خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      MOL
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

برم سمت علاقه یا نه ؟ - شما جای من بودید چیکار میکردید ؟

سلام دوستان ازتون میخوام خودتون رو جای من قرار بدید .
      من رشتم تجربیه و کنکور دارم 99 و دومین کنکورمه
      علاقه خودم رشته اقتصاد هست . خودم هم میتونم از طریق بورس و بازار های مالی خارجی هم کسب درامد کنم . و خیلی وقته دارم کار میکنم در زمینه بازار های مالی و سطح خوبی هم دارم .
      اول درمورد کارم بگم که کار بازار های مالی مثل یک شغل آزاد هست که اگه فرد واقعا به علمش تسلط داشته باشه واقعا میتونه سود خوبی بگیره و درامد خوبی داشته باشه .
      یه مثال ساده بزنم و تقریبی ( یک مثاله تقریبی برای درک بهتر درامدش ) : با توجه به سطحی که الان دارم میتونم تا دو سال الی سه سال دیگه حداقل به درآمد بالای 10 میلیون ت برسم ( با توجه به قیمت الان دلار )
      الان هم درامد دارم ولی در حد 300 الی 500 هزار در ماه ولی داره بیشتر و بیشتر میشه

ولی خانوادم میگن برو پرستاری و پزشکی و ... و میگن جایگاه خیلی خیلی مهم تره و میگن کارتو هم ادامه بده ولی من اعتقاد دارم برای موفقیت باید متمرکز شد ( یا به نوعی دیگه با یه دست نمیشه دو تا هندونه برداشت )
      ولی من خودم میگم مردم برای من کاری نمیکنن که ... احترام و جایگاهی هم که پرستاری و پزشک دارن بخاطر درامدشونه ( اگه بخواییم کلاه خودمون قاضی کنیم میبینیم همینطوره )
      در ضمن فکر میکنم داره اشباع میشه پزشکی و پیراپزشکی .
      شما بگید جای من بودید چیکار میکردید ؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      احترام ارزش اونااست. هرکسی با ارزش های خودش و به اصطلاحی با عینک خودش به زندگی نگاه می کنه.
      مثلا خودم رو برات میزنم. منم به زور پدر و مادرم از همون اول اومدم رشته ی تجربی. پدرم بهم گفت برو رشته ی تجربی که رشته های پزشکی و زیرشاخه های پزشکی کار داره. درسم هم توی دوران دبیرستان خیلی خوب بود و خیلی ها بهم امید داشتن ولی از یه جایی به بعد دیدم هیچ علاقه ای به پزشکی ندارم. شاید قبلاً هم داشتم ولی الان ندارم. رفتم پیش یه روانشناس اون بهم گفت مثلا اگه پزشک بشی بهتر بهت زن میدن یا مثلاً معلم باش؟ (معلم بودن رو مثال زد و من هیچ صحبتی راجع بهش نکرده بودم). بهش گفتم اگه فقط به خاطر یه نفر بخوام مسیر زندگیمو تعیین کنم چه بهتر که اون یه نفر باهام نباشه...
      ادامه ی ماجرا: خلاصه رفتم رشته ی تجربی و کنکور هم نتیجه ی خوبی نگرفتم. و بعد به پدرم گفتم که پدر حالا چیکار کنم و بعد بهم گفت برو دبیری! همون کسی که گفته بود برای رشته های شاخه ی پزشکی درس بخون الان داشت به من می گفت برو دبیری. و خودش هم می دونست که من دبیری رو دوست ندارم ولی هنوز هم به دعوا کردن و داد زدن سر من ادامه می داد. هر روز با پدر و مادرم دعوا داشتم. یعنی اونا با من دعوا داشتن. من همیشه سکوت می کردم و باهاشون بحث نمی کردم. البته موافقت هم نمی کردم باهاشون ولی بحث هم نمی کردم. به امید اینکه اونا دست از سرم بر دارن و دیگه سرم داد نزنن. ولی اونا باز هم ادامه دادن.
      الان هم پشت کنکوری 99 هستم. چندبار سعی کردم رشتمو عوض کنم و برم جای دیگه. ولی دیگه نمی تونم. دلیلش هم اینه که نمی دونم! نمی دونم دیگه علاقم چیه! نمی دونم احساس می کنم دیگه به هیچ چی علاقه ندارم... علاوه بر اون تغییر مسیر الان واقعا برام سخته و هیچ چراغی و هیچ راهرویی نیست که برام روشن باشه که بگم از اون راه میرم و آدم های دور و برم هم مشخصاً اهمیتی نمی دن.خانواده به من هیچ اهمیتی نمی دن فقط می خوان آقای دکتر و این جور چیزا رو بشنون. اونا احترامی که من در اثر دکتر شدن کسب می کنم رو ازم می خوان...
      ختم کلام: شاید من کسی نباشم که بهت کمک کنم و با توجه به حرفام آدمی باشم که خودش به شدت نیاز به کمک داره. ولی حالا که تو چراغ روشن داری. حالا که حداقل برعکس من راهرویی داری و میدونی که چی می خوای. قدر همین موهبت رو بدون. برو به سمتش. شکست هم خوردی عیبی نداره. خیلی جالبه که اکثر خانواده ها با پشت کنکور موندن جوونا و حتی هزینه های میلیونی کردن برای کنکور مشکلی ندارن. ولی نمی خوان بچه شون بره توی یه حوزه حتی قبل دانشگاه، بره توی یه کسب و کار و شکست بخوره.....
      همین. دیگه حرفی ندارم.
      ویرایش توسط amaz : 02 آذر 1398 در ساعت 01:04

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه بری پرستاری که درامدت خیلی کمتر از ماهی ۱۰ تومنه(تا جایی که من شنیدم)

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MOL نمایش پست ها
      علاقه خودم رشته اقتصاد هست . خودم هم میتونم از طریق بورس و بازار های مالی خارجی هم کسب درامد کنم . و خیلی وقته دارم کار میکنم در زمینه بازار های مالی و سطح خوبی هم دارم .
      اول درمورد کارم بگم که کار بازار های مالی مثل یک شغل آزاد هست که اگه فرد واقعا به علمش تسلط داشته باشه واقعا میتونه سود خوبی بگیره و درامد خوبی داشته باشه .
      یه مثال ساده بزنم و تقریبی ( یک مثاله تقریبی برای درک بهتر درامدش ) : با توجه به سطحی که الان دارم میتونم تا دو سال الی سه سال دیگه حداقل به درآمد بالای 10 میلیون ت برسم ( با توجه به قیمت الان دلار )
      الان هم درامد دارم ولی در حد 300 الی 500 هزار در ماه ولی داره بیشتر و بیشتر میشه

ولی خانوادم میگن برو پرستاری و پزشکی و ... و میگن جایگاه خیلی خیلی مهم تره و میگن کارتو هم ادامه بده ولی من اعتقاد دارم برای موفقیت باید متمرکز شد ( یا به نوعی دیگه با یه دست نمیشه دو تا هندونه برداشت )
      ولی من خودم میگم مردم برای من کاری نمیکنن که ... احترام و جایگاهی هم که پرستاری و پزشک دارن بخاطر درامدشونه ( اگه بخواییم کلاه خودمون قاضی کنیم میبینیم همینطوره )
      سلام

من با نظر شما کاملا موافقم. الان زمان قاجار نیست که چندین تخصص بگیرید. کارها بسیار تخصصی شده و واقعا فقط می شه روی یک کار متمرکز موند. حالا شمام باید تصمیم بگیری. کاری که علاقه داری و روز به روز داری پیشرفت می کنی یا منزلت اجتماعی.

به نظرم شما از نظر درآمدی پیشرفت خوبی داشتی و خواهی داشت. برای منزلت اجتماعی هم یه لیسانس در یه رشته ساده می تونه کمک کننده باشه. به هر حال تصمیم با شماست.

بازم باید واقعا ببینید که با خودتون و کارتون چند چندید. آیا واقعا مهارت و دانش تون در حدی که می گید افزایش داره یا نه؟

موفق باشید
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      برو پی علاقت !
      ببین پرستاری ک هیچی
      فوق تخصص پوستم بگیری دلت با اقتصاده: )!
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
      منم اول دبیرستان مشکل شما داشتم یه جورایی به اجبار رشته تجربی و انتخاب کردم ولی پشیمون نیستم چون به شدت علاقمند شدم به رشتم ،علاقه خیلی مهمه و الا بعد از مدتی براتون عذاب اور میشه .
      شما به گفته خودتون تو رشته اقتصاد هم مهارت دارین هم علاقه پس به علاقتون توجه کنین.
      پول و جایگاه اجتماعی و میشه کسب کرد فقط کافیه به خودتون اعتماد کنین نا امید نشین .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برو سمت علاقه ات
      شک نکن
      سعی کن یه دانشگاه خوب قبول شی ک بدرد اینده شغلیت بخوره
      و در آخر این خودتی ک باید از زندگیت لذت ببری و از خودت راضی باشی
      Great men are not born great but they grow great

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خود پزشکشم بعد از عمومی میره املاکی میزنه ک پول جمع کنه...
      ببین پول دار شو بعدش قشنگ پول بده برو پزشکی روسیه رو بگیر هم مدرکش اینجا معتبره (البته بعضی از دانشگا هاشم نیس ) هم به هر چی خواستی رسیدی !
      پزشکی ی درصد علاقه نداشته باشی دو سال اول از زندگی زده میشی اینقد که درساش سخته و زیاد و بعد دوسال کشیک بیمارستان و....
      فقد ی کسی دووم میاره که به پزشکی عشق بورزه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یه مورد رو فراموش کردم بگم. اقتصاد رو الان پیام نور هم می تونید بخونید. به هر حال علاقه خیلی شرطه و به نظرم از علاقه ت دست نکش.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برو دنبال علاقت چون شما علاقت رو پیدا کردی میدونی توش تخصص داری و اگر بری دنبالش موفق میشه ولی خیلیا تا زمان انتخاب رشته هم نمیدونن علاقشون چیه...
      البته من به شما رشته مدیریت مالی رو پیشنهاد میکنم چون واقا رشته باارزشیه که میشه توش پول درآورد ولی باید تا دکتراش بری که با همه چی آشنا شی خیلی از کله گنده ها دنبال همین رشتن و خواهر خودمم دکترا این رشته رو داره خواستی پ.خ کن راهنماییت کنم.

11. Top | #11
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

ببین خانوادت فرداها نمیان به جات شیفت وایسن یا که به جات کشیک بدن!

هدفتو مشخص کن اگه میبینی به این کارا علاقه داری واقعا به حرف کسی اهمیت نده یکی از فامیلارو میشناختم دقیقا نمیدونم کارش تو شرکت چیه ولی خانومه و کارش یه ربطی به سهام بورس و اینا داشت... دوسال پیش در مورد درامدش ازش پرسیدم گفت ۱۰ (یه لحظه توش موندم دو سال پیش ده تومن حقوق بالایی بود واقعا)

چی بهتر از اینکه رشتت در راستای کارت باشه
      رشته های تجربی حقیقتا باید بگم خیلی دیربازده هستن پرستاری و مامایی حقوق دو و نیم! (خط فقر ایران در حال حاضر ۴ و نیمه هرکی کمتر بگیره یه حقوق بخور نمیر داره فقط)
      پزشکی هم درامد چندانی نداره ولی پرستیژ کاری داره مثلا همین که قبول بشی دیگه خانوادت همه جا میتونن بگن بچم دکتره!!!!
      بعد ۷ سال باید طرح بگذرونی... نمیدونم محیط بیمارستان رو بررسی کردی یا نه ولی کاملا پرتنش و استرس زاست!
      تازه بعد ۷ سال باید بری سمت تخصص ۴ سالم دستیاری بگذرون با حقوق ۱ تومن!!! اگه خدا بخواد بعدش وارد بازاری بشی که کلی گردن کلفت دارن توش جولون میدن و مهم اینه که اون وقت هیچ انگیزه ای برای ادامه دادن نداری!
      تازه اگه بری دندون بازم همین اش و همین کاسه س قراره ساعت ها بشینی رو دندون یه نفر کار کنی
      واقعا برای کسی که علاقه نداره، لحظه به لحظه منزجر کننده س!!!

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام .
      من خودم خیلی درباره رشته اقتصاد تحقیق کردم. اقتصاد توی جهان غرب خیلی پیشرفت کرده و دیگه از حالت فلسفی و علوم انسانی و اجتماعی بودن خارج شده رفته و داره با سرعت حرکت می کنه به سمت کمی شدن و عددی شدن و ریاضیات . یعنی شما برای اقتصاددان شدن علاوه بر آگاهی از مسائل اقتصاد باید به طور کامل از ریاضیات اطلاع داشته باشید(یکی از دانشجویان برق شریف به نام حامد قدوسی که در ایران مهندسی برق خوانده بود بعد از اینکه اپلای کرده بود برای مدرسه اقتصاد سوئد(اگه اشتباه نکنم) خودشون می گفتن من فک کردم اومدم ارشد ریاضیات تا اقتصاد این وضع اروپا هستش حالا شما خودت آمریکا رو تصور کن!
      یعنی در این حد ریاضیاتی هستش که دانشجوی برق شریف هم گله منده! اما در ایران شما حتی سرفصل دانشگاه تهران هم نگاه کنی
      از کارشناسی تا دکتری شاید روی هم 25 واحد هم آمار و ریاضیات نخونی و اغلب مطالب حفظی و غیر کاربردی رو مطالعه می کنید در نتیجه برنامه اقتصاد و کلا مطالعه اقتصاد در ایران اصلا مفید نیست و جز از دست دادن وقت فایده دیگه ای براش مترتب نیست.
      حالا اگر رابطه درستی داری که می تونه جای مناسب برات کاری دست و پا کنه می تونه خوبم باشه!
      اما با توجه به مطلبی که نوشتین به نظرم شما در مورد مدیریت مالی هم اطلاعاتی کسب کنید.
      مدیریت مالی در واقع جنبه کاربردی اقتصاده و به طور مستقیم با بورس و سهام و بانکداری و مدیریت ریسک و... ارتباط داره و دقیقا مناسب اهداف شما. اما این رشته هم همین مشکل رو داره و بسیار و با علم رایج در جهان غرب تفاوت داره ولی خب چون بازار بورس ایران زیاد از ابزار های جدید و نوین بورس استفاده نمی کنه جوابگوی نیازهای بازار بورس ایران هستش و شما می تونید با این رشته به اهدافتون برسید . در ضمن در مقطع دکتری به شدت پذیرش این رشته در دانشگاه های کشور کم هستش و به نوعی می شه گفت به متخصصش نیازه .اما اینو بدونید که شما مدرکتون هیچ ارزشی در خارج از کشور نداره و حتی نمی تونید توی بازار های بورس خارج از کشور (حتی اروپا ، آمریکا که فکرشم نکن) کار کنی.. اپلای برای مجموعه اقتصاد و فاینانس از همه رشته ها رقابتی تره .این رقابت هم بخاطر درامد زیاد و کلان این رشته ها هست و البته فاینانس (به اشتباه در ایران می گن مدیریت مالی ) از همه سخت تر و غیر ممکن تر هستش به طوری که شما باید علاوه بر رزومه آکادمیک خیلی قوی سابقه کار هم تا چند سال داشته باشد . یه مقاله ای بود از دکتر علی سرزعیم درباره فاینانس ایشون خیلی جامع تر توضیح داده بودن ولی متاسفانه چون شبکه قطعه نمی تونم برات لینکش رو بفرستم.
      هر جا که هستید موفق باشید.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      "چرا باید بسوزی و بسازی؟مگر عمر را چند بار به آدمی میدهند؟"
      برو سمت علاقه ات،نگاه به جو جامعه و حرف بقیه نکن
      مهم پوله نه پرستیژ پزشکی
      ♡Be your Own HERO

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین منم علاقه و هدفم یه چیز دیگه ست ولی خب تو جامعه ایی زندگی میکنیم که مدرک حرف اولو میزنه

بدون مدرک تف هم کف دست آدم نمیندازن

این کاری که شما انجام میدی فکر کنم فارکس و سرمایه گذاری هست یا شایدم تو کار بیت کوین هستی

به اینا خیلی نمیشه اعتماد کرد چون یه روزی ممکنه به کل جمع بشه یا تو ضرر سنگنینی بکنی بنظرم بهتره یه کار فنی یا یه رشته نظری دیگه ایی در کنارش بلد باشی

میدونم با یه دست نمیشه دوتا هندونه برداشت ولی با دو تا دست میشه برداشت

منم علاقه م برنامه نویسی و انیمیشن سازی هست ولی خب چاره ایی نیست از اینا گذشتم که برسم به یه رشته ی خوب توی تجربی به قول 99 درصد بچه های اینجا پزشکی مخصوصا پزشکی تهران هدفم نیست

فقط و فقط بخاطر مدرکش حالا هرچی میخاد باشه
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز هیچ وقت برای رسیدن به هدف ها دیر نشده به خدا توکل کن و به طور جدی با خانوادت حرف بزن نذار هیشکی آیندتو خراب کنه خانواده درسته از سر دلسوزی میخوان فرزندشون پزشک و ... بشن ولی وقتی تو دوست نداری این رشته رو چجوری میخوای ازش کسب درامد کنی ؟؟؟ دوست عزیز بسیار منطقی و مودب با پدر و مادرت حرف بزن و قانعشون کن تاکید میکنم هیچ وقت واسه چیزی که میخوای بدستش بیاری دیر نیست امروز بشین قشنگ فکر کن و بعد با والدین حرف بزن و برو دنبال علاقت و تو کار خودت بهترین باش ...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن