خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

کلاس کنکور آری یا نه؟

سلام دوستان. بنده امسال برای هر 4 درس اختصاصی کلاس کنکور ثبت نام کردم(کنکور تجربی!)
      راستشو بخواید پارسال ما یه مشاور داشتیم می گفت معلم می تونه درس رو برات تسریع کنه.
      خب ما هم با هدف اینکه درس تسریع بشه رفتیم کلاس آنلاین اما...
      کلاس آنلاین نه تنها درس هارو برای من تسریع نکرد. بلکه اون یه کم تایمی که خودم برای تمرکز روی درس ها برای خودم در نظر گرفته بودم رو هم ازم گرفت. اکثر معلمای «کلاس های کنکور» برخلاف مدرسه، اعتماد به نفس خیلی بالایی به خودشون دارن که از آزمون و کتاب کنکور و استغفرالله خدا هم بالاترند. ولی به شخصه تجربه داشتم که در یکی از کلاس های کنکور نسبتاً معروف، معلم یکی از مهم ترین معادلات مشتق شده رو که به خصوص باید برای کنکور یاد بگیرید و اتفاقا سرعت محاسبات شما رو بالا خواهد برد کاملاً فراموش کرد بگه و 4 یا 5 جلسه بعدتر(یک ماه بعد) در یکی از سوالات ترکیبی با فصل پیشین، وقتی یکی از دانش آموزان که خودش خودخوان اون فرمول هارو یادگرفته بود ازشون استفاده کرد. همه گفتن آقا اینا چه فرمول هاییه و معلم فرمول هارو بیان کرد.
      خیلی وقته دارم با خودم کلنجار میرم که دیگه کلاس کنکور نرم ولی با توجه به تصمیمای مختلفی که گرفتم دیگران به من انگ دمدمی مزاجی می زنن، خودم هم تا حدودی باورم شده و با خودم می گم بذار تا آخرش بری بعد قضاوت کن ولی حقیقتش اینه که آخرش کنکوره و من تحمل شکست تحمیل شده ی دیگه ای رو ندارم.
      یه جمعبندی بکنم در مورد نکات منفی کلاس کنکور تا الان:
      1.اون طور مفهومی و تستی که خودشون می گن درس نمی دن.
      2.همش از خودشون تعریف می کنن و همه ی روش های دیگه رو نقض می کنن.
      3.بعضاً با آزمون مشکل دارن. هر آزمونی خوب یا بد خیلی توی پیشرفت در زمینه ی کنکور مخصوصاً برای من تأثیر داشته چرا که به مهارت های سر آزمون و تقویتشون کمک می کنه.
      4. همش منتظری تا طرف یه درسی رو بده.
      5. عدم هماهنگی با برنامه ی آزمون
      6. تعداد تست بسیار بسیار کمتر از اون چیزی که خودت می تونستی بزنی و زمان بسیار بسیار بیشتر از اون چیزی که انتظار داری.
      7. وقفه های طولانی در کلاس، صحبت های بی مورد که مشخصاً وقت کلاس رو می گیرن....
      8. و در نهایت برخلاف اون چیزی که انتظار داشتم الان برای تسلط روی یه مبحث نه تنها کلاس آنلاین می رم بلکه مجبورم درسنامه ی کتاب رو هم بخونم یعنی کار مضاعف و چیزی که من همش می خواستم ازش اجتناب ورزم.

من فقط یه روز امتحانی در این بازه های زمانی تصمیم گرفتم کلا کلاس نگاه نکنم. و همون روز بود که ساعت مطالعم سر به فلک کشید به طوری که خودم هم باور نداشتم انقدر بتونم بخونم.....
      حالا با همه ی این تفاسیر(ببخشید که وقتتون رو گرفتم!) به نظرتون ارزش داره کلا کلاس رو ول کنم و اگه ول کنم چیکار کنم و چه مسیری رو دنبال کنم؟! ممنون ازتون

2. Top | #2
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یادمه ی استادی داشتیم میگف درسی که قوی هستین کلاس برین
      درسای متوسط و ضعیف رو خودتون بخونین

کسی مفاهیم اولیه دروس رو بلد نباشه سر کلاس های کنکور اذیت میشه
      نمیتونم به شما بگم کلاس برو یا نرو با توجه به سطحت باید کلاس انتخاب کنی البته چهار درس هم زیاده
      یکی یا دو تا خوبه
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام خب این خیلی بستگی به دبیر داره
      خود من پارسال همه کلاسای اختصاصی رو با هزینه بالا حضوری رفتم خیلی وقتمو گرفت با توجه به اینکه دانش اموز بودم
      امسال که پشت کنکوریم وقت بیشتری دارم و با انتخاب کلاسای انلاین و دبیرایی که انتخاب کردم میانگین تراز هام خیلی بالاتر رفته و بشدت راضیم
      باید خودت سبک سنگین کنی ببینی دقیقا کودوم جنبش برات مهم تره
      من پارسال فیزیک منفی ده میزدم امسال زیر هفتاد نیومده
      پارسال شیمی نقطه ضعفم بود امسال نقطه قوتم شده
      میگم که بستگی به خود فرد و صد البته دبیر خوب داره
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من حیدری میرم . و عالیه و لی مشکلی که داره تایم و زمانبندیشه واقعا اون روز میمونم ( تایم هر جلسه 3 ساعت و 45) و این باعث شده من 7 جلسه عقب بمنونم . واقیعت شاید زیاد مشکل از منه ولی همین پیوستگی رو من ترجیح میدم تا اینکه تو یه هفته 3 ساعت 45 وقت بزاری باری یه درس اونم تو یه روز و از دیگه درسات بمونی ...

درسته زیاد رفتن به کلاس کنکور زیاد مشغول و استرس میاره . در حد دوسه تا اوکیه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amaz نمایش پست ها
      سلام دوستان. بنده امسال برای هر 4 درس اختصاصی کلاس کنکور ثبت نام کردم(کنکور تجربی!)
      راستشو بخواید پارسال ما یه مشاور داشتیم می گفت معلم می تونه درس رو برات تسریع کنه.
      خب ما هم با هدف اینکه درس تسریع بشه رفتیم کلاس آنلاین اما...
      کلاس آنلاین نه تنها درس هارو برای من تسریع نکرد. بلکه اون یه کم تایمی که خودم برای تمرکز روی درس ها برای خودم در نظر گرفته بودم رو هم ازم گرفت. اکثر معلمای «کلاس های کنکور» برخلاف مدرسه، اعتماد به نفس خیلی بالایی به خودشون دارن که از آزمون و کتاب کنکور و استغفرالله خدا هم بالاترند. ولی به شخصه تجربه داشتم که در یکی از کلاس های کنکور نسبتاً معروف، معلم یکی از مهم ترین معادلات مشتق شده رو که به خصوص باید برای کنکور یاد بگیرید و اتفاقا سرعت محاسبات شما رو بالا خواهد برد کاملاً فراموش کرد بگه و 4 یا 5 جلسه بعدتر(یک ماه بعد) در یکی از سوالات ترکیبی با فصل پیشین، وقتی یکی از دانش آموزان که خودش خودخوان اون فرمول هارو یادگرفته بود ازشون استفاده کرد. همه گفتن آقا اینا چه فرمول هاییه و معلم فرمول هارو بیان کرد.
      خیلی وقته دارم با خودم کلنجار میرم که دیگه کلاس کنکور نرم ولی با توجه به تصمیمای مختلفی که گرفتم دیگران به من انگ دمدمی مزاجی می زنن، خودم هم تا حدودی باورم شده و با خودم می گم بذار تا آخرش بری بعد قضاوت کن ولی حقیقتش اینه که آخرش کنکوره و من تحمل شکست تحمیل شده ی دیگه ای رو ندارم.
      یه جمعبندی بکنم در مورد نکات منفی کلاس کنکور تا الان:
      1.اون طور مفهومی و تستی که خودشون می گن درس نمی دن.
      2.همش از خودشون تعریف می کنن و همه ی روش های دیگه رو نقض می کنن.
      3.بعضاً با آزمون مشکل دارن. هر آزمونی خوب یا بد خیلی توی پیشرفت در زمینه ی کنکور مخصوصاً برای من تأثیر داشته چرا که به مهارت های سر آزمون و تقویتشون کمک می کنه.
      4. همش منتظری تا طرف یه درسی رو بده.
      5. عدم هماهنگی با برنامه ی آزمون
      6. تعداد تست بسیار بسیار کمتر از اون چیزی که خودت می تونستی بزنی و زمان بسیار بسیار بیشتر از اون چیزی که انتظار داری.
      7. وقفه های طولانی در کلاس، صحبت های بی مورد که مشخصاً وقت کلاس رو می گیرن....
      8. و در نهایت برخلاف اون چیزی که انتظار داشتم الان برای تسلط روی یه مبحث نه تنها کلاس آنلاین می رم بلکه مجبورم درسنامه ی کتاب رو هم بخونم یعنی کار مضاعف و چیزی که من همش می خواستم ازش اجتناب ورزم.

من فقط یه روز امتحانی در این بازه های زمانی تصمیم گرفتم کلا کلاس نگاه نکنم. و همون روز بود که ساعت مطالعم سر به فلک کشید به طوری که خودم هم باور نداشتم انقدر بتونم بخونم.....
      حالا با همه ی این تفاسیر(ببخشید که وقتتون رو گرفتم!) به نظرتون ارزش داره کلا کلاس رو ول کنم و اگه ول کنم چیکار کنم و چه مسیری رو دنبال کنم؟! ممنون ازتون
      من با اینکه پارسال کلاس اینا نرفدم و رتبه جالبی هم نیاوردم ولی باز هم اگه برگرده (که برگشته و دوباره قراره بکنکورم) کلاس نمیرم
      مگر اینکه واقعا نیــــــاز باشه و خودمو گول نزنم
      یادمه پارسال بچه های بغل دستیمون هر زنگ درحال پاسخ کپی کردن برا استاد فلانیشون بودن الان با رتبه فجیع تر از من پشتن‌:/
      شاید اگه خودشونو گول نمیزدن و نصف همون تستارو تو خونه و با ارامش میزدن الان خیلی وضعشون بهتر بود
      خلاصه خیلی واضحه حرفم نودونه درصد حرفای این مثلن استادا(البته ب غیر از خودستایی هاشون) تو کتابا هس و نیازی ب حضور در کلاساشون نیس

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      من حیدری میرم . و عالیه و لی مشکلی که داره تایم و زمانبندیشه واقعا اون روز میمونم ( تایم هر جلسه 3 ساعت و 45) و این باعث شده من 7 جلسه عقب بمنونم . واقیعت شاید زیاد مشکل از منه ولی همین پیوستگی رو من ترجیح میدم تا اینکه تو یه هفته 3 ساعت 45 وقت بزاری باری یه درس اونم تو یه روز و از دیگه درسات بمونی ...

درسته زیاد رفتن به کلاس کنکور زیاد مشغول و استرس میاره . در حد دوسه تا اوکیه

خب اگه کلاس انلاینه بزنید رو سرعت دوبرابر نگاه کنید کلاسارو
      خود من این کارو میکنم تایم خیلی کمی ازم میبره
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      همگی کور شدند...!

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست من.واقعیتش من تو درس ریاضی خیلی مشکل داشتم سه چهار تا دبیر از شهر خودمون رفتم زیاد خوشم نیومد تا اینکه با استاد اریان حیدری اشنا شدم و الان قلم چی رو حداقل ۷۰ میزنم درصورتی که قبلا ۶۰ سقف درصدم بود!البته در قلم چی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها

خب اگه کلاس انلاینه بزنید رو سرعت دوبرابر نگاه کنید کلاسارو
      خود من این کارو میکنم تایم خیلی کمی ازم میبره
      چه فکر جالبی!!!!
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اره دیدم ولی بازم نمیشه که میدونی چرا ؟
      چون حیدری اونوقت رپ میگه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #10
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کی کلاس آنلاین شیمی رفته؟؟ کدوم استادبوده؟ خوب بوده عایا؟؟
      خدایا هوای دلم راداشته باش ❤❤❤❤❤

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بابا کلاس کنکور نرین توروخدا اینا همش فکر جیبشونن به اونصورت نمیان زحمت نمیکشن خصوصا تو تهران که کلی وقتتون گرفته میشه
      یادمه یکی از بچه های مدرسمون ( رشته ریاضی) پاشد رفت این کلاسای کنکور هدف رو ثبت نام کرد بدبخت هرروز بعد مدرسه میرفت کلاس کنکور خیلی هم از وقتش گرفته میشد و شبش خسته و کوفته میرسید خونه هیچ نایی برای درس خوندن نداشت حالا خیلی آنلاینشو در جریان نیستم
      بشینین خودتون بخونین بهتر نتیجه میگیرین یه روش و یه منبع رو تا روز آخر پیش برین انقدر از اینور نپرین اونور وسط راه و فکر هم نکنین مرغ همسایه غازه مثلا فلان dvd رو اگه میگرفتم بهتر بود یا فلان کتاب درسنامش بهتر و اینا

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خب این خیلی بستگی به دبیر داره
      خود من پارسال همه کلاسای اختصاصی رو با هزینه بالا حضوری رفتم خیلی وقتمو گرفت با توجه به اینکه دانش اموز بودم
      امسال که پشت کنکوریم وقت بیشتری دارم و با انتخاب کلاسای انلاین و دبیرایی که انتخاب کردم میانگین تراز هام خیلی بالاتر رفته و بشدت راضیم
      باید خودت سبک سنگین کنی ببینی دقیقا کودوم جنبش برات مهم تره
      من پارسال فیزیک منفی ده میزدم امسال زیر هفتاد نیومده
      پارسال شیمی نقطه ضعفم بود امسال نقطه قوتم شده
      میگم که بستگی به خود فرد و صد البته دبیر خوب داره
      سلام عزیزم میتونم بپرسم برای فیزیکت دقیقا چیکار کردی؟
      ​اگه بالا رفتن از قله ها رو دوست نداشته باشی تا ابد در گودال زندگی خواهی ماند

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1764 نمایش پست ها
      سلام عزیزم میتونم بپرسم برای فیزیکت دقیقا چیکار کردی؟

والا اولا کلاس انلاین ثبتنام کردم استاد نوکنده...این تو فهم عمیق فیزیکم خیلی تاثیر داش چون کلا هیچی فیزیک نمیفهمیدم
      بعد منبعمو عوض کردم پارسال آبی قلمچی میزدم و گاها خیلی سبز امسال نشرالگو میزنم
      درسته سوالاش خیلی زیاده ولی خب من پارسال درصد فیزیکم منفی میومد امسال زیر 70 نداشتم
      خلاصه نویسی فرمولا هم خیلی کمکم کرد چون معمولا سرجلسه فرمولا فراموشم میشد
      تستای مارکدار شدمم بیشتر مرور میکنم
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      همگی کور شدند...!

14. Top | #14
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من یکی مخالف درجه یک کلاس چه از نوع آنلاین چه از نوع مدرسه و... هستم...
      انصافا یک معلم نمیتونه اثر چندانی داشته تا خودت نخوای،کتاب بخونی بهتره چون سر کلاس الکی وقت میره بعد باز باید بیای خونه دوباره جزوه یا خلاصه یا حالا هر چیز دیگه ای را بخونی بعد هم تست،خیلی وقت گیره...
      با یه کتاب یا جزوه خوب هم میشه نتیجه گرفت،فقط با یه معلم یا یه نفر که حالیش بشه در ارتباط باش اگر سوالی داشتی ازش بپرسی

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

والا اولا کلاس انلاین ثبتنام کردم استاد نوکنده...این تو فهم عمیق فیزیکم خیلی تاثیر داش چون کلا هیچی فیزیک نمیفهمیدم
      بعد منبعمو عوض کردم پارسال آبی قلمچی میزدم و گاها خیلی سبز امسال نشرالگو میزنم
      درسته سوالاش خیلی زیاده ولی خب من پارسال درصد فیزیکم منفی میومد امسال زیر 70 نداشتم
      خلاصه نویسی فرمولا هم خیلی کمکم کرد چون معمولا سرجلسه فرمولا فراموشم میشد
      تستای مارکدار شدمم بیشتر مرور میکنم
      روزی چند ساعت واسه فیزیک وقت میذارین و چقد تست میزنین؟
      درصدتون بیشتر به خاطر کلاس اقای نوکنده س یا فیزیک الگو از نظر خودتون؟ کدوم بیشتر بهتون کمک کرده؟
      ​اگه بالا رفتن از قله ها رو دوست نداشته باشی تا ابد در گودال زندگی خواهی ماند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن