکنه با خوندن یه کتاب داخلی قلب،از خیلی از متخصص قلبا با سوادتر بشی
      پس خیالبافی نکن راجب به روپوش سفید.واقعیتو ببین
      تو پزشکی هر جمله ای از کتاب که میخونی،چند صد نفر به خاطرش مردن تا اینکه پزشکا بالاخره اون جمله رو فهمیدن و نوشتنش.وظیفه تو هم مشخصه دیگه
      بهت گفتم پزشکی یه سبک زندگیه.شما یه پزشک (خوب) اگه تو فامیلتون داشته باشی،میبینی که اکثرا یه کتاب تو ماشینش هست،دائما تلفنش راجب به بیمارا و بیمارستانه،تو موبایلش اپلیکیشن آپ تو دیت(مال پزشکیه) نصب شده،تو کانال های تلگرامیش حداکثر کانال های پزشکیو داره و .....
      کدوم رشته ی دیگه ای همچین وضعیتی داره؟؟؟
      واسه همینه که پزشکی میشه همه زندگیت.مردم اسم کوچیکتو ممکنه ندونن فقط بگن دکتر بهت.این مسئولیته خودش

یه مطلب دیگه.باید روزی ۸ ساعت درس بخونی؟؟؟از روز دوم امتحان داری؟؟؟هر روز آرزوی یک ساعت تایم خالی داری؟؟؟؟
      نهههه
      اصلا اینجوری نیست
      اون رفیقت یا خیلی جوگیره یا یه ذره پیاز داغشو واست زیاد کرده
      اگه اینجوری بود الآن همه دکترا باید تیمارستان بستری میشدن
      تو رشته پزشکی،خیلی از اتفاقای دور و برت راجع به علمه،ولی نه اینکه همش باید کتاب بخونی.
      شما باید از هر دو جنبه آگاه باشی.بعد از قبولی پزشکی(ایشالا)،قراره مسیر زندگی شما تا لحظه مرگت مشخص بشه
      قرار نیست شما روانی بشید از درس خوندن زیاد.همه چیز متعادل باید باشه.بطور کلی با روزانه دو ساعت مطالعه(که اصلا هم ساده نیست.لطفا با مطالعه کنکورتون مقایسه نکن)،میشه به همه چیز رسید

مطلب بعدی راجع به تخصص.ببین امتحان تخصص سخت ترین امتحانیه که تو کل کشور برگزار میشه(از بین همه رشته ها و همه امتحانا).مطمئن باش
      قبولیش هم سخته.ولی یکی دوسال مطالعه مستمر میشه نتیجه خیلی خوبی گرفت.هرچند این مورد اگه همراه باشه با همون مطالعه روزانه دوساعت،میتونه خیلی راحت تر بشه
      بعد از قبولی و فارغ التحصیلی،بحث طرحه.و بعدش هم میتونی کارتو شروع کنی.درآمد بعدیت هم کاملا بستگی به خودت داره و سوادت.
      پزشک بیکار مطمئن باش یه پزشک بی عرضه و بی سواده
      شک نکن
      اون آشنایی هم که میگی متخصص پوسته،دیگه نمیتونه امتحان تخصص بده.پس احتمالا اطلاعات غلط بهت داده
      کلا قضیه جور در نمیاد.اولا که نمیتونه دیگه تخصص امتحان بده،ثانیا کدوم آدمی میاد تخصص پوستو ول کنه و بخواد بره زنان زایمان؟؟؟؟
      احتمالا ایشون رزیدنت پوسته و قصدش انصرافه
      خوب رزیدنت که اجازه کار نداره.معلومه نمیتونه کار کنه الآن.باید فقط تو بیمارستان باشه یا مراکز آموزشی

در مورد دندون پزشکی.کار خیلی سختیه.دندون پزشکی بسیار پرکتیکاله.یه هنره.به اندازه پزشکی توش علم نیست(نه اینکه اصلا نباشه ها.کلی کتابای مرجع دشوار هم دارن اتفاقا) ولی خوب سختیای خودشو داره
      طبیعیه که دانشجوی دندون وقت آزاد بیشتری نسبت به پزشکی داشته باشه
      بازار کارش هم خیلی خوبه.واقعا زودتر از یه پزشک به درآمد میرسه.اشباع هم نخواهد شد.بحث بهداشت دندان تا ابد تو جامعه میمونه و متخصصینش هم دندون پزشکان
      خیلیم کار شیک و با کلاسیه.حتما راجع بهش تحقیق کن

و سوال آخرت.هیچ تاثیری نداره دانشگاه رو سوادت.خودتی و خودت.بخوای بی سواد بشی،تو تهران هم بی سواد میشی
      اگر هم بخوای با سواد بشی،تو هرجایی میتونی این کارو بکنی
      ولی به هرحال دانشگاه های دولتی امکانات بهتر،جو رقابتی بیشتر و کلا برنامه و اصول بهتری داره(البته استاداش فرقی ندارن با جاهای دیگه.الآن دیگه کلا هیئت علمی هرجا با رانت و لابیه)

ببخش طولانی شد.امیدوارم تو همه مراحل زندگیت موفق باشی
      خیلی ممنون که وقت گذاشتی...
      حالا من خیلی جزئیاتشو نمیدونم ولی نه مطمئنم تخصص پوست داشت حتی یه مدت تو شهرمون مطب داشت ولی اصلا درآمد نداشت چون کلا همچین پزشکی تو شهر ما خیلی جایگاهی نداشت ...الانم داشت تخصص زنان میخوند والا اگه اشتباه نکنم مهرشم داشت:/

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)